Ja wiem lepiej!

Jak poradzić sobie z procesem wychowawczym. Psychologia, pedagogika, nasze doświadczenia.

Ja wiem lepiej!

Postautor: Audiolka » 13 lis 2012, 22:06

Czy wdajecie się w spory o wychowanie Waszych dzieci? Niekoniecznie z ojcem dziecka czy np. teściową, ale koleżanką, która uparcie twierdzi, że skoro jej dziecko tak robi, to Wasze też powinno.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Ja wiem lepiej!

Postautor: malaJu » 13 lis 2012, 22:17

Ja się nie wdaję w spory z rodziną, bo jakoś wychodzi nam pokojowy kompromis we wszystkim. Spierać nie ma się z kim ;)
Co do koleżanek - nie ich sprawa, jak wychowuję swoje dziecko. Nie moja jak one, ale! rady są mile widziane i z przyjemnością posłucham innej wersji. Nie mam patentu na nieomylność. Sama też czasem zaczynam radzić, jak zapomnę ugryźć się w język.
Niestety, czasem gryzę się za bardzo i potem choroba mnie bierze, że się nie odezwałam :lol: Są takie matki, które ewidentnie robią krzywdę i ja się nie wtrącam, głupia, żeby jej nie urazić. A tu przecież o dziecko chodzi.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Ja wiem lepiej!

Postautor: Frezja » 13 lis 2012, 22:20

ja uważam że każda matka powinna kierować się własną intuicją bo nie zawsze to co dobre dla dziecka koleżanki będzie dobre również dla naszego dziecia, każdy wychowuje jak uważa i według swoich kryteriów wartości :D gdyby wszyscy rodzice wychowywali dzieci według jednego schematu byłoby nudno
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Ja wiem lepiej!

Postautor: kari » 14 lis 2012, 12:01

mam taką koleżankę "Ciocia dobra rada", jej synuś jest naj i w ogóle, ostatnio się zdziwiła, że z młodym na spacer nie idę jak ma katar, a z tego co pamietam ona nie chodziła, wpuszczam jednym uchem drugim wypuszczam, ja nikomu nie narzucam metod wychowawczych i nie chcę, zeby ktoś mi narzucał, jak ktoś pyta się o opinię to mówię jak to jest u nas, ale nie na zasadzie, ze moja racja jest lepsza niż twojsza :P
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Ja wiem lepiej!

Postautor: martula_87 » 14 lis 2012, 17:39

Ja mam swoja metode dla mnie całkiem oki a dla innych może byc niedobra więc nie narzucam swojego zdania ale jak ktoś pyta to odpowiadam szczerze.
Jedyne czego nie lubie to takiej nadopiekuńczości bo hałas dziecku zaszkodzi, bo światła go wystraszą bo ktoś kichnął i zrobił to za głośno i mógłby dziecko obudzic i unikam takich rodziców bo spotaknia i rozmowy z nimi są nie dla mnie za nerwowa jestem.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Ja wiem lepiej!

Postautor: Szizel » 26 kwie 2013, 12:27

kari pisze:mam taką koleżankę "Ciocia dobra rada", jej synuś jest naj
u niej wszystko jest naj nie tylko dziecko. A generalnie niczego nie przyjmuje, że ktoś może mieć inne zdanie lepsze ona tylko daje złote rady, a jak przedstawiam swoją wizję to czasem przedstawia tak durne dyrdymały jak np wczesne wysadzanie na nocnik prowadzi w przyszłości do zatwardzeń :))
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szizel
SuperMama
 
Posty: 776
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times

Re: Ja wiem lepiej!

Postautor: Blue » 27 kwie 2013, 10:46

Napisze krotko:slucham co mowia lub doradzaja inni ludzie,ale robie swoje:)
Bo to JA wiem lepiej :lol:
Blue
SuperMama
 
Posty: 18393
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Ja wiem lepiej!

Postautor: mietka » 27 kwie 2013, 18:21

Blue pisze:Napisze krotko:slucham co mowia lub doradzaja inni ludzie,ale robie swoje:)
Bo to JA wiem lepiej :lol:


:ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

chociaż byłam przekonana, że to JA wiem lepiej :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mietka
SuperMama
 
Posty: 660
Rejestracja: 12 sty 2013, 19:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Ja wiem lepiej!

Postautor: mietka » 27 kwie 2013, 18:25

a najbardziej lubię, jak doradzają mi i wygłaszają mądrości ludzie, którzy dzieci nie mają...
Albo tacy, którzy zaraz po urodzeniu dziecka stają się super ekspertami w dziedzinie wychowania, począwszy od karmienia, aż po bunt dwulatka i problemy szkolne. I nijak nie dadzą się przekonać, że to co przeczytali w gazetkach i w książkach niekoniecznie ma później przełożenie na rzeczywistość.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mietka
SuperMama
 
Posty: 660
Rejestracja: 12 sty 2013, 19:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times


Wróć do Wychowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości