O całowaniu dzieci przez rodziców

Jak poradzić sobie z procesem wychowawczym. Psychologia, pedagogika, nasze doświadczenia.

O całowaniu dzieci przez rodziców

Postautor: martonia » 02 gru 2017, 18:44

Wiadomo, że każda z nas, każda Mama całuje swoje dziecko, są to pewnie najczęściej buziaki w policzek, czoło, główkę, rączki, nóżki itd.

A co myślicie o całowaniu dzieci w usta?

U mnie w domu rodzinnym nigdy nie byłam całowana w usta, a ostatnio coraz częściej widzę jak rodzice całują swoje dzieci w usta, stąd zapewne moje zdziwienie.
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: O całowaniu dzieci przez rodziców

Postautor: ava » 02 gru 2017, 19:47

martonia, moi Rodzice też nie całowali nas w usta.
A u nas obecnie to hmm, mniejszy do całowania nadstawia głowę :lol: , a starszy czasami daje buziaka w usta mnie albo Mężowi, ale to jest z jego inicjatywy. Generalnie z niego jest straszny przytulas i choć wiem, że to niehigieniczne, to nie mam serca mu odmówić.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: O całowaniu dzieci przez rodziców

Postautor: gohnia » 02 gru 2017, 20:27

Hehe, ja i moje dzieciaki jesteśmy strasznie całuśni, ale nigdy nie dajemy buziaków w usta. Jak dla mnie jest to zarezerwowane dla par. Pozostają nam poliki i szyjka ;)
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: O całowaniu dzieci przez rodziców

Postautor: anitkaa » 11 gru 2017, 9:45

Ja też nie daję buziaka w usta i też mnie to trochę zadziwia. Może dzieci tak inicjują, bo taki jest etap rozwoju, w sensie nie widzą na filmach, bajkach, w telewizji i internecie pocałunki, ale jeszcze nie rozumieją, że są różne rodzaje miłości, nauczą się rozróżniać miłość do rodzica z miłością do partnera później.
anitkaa
 
Posty: 13
Rejestracja: 11 gru 2017, 9:38
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: O całowaniu dzieci przez rodziców

Postautor: monia25 » 02 sty 2018, 13:01

U nas jest podobnie. Nie dajemy sobie buzaików w usta. Ale widziałam to u wielu moich kolezanek. U siostry ciotecznej Tak wiec nie jest to takie mało powszechne :)
jupi
Awatar użytkownika
monia25
 
Posty: 115
Rejestracja: 05 mar 2014, 12:06
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: O całowaniu dzieci przez rodziców

Postautor: mery3sery » 04 lip 2018, 10:52

Całowanie w usta to jest tylko kwestia rodziny, ponieważ u niektórych jest to normalne, przecież nie mówimy tu o francuskich pocaunkach tylko o małym cmoku. Tylko musimy pamiętać że przez takie 'buziakowanie' naszego dziecka możemy je zarazić wirusem opryszczki
:ymhug:
Awatar użytkownika
mery3sery
 
Posty: 3
Rejestracja: 03 lip 2018, 7:04
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: O całowaniu dzieci przez rodziców

Postautor: Troknik » 24 lis 2021, 11:53

Nigdy nie słyszałem, ani nie widziałem, by rodzic całował dziecko w usta... Zresztą ciężko mi to sobie wyobrazić. Nawet jeśli to do jakiego wieku tak czynić? Czy np ojciec całujący w usta 13-latkę jest jeszcze ok? Moim zdaniem nie...
Awatar użytkownika
Troknik
 
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2021, 11:42
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Wychowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron