Histeria u niemowlaka

Jak poradzić sobie z procesem wychowawczym. Psychologia, pedagogika, nasze doświadczenia.

Histeria u niemowlaka

Postautor: Karola5 » 02 sie 2014, 23:49

Dziewczyny, może coś pomożecie...
Basia jak się budzi to je i potem się bawimy - mija ok godzina od rozpoczęcia karmienia i zaczyna się marudzenie, czasem ziewanie, chaotyczne ruchy. Nie podoba jej się wtedy leżenie - najlepiej na rączkach, ale wygina się wtedy do tyłu, wierci się, kręci głową. Próbowałam ją kłaść spać - najczęściej kończy się to płaczem i histerią. Jak usiłuję ją uśpić nadal nieco na siłę to po spazmach, rzucaniu się i wyciu zmęczona pada gdzieś na pół godziny do 45 min. Jak zaśnie to budzi się najczęściej uśmiechnięta i chętnie się bawi...
Je co 2-3 godziny (teraz raczej co 2-2,5 bo gorąco) i taki schemat się powtarza za każdym razem czyli ze 6 razy dziennie wyje. Plecy ją parzą wózek jest zły i łóżeczko też. Jak się marudzenie rozwinie to nic już jej nie pasuje, nawet na rączkach i wpada w histerię. A te jej wycia są straszne, nie dość że głośne, to do utraty tchu krzyczy, gardło zdziera jakby ją ktoś ze skóry obdzierał i nic jej nie jest w stanie wytrącić z tego szału - no może jedynie wpakowanie cycka do paszczy (smoczek raczej nie działa, ale ona jest mało smoczkowa) albo czasem bardzo energiczne bujanie :? . A później jeszcze długi czas przeżywa.
Jak już zaśnie na noc ok 20-21 to śpi najczęściej do 5 - zje i zaśnie przy piersi i śpi do 8-9. Apetyt raczej ma. Ostatnio nie przybiera jakoś spektakularnie - w lipcu ok +0,5 kg. Czasem ma problemy z wyduszeniem kupki, podajemy jej rano i wieczorem 10 kropli sabsimplex, machamy nóżkami i wychodzi (kupkę ma rzadką ale to od zawsze). Neurolog nie widzi nieprawidłowości. Jedynie mamy podwyższone napięcie mięśniowe i asymetrię i ćwiczymy.
Może podpowiecie co ja mam zrobić, bo cholernie to męczące...
- po pierwsze co zrobić żeby tak nie wyła?
- znacie jakieś sposoby na histerię? pokazywanie zabaweczek, dmuchanie, przytulanie nie działa. Próbowałam delikatnie poklepać po policzkach też nic. Jak ją klepnęłam w pośladki to zrobiła jedynkę i dwójkę :cry: - wiem że to drastyczne ale człowiek się chwyta różnych pomysłów....
Może ktoś coś? bo mnie już brakuje cierpliwości.. depresji jakiejś dostanę, a wyjście z domu jest tak upierdliwe że czasem nie mam nawet ochoty.. :cry:
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Histeria u niemowlaka

Postautor: szaraczarownica » 03 sie 2014, 6:51

A co ile śpi? Mnie to wygląda na płacz z przemęczenia, zwłaszcza, że piszesz, że jak się uda uśpić, to śpi. No i to ziewanie i chaotyczne ruchy. Staś w tym wieku spał po 30 minut. Przez cały dzień 3 razy, co 2,5-3 h.
Ja bym spróbowała wyprzedzić bieg wypadków i po godzinie od jedzenia Basię po prostu położyć spać, zanim wystąpią u niej objawy.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Histeria u niemowlaka

Postautor: Malwina » 03 sie 2014, 6:55

Karola5, spróbuj motania w chustę. Dla Matiego był to lek na całe zło tego świata.
Na zmęczenie, na ból brzuszka, na upał :? itd.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Histeria u niemowlaka

Postautor: misiao1983 » 03 sie 2014, 9:23

Ja bym spróbowała tak jak szara radzi, po godzinie zabawy spróbuj ją uśpić , zanim zacznie ziewać. U mnie jest tak, że próbuję wyłapać pierwsze potarcie oczu ze zmęczenia a i tak przed zaśnięciem musi pobeczeć ( ale nie histeryzuje jak Twoja). Beczy nawet jak zachce mu się spać w wózku na spacerze i odetnę mu wszelkie inne rozpraszające bodźce ( zabawki znad głowy, czy zakrywam pieluchą tetrową widoki, tak czy siak najpierw się rozbeczy, potem uśnie).
Obrazek
[/url]Obrazek
Awatar użytkownika
misiao1983
SuperMama
 
Posty: 1097
Rejestracja: 04 cze 2013, 19:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Histeria u niemowlaka

Postautor: niesia2708 » 03 sie 2014, 10:21

Karola5, a klepanie po pupce- u nas zawsze pomaga :) :)
I może tak jak radzi Szara
szaraczarownica pisze:Ja bym spróbowała wyprzedzić bieg wypadków i po godzinie od jedzenia Basię po prostu położyć spać, zanim wystąpią u niej objawy.
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9161
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Histeria u niemowlaka

Postautor: PositiveAga » 03 sie 2014, 11:52

mojemu maluchowi też czasem zdarza się marudzenie czy większa histeria, najczęściej gdy jest już zmęczony a ja tego nie wypatrzyłam odpowiednio wcześniej. W takich momentach gdy odkładam go do łóżeczka zawsze są protesty, macha główką na wszystkie strony, wypluwa smoczka, rączkami chce sobie prawie wydłubać oczy, a nogi podnosi do góry po czym z wielkim 'łubudu' opadają na materac.
Mój sposób to puszczenie kołysanki, mówienie "ciiiii" i delikatne mizianie palcem między brwiami. Wiadomo efektów od razu nie ma, ze sto razy muszę wsadzić mu wyplutego smoczka i sporo się nagimnastykować aby jednocześnie przytrzymać machające rączki i nóżki co by sobie krzywdy nie zrobił, ale po jakiś 5-10min miziania Mały zamyka oczy i odlatuje
Rafałek 09.04.2014 | 3200g | 55cm |
Obrazek
Awatar użytkownika
PositiveAga
 
Posty: 312
Rejestracja: 07 sie 2013, 12:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Histeria u niemowlaka

Postautor: Fuente » 03 sie 2014, 12:13

Karola5, też podpisuję sie pod tym co napisała Szara :)
Czasem dziecko jest tak zmęczone, że samo nie jest w stanie już się wyciszyć i tylko coraz bardziej się napędza.
U nas tak jak u Malwiny w takich sytuacjach pomagała chusta. Motałam się z Amelka i ona po chwili już spała. Jeszcze chwile ja pokołysałam w chuście i potem odkładałam ją do łóżeczka a ona sobie spała :)

Powodzenia! :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Histeria u niemowlaka

Postautor: szaraczarownica » 03 sie 2014, 19:15

Przeniosłam wątek do innego działu, bo tam nie bardzo pasował
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Histeria u niemowlaka

Postautor: sistermonn » 03 sie 2014, 20:18

Karola5, u nas ostatnio działa to: http://www.youtube.com/watch?v=cUwEiMNhOCM. Odkładam Lilkę do łóżeczka, odpalam youtuba w komórce i po 15 - 20 minutach mam śpiące dziecko.
Oczywiście nie działa to w każdym przypadku, ale i tak jest to jak narazie najbardziej skuteczna metoda.
Karola5 pisze:Basia jak się budzi to je i potem się bawimy - mija ok godzina od rozpoczęcia karmienia i zaczyna się marudzenie, czasem ziewanie, chaotyczne ruchy.
a może skrócić jej trochę czas zabawy?
Obrazek
Awatar użytkownika
sistermonn
SuperMama
 
Posty: 978
Rejestracja: 06 sty 2014, 15:48
Has thanked: 9 times
Been thanked: 20 times

Re: Histeria u niemowlaka

Postautor: Karola5 » 04 sie 2014, 23:37

Jeszcze tego samego dnia spróbowałam położyć ją wcześniej zanim zaczną się objawy - skończyło się na półgodzinnym bujaniu na rączkach i kilka prób odłożenia kończyło się rykiem :lol:
A chusta - albo ja nie umiem zamotać, albo Baśka najczęściej nie lubi - ma ograniczone pole widzenia, ograniczone ruchy i nie może wyginać się do tyłu :evil: tak więc wyje póki jej nie odmotam :twisted:
Obrazek
Karola5
SuperMama
 
Posty: 1427
Rejestracja: 09 cze 2013, 9:42
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Histeria u niemowlaka

Postautor: Fuente » 05 sie 2014, 12:13

Karola5, a próbowałaś metod Karpa? Może to by pomogło.... u nas działało cuda ;)

Tylko może Basia potrzebuje zastosowania jednocześnie wszystkich czterech etapów uspokojania: Spowijania, skokołysania, szumu i ssania :roll:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times


Wróć do Wychowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości