Mój syn bawi się wózkiem i lalkami!

Jak poradzić sobie z procesem wychowawczym. Psychologia, pedagogika, nasze doświadczenia.

Mój syn bawi się wózkiem i lalkami!

Postautor: PolubiłamGotowanie » 24 lis 2016, 21:51

Wszystko mi opadło. Ręce, cycki (reszta się jeszcze trzyma), ale mimo tych wszystkich głupot wypisanych w artykule, do którego podaję Wam link, muszę przyznać, że zainspirował mnie do poruszenia tej kwestii z partnerem i tu na forum (więc jest jakiś pozytyw).

Link do "artykułu":
http://www.fronda.pl/a/skandal-gender-w-sieci-francuskich-sklepow,82015.html
Proponuję najpierw go przeczytać, żeby mieć jaśniejszy pogląd na sprawę.

Pytań jest kilka, a brzmią one tak:
Co sądzicie o tej reklamie w gazetce promocyjnej?
Czy chłopcy powinni/mogą bawić się lalkami lub wózkami?
Czy Wasze dzieci bawią się "nieprzeznaczonymi do ich płci" ;) zabawkami?
Czy gdyby syn Was poprosił, kupiłybyście mu wózek lub lalkę? A może już je ma?

Nie chodzi tu oczywiście o samo "tak" lub "nie", ale o argumentowanie swoich odpowiedzi ;)

Skoro pytam Was o zdanie, wyrażę na początek swoje.
Według mnie reklama jest świetna. Pochwalam takie łamanie stereotypów. Mogliby jeszcze dorzucić zdjęcie dziewczynki ze skrzynką z narzędziami.
Moim zdaniem zarówno chłopcy jak i dziewczynki POWINNI i MOGĄ bawić się każdą zabawką jaką napotkają na swojej drodze (dostosowaną do wieku i bezpieczną), bo każda zabawa niesie ze sobą różne walory edukacyjne, rozwija empatię, motorykę, wyobraźnię, etc. Odnosząc się jedynie do reklamy - zabawa lalką i wózkiem jest dla mnie odwzorowaniem tacierzyństwa. Nie wiem jak Wasi mężczyźni, ale mój często sam wychodzi z wózkiem na spacer czy do sklepu i nie ma z tym żadnego problemu.
Syn jest jeszcze za mały, bawi się tym co mu się da, ale jeśli kiedyś mnie poprosi, a mnie będzie na to stać to z pewnością nie będę miała żadnego problemu, by kupić mu lalkę albo wózek.

A jak to jest u Was? Co myślą na ten temat Wasi mężowie/teściowie/rodzice/sąsiedzi?
PolubiłamGotowanie
 
Posty: 123
Rejestracja: 31 sie 2016, 20:55
Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times

Re: Mój syn bawi się wózkiem i lalkami!

Postautor: ola » 25 lis 2016, 17:55

Hania lubi bawić się autami - resoraki najlepsze.
Przed chwilą leciała reklama z lalką która śpiewa piosenki, chodzi itp. Pytam moją 2.5letnią córkę czy chciałaby taką lalkę w odpowiedzi usłyszałam "lalka jest nudna". W zeszłym roku dostała na święta bobasa co można karmić - leży na dnie pudełka.
Od pewnego czasu chodzi i mówi że ona od Mikołaja chce ciuchcię.
Możliwe że ma to po mnie. Ja mało bawiłam się lalkami. A w głowie była piłka nożna, zabawy klockami, kolejką elektryczną, różne bitwy itp.
Hania powoli przekonuje się do sukienek. Wcześniej był płacz gdy zakładałam sukienkę. Teraz już nawet się przegląda w lustrze i mówi że ma piękną sukienke.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Mój syn bawi się wózkiem i lalkami!

Postautor: kari » 25 lis 2016, 18:08

PolubiłamGotowanie, jakoś do mnie nie przemawia ten portal, a już komentarze pod tym pseudo-artykułem szkoda słów i to pewnie osoby, które się mają za wzorowych katolików

w przedszkolu podejrzewam, że się bawi, będąc w żłobku uwielbiał stać przy kuchni i gotować, ogląda czasem bajki z Barbie czy My Little Pony, jakby chciał, żeby mu kupić lalkę nie widzę w tym najmniejszego problemu, wczoraj szedł do przedszkola z maskotką Czerwonym Kapturkiem, często to też rodzice i otoczenie wciskają dziecko w określone zabawki
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Mój syn bawi się wózkiem i lalkami!

Postautor: szaraczarownica » 25 lis 2016, 18:16

kari pisze:komentarze pod tym pseudo-artykułem szkoda słów

Ej no co Ty, świetne są :D

Po tym prawie posikałam się ze śmiechu
"Gorszy gender w przedszkolu u mojej córki widziałem. Dziewczynki się bawiły samochodzikami, chłopcy bezczelnie prowadzili wózek z lalką, co gorsza dwóch chłopców jeden wózek, bezczelnie sugerując homoadopcję a nauczycielki w ogóle nie reagowały! To dopiero skandal."
=))))

Dla mnie żaden problem. Staś miał taki okres, gdy w sklepie bardzo przyciągały go wózki dla lalek, pół Smyka kiedyś z jednym objeździł. Potem kupiłam lalkę dla córki jego chrzestnej i tak sobie leżała i czekała na spotkanie, a ponieważ nie była przymocowana w opakowaniu, to Staś kiedyś ją rozbroił, położył w swoim łóżku, głaskał, karmił, usypiał. Ale jak pytałam się go, czy mam mu kupić lalkę, to powiedział, że nie. Jakoś zawsze wolał wykorzystać taki moment na kolejną ciuchcię z Tomka, czy autko z Aut ;)


kari pisze:My Little Pony

To teraz u nas ulubiona bajka. Kucyki :D I moja i Stasia ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Mój syn bawi się wózkiem i lalkami!

Postautor: PolubiłamGotowanie » 25 lis 2016, 20:17

szaraczarownica pisze:Ej no co Ty, świetne są :D

Po tym prawie posikałam się ze śmiechu
"Gorszy gender w przedszkolu u mojej córki widziałem. Dziewczynki się bawiły samochodzikami, chłopcy bezczelnie prowadzili wózek z lalką, co gorsza dwóch chłopców jeden wózek, bezczelnie sugerując homoadopcję a nauczycielki w ogóle nie reagowały! To dopiero skandal."
=))))


Dużo tam takich sarkastycznych komentarzy. Ja też się przy nich uśmiałam. Już nie wiem, który lepszy :)
PolubiłamGotowanie
 
Posty: 123
Rejestracja: 31 sie 2016, 20:55
Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times

Re: Mój syn bawi się wózkiem i lalkami!

Postautor: kari » 25 lis 2016, 20:18

PolubiłamGotowanie, szaraczarownica, wy się śmiejecie, a oni w to święcie wierzą niestety
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Mój syn bawi się wózkiem i lalkami!

Postautor: szaraczarownica » 25 lis 2016, 20:22

kari, myślę, że ten konkretny to akurat ironia ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Mój syn bawi się wózkiem i lalkami!

Postautor: ava » 25 lis 2016, 20:30

Dla mnie to też nie problem. Choć mój syn wybitnie "męski", uwielbia wszelkie pojazdy. Ma jedną lalkę przywiezioną od mojej Babci, ale bawi się nią od wielkiego dzwonu. Choć dwa dni temu karmił "Kornelkę" butelką ;) Chciałam mu kupić kuchnię do zabawy, ale widzę, że on w ogóle nie czuje tego klimatu (ma kilka garnków, trochę plastikowych owoców i warzyw, ale sytuacja jak wyżej z lalką).

PolubiłamGotowanie pisze:Co myślą na ten temat Wasi mężowie/teściowie/rodzice/sąsiedzi?
Myślę, że mój Mąż miałby trochę problem, gdybym chciała kupić małemu np. lalkę, ale przełknąłby to. Co do innych to nie mam pojęcia.

PolubiłamGotowanie pisze:Odnosząc się jedynie do reklamy - zabawa lalką i wózkiem jest dla mnie odwzorowaniem tacierzyństwa. Nie wiem jak Wasi mężczyźni, ale mój często sam wychodzi z wózkiem na spacer czy do sklepu i nie ma z tym żadnego problemu.
Pewnie, że jest to jakieś odwzorowanie, ale nie można też powiedzieć, że chłopak, który nie będzie się tak bawił będzie złym ojcem. Mój Mąż jest świetnym ojcem, a wiem, że lalek i wózków nie tykał ;)

szaraczarownica, rzeczywiście komentarz the best =))))
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Mój syn bawi się wózkiem i lalkami!

Postautor: PolubiłamGotowanie » 25 lis 2016, 20:33

kari pisze:PolubiłamGotowanie, szaraczarownica, wy się śmiejecie, a oni w to święcie wierzą niestety


kari, zdecydowana większość komentarzy pod tym artykułem to sarkazm albo otwarte wyśmiewanie. Widziałam tylko 3 komentarze, z których ewidentnie można wywnioskować, że ktoś wziął to na poważnie i na prawdę jest zbulwersowany chłopczykiem z wózkiem.
PolubiłamGotowanie
 
Posty: 123
Rejestracja: 31 sie 2016, 20:55
Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times

Re: Mój syn bawi się wózkiem i lalkami!

Postautor: Fuente » 25 lis 2016, 20:39

Jednym z uroków posiadania córki i syna, jest to, że zabawkami bawią się naprzemiennie... I tak Marcinek bardzo często nosi, tuli lalki-bobasy, po podwórku wozi wózek (pusty... lalki z wózka wyrzuca :lol: ) no i kręci go bardzo gotowanie, więc garnki, łyżki, kuchnia są super. Amelka natomiast bawi się traktorkami, autkami, wielkimi wywrotkami, samolotami etc.
Jednocześnie każde z nich bawi się swoimi zabawkami. U nas to zupełnie naturalne, wychowują się razem, więc uczę ich że mimo, że każde ma swoje zabawki, muszą się umieć ze sobą dzielić... ;;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Mój syn bawi się wózkiem i lalkami!

Postautor: sardynka » 25 lis 2016, 21:59

U nas Miki raczej typowo "chłopięce" zainteresowania - tzn miłość do samochodów, oczywiście Gajka po nim więc też uwielbia się bawić autami. Lalki generalnie szału nie robią, czasem jakąś powozi wózkiem etc. Ale sporadycznie raczej, za to kiecki uwielbia :p
Ja oczywiście nie mam z tym żadnego problemu, niech się bawią tym na co mają ochotę. Zresztą moi czasem obydwoje biegają w tiulowych spódniczkach Gajki bo jak jej zakładam to Miki też woła ;)

Ostatnio za to dowiedziałam się że teściowa żaliła się mojej mamie właśnie, że Gajka nie bawi się lalkami (nam to się oczywiście boją cokolwiek mówić) ;) Niektórzy mają chyba stereotypowe zachowania strasznie mocno zakodowane

Fronda to skrajnie katolicki bełkot najczęściej a poziom artykułów ogólnie mają fatalny ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Mój syn bawi się wózkiem i lalkami!

Postautor: PolubiłamGotowanie » 25 lis 2016, 22:28

sardynka pisze:Fronda to skrajnie katolicki bełkot najczęściej a poziom artykułów ogólnie mają fatalny ;)


Wcześniej nie znałam tego portalu. Zdjęcie gazetki zobaczyłam na FB mataja.pl, później dowiedziałam się od nich, że w necie zrobił się wielki dym i wygooglowałam m.in. ten artykuł.
Żebyście mi tu nie pomyślały, że ja na co dzień taki chłam czytam! :)
PolubiłamGotowanie
 
Posty: 123
Rejestracja: 31 sie 2016, 20:55
Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times

Re: Mój syn bawi się wózkiem i lalkami!

Postautor: niesia2708 » 26 lis 2016, 7:08

ava, nie musisz usuwać. Wejdź na jej profil i odkliknij obserwowanie :)
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Mój syn bawi się wózkiem i lalkami!

Postautor: ava » 26 lis 2016, 8:22

niesia2708, dzięki, ja w sprawach fb jestem niezbyt ogarnieta ;) Tak zrobię.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Mój syn bawi się wózkiem i lalkami!

Postautor: Marcka » 26 lis 2016, 13:22

Emi od małego uwielbiała autka, motory. W tamtym roku na gwiazdkę dostała wielką wywrotkę, którą do tej pory się bawi- to był największy hit świąteczny ;) ale na przemiennie bawi się także lalką, kuchnią, toaletką.
Choć gdybym miała syna to pewnie:
ava pisze:

Myślę, że mój Mąż miałby trochę problem, gdybym chciała kupić małemu np. lalkę, ale przełknąłby to. Co do innych to nie mam pojęcia.

Mąż pewnie tak a teściowie to na pewno by robili z tego aferę. Ale ja nie miałabym myślę problemu aby kupić mu lalkę.

I tak myślę sobie, że zamiłowanie dziewczynek do aut jest bardziej tolerowane w społeczeństwie, niż właśnie chłopców do lalek i wózków.
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Mój syn bawi się wózkiem i lalkami!

Postautor: PolubiłamGotowanie » 26 lis 2016, 13:52

Marcka pisze:I tak myślę sobie, że zamiłowanie dziewczynek do aut jest bardziej tolerowane w społeczeństwie, niż właśnie chłopców do lalek i wózków.


Bo ten cały feminizm doprowadził do tego, że kobiety mają więcej praw niż mężczyźni. Kobietom więcej wolno, a miało być po równo.
Dziewczynka prowadząca autko na sznurku wzbudzi mniej kontrowersji niż chłopczyk prowadzący wózek. A to przecież dzieci. Nie rodzą się z wbudowanym podziałem na "zabawki dla dziewczynek" i "zabawki dla chłopców". Tak samo jest np. z kolorami - niebieski i różowy to przecież taki sam kolor jak zielony czy żółty, a i tak nie znajdziesz niczego różowego na dziale z ubraniami dla chłopca.
Albo jeszcze inaczej - moja koleżanka ma córkę, teraz spodziewa się chłopca. Pytała mnie jak wychowuje się chłopaka, bo ona nie wie...
PolubiłamGotowanie
 
Posty: 123
Rejestracja: 31 sie 2016, 20:55
Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times

Re: Mój syn bawi się wózkiem i lalkami!

Postautor: sardynka » 26 lis 2016, 14:26

PolubiłamGotowanie, co do frondy to po prostu kiedyś na innym forum była awantura o gender właśnie i wychowa ie seksualne dzieci...noi katolicy podsuwali właśnie te artykuły z frondy, co jeden to "lepszy" :roll:

Mojego kuzyna syn dostał zarówno lalkę jak i wózek dla niej, nie wiem jak teraz ale jakiś czas temu to była jego ukochana zabawka właśnie :)
Mój Mikołaj wozi w wózku swojego osiołka (ukochaną maskotkę) bo twierdzi że to jego synek ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Mój syn bawi się wózkiem i lalkami!

Postautor: ava » 26 lis 2016, 14:28

PolubiłamGotowanie, w temacie kolorów to mój syn już parę razy mnie zadziwił, gdy wybierając kolor słomki do picia, odrzucał różową, bo ta jest dla Ali (jego kuzynka). Nigdy nie mówiłam mu, że kolor różowy jest tylko dla dziewczynek (miał kiedyś różową bluzkę, ale to nie jest jego kolor :lol: ).
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Mój syn bawi się wózkiem i lalkami!

Postautor: caixa » 26 lis 2016, 18:42

ava, przedszkole?
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Mój syn bawi się wózkiem i lalkami!

Postautor: ava » 26 lis 2016, 19:14

caixa, moze, nie pomyślałam o tym, zwłaszcza ze w przedszkolu bywa gościnnie parę dni w miesiacu :lol: Raczej podejrzewalam, ze to dlatego, ze gdy pierwszy raz wyjęłam te słomki (taka duża paczka jednokolorowych z Ikei) kazalam dzieciakom wybrać kolor i faktycznie mała wybrała różową, a on jakaś inna (zawsze wyciąga czerwoną albo niebieska) i możliwe, ze to zapamiętał (ma świetną pamięć do takich rzeczy).
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Mój syn bawi się wózkiem i lalkami!

Postautor: Tasia » 14 lip 2017, 12:07

E tam. Moja córka cały czas bawiła sie samochodami ( nie chciała bawić się lalkami). Potem wyrosła i obecnie interesują ją jedynie babskie sprawy :D
Awatar użytkownika
Tasia
 
Posty: 152
Rejestracja: 21 paź 2014, 10:07
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Mój syn bawi się wózkiem i lalkami!

Postautor: Anita999 » 07 mar 2018, 15:15

Ja bym się zbytnio narazie tym nie przejmowała.Dzieci póki są małe eksperymentują z zabawkami i poznają dopiero świat. Moja córka lubi się bawić samochodzikami i grać w piłkę :D
Mama Anitka pozdrawia ! :)
Awatar użytkownika
Anita999
 
Posty: 4
Rejestracja: 07 mar 2018, 15:03
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Mój syn bawi się wózkiem i lalkami!

Postautor: ola » 10 mar 2018, 20:24

Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Mój syn bawi się wózkiem i lalkami!

Postautor: rapapa » 28 cze 2018, 15:44

NIe powinnas mu bronić to że będzie się bawił lalokami nie znaczy że jest homoseksualny daj mu samemu wybierać
link w podpisie usunięty jako niezgodny z regulaminem - Emi
Awatar użytkownika
rapapa
 
Posty: 3
Rejestracja: 27 cze 2018, 12:47
Lokalizacja: Konin
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Wychowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości