Oddział przedszkolny w pracy rodziców

Jak poradzić sobie z procesem wychowawczym. Psychologia, pedagogika, nasze doświadczenia.

Oddział przedszkolny w pracy rodziców

Postautor: Audiolka » 28 sie 2013, 19:57

http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,1449 ... LokLodzTxt

Jak dla mnie to rewelacyjne rozwiązanie. Oby więcej takich w Łodzi.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Oddział przedszkolny w pracy rodziców

Postautor: szaraczarownica » 28 sie 2013, 20:10

Firma mojego męża przez pewien czas rozważała stworzenie żłobko-przedszkola (mała firma, to i muszą połączyć). W zasadzie temat ucichł, ale może wróci, bo w zeszłym roku i w tym była nowa fala porodów wśród pracowników.
Dla mnie pomysł rewelacyjny.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Oddział przedszkolny w pracy rodziców

Postautor: Patrycja11 » 28 sie 2013, 20:11

Oooooo to coś dla mnie :)

Audiolka pisze:Oby więcej takich w Łodzi.
rewelacyjny pomysł :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Oddział przedszkolny w pracy rodziców

Postautor: ppola » 28 sie 2013, 21:17

Audiolka pisze:rewelacyjne rozwiązanie. Oby więcej takich w Łodzi.
szkoda tylko że szary pracownik nawet nie ma co marzyć o tym zeby jego dziecko się dostało - nie spełnia odpowiednich wymagań, do tego koszt tego przedszkola jest taki jak i innych prywatnych przedszkoli czyli wysoki ;) Przy okazji otwarcia tego przedszkola zlikwidowano dofinansowanie do przedszkoli i żłobków dla kilkustet rodziców posyłających tam dzieci - ot taka ciekawostka ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4832
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Oddział przedszkolny w pracy rodziców

Postautor: szaraczarownica » 28 sie 2013, 21:21

ppola, a no właśnie uroki korporacji, tak podejrzewałam, że jest jakiś haczyk. U męża miało być dla wszystkich, ale tam struktura pionowa jest niezbyt duża, więc nie ma dużo szefostwa, a to ścisłe nie ma dzieci ;) No i pracowników około 60, część ma dzieci już starsze, albo nie opłaca się dowozić, bo mieszkają pod Łodzią, albo nie mają jeszcze dzieci.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Oddział przedszkolny w pracy rodziców

Postautor: Hosiole » 28 sie 2013, 22:28

ppola pisze:koszt tego przedszkola jest taki jak i innych prywatnych przedszkoli czyli wysoki ;)

Co do tej kwestii się nie zgadzam... koszt to 300zł, prywatne są dużo droższe a i tu w przypadku rezygnacji z pracy masz możliwość pozostawienia dziecka do końca roku szkolnego tylko, że z czesnym w wysokości 1600zł (przynajmniej tak było na etapie planowania całego przedsięwzięcia).
ppola pisze:Przy okazji otwarcia tego przedszkola zlikwidowano dofinansowanie do przedszkoli i żłobków dla kilkustet rodziców posyłających tam dzieci

A to uważam, że był cios poniżej pasa....
Obrazek
Obrazek
Hosiole
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:45
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Oddział przedszkolny w pracy rodziców

Postautor: ppola » 28 sie 2013, 22:46

Hosiole pisze: koszt to 300zł,
to ja słyszłam o zdecydowanie wyższej kwocie 3 razy wyższej
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4832
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Oddział przedszkolny w pracy rodziców

Postautor: Deco-Ania » 29 sie 2013, 5:21

Audiolka pisze:Jak dla mnie to rewelacyjne rozwiązanie.
Szkoda tylko, że artykuł jest bardzo propagandowy. W końcu to nie jest pierwsze firmowe przedszkole w Łodzi. Jeszcze kiedy ja pracowałam na etacie to wiedziałam o takich

A czy rozwiązanie fajne dla rodziców? Jeżeli ktoś jest pewny swojej posady to być może. Zapewne ma to na celu związanie pracownika z firmą (szkoda, że nie działa to także w drugą stronę).
Biorąc jednak pod uwagę warunek:
Hosiole pisze:w przypadku rezygnacji z pracy masz możliwość pozostawienia dziecka do końca roku szkolnego tylko, że z czesnym w wysokości 1600zł
wolałabym wybrać przedszkole w pobliżu pracy jednak, państwowe a nie firmowe. W przypadku rezygnacji z pracy zmiana i tak miałaby miejsce ale przynajmniej kilka stówek zostałoby w portfelu.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Oddział przedszkolny w pracy rodziców

Postautor: AgaGrusiecka » 29 sie 2013, 17:51

Zależy też gdzie pracuje drugi rodzic, który czasem może odebrać dziecko wcześniej ;) Mnie jakoś bardziej przekonuje przedszkole blisko miejsca zamieszkania. Zawsze można pójść na spacer po odebraniu dziecka.
Ja mogłam zapisać syna do swojego przedszkola, tylko do innej grupy, ale nie chciałam. Wolę go nie dręczyć myślą, że mama jest w klasie obok, ale nie można do niej pójść. Podobnie z przedszkolem w miejscu pracy - może fajne dla rodziców, ale czy dla dzieci? Nie wiem.
Za to przyzakładowym żłobkom mówię zdecydowane tak. Chociażby ze względu na matki karmiące :) A takie maluchy nie mają świadomości, że mama jest piętro wyżej.
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Oddział przedszkolny w pracy rodziców

Postautor: Deco-Ania » 29 sie 2013, 18:13

AgaGrusiecka, na pewno trochę w tym racji co piszesz.

AgaGrusiecka pisze:Zależy też gdzie pracuje drugi rodzic, który czasem może odebrać dziecko wcześniej
Pod tym względem OK, ale trzeba się zastanowić jak często jest to "czasami". Bo jeżeli jeden z rodziców ma odebrać dziecko np. trzy czy cztery razy w roku to dla mnie mimo wszystko wygodniejsze byłoby przedszkole w pobliżu pracy tego drugiego.

AgaGrusiecka pisze:Mnie jakoś bardziej przekonuje przedszkole blisko miejsca zamieszkania. Zawsze można pójść na spacer po odebraniu dziecka.
To też rzecz względna, bo zależna jak dla mnie od tego w jakiej odległości od miejsca zamieszkania pracują rodzice. Kiedy przedszkole pracuje np. do godz 17:00 nie zawsze rodzic pracujący do 16:00 da radę dojechać.
Mój brat np. jedzie do pracy przeszło godzinę - a wszystko w granicach Łodzi. Gdyby taką miał sytuację kiedy sam został z synem, to jednak wygodniejsza byłaby opcja przedszkola w pobliżu pracy. Zwyczajnie nie dałby rady odebrać dziecka z przedszkola na czas.

AgaGrusiecka pisze:Ja mogłam zapisać syna do swojego przedszkola, tylko do innej grupy, ale nie chciałam
A to zupełnie inna kwestia i w pełni zgadzam się z taką decyzją.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times


Wróć do Wychowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości