Nocnikowanie

Jak poradzić sobie z procesem wychowawczym. Psychologia, pedagogika, nasze doświadczenia.

Re: Nocnikowanie

Postautor: Mirasek » 12 mar 2013, 13:10

To super!!!
Pepsi pisze:to już z górki pójdzie ;;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mirasek
SuperMama
 
Posty: 1274
Rejestracja: 02 lis 2012, 12:36
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: Patrycja11 » 12 mar 2013, 13:50

A moje dziecko się zablokowało.
Nie chce już robić kupy na kibelek i nie wiem za bardzo dlaczego.
Ma zaparcia to fakt (znów niestety powróciły).
Nie chcę go do niczego zmuszać, zeby bardziej go nie zniechęcić, ale tak pięknie szło, że troszkę mi szkoda.
No cóż poczekam jak sam się znów zdecyduje. Często proponuje, ale jak nie chce to nie zmuszam.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: malaJu » 13 mar 2013, 7:37

Patrycja11 pisze:A moje dziecko się zablokowało.
Nie chce już robić kupy na kibelek i nie wiem za bardzo dlaczego.

u nas to samo. Dwa latka na liczniku i załatwianie się w ukryciu, z wiaderkiem na głowie albo w szafie ;) Jak przyjdzie wiosna to już Jej nie odpuszczę ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: Patrycja11 » 13 mar 2013, 8:11

malaJu pisze:Dwa latka na liczniku i załatwianie się w ukryciu, z wiaderkiem na głowie albo w szafie Jak przyjdzie wiosna to już Jej nie odpuszczę
ale wiesz, że coś w tym jest. Gab też chowa się za drzwi i robi w ukryciu. Najlepiej żeby nikt nie patrzył, nikt nie wchodził.
Też jak tylko przyjdzie wiosna, jeśli przyjdzie ;)
to już mu nie odpuszczę.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: Malwina » 13 mar 2013, 8:13

Dołączam do mam oczekujących wiosny :)
Też Maksiałkę odpieluchuję zanim drugie się pojawi :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: szaraczarownica » 13 mar 2013, 8:39

Ale to wiecie, że macie spokój do przyszłego tygodnia tylko? ;)
Oby! Bo to nigdy nic nie wiadomo. Jako matematyk wiem to bardzo dobrze :D
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: Malwina » 13 mar 2013, 8:46

Oby Szara, bo musimy do maja ogarnąć chodzenie bez pieluchy :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: tulipan87 » 13 mar 2013, 14:59

U nas może jeszcze nie nocnikowanie, bo Mateusz nie sygnalizuje swoich potrzeb, ale oswajamy się z nocnikiem.
Wysadzam synka często i praktycznie każde "posiedzenie" jest owocne. Jak już kładę Mateusza żeby zdjąć mu pieluchę to mówię żartobliwie "trzymaj, nie siusiaj jeszcze" i zazwyczaj jest tak, że jak tylko posadzę Go na nocniku to zaczyna sikać. Zaliczyliśmy też kilka kupek na nocnik, ale z tym jest gorzej, bo moje dziecko robi je bezszelestnie i nigdy nie wiem, który to moment. Zawsze zdradza Go zapach.
Póki co cieszę się, że Mati nie boi się nocnika. Tylko lipa trochę, bo kupiliśmy taki zwykły z pozytywką i niestety melodyjka nie działa :evil:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: ppola » 13 mar 2013, 15:09

U nas tak samo jak u tulipan87 Marysia jest wysadzana i zwykle coś wyprodukuje :) Nocniki mamy zwyczajne - 3 sztuki w każdym domu jeden ;) No i zauważyłam że jak zaczęłam wysadzać to i pieluchę rzadziej muszę zmieniać ;)Ale do całkowitego pożegnania sie z pieluchą to dłuuuuugaaaa droga 8-)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4832
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: Patrycja11 » 13 mar 2013, 15:17

ppola pisze:Ale do całkowitego pożegnania sie z pieluchą to dłuuuuugaaaa droga
jak ostatnio powiedziałam mojej koleżance (ma 5 miesięczną córkę) że moje dziecko nosi pieluszkę to o mały włos mnie nie zeżarła przez Fb 8-)
Sama nie ma w tym temacie zielonego pojęcia, wzoruje się na tym co usłyszała.
Bo jej 14 miesięczna chrześnica nie nosiła już pieluszek, ba !! nawet na noc jej nie zakładali :roll:
Na moją odpowiedź że każde dziecko jest inne i może jej córeczka będzie nosiła pieluchę 3 lata, to już nic nie powiedziała :|
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: ppola » 13 mar 2013, 15:29

Patrycja11, wiesz i mamy i dzieci są różne ;P Chrześnica mojego męża nie nosiła już pieluchy właśnie tak koło 13-14 mca za to była na piersi ponad 1,5h roku ;;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4832
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: Malwina » 13 mar 2013, 15:40

Jak rozmawiałam z lekarzem, to powiedział, że odpieluchowane dziecko przed drugimi urodzinami, to jest sukces rodzica.
Trzeba pamiętać, że zbyt wcześnie rozpoczęty trening czystości tzn. gdy dziecko nie jest jeszcze gotowe, może tylko Malucha zrazić i cały proces przedłużyć.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: malaJu » 13 mar 2013, 15:41

ppola, ja jem ;)
a na serio - miałam nadzieję. Ambicję mialam. Szczęśliwie mi przeszło i naprawdę wisi mi to, co robia cudze dzieci. A jeszcze bardziej mi wisi, co ich matki myslą na temat umiejętności moich. Dla przykładu: Ulka liczy 1-10, 10-1 po polsku oraz 1-10 po angielsku, a nosi pieluchy. No i jest kolorowo ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: ppola » 13 mar 2013, 15:50

Malwina, ale tu też po raz kolejny zależy od dziecka, dziewczynka o której wspomniałam ma starszą siostrę i jak załapała że tamta nie nosi pieluchy to i ta stwierdziła ze nie będzie. Moja Marysia na początku uciekałam z nocnika, odpuściłam i po 1,5 mca jak posadziłam to nie dość że nie zwiewała to i wyprodukowała co trzeba. Nie łudzę się że na wakacje Maria pożegna się z pieluchami ale nie będę też jej naciskała w tej kwestii. No chyba że będzie miała lat 4 to wtedy już będę ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4832
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: Bian » 13 mar 2013, 15:54

Malwina pisze:zbyt wcześnie rozpoczęty trening czystości tzn. gdy dziecko nie jest jeszcze gotowe, może tylko Malucha zrazić i cały proces przedłużyć.

Ano właśnie. Ja ewidentnie widzę, że Hani nocnik nie pasuje. Niby raz udało się wyprodukować 'twarde dowody', ale sikać nie chce :P Wpada jej pupa i mam wrażenie, że ją to siedzenie gołym tyłkiem na plastiku po prostu boli lub powoduje nieprzyjemne odczucie. Zupełnie inaczej jest jak ją trzymam nad zwykłym kibelkiem. Wiem, że ma jeszcze trochę czasu i po ciuchu liczę, że po prostu przyjdzie taki dzień jak z butlą, że pieluchy usłyszą kategoryczne "nie" :)
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: malaJu » 13 mar 2013, 15:56

Bian, moja na nocnik patrzy krzywo za to kocha nakładki.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: Malwina » 13 mar 2013, 15:58

ppola, to że drugie szybciej łapie jak patrzy na pierwsze, bardzo mnie cieszy z uwagi na krótkoterminową perspektywę :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: kari » 13 mar 2013, 17:12

ja w tym temacie nawet jeszcze nic nie zaczęłam, czekam jak się zrobi cieplej, a do tego nawet nocnika nie mamy, myślałam że młody dostanie na roczek, ale nikt nie kupił, jakoś mi się z tym nie spieszy
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: anka TO » 13 mar 2013, 17:23

Malwina pisze:Jak rozmawiałam z lekarzem, to powiedział, że odpieluchowane dziecko przed drugimi urodzinami, to jest sukces rodzica.
Trzeba pamiętać, że zbyt wcześnie rozpoczęty trening czystości tzn. gdy dziecko nie jest jeszcze gotowe, może tylko Malucha zrazić i cały proces przedłużyć.


Pewnie, że sukces rodzica, bo wymaga cholernie dużo czasu, pracy i konsekwencji, a to czy dziecko jest gotowe czy nie to każdy musi sam ocenić. Jedne dzieci chcą szybciej pozbyć się pieluch innym one zupełnie nie przeszkadzają.
U nas jak Tymon kilka dni pochodził bez pieluchy to później przy zakładaniu był płacz, bo mu było niewygodnie. W sumie zajęło nam 8 miesięcy nauczenie załatwiania się do kibelka czy pod drzewko, a nie w majciochy i następnych kilka miesięcy mokrych prześcieradeł.
Muszę przyznać, że chyba trudniej jest nauczyć dziecko, że jak w nocy zachce się siku to trzeba wstać i iść do kibelka.
Ja mam to już za sobą ale i przed sobą. Mam nadzieję, że z Olafem pójdzie nam równie sprawnie.
Wszystkim mamom życzę wytrwałości i cierpliwości.
Obrazek
*****************************************************************************************************************************************
Obrazek
anka TO
 
Posty: 80
Rejestracja: 18 lut 2013, 15:46
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: Pepsi » 13 mar 2013, 20:05

anka TO pisze:Muszę przyznać, że chyba trudniej jest nauczyć dziecko, że jak w nocy zachce się siku to trzeba wstać i iść do kibelka.

:ymblushing: nawet nie wiem jak się zabrać za nocne odpieluchowanie :roll:
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: kochecka » 13 mar 2013, 20:43

Pepsi może po prostu zdjąć pieluchę, tłumaczyć a do tego wyprowadzać o stałych porach Stelcię "na siku" ::) my tak właśnie zaczęliśmy, na początku zmienialiśmy prześcieradło regularnie a potem Maks się przestawił i stałe godziny wychodzenia do toalety weszły mu w krew, jak my przegapiliśmy to sam wychodził. Aż któregoś dnia zorientowaliśmy się, że wytrzymuje całą noc bez wyjścia do toalety.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: Pepsi » 13 mar 2013, 20:47

kochecka pisze:wyprowadzać o stałych porach Stelcię "na siku"

Próbowałam ale atrakcje (typu wrzask) jakie temu towarzyszyły skutecznie mnie zniechęciły :roll:
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: agnieszka19 » 13 mar 2013, 21:05

Pepsi pisze: nawet nie wiem jak się zabrać za nocne odpieluchowanie


To ja może powiem jak to odbyło się u nas. Długo z tym zwlekałam, bo gdzieś czytałam, ze dziecko jest gotowe do odpieluchowania nocnego jak pampersy po nocy są suche... Czekałam więc i czekałam, aż miałam dość. Na początku stycznia powiedziałam Natalce, że za miesiąc ma urodziny i będzie już dużą dziewczynką w związku z czym trzeba pożegnać się z pamersami. Przypominałam jej o tym co kilka dni.

W między czasie trochę poczytałam co może być nie tak że dziecko prawie 4ro letnie mam bardzo mokre pampersy po nocy i przy okazji wizyty u pediatry omówiłam to jeszcze z nią.

Wieczorem w dzień urodzin przypomniałam Natalce nasz umowę i pampersa nie założyliśmy. Oczywiście przygotowałam sobie pościel na zamianę i kilka spodni od piżamki też na zamianę. Na łóżku pod prześcieradłem podkład.

Pierwsza noc- 3 razy zasikana pościel... Nie denerwowałam się na młodą, ale za każdym razem przypominałam że trzeba wołać...
Druga noc- 2 razy zasikana pościel...
Trzecia noc- udało się nie zasikać bo wysadziliśmy młodą 3 razy- w nagrodę kupiłam jej malutkiego kucyka ( tak na zachętę).
Czwarta noc- bez wysadzania, ale tylko jedna wpadka

Pomyślałam zatem, że może przyda się jakaś motywacja 8-)
Powiedziałam młodej, że jak się nie zesika w nocy to dostanie ode mnie naklejkę i jak zbierze 5 naklejek to dostanie wymarzony pałac dla kucyków.

Obstawiałam, że potrwa to z miesiąc, a tu niespodzianka... 3 noce suche, potem jedna wpadka i kolejne 2 suche. Zatem pałac już kupiony. Młoda zachwycona.

Nie powiem, że wpadki się nie zdarzają, ale jest to np.1 raz w tygodniu i to nawet nie zesika się całkiem tylko popuści i woła ze popuściła i chce iść jeszcze siusiu.
Naprawdę jest dzielną, mądrą dziewczynką ::)
Wszystkim których to czeka życzę powodzenia ;;)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: martula_87 » 14 mar 2013, 9:11

My nawet nie kupiliśmy jeszcze nocnika ale planuje tak po pierwszych urodzinach zakup.
Nawet nie mam złudzeń że od razu będzie pięknie daje mu czas do 3 lat na odpieluchowanie.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: rajeczka » 14 mar 2013, 10:54

U nas było tak..Mała dostała na 1 urodziny nocnik Fishera Price 3w1,ale najbardziej korzystała z funcji stawania na nim(czyli sięgnąć po coś , na co mamusia nie pozwala) ..czyli podnóżka..i tak to trwało i trwało :)siadać nie chciała, więc po lekturach myśle nie bedę zmuszać,bo jeszcze się zniechęci na maxa.W wakacje nadal w pampersie..i tak do 2 urodzin ,mówie o nieee..Zaczęła co raz więcej siadać na nim, zagadywałam ją jak mogłam,Więc gdy oglądała jakąs bajke, wtedy ją sadzałam i coś tam zawsze zrobila.Wtedy biłam jej brawo,mówiłam jaka to zdolna jest itp. Szliśmy wtedy z kubełkiem do Wc-wylewalismy do ubikacji i robilismy papa siusiu :p i tak za każdym razem.Zauważylam, że moja reakcja podobała jej się:)w domu nie zakładałam jej pampersa..ale sikała w majki:/zawsze jak zrobila gdziekolwiek siusiu to dopiero powiedziała o tym..zamiast przed.Później mokre ubrania przeszkaadzały jej tak bardzo,że się denerwowała i sama rozbierała. I tak po nowym roku zaczęła bardziej sie kontrolować, krzyczala że chce siusiu i na nocnik..czasem popuściła ale nie bylo tragedii.(pampersy w nocy,choc miała je suche gdy rano zmieniałam...ogólnie wytrzymywała w nocy) ..i pewnego wieczoru( a byl to styczen) ,sama zdjęła sobie pampersa ,dała tatusiowi i mówi do nie niego ..nie chce tego :)my zszokowani ,ale myslimy skoro nie chce to nie..może "dorosła" do tego :) i tej nocy nie posiusiala sie ..Później miała dosłownie 4 wpadki gdzie posiusiala sie do łóżka.,i zawsze płacz że nie chciała i tak jakby była wściekła na samą siebie:/.No to ja do niej, że nic się nie stało, że i tak jestem z niej dumna. Więc gdy chciało jej sie w nocy to budziła mnie po cichu-mamusiu siusiu :)Więc generelanie sama zdecydowała kiedy nie chce pampersów,Gdy jechalismy na zakupy to zakładałam jej pampersa ale i tak nie nasikala do niego.No i spodobało jej sie robienie siusu tak jak my ,czyli na klozecie-więc nakładka,podnóżek i do dzieła :) na nocnik już siadac nie chciała.Myśle że to chwalenie jej ,wykonywanie rytuału wylewania siusiu i robienie papa dużo dało..a chyba najbardziej to, że nie zmuszałam jej wcześniej ..chce to chce ,nie to nie.Więc w wieku 2 lat i 4msc mielismy spokój z pampersami i posiusianymi gatkami :)
Obrazek
Awatar użytkownika
rajeczka
SuperMama
 
Posty: 521
Rejestracja: 07 lis 2012, 20:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: Pepsi » 24 mar 2013, 9:13

Misja odpieluchowanie nocne zakończona P O W O D Z E N I E M :D
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: Malwina » 24 mar 2013, 9:16

Pepsi, gratulacje ;;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: Patrycja11 » 24 mar 2013, 9:20

Pepsi :ymapplause:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: lmyszka » 24 mar 2013, 9:38

Pepsi pisze:Misja odpieluchowanie nocne zakończona P O W O D Z E N I E M :D


Jak????????????? :twisted:
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: Pepsi » 24 mar 2013, 9:54

lmyszka pisze:Jak?????????????

Zdjęłam papmersa, wytłumaczyłam wieczorem po kapaniu że jest już taką dużą księżniczką że może już spać bez pampersa. Stwierdziła, że tak!woli spać bez pampa. Po myciu ząbków usiadła siku, zabrała nocnik do pokoju, ustawiła w miejscu w dogodnym dla siebie i położyła się spać :) Koło północy posadziłam siku, nad ranem wstała sama. Na chwilę obecną bez wpadek :D
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: Patrycja11 » 24 mar 2013, 10:10

Pepsi mądra dziewczynka z tej twojej córy :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: Bian » 24 mar 2013, 10:29

Pepsi super :) Gratulacje dla Stelki i Ciebie za talent pedagogiczny >D
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: grafitowa » 24 mar 2013, 10:31

Pepsi pisze:Misja odpieluchowanie nocne zakończona P O W O D Z E N I E M :D


O jaaa, ale super :) I zazdroszczę po cichutku ;)
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: kochecka » 24 mar 2013, 19:34

Pepsi no to gratuluję ::) szybko poszło ::)
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: hatifnatka » 24 mar 2013, 22:42

Pepsi, gratulacje dla Stelci :)
T 2011 <3 A 2013 <3
Awatar użytkownika
hatifnatka
SuperMama
 
Posty: 3995
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:07
Has thanked: 94 times
Been thanked: 92 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: caixa » 25 mar 2013, 22:33

Pepsi, gratulacje... :ymapplause:
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: anka TO » 01 kwie 2013, 21:15

malaJu pisze:
Patrycja11 pisze:A moje dziecko się zablokowało.
Nie chce już robić kupy na kibelek i nie wiem za bardzo dlaczego.

u nas to samo. Dwa latka na liczniku i załatwianie się w ukryciu, z wiaderkiem na głowie albo w szafie ;) Jak przyjdzie wiosna to już Jej nie odpuszczę ;)


Zastanów się czy czasem po zrobieniu przez nią kupy czy to teraz czy wcześniej jak była mniejsza nie reagowałaś np. takimi słowami: a fu jaka śmierdząca kupka :ymsick: , ale zrobiłaś śmierduszka, czy fuj kupa. :oops:
A może ktoś inny kto miał okazję przewijać dziecko.
Może nawet wydawać się, że to zabawne lub niegroźne, daje jednak dziecku sygnał, że zrobiło coś niefajnego, a może nawet coś złego. :ymblushing:
Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z naszych reakcji.
Stąd bierze się wstyd przed zrobieniem kupy oraz twoją reakcją czy reakcją otoczenia.

Mam taką książeczkę w formie elektronicznej "Mała książeczka o kupie" dla dzieci, z obrazkami (nie mogę jej tutaj dołączyć bo to plik power point).
Mojej znajomej bardzo pomogło, choć wiem, że bardzo niewiele dorosłych jest w stanie przez nią przebrnąć. Jakiś temat tabu czy co.
Obrazek
*****************************************************************************************************************************************
Obrazek
anka TO
 
Posty: 80
Rejestracja: 18 lut 2013, 15:46
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: malaJu » 01 kwie 2013, 22:36

anka TO pisze:A może ktoś inny kto miał okazję przewijać dziecko.

dzięki. Już nawet wiem kto :twisted:
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: Patrycja11 » 02 kwie 2013, 8:19

Mojemu dziecku nikt tak nigdy nie powiedział, a i tak dlaej nie chce robić kupy na nocnik ani na kibelek.
Nie zamierzam do niczego go zmuszać.
Często zachęcam, ale jak mówi nie, to odpuszczam.
U nas jak już wyżej wspomniałam Gabryń ma zaparcia, niestety często wiąże się to z dużym wysiłkiem, dlatego na kibelku jest mu trudniej, bo boli go dupcia.
No zobaczymy, mam nadzieje, że niebawem się przekona.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: tulipan87 » 02 kwie 2013, 13:55

Patrycja11, moja siostrzenica miała bardzo podobnie. Przełamała się gdzieś w okolicach 3 urodzin. Wiadomo nikt jej nie zmuszał, bo w tym temacie moim zdaniem zmuszanie nic nie da.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: anka TO » 03 kwie 2013, 21:23

Pytanie do dziewczyn, których pociechy już się załatwiają samodzielnie do kibelka.

Jak nauczyć dziecko wycierania pupy? B-)

Muszę do września nauczyć Tymona tej sztuki. Jeśli dostanie się do przedszkola, do którego chciałabym, to musi być w tym względzie samodzielny.

Tymon się bardzo garnie do samodzielności, ale moja reakcja na pobrudzone kupą ręce może go zniechęcić.
Mam obsesję na punkcie "okupanych" rączek. :ugeek:

Pomóżcie, może jakieś porady. Jak to rozwiązać?
Obrazek
*****************************************************************************************************************************************
Obrazek
anka TO
 
Posty: 80
Rejestracja: 18 lut 2013, 15:46
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: agnieszka19 » 03 kwie 2013, 21:42

Natalka ma 4 lata i nadal sama pupy nie wyciera... Ciocie w przedszkolu nie robią z tego problemu...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: anka TO » 03 kwie 2013, 21:59

A zastanawiałaś się już może jak się do tego zabrać?
Obrazek
*****************************************************************************************************************************************
Obrazek
anka TO
 
Posty: 80
Rejestracja: 18 lut 2013, 15:46
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: agnieszka19 » 03 kwie 2013, 22:02

Szczerze- nie przyszło mi to nawet do głowy :roll:
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: anka TO » 03 kwie 2013, 22:14

Hmmm, to kiedy jest odpowiedni moment? Może rzeczywiście trochę za wcześnie?
Ja mam synka, to nie musiałam go uczyć jak się podcierać, a czy uczyłaś tego Natalkę?
Może to byłaby jakaś podpowiedź?
Nie chciałabym żeby się stresował w przedszkolu tym, że nie umie sam skorzystać z toalety. Ma być samodzielny, tak wymagają w tym przedszkolu. Dlatego szukam jakiejś porady :)
Generalnie przedszkole jest świetne, tylko w tym względzie mnie trochę zaskoczyli.
Obrazek
*****************************************************************************************************************************************
Obrazek
anka TO
 
Posty: 80
Rejestracja: 18 lut 2013, 15:46
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: agnieszka19 » 03 kwie 2013, 22:17

Nie uczyłam podcierania jakoś specjalnie i młoda rzadko w sumie to robi... Bierze po prostu kawalek papieru i bardziej dotyka niż wyciera... .
W sumie nie zastanawiałam się kiedy ją tego uczyć :roll:
Inne mamy- jakieś podpowiedzi ???
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: lmyszka » 04 kwie 2013, 8:21

Ja tez nie mam pojęcia jak sie do tego zabrać. Młody akurat cięższe sprawy załatwia w domu >D
Ale jak cos Panie w przedszkolu pomagają, nie ma problemu.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: kochecka » 04 kwie 2013, 9:13

ja właśnie zabrałam się za naukę podcierania pupy Maksa, sytuacja mnie zmusiła ponieważ on najczęściej idzie załatwić swoje potrzeby wtedy kiedy ja karmię Laurę ;;) Pokazuję mu, tłumaczę, mówię, że jest już dużym chłopcem itp itd. Maks nieco się buntuje ale jak widzi, że nie ma opcji abym przyszła i mu pomogła to daje radę ::)
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: monika » 04 kwie 2013, 9:56

Nie wiem czy pomogę, ale ja nauczyłam podcierania mokrymi chusteczkami Pampers :) Czyli tak jak wcześniej podcierała go mama. Usłyszał, że jest dużym facetem i faceci takie sprawy załatwiają sami, a mama tylko luka czy jest pupa ok. Do przedszkola przez 4 lata jak chodził a kupę zrobił 3 razy przez tyle lat.Nie lubił bo chłopaki podglądali, te sprawy to w domu. Jak szedł do przedszkola to średnio potrafił to robić, ale mokre chustki zaniosłam gdyby coś i mieli w kibelku. Najpierw mokrymi chustkami spróbujcie, dziecko ma te same doznania, nie boi się suchego papieru. U nas do tej pory mokre chustki są w łazience i i jak trzeba to po wyjściu z toalety Młody robi "doczyszczanie" pupy:)) Przygotujcie się, że na początku schodzi pół rolki papieru na jedno obtarcie. Ja pokazałam jak składać papier, jak sięgać -pokierowałam łapką. Początki może nie są najłatwiejsze ale poszło jakoś. Nauczyłam jak owijać rączkę papierem aby sedno sprawy znajdowało się na papierku a nie na łapce. Z 3-4 razy wypaprał tylko łapki. Powodzenia życzę :)
Awatar użytkownika
monika
SuperMama
 
Posty: 2576
Rejestracja: 26 lis 2012, 22:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Nocnikowanie

Postautor: anka TO » 04 kwie 2013, 20:15

Dzięki monika, spróbuję od jutra. Zrobię mu szkolenie, a później do dzieła >D
Obrazek
*****************************************************************************************************************************************
Obrazek
anka TO
 
Posty: 80
Rejestracja: 18 lut 2013, 15:46
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wychowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości