Wokół stołu - jak i czym jedzą nasze dzieci.

Jak poradzić sobie z procesem wychowawczym. Psychologia, pedagogika, nasze doświadczenia.

Wokół stołu - jak i czym jedzą nasze dzieci.

Postautor: malaJu » 19 gru 2012, 15:57

Temat z wątku innego - natchnęła mnie Sybel.
Kiedy Wasze dzieci przerzuciły się na normalną zastawę? Kiedy zaczęły pić z kubka/szklanki?
Od kiedy siedzą przy stole?
Czyli kiedy to ten czas, by zacząć dorastać??

Ula zaczęła pić ze szklanki późno. Miała półtora roku. Niekapków nie lubiła nigdy, z bidonu pije od ukończenia roku. Sztućcami dorosłymi je od kiedy poszła do złobka czyli miała 18 mcy.
Leoś dopiero uczy się jeść łyżeczką i pić z kubeczka.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wokół stołu - jak i czym jedzą nasze dzieci.

Postautor: Pepsi » 19 gru 2012, 16:38

Nie pamiętam dokładnie, ale z kubka zaczęła chyba coś koło roku. Wkurzał mnie ten niby-niekapek 360 i przerzuciłam ja na normalny kubek. Bidonu nigdy nie miała i raczej już mieć nie będzie ;;) Kubek kupiłam Tupperware
Obrazek bo moje dziecko jest z tych super szybkich. Np. kiedy nalewam wody/soku to w trakcie potrafi zabrać kubek, albo odstawia na rant blatu i czasami ląduje na ziemi. Herbatę jednak potrafi mi wypici cała z ceramicznego kubka 8-)
Przy stole siedzi od kiedy zaczęła sama jeść. Tzn. siedzi w swoim foteliku który ma podsunięty do blatu. Czasami siada na stołku przy stole, ale jeszcze jej niewygodnie bo jest trochę za mała.
Sztućce od początku miała "dorosłe" a dokładniej takie:
Obrazek
Teraz ma fazę na krojenie jedzenia nożem :p
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Wokół stołu - jak i czym jedzą nasze dzieci.

Postautor: Patrycja11 » 19 gru 2012, 16:48

Gabryś pije z Lovi 360 ale potrafi również pić z normalnej szklanki/kubka. Ale niestety
Pepsi pisze:moje dziecko jest z tych super szybkich
i bardzo często wylewa, co doprowadza mnie do szału. Więc jak nie mam go na oku to pije z lovi. Je dorosłymi sztućcami, ale nie bardzo jest mu wygodnie ( najlepiej posługuje się małą łyżeczką) więc chyba zastanowię się nad kupieniem takiego zestawu jak ma Pepsi
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Wokół stołu - jak i czym jedzą nasze dzieci.

Postautor: Pepsi » 19 gru 2012, 17:41

Patrycja11 pisze:kupieniem takiego zestawu jak ma Pepsi

Pepsi wzięła zestaw za punkty payback 8-)
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Wokół stołu - jak i czym jedzą nasze dzieci.

Postautor: klara76 » 19 gru 2012, 17:46

właśnie złapałam się na tym, że nie pamiętam tych "krokow milowych" w życiu Hanki - 4 i pół roku robi swoje =))
ale wydaje mi się, że picie z kubka, jedzenie "dorosłymi" sztućcami zbiegło się u Młodej z pójściem do żłobka, czyli jak miała rok i 3 miesiące; w domu je podobnymi sztućcami, jak te które wstawiła Pepsi, z tym że są to sztućce odziedziczone po ... mnie (dostałam je od chrzestnej podobno na 1. urodziny)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4680
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Wokół stołu - jak i czym jedzą nasze dzieci.

Postautor: evelinka » 19 gru 2012, 18:10

No u nas, to dość wcześnie Julek zaczął używać szklanki i dorosłych sztućców. Pamiętam tylko, że mając 9-10 miesięcy, kiedy byliśmy na wczasach, pił ze szklanki i jadł normalnymi sztućcami. Przy stole siedzi uuuuu... i jeszcze dłużej. W sumie mieliśmy fotelik dla niego, ale i tak prawie nie korzystał. Chociaż przyznam, że kupiłam mu ostatnio w ikei zestaw sztućców dla dzieci, bo mamy takie dość długie i było mu chwilami niewygodnie.
Awatar użytkownika
evelinka
SuperMama
 
Posty: 792
Rejestracja: 28 paź 2012, 11:05
Has thanked: 13 times
Been thanked: 21 times

Re: Wokół stołu - jak i czym jedzą nasze dzieci.

Postautor: kochecka » 19 gru 2012, 18:11

Maksio coś koło roczku zaczął pić z kubeczka. Samodzielnie jeść zaczął dość późno, nie pamiętam już kiedy to nastąpiło. I w zasadzie prawie od razu zaczął używac normalnych sztućców. Przy stole z nami siedzi mniej więcej odkąd skończył 2,5 roku.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Wokół stołu - jak i czym jedzą nasze dzieci.

Postautor: Szizel » 26 kwie 2013, 12:05

U nas sztućce takie jak Pepsi, a i tak najlepsze są raczki >D
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szizel
SuperMama
 
Posty: 776
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times


Wróć do Wychowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości