Dziecko a telefon komórkowy

Jak poradzić sobie z procesem wychowawczym. Psychologia, pedagogika, nasze doświadczenia.

Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: kochecka » 19 lis 2015, 10:02

Czy Wasze dzieci mają swój telefon komórkowy? (pytanie bardziej do rodziców dzieci w wieku szkolnym) W jakim wieku Wasze dzieci dostały swój pierwszy telefon?

Ja co raz częściej zastanawiam się nad telefonem dla Maksa. Niejednokrotnie brakuje mi możliwości zadzwonienia do Maksia np jak jest w świetlicy. Ale biję się z myślami czy to nie za wcześnie. Widziałam, że jego koledzy/koleżanki z klasy chodzą już z telefonem do szkoły. Nie wiem, nie wiem.

Podzielcie się swoimi przemyśleniami.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: Audiolka » 19 lis 2015, 11:25

Wojciech za 3 dni kończy 8 lat, telefonu nie ma. I będę się przed tym broniła jeszcze.
kochecka pisze: Widziałam, że jego koledzy/koleżanki z klasy chodzą już z telefonem do szkoły.
Moim zdaniem powinno to być zabronione przez szkołę.
Tak wiem, kiedyś to było kiedyś...ale jeszcze kilka lat tamu nie dopomyślenia było, aby takie maluchy miały telefony komórkowe. Ja osobiście nie mam potrzeby dzwonienia do młodego do szkoły, nagadamy się w domu.
Mam stały kontakt z jego wychowawczynią, także wiem co robi :twisted: niestety :D
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: Blue » 19 lis 2015, 13:53

Kochecka-u nas żadne dziecko nie chodzi z telefonem w klasie corki,regularnie ją podpytuję, innych "zabawek/gadżetów" też nie przynoszą.Jest albo zakaz,albo rodzice mają takie zasady (zdroworozsądkowe).Mnie to cieszy.Już bardziej w kierunku mp3 myślałam,bo przynajmniej w 3 klasie jej koleżanka chodzi z najzwyklejszą mp3.Telefon swój ma,ale czy nosi go do szkoły to nie wiem.
Ja też jestem w kontakcie telefonicznym ze świetlicą lub wychowawcą,póki co wystarcza.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: agnieszka19 » 19 lis 2015, 13:56

Natalka nie ma telefonu i na razie w ogóle nie myślę o zakupie... Może jak będzie w 3 klasie... może 4tej... Nie wiem. Pewnie pomyślę o tym jak zacznie mi być potrzebny...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: szaraczarownica » 25 sty 2016, 22:23

Właśnie widziałam w Pani Gadżet. Moim zdaniem genialne urządzenie
http://www.lg.com/pl/kizon

Producent słabo opisuje, ale Nowak-Ibisz mówiła, że umożliwia odbieranie połączeń od 6 zaprogramowanych numerów, dzwonienie do 2, z czego po 10 sekundach nieodbierania automatycznie odbiera połączenie, więc rodzic słyszy co się dzieje, nawet jak dziecko nic nie naciśnie. Plus lokalizacja GPS.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: asiolcza » 23 mar 2016, 9:23

dostanie na urodziny w tym roku ;;)
Obrazek
Awatar użytkownika
asiolcza
 
Posty: 27
Rejestracja: 24 cze 2013, 20:32
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: Xionc » 31 mar 2016, 23:33

O kurczę, świetny gadżet ten KizON, chociaż z drugiej strony sam pamiętam czasy swojej młodości gdy chodziłem do świetlicy i nie byłem wtedy taki głupi i nieświadomy, na pewno nie odpowiadało by mi że rodzic może podsłuchiwać co się dzieje bez mojej wiedzy. Gdzie jest granica między prywatnością, a bezpieczeństwem? Dziecku trzeba też jednak zaufać.
Xionc
 
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2016, 21:35
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: szaraczarownica » 01 kwie 2016, 6:52

Xionc, wystarczy odebrać i powiedzieć, że wszystko ok. To nie przekazuje dźwięku przez cały czas, tylko wtedy, gdy się nie odbierze połączenia telefonicznego.
Ja to raczej odbieram jako brak zaufania do świata, a nie do dziecka.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: Marcka » 01 kwie 2016, 14:32

odnośnie telefonu, to bratanica mojego męża ponoć dostanie teraz na komunię telefon- czyli lat 10.
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: lmyszka » 18 lip 2016, 20:56

U nas Wiktor dostał telefon. Mój stary i do tego kartę sim bo mąż ma dwie dodatkowe w ramach abonamentu.
Byłam temu przeciwna, ale sytuacja w wakacje nas zmusiła, są dni że musi na godzinkę czy trochę dłużej zostać sam, a chcę mieć z nim kontakt.
Telefon jest pod naszym nadzorem i nie ma opcji tak jak on sobie to wymyślił, że będzie zabierał go do szkoły, długooo nie.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: ania24 » 30 lip 2016, 13:54

Jak najpóźniej, bo strasznie to działa...
:)
ania24
 
Posty: 22
Rejestracja: 01 mar 2013, 15:07
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: pati_rzepecka45 » 15 lis 2018, 12:54

Też jestem zdania, że im później tym lepiej... zawsze wiem, gdzie jest dziecko, a w szkole jest zakaz telefonów komórkowych. Inna sprawa, że w niektórych aktywnościach sama starać się uczestniczyć i mieć oko. Ostatnio syn chciał iść poskakać na trampolinach w Saltosie i ze zwykłej prośby zrobił nam się weekendowy wypad całą rodziną - było ekstra!
pati_rzepecka45
 
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2018, 8:18
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: katarzynaB82 » 05 wrz 2019, 8:11

U nas dzieci dostały telefony w wieku 9 lat. Głównie z uwagi na kontakt, ale też trochę przez presję otoczenia, wszyscy mają, dlaczego ja nie mam. Ja generalnie uważam, że to nie jest tak, że telefon jest zły. Trzeba tylko mieć w miarę możliwości kontrolę nad jego użytkowaniem przez dzieci. U mnie max 2 godziny dziennie. Przeważnie jest jedna. Można zakładać blokady na internet, odcinać od wi-fi, jest blokada rodzicielska. Można również ustalić, że o takiej i takiej godzinie telefon oddajemy mamie, albo tacie....
Link usunięty Emi
katarzynaB82
 
Posty: 2
Rejestracja: 02 wrz 2019, 11:10
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: kochecka » 05 wrz 2019, 17:09

Mi wczoraj Młodsza (lat 6) powiedziała, że wszystkie dzieci z jej grupy mają już swoje telefony :o
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: gohnia » 05 wrz 2019, 17:58

kochecka, :o jejuniu
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: Blue » 05 wrz 2019, 18:59

U nas też tel był od 1 klasy (czyli 6-7 lat)ale do kontaktu i były to stare modele po mnie.Pierwszy swój telefon Statsza dostała na komunię.Samsung A6 bodajże.Młodsza ma motorolke z klapką,to po mężu akurat;)W telefonie który jest do kontaktu z rodzicem,koleżanką czy dalszą rodziną nic złego nie widzę.Te wszystkie historie o kilkulatkach ratujących życie dorosłym w sytuacjach zagrożenia biorą się z mądrości dziecka ale i...z umiejętności korzystania z telefonu.To nie jest szkodliwa umiejetnośc,dziecko może nie mieć telefonu a korzystać w nadmiarze z tabletu czy kompa.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: gohnia » 05 wrz 2019, 19:22

Ale 6 latek? Przecież to jeszcze czas kiedy dziecko jest ciągle pod czyjąś opieką. To po co mu telefon? Raczej, że do rozrywki
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: lmyszka » 05 wrz 2019, 19:27

gohnia, mój jak miał 6 lat ( nawet nie ) pojechał na pierwszy obóz i zabrał telefon do kontaktu.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: Blue » 05 wrz 2019, 19:42

Starsza w wieku 6 lat szła do szkoły.No,miała dokładnie 6 i pół.Sporo dzieci telefony już miało,niektóre bardziej wypasione niż mój (a ja mam skromny model zazwyczaj).W szkole jest zakaz używania ale na podwórku już nie.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: gohnia » 05 wrz 2019, 19:48

Dla mnie moment kiedy dziecko faktycznie zaczyna np. samo wychodzić z domu, to może być moment na pierwszy telefon. Chociaz skłaniałabym się ku tym zegarkom z możliwością dzwonienia.
Nie mam złudzeń, jak dziecko ma do wyboru telefon z grami czy internetami a np. książkę, to wybierze telefon
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: Blue » 05 wrz 2019, 19:50

Gohnia-moje wychodzą same na plac zabaw czasem.I mają wtedy tę motorolkę z klapką.Ona jest tylko do dzwonienia,to nie smartfon.A smartka to na komunię już chyba ostatnie dzieciaki dostają,bo większość w 3 klasie już je posiada wcześniej.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: lmyszka » 05 wrz 2019, 19:51

gohnia, za czasów Wiktora smartwatche nie były popularne, a juz na pewno nie za 200 zł jak teraz >D
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: ava » 05 wrz 2019, 20:30

kochecka, coooo? :shock: Muszę popytać W., ale nie sądzę, żeby w jego zerowce ktoś posiadał telefon. Na wieś cywilizacja dociera później :lol: Choć przyznam, że jak we wtorek czekalam aż W. przyjedzie autokarem, to przyszło mi do głowy (ale nie jako poważny pomysl), że przydałby się telefon, żeby zadzwonić i sprawdzić czy wszystko ok, czy już jedzie itp. Tylko, że on nawet nie umie odebrać i zadzwonić :lol: Wie jak włączyć sobie gry i YT :lol: U nas póki co nie ma mowy o telefonie dla niego. Tableta też jeszcze nie ma.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: misiao1983 » 06 wrz 2019, 11:11

6 latki i telefon ? No way. Mój 7 latek spytał kiedy będzie miał telefon, a ja mu odpowiedziałam , że może jak będzie miał 11 lat. Pewnie życie to zweryfikuje i telefony posypią się na komunię, ale kurde ludzie naprawdę 6-7 latki i telefon ? Chyba jestem staroświecka. Teraz dziecko poszło do szkoły to już nie nadążę z jego pomysłami.
Obrazek
[/url]Obrazek
Awatar użytkownika
misiao1983
SuperMama
 
Posty: 1097
Rejestracja: 04 cze 2013, 19:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: Patrycja11 » 06 wrz 2019, 13:26

kochecka pisze:Mi wczoraj Młodsza (lat 6) powiedziała, że wszystkie dzieci z jej grupy mają już swoje telefony :o
ale w sensie takim, że zabierają je do zerówki, czy mają stare telefony rodziców do grania w gry?

Mój prawie 9 latek ma swoją komórkę. Nie nówkę sztukę z saloniku bóg wie jak wypasioną, ale mojego starego LG.
W tym roku bardzo dużo czasu spędzał na boisku gdzie był tam pod opieką trenerów coprawda, ale brał też swój telefon. Mamy aplikację "Gdzie jest dziecko" wiemy dzięki temu czy przypadkiem nie przemieszcza się (choć kategorycznie nie było mu wolno wychodzić dalej niż do sklepu z boiska) i mieliśmy z nim kontakt.
Blue pisze:W telefonie który jest do kontaktu z rodzicem,koleżanką czy dalszą rodziną nic złego nie widzę.Te wszystkie historie o kilkulatkach ratujących życie dorosłym w sytuacjach zagrożenia biorą się z mądrości dziecka ale i...z umiejętności korzystania z telefonu.To nie jest szkodliwa umiejetnośc,dziecko może nie mieć telefonu a korzystać w nadmiarze z tabletu czy kompa.
nie będę się powtarzać, więc tylko przybije pione, bo mam takie samo zdanie.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: martula_87 » 06 wrz 2019, 15:49

Dominik też dopytuje w przedszkolu pojawił się problem ze dzieci zaczęły przynosić telefony ale wprowadzono zakaz. Teraz myślimy nad zegarkiem z możliwością dzwonienia. Telefon nie i jeszcze raz nie chyba ze tylko z możliwością dzownienia bez dostepu do gier i internetu. Widzę co się dzieje z dzieciakami. Na polkoloniach na.ktorych był Dominik był problem z realizacją planów bo dzieciaki ciągle w telefonach. A doszło do takiego absurdu że 4grupy ubrane czekaly bo jeden z chłopców grał online i nie mogl przerwać i ta pani co mogła nic. Zaczęła się dyskusja rodzice dostali telefon ze nie można przynosić telefonu i co chlopiec więcej nie przyszedł obłęd. Jeszcze chwila może w 3klasie choć ja wolałabym później.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: kochecka » 06 wrz 2019, 16:57

Patrycja11 mają swoje telefony, smartfony, normalnie do dzwonienia. Spora część dzieci zabiera telefony ze sobą do przedszkola żeby móc zadzwonić do rodziców...

Młody dostał telefon jak miał 7 lat. W pierwszej klasie. Plany były inne ale z racji, że w pierwszej klasie M. się wymknął ze szkoły i poszedł sobie do domu bo mu się godziny pomyliły i myślał, że nikt po niego nie przyjdzie, to dostał najprostszą cegłę do dzwonienia. Aczkolwiek wtedy już spora część jego klasy miała smartfony i Facebooki i Messengery :roll: mój syn jeszcze nie zna tych aplikacji natomiast temat Messengera jest poruszany co wywiadówka... Rodzice nie sprawują kontroli nad telefonami dzieci a dzieci tworzą grupy i wzajemnie się obrażają i to przekleństwa z wysokiej półki lecą. Nie wspominając, że obrażają też rodziców. Szkoda gadać...
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: caixa » 06 wrz 2019, 20:08

Moja mała dostała telefon na 8 urodziny bo chwilę później jechała na kolonie. Do szkoły ma zakaz. Przynajmniej teraz dopóki rodzice odbierają.
Ma założoną kontrolę rodzicielską więc wszystko przechodzi naszą akceptację. Można nawet zdalnie wyłączyć telefon.
Wiele razy przydała nam się funkcja GPS. Korzystamy z dzwonienia i wysyłania SMS. Ale najfajniejsze, że mała robi zdjęcia i je do nas wysyła. My też często to robimy.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: Blue » 08 wrz 2019, 12:09

Obserwowałam swoje dzieci odkąd podbito ten wątek.Młodsza wogóle nie używała telefonu od kilku dni,Starsza dziś też wcale.Bo jeśli chciały sobie pograć czy posluchać muzyki (na słuchawkach,są dość na bieżąco z playlistą),to brały tablety (Starsza ma swój od komunii a Młodsza ma któryś z kolei "tablet rodzinny",maż wreszcie kupił porządny i ten jest z nami dłużej niż poprzednie).Mała używa tylko telefonu do kontaktu (nie ma swojego smartfona,choć jeszcze jeden mały i stary Samsung G.Y po mnie leży w szufladzie ale jeszcze go jej nie dałam),a Starsza do rozrywki wybiera tablet a nie telefon.W telefonie zależało jej na niezłym aparacie,ale tablet jest wygodniejszy i większy więc i tak wygrywa z telefonem.Zresztą i przez tablety mogą dzwonić jakby nie miały telefonów.Chcąc ograniczyć im elektronikę,ograniczamy im więc czas na tablet-nie na telefon.I tak jak Patrycja pisze,są lokalizatory dziecka oraz kontrole rodzicielskie.Ponieważ temat nadużywania internetu mam też wpisany w swoją terapię i omawiany go-to my jesteśmy przewodnikami i wzorami dla dzieci do poruszania się po tym świecie.Jeśli dorosły woli gapić się w telefon,zamiast zabrać gdzieś dziecko i wypełnić mu czas,to nie jest wina dziecka że i ono się w ten telefon gapi gdy już go ma.Na koloniach raczej wszystkie lub prawie wszystkie dzieci mają telefony.Ze zdjęc z kolonii wiedzuelismy jaki dziecko ma pokój,a ja bedąc na zakupach dla dzieci wysyłam foty czy kupić to czy tamto (np wybór 2 rzeczy w innym wzornictwie).Na obozie zuchowym dzieci nie miały telefonów i też dały radę-czyli nie były od nich uzależnione mimo ich posiadania od dawna,by nie zgodzić się na taką forme wakacji (uprzedzałam córkę).Ja w każdym razie nie uważam że odcięcie od telefonu gwarantuje spokój rodzica w zakresie elektroniki i bezpieczeństwa niepożadanych treści oraz chroni dziecko.Nam też zależy na ograniczeniu elektroniki dzieciom-ale u nas w domu dotyczy to tableta a nie telefonu,dzięki któremu mamy z dziećmi kontakt.Połączenie dziecko+ telefon może być bezpieczne,niebezpieczne lub neutralne.Fakt,że najłatwiej o tę pierwszą wersję.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: elisskaa » 25 wrz 2019, 11:52

Mój jest jeszcze za mały aby dostał telefon komórkowy, ale jak już pójdzie do 1/2 klasy to trzeba będzie mu coś podstawowego kupić. Tym bardziej, że teraz w szkołach często plany lekcji uczniowie dostają również w formie elektronicznej. No i teraz niestety bez telefonu to jak bez ręki. Zawsze jest jakiś kontakt z dzieckiem i wiadomo co się dzieje :)
Awatar użytkownika
elisskaa
 
Posty: 9
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:15
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: kari » 25 wrz 2019, 12:51

elisskaa, w szkole mojego syna jest zakaz używania telefonów
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: Patrycja11 » 25 wrz 2019, 13:32

kari pisze:elisskaa, w szkole mojego syna jest zakaz używania telefonów
w szkole mojego również.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: mikołajkowa » 25 wrz 2019, 14:18

Patrycja11 pisze:
kari pisze:elisskaa, w szkole mojego syna jest zakaz używania telefonów
w szkole mojego również.


U nas też.
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: caixa » 27 wrz 2019, 3:35

U nas też nadal zakaz.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: lmyszka » 27 wrz 2019, 6:27

U nas zawsze był zakaz.
Dzieci mogą mieć telefony ale nie mogą z nich korzystać.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: Blue » 27 wrz 2019, 6:47

U nas oczywiście również zakaz używania w szkole,nie sądzę żeby były wyjątki bo to by totalnie rozwalało lekcje;)
Ale to nie znaczy że dzieci nie mają telefonów w plecakach-zwłaszcza w 5tej klasie... ;) Chciałabym widzieć dziecko w 5 klasie które nie ma jeszcze własnego telefonu.Może i rodzic byłby zadowolony ale nie chciałabym być tym dzieckiem.Serio.Ale to trzeba mieć już starsze dziecko by zrozumieć o co chodzi,te dzieciaki NIESTETY szybciej dorastają niż nam się wydaje:/I w tym wieku wracają raczej ze szkoły same,więc nawet dla bezpieczeństwa ma to znaczenie.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: lmyszka » 27 wrz 2019, 7:45

U mnie Wik zawsze nosił telefon odkąd chodzi sam do szkoły i wraca. Muszę mieć z nim kontakt więc juz cała 4 klasę nosił i nawet w 3 klasie jak wracał już sam pod koniec roku.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: kochecka » 27 wrz 2019, 8:11

U nas również w szkole jest zakaz używania telefonów ale oczywiście dzieci je noszą. Zdarzyło się też kilka razy w jakiejś awaryjnej sytuacji, że nauczyciel pozwolił Młodemu do mnie zadzwonić na przerwie. M. ma na telefonie Family Link więc widzę gdzie on jest (zwłaszcza gdy nie odbiera i nie wiem co się z nim dzieje to mi się przydaje) i ile z tego telefonu korzysta. Ma niestety ustawione też limity :lol: bo chyba by korzystał z telefonu cały czas po szkole :roll:
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: 19anioleczek92 » 27 wrz 2019, 16:37

U nas Igor ma zegarek na ręku i dzwoni tylko po lekcjach, jak idzie na świetlice. Fakt, że na tym zegarku nie ma się czym bawić bo tam nie ma żadnych gier itp. Dzwonienie tylko mama, tata, wujo i to wszystko. A ja mam GPS i w nim ustawioną strefę w której on się porusza, i podsluch ale jeszcze z niego nie korzystaliśmy ;;)
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: gohnia » 27 wrz 2019, 17:36

19anioleczek92, myślę o czymś takim dla Wojtka. Masz jakiś sprawdzony model?
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: AgaGrusiecka » 27 wrz 2019, 17:43

Blue pisze:Chciałabym widzieć dziecko w 5 klasie które nie ma jeszcze własnego telefonu.Może i rodzic byłby zadowolony ale nie chciałabym być tym dzieckiem.Serio.

A ja znam, nawet dwoje. Oboje bardzo lubiani w klasie i nie tylko :)
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: Blue » 27 wrz 2019, 18:15

Ale że w 5 klasie?Wiesz,nie ankietowałam wszystkich 5 klasistów,ale nie chciałabym być dzieckiem które nie ma telefonu gdy duża większośc ma.I nie o lubienie przez innych chodzi.Prościej jest nie dać dziecku telefonu mysląc że to go chroni niż dać i uważać by go nie nadużywało.W 5 klasie i smartfonoe nie mówimy już tylko o kontakcie z rodzicami.Można tak i można tak.No chyba że dziecko samo nie czuje potrzeby posiadania smartka-wtedy jasna sprawa.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: wikusia » 27 wrz 2019, 18:50

Blue pisze: Chciałabym widzieć dziecko w 5 klasie które nie ma jeszcze własnego telefonu.

przesłać Ci zdjęcie moich dzieci?? ;;) ;;) ;;) Moje dzieci są w 5 klasie i UWAGA - nie mają telefonów. Jako jedyni ze swojej klasy.
Blue pisze: nie chciałabym być dzieckiem które nie ma telefonu gdy duża większośc ma..

Dla mnie to żaden argument, że większość ma. Na szczęście i w tym zakresie nie muszę podążać za tłumem.

Nie kwestionuję posiadania telefonów przez dzieci. Każdy robi jak uważa. I tyle w tym temacie ;;)
wikusia
SuperMama
 
Posty: 606
Rejestracja: 23 lis 2012, 20:48
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: Blue » 27 wrz 2019, 18:58

Wikusia-no pewnie,każdy robi jak chce.Tu masz rację,zwłaszcza jeśli dzieci same z siebie nie czują potrzeby posiadania telefonów.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: AgaGrusiecka » 27 wrz 2019, 19:50

Blue, Łukasz ma, bo wraca sam kiedy my jesteśmy w pracy i musimy mieć z nim kontakt. Telefon leży w domu, bo nie ma potrzeby by nosił go do szkoły, gdzie i tak jest zakaz używania. Od sierpnia ma smartfon, tylko dlatego, że my zmieniliśmy. I czasem coś sprawdzi w internecie jak się uczy albo sprawdzi plan lekcji. I żeby nie było. Nie jestem przeciwniczką posiadania telefonów przez dzieci, nie jestem wrogiem technologii. Po prostu nie wydałabym kasy na coś, jeśli argumentem byłoby "bo większość ma". Dla mnie ważniejsze: czy tobie jest potrzebny? Do czego ci potrzebny?
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: klara76 » 27 wrz 2019, 19:53

Moja Hanka ma telefon ale do szkoły nosi go raz w tygodniu kiedy ma dodatkowe zajęcia i czasem ma je wcześniej a czasem później (zależy czy jest dziewczynka, którą ma zajęcia przed nią), wtedy może do mnie zadzwonić (z przedsionka szkoły, w szkole jest zakaz używania telefonów) i mnie o tym poinformować.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4678
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: malulu » 27 wrz 2019, 20:24

Dziewczyny, mnie póki co problem nie dotyczy, ale tak sobie myślę jak ten świat szybko pędzi. Ja miałam kupiony telefon jak poszłam do liceum, a i wtedy była mowa, żeby lepiej nie pokazywać tel na ulicy - bo ktoś może ukraść, może coś się stać niebezpiecznego przez posiadanie tel. Dzisiaj tel po co by właśnie chronić przed niebezpieczeństwem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: kari » 27 wrz 2019, 20:29

malulu, ja swój osobisty pierwszy miałam po 18, wcześniej korzystałam z telefonu cioci, ale to był jej telefon.
Dzisiaj się Filip spytał dlaczego nie ma telefonu, ale powiedziałam że nie ma sensu żeby miał,bo to co potrzebuje ma w tv lub w komputerze, ewentualnie kupimy mu zegarek z możliwością dzwonienia jak ma jego przyjaciel
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: malulu » 27 wrz 2019, 20:41

kari, bardziej mi chodzi, że my dawaliśmy radę sami chodzić do szkoły i wracać z niej, chodzić na dodatkowe zajęcia.
Teraz staramy się non-stop pilnować i sprawdzać gdzie jest nasze dziecko.
Czasy są tak niebezpieczne czy my dajemy za mało swobody dzieciom? Nie pozwalamy im na samodzielność?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Dziecko a telefon komórkowy

Postautor: kari » 27 wrz 2019, 20:44

malulu, mój mąż stwierdził że my jako dorośli burzymy się, że nas inwigilują, a to samo robimy z dziećmi... Ja wiem, że dawaliśmy radę, dzisiaj rozmawiałam nawet, że od pierwszej klasy sama chodziłam do szkoły, całymi dniami nas w domu nie było i jakoś nikt nie siał paniki, w dobie szybkich informacji, Internetu chyba sami nakręcamy spiralę?
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Następna

Wróć do Wychowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości