Równi i równiejsi

Jak poradzić sobie z procesem wychowawczym. Psychologia, pedagogika, nasze doświadczenia.

Równi i równiejsi

Postautor: Audiolka » 21 gru 2012, 20:37

Gdy chodziłam do szkoły podstawowej, panowała w niej złota zasada, że mama która była w 3-ce klasowe i przynosiła na każde okazje ciasta i inne pierdoły miała pewność, że jej dziecko będzie miało lepsze oceny. Było tak, byli Ci normalni i Ci lepsi. Jednak po zakończeniu szkoły podstawowej nalało się wody do tyłka większości 8-) bo w szkole średniej nauczyciele byli sprawiedliwi. Już tak dobrze nie szło. Zresztą do dnia dzisiejszego w tej szkole są takie praktyki i przyznam, że coraz bardziej mnie brzydzą.

Jeśli natomiast chodzi o przedszkole młodego, do zeszłego roku, gdy była stara dyrektorka, było naprawdę super. Jednak w tym roku przyszła nowa (wydaje mi się, że to jest powód takich zmian, skoro przez dwa lata było wszystko dobrze) i jest inaczej. Na pierwszym zebraniu powiedziała, żeby dzieci nie przynosiły zabawek do przedszkola. Byłam kiedyś świadkiem tego, że zwróciły uwagę jednej mamie. Ona przeprosiła i powiedziała, że to ostatni raz. Jednak są inne dzieci, które notorycznie coś ze sobą targają i słychać tylko od wychowawczyń:
-Co ładnego dziś przyniosłaś/łeś?

To jest tylko jeden przykład z wielu. Kiedyś zaproponowałam, że zrobię zdjęcia(oczywiście za darmo) usłyszałam, że nie, dziękują, pani Ania zrobi, bo pani Ania ma drogi i dobry aparat :mrgreen: (no naprawdę)
Jak zobaczyłam zdjęcia pani Ani i jak chcieli ode mnie za to pieniądze (taka zasada w przedszkolu, że za każde zdjęcie dziecka płaci się parę groszy) to powiedziałam, że chyba oni powinni mi zapłacić za oglądanie tego :P
No i podpadłam, Wojciech przy okazji też... :) ale dajemy radę, kto jak nie my :)

A jak wygląda traktowanie dzieci u Was?
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Równi i równiejsi

Postautor: agnieszka19 » 21 gru 2012, 20:58

Audiolka pisze:Na pierwszym zebraniu powiedziała, żeby dzieci nie przynosiły zabawek do przedszkola

To popieram zdecydowanie!

Co do rodziców w trójkach- to ja jakoś tego tak nie odczuwałam... Moja mama była zawsze w trójce klasowej i zawsze w Radzie rodziców. Ja uczyłam się dobrze, więc może dlatego u siebie tego nie dostrzegłam. Mój brat jednak uczył się dużo gorzej i mama w trójce klasowej jakoś niewiele zdziałała... Chyba że ja o czymś nie wiem...
Jeśli chodzi o przedszkole młodej, to na razie nie mam żadnych zastrzeżeń.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Równi i równiejsi

Postautor: Audiolka » 21 gru 2012, 21:01

Wiesz Aga zapomniałam dodać, że ja chodziłam do małej szkoły, na wsi i tam "kumoterstwo" było na porządku dziennym. Absolutnie nie wiem jak było w szkołach miejskich.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Równi i równiejsi

Postautor: tulipan87 » 21 gru 2012, 22:50

Audiolka pisze:że ja chodziłam do małej szkoły, na wsi i tam "kumoterstwo" było na porządku dziennym.

O zdecydowanie! W mojej szkole również faworyzowane były dzieci, których rodzice byli w 3 klasowej, a poza tym dzieci ludzi "wpływowych"( np. mamusia pracująca w banku lub rodzice prowadzący własną firmę). Że już nie wspomnę o dzieciach nauczycieli( również tych pracujących w tej szkole).
Prace takich "faworytów" zawsze były zgłaszane na konkursy, nawet jeśli pięknem nie powalały.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times


Wróć do Wychowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości