Dom bez telewizora

Jak poradzić sobie z procesem wychowawczym. Psychologia, pedagogika, nasze doświadczenia.

Dom bez telewizora

Postautor: malaJu » 29 gru 2012, 16:27

Patrząc na wskaźnik opłacania abonamentu bez telewizora żyje 90% rodzin =))
Czyli da się!!!!

A na poważnie - co Wy na to? No i co w zamian?
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: lmyszka » 29 gru 2012, 17:31

Przyznaje sie jestem TV maniakiem, nie wyobrażam sobie domu bez telewizora.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: Fuente » 29 gru 2012, 17:46

Nie oglądam jakoś specjalnie duzo TV na co dzień... Ale przyznaję się, ze jak zdarza się dobry dzień i dobry program w TV tp potrafie oglądać kilka godzin.

Poza tym kochamy nasz telewizor w sypialni :D Ładnie wytlumia dźwięki jak chce się poigraszkować =)) Zresztą czasem wieczorami przytulamy się i oglądamy telewizorek jak akurat leci coś dobrego :) Więc ogólnie życiu bez telewizora mówię zdecydowane NIE! :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: yuna » 29 gru 2012, 17:51

Ja przez ostatnie 1,5 roku nie miałam w ogóle telewizji... I przeżyłam :P Seriale jak już to oglądałam w necie, tak samo filmy. Teraz czekamy aż nam przyślą Liveboxa bo zmieniliśmy Internet i przy okazji TV będzie. Ciekawe czy w ogóle będę oglądać, bo przez ostatnie miesiące mieszkania u mamy też nie oglądałam jakoś za wiele.
Obrazek Obrazek

http://papierowy-stosik.blogspot.com/ - recenzje książek
http://robotki-yunki.blog.pl/ - rękodzieło - czapki, szaliki, opaski i inne

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=6184165 Allegro - licytacje od 1 zł, kolczyki i inne
Awatar użytkownika
yuna
 
Posty: 318
Rejestracja: 03 lis 2012, 7:24
Lokalizacja: Brzeziny
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Dom bez telewizora

Postautor: martula_87 » 29 gru 2012, 18:05

lmyszka pisze:Przyznaje sie jestem TV maniakiem, nie wyobrażam sobie domu bez telewizora.

Dokładnie tak jak ja.Lubię nawet zasypiac przy tv.
Ale znam rodzinę która nie ma tv i są szcześliwi bo mają 3 komputery i wszytkie rzeczy ktore ogladaliby w tv oglądają w internecie.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: szaraczarownica » 29 gru 2012, 18:07

martula_87 pisze:Dokładnie tak jak ja.Lubię nawet zasypiac przy tv.

Me too, me too :D
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: Audiolka » 29 gru 2012, 18:23

Nienawidzę zasypiać przy tv. W zasadzie nie pamiętam kiedy ostatnio oglądałam jakiś film w tv. W domu jedynie Wojtek ogląda bajki...i najczęściej przy Nich zasypia.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: Pepsi » 29 gru 2012, 18:32

U mnie TV w sypialni służy jako usypiacza i właściwie działa tylko wtedy gdy idziemy spać a oglądam to co akurat jest w programie, a filmy oglądamy w pokoju dziennym gdzie TV jest podłączony do kompa.
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: Audiolka » 29 gru 2012, 18:34

Pepsi pisze:U mnie TV w sypialni
tv w sypialni (jeśli tylko jest taka możliwość) aut.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: kochecka » 29 gru 2012, 18:59

Ja mogę spokojnie żyć bez telewizora. Co prawda teraz jak jestem w ciąży oglądam więcej bo dużo leżę i z nudów włączam. Mój mąż natomiast bez tv żyć nie potrafi i uwielbia
martula_87 pisze:zasypiac przy tv
, czego ja nienawidzę.

Jak mieszkaliśmy w UK i mieściliśmy się z całym dobytkiem w jednym pokoju to była to dla mnie katorga. Ja chciałam spać a mój mąż załączał tv i oglądał do nie wiadomo której (a raczej twierdził, że ogląda a w rzeczywistości spał) godziny. Dlatego teraz nie ma mowy żebyśmy mieli tv w sypialni.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: kari » 29 gru 2012, 19:37

muszę przyznać, że nie wyobrażam sobie życia bez tv, choć w sypialni sobie nie ma ani tv, ani kompa, najczęściej oglądam seriale lub inne programy rozrywkowe, często przez tv oglądamy filmy z komputera, no i się przyznam sadzam młodego przed tv, żeby móc coś zrobić czasem
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: justine » 29 gru 2012, 19:50

A ja sobie wyobrażam. Przez prawie 2 lata, kiedy mieszkaliśmy poza Łodzią w domu męża mieliśmy co prawda stary telewizor i ze 3 kanały ale nie oglądaliśmy go praktycznie wcale (chyba, że był jakiś ciekawy mecz :) )
Teraz mamy TV ale oglądam tylko rano DDTVN i to wszystko. Poza tym słuchamy radia. Czasem włączymy Młodemu wieczorem Świnkę Pepę albo Kotkę Pusię jak zaczyna być marudny przed kąpaniem :) No i filmy z laptopa oglądamy na TV.
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: misia-misia » 29 gru 2012, 19:53

u nas jest telewizor ale bez telewizji...
Tzn od niedawna mamy kilka kanałów. Do tej pory jak kilka lat temu zrezygnowaliśmy z Polsatu Cyfrowego tak do tej pory żyliśmy bez telewizji. Teraz czasem włączymy jakiś film, o ile jest jakiś fajny w tv. Czasem Majce puszczam Pingwiny z Madagaskaru.
I to wszystko. Jest nam dobrze, jesteśmy szczęśliwsi :)

Częściej oglądamy VOD, bo oglądam to co chcę i kiedy chcę. A że mam czas tylko wieczorem to na luzie szukam fajnych filmów na VOD.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: Patrycja11 » 29 gru 2012, 19:59

Ja też lubię zasypiać przed TV.
Często może nie oglądamy, bo mam mnóstwo zajęć w dzień, ale wieczorem lubię włączyć sobie moje ulubione programy, moje seriale. Gabryś póki co ogląda raptem dwie czy trzy bajki w TV reszta też go nie interesuje.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: malaJu » 29 gru 2012, 20:25

a mnie wkurza to, że muszę tyle płacić, bo to abonament tv i telewizja N czyli sporo kasy co miesiąc i NIC ale to NIC w tv nie ma i tak oglądamy filmy na DVD. Masakra. Gdyby nie to, że mam firmę zarejestrowaną w domu, to bym nie płaciła tego całego abonamentu. A gdyby nie dzieci to w ogóle telewizji by nie było. Nielibyśmy jak u misi. Tylko weź wytłumacz panu kontrolerowi, że telewizor nie słuzy Ci do oglądania tv :ymdevil:
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: Emi » 30 gru 2012, 10:40

malaJu pisze:to bym nie płaciła tego całego abonamentu

My wyrejestrowaliśmy tv i abonamentu nie płacimy. Dla mnie tv mogłoby w ogóle nie istnieć, zazwyczaj lecą u nas bajki i to głównie z komputera, który podłączamy pod tv.
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: malaJu » 30 gru 2012, 11:57

Emi, a co powiesz listonoszowi, jak przyjdzie? Bo wiesz, dla nich to jest tak, że nie płacisz za oglądanie tv ale za fakt posiadania odbiornika.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: niesia2708 » 30 gru 2012, 12:02

malaJu pisze:a mnie wkurza to, że muszę tyle płacić, bo to abonament tv i telewizja N czyli sporo kasy co miesiąc i NIC ale to NIC w tv nie ma

Potwierdzam, mamy Polsat, ostatnio leżałam chora w łóżku i niestety nic a nic nie było do oglądania :twisted: A jak przychodzi weekend to już w ogóle totalna kicha :twisted: Więc często korzystam z dekodera do słuchania radia....
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9161
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: Fuente » 30 gru 2012, 12:03

malaJu pisze:Emi, a co powiesz listonoszowi, jak przyjdzie? Bo wiesz, dla nich to jest tak, że nie płacisz za oglądanie tv ale za fakt posiadania odbiornika.


Debilizm... Ale cieszmy się, że nie karzą nam płacić abonamentu za sam fakt posiadania komputera, jak to juz sobie wymyślili juz w jakims kraju UE (nie pamietam już w którym) Ale stwierdzili, ze jak masz komputer, a nie masz telewizora, to i tak mozesz korzystać z telewizji, wiec płać i płacz...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: ela » 30 gru 2012, 14:28

Od wielu, wielu lat nie mam TV. Nie jest mi potrzebny, zwykle i tak nic nie oglądałam... za to nie mogę żyć bez internetu ;) Laptop, smartfon z pełnym dostępem do sieci to podstawa wyposażenia,a niedługo tablet...
Obrazek ObrazekObrazek
ela
Firma
 
Posty: 129
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:21
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Dom bez telewizora

Postautor: Pepsi » 30 gru 2012, 15:00

malaJu pisze:co powiesz listonoszowi, jak przyjdzie?

że to element dekoracyjny :p
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: malaJu » 30 gru 2012, 15:09

"Czy trzeba płacić abonament radiowo- telewizyjny?

Zgodnie z ustawą o opłatach abonamentowych, opłaty abonamentowe pobiera się w celu umożliwienia realizacji misji publicznej, o której mowa w art. 21 ust. 1 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz. U. z 2004 r. Nr 253, poz. 2531 oraz z 2005 r. Nr 17, poz. 141), przez jednostki publicznej radiofonii i telewizji. Tą misją publiczną jest oferowanie „programów i innych usług w zakresie informacji, publicystyki, kultury, rozrywki, edukacji i sportu, cechujące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością oraz innowacyjnością, wysoką jakością i integralnością przekazu”.

Dlatego też za używanie odbiorników radiofonicznych oraz telewizyjnych pobiera się opłaty abonamentowe. Domniemywa się przy tym, że osoba, która posiada odbiornik radiofoniczny lub telewizyjny w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu, używa tego odbiornika. Odbiorniki radiofoniczne i telewizyjne podlegają, dla celów pobierania opłat abonamentowych za ich używanie, zarejestrowaniu w placówkach operatora publicznego. Zatem najpierw musimy odbiornik zarejestrować, ażeby później dokonywać opłat abonamentowych.

UWAGA: W przypadku stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego pobiera się opłatę w wysokości stanowiącej trzydziestokrotność miesięcznej opłaty abonamentowej obowiązującej w dniu stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika. Uiszczenie opłaty, o której mowa nie zwalnia od obowiązku uiszczania bieżącej opłaty abonamentowej za okres od dnia stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika.

Kto musi płacić abonament a kto jest zwolniony ?

Opłatę abonamentową co do zasady musi uiszczać każdy, kto posiada odbiornik radiofoniczny i telewizyjny. Ustawa mówi, że opłatę abonamentową uiszcza się przy tym za każdy odbiornik radiofoniczny i telewizyjny. A zatem ile odbiorników tyle opłat... Ta zasada obowiązuje jednak tylko podmioty prowadzące działalność gospodarczą. Bowiem w przypadku osób fizycznych mieszkających w tym samym gospodarstwie domowym lub użytkujących samochód stanowiący ich własność, oraz w przypadku sanatoriów, żłobków, publicznych i niepublicznych jednostek organizacyjnych systemu oświaty, publicznych i niepublicznych uczelni, a także domów pomocy społecznej - w tym samym budynku, zespole budynków uiszcza się tylko jedną opłatę niezależnie od liczby odbiorników.

Od opłaty abonamentowej zwolnione są:
a) osoby, co do których orzeczono o zaliczeniu do I grupy inwalidów lub całkowitej niezdolności do pracy,
b) znacznym stopniu niepełnosprawności,
c) trwałej lub okresowej całkowitej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym,
d) osoby, które ukończyły 75 lat
e) osoby, które otrzymują świadczenie pielęgnacyjne
f) osoby niesłyszące, u których stwierdzono całkowitą głuchotę lub obustronne upośledzenie słuchu
g) osoby niewidome, których ostrość wzroku nie przekracza 15 %,
h) osoby, które ukończyły 60 lat oraz mają ustalone prawo do emerytury, której wysokość nie przekracza miesięcznie kwoty 50 % przeciętnego wynagrodzenia
i) osoby:
- które mają prawo do korzystania ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej
- bezrobotne,
- posiadające prawo do zasiłku przedemerytalnego,
- posiadające prawo do świadczenia przedemerytalnego,

Jak wygląda kontrola? Kto ją sprawuje ?

Kontrolę wykonywania obowiązku rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych oraz obowiązku uiszczania opłaty abonamentowej prowadzi operator publiczny tj. Poczta Polska.

Urzędnicy skarbowi nie będą chodzili po mieszkaniach i sprawdzali, czy ktoś płaci czy nie abonament. Urząd Skarbowy będzie egzekwował zapłatę abonamentu i kary, po wystawieniu tytułu wykonawczego przez Pocztę Polską.

Możemy się więc spodziewać w naszym mieszkaniu, firmie TYLKO I WYŁĄCZNIE PRACOWNIKA POCZTY POLSKIEJ.

Uprawnionymi do żądania wykonania w drodze egzekucji administracyjnej obowiązków są kierownicy jednostek operatora publicznego (Poczty Polskiej), a zwłaszcza specjalnie wydzielona jednostką operatora publicznego uprawniona do przeprowadzania, na obszarze swojego działania, kontroli wykonywania obowiązku rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych i uiszczania opłat abonamentowych za ich używanie tj. Centrum Obsługi Finansowej. W przypadku stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego kierownik jednostki operatora publicznego, przeprowadzający kontrolę, wydaje decyzję, w której nakazuje rejestrację odbiornika oraz ustala opłatę za używanie niezarejestrowanego odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego.

Inspektorzy Poczty Polskiej dokonują kontroli na podstawie upoważnienia do wykonywania czynności kontrolnych. Upoważnienie jest wydawane przez kierownika jednostki operatora publicznego, na okres jednego roku, z możliwością przedłużenia na kolejne lata.

Mogą dokonywać tych kontroli w dniach roboczych w godzinach od 8.00. do 20.00., po okazaniu upoważnienia podpisanego przez kierownika operatora publicznego.

W sytuacji, gdy kontroler zawita do naszego mieszkania, mamy możliwość odmowy wpuszczenia go do niego, ze względu chociażby na ochronę prywatności czy naszego miru domowego jako konstytucyjnych praw obywatela. Kontroler wówczas ma obowiązek odstąpić od kontroli i sporządzić protokół. "
źródło: http://twojeporady.onet.pl/artykuly/zob ... ia-sprawdz
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: Emi » 30 gru 2012, 20:27

Listonosz nigdy do mieszkania nie wchodzi, zawsze zostaje na klatce. A powiem, że do TV podłączam DVD i komputer :D
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: malaJu » 29 mar 2013, 16:07

Tyle w temacie działalności misyjnej TVP:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... SlotII3img
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: Blue » 30 mar 2013, 12:34

U nas bez TV nie da rady,to element naszego zycia.Nie chodzi o gapenie sie non-stop w TV ale kazdy z nas ma swoje ulubione pozycje w tv i nie widze sensu odmawiac sobie czy dzieciom (starszej) tej "przyjemnosci".
A co do oplaty za abonament RTV-coz,no jak trzeba to trzeba;)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: hatifnatka » 30 mar 2013, 14:01

a my od kilku lat (odkąd mieszkamy sami) nie mamy telewizora z wyboru :) i jest nam z tym świetnie. ::)
słuchamy za to dużo radia (Trójka, Dwójka, TokFM itp), filmy oglądamy na komputerze.
za to nie wyobrażamy sobie życia bez internetu, czyli coś za coś ;;)
T 2011 <3 A 2013 <3
Awatar użytkownika
hatifnatka
SuperMama
 
Posty: 3995
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:07
Has thanked: 94 times
Been thanked: 92 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: anka TO » 03 kwie 2013, 21:44

My nie mamy telewizora już 7 lat.
Mamy za to więcej czasu dla siebie i wieczornych pogawędek.
Jak mam ochotę na wiadomości czytam gazetę, jak chcę obejrzeć film oglądam go w internecie bez reklam, bajki dziecku włączam te,które uważam, że są coś warte.
Jak na razie widzę same plusy, choć przyznam, że czasem na imprezie jak wszyscy opowiadają najnowszą reklamę telewizyjną albo nowy serial, to albo oni się dziwią, że nie znam, albo ja się dziwię, że nie mają lepszych tematów do rozmów :lol:

Choć przyznam, że pierwszą edycję You can dance oglądałam z kolegą u niego w domu.
Ale było super, bo przychodziła większa liczba znajomych, piwko, chipsy i wspólne oglądanie i komentowanie, no i oczywiście próbowanie wykonywania kroków tanecznych :lol:
Obrazek
*****************************************************************************************************************************************
Obrazek
anka TO
 
Posty: 80
Rejestracja: 18 lut 2013, 15:46
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: Sybel » 05 kwie 2013, 10:00

Od prawie 2 lat nie mamy TV. Jak jesteśmy u mamy, też nie włączamy, mi w tej chwili przeszkadza, przede wszystkim irytują mnie reklamy, a przy okazji też potwornie denny poziom większości polskich produkcji rozrywkowych.
Wieczorami czasem któreś pogra w jakąś grę na komputerze, a drugie (zwykle ja) mówi, gdzie iść, co zebrać w grze itd :D Czasem mamy fiksację na tle jakiegoś serialu, wtedy sobie przed snem obejrzymy odcinek lub dwa (no, czasem cztery, jak koniec sezonu). Wit bardzo rzadko na pocieszenie ma puszczane piosenki z misia w dużym niebieskim domu na YT, uwielbia je :) Poza tym chodzimy spać koło 22, dużo rozmawiamy, czytamy. Jak Wit jest chory, czasem tęsknię za TV, ale w sumie jako źródłem dźwięku, bo pewnie by mi zeżarł za dużo czasu.
Sybel
 

Re: Dom bez telewizora

Postautor: kasia28 » 06 kwie 2013, 9:21

u nas telewizor to czesc zycia nie wyobrazam sobie by nie mieć telewizora dzieciaki to by sie chyba załamały one uwielbiaja ogladac bajki ja tez lubie ogladac swoje ulubione seriale lub wieczorem jak już dzieci położe i mam taka chwile dla siebie to lubie własnie obejrzec spokojnie jakiś film lub program
kasia28
 
Posty: 439
Rejestracja: 15 sty 2013, 11:17
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: martula_87 » 08 kwie 2013, 13:21

Ja nie chcę nikogo straszyc ale dziś u mojej mamy 2 osobom zajętą pensje z powodu nie płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego i z tego co te osoby powiedziały bez wcześniejszych powiadomień czy kontroli.
I to spore kwoty bo u jednej osoby chyba za 5 lat nie płacenia plus wysokie odsetki.
Także chyba się za to wzieli porządnie bo już nędzne wpływy były to kasy.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: Patrycja11 » 08 kwie 2013, 15:32

martula_87 pisze:Ja nie chcę nikogo straszyc ale dziś u mojej mamy 2 osobom zajętą pensje z powodu nie płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego i z tego co te osoby powiedziały bez wcześniejszych powiadomień czy kontroli.
I to spore kwoty bo u jednej osoby chyba za 5 lat nie płacenia plus wysokie odsetki.
Także chyba się za to wzieli porządnie bo już nędzne wpływy były to kasy.
o cholercia... To nie strasz... Czytałam, że podatek zajmują, ale że pensje to już nie ładnie ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: martula_87 » 08 kwie 2013, 16:08

Patrycja11, bo pewnie te osoby wyszły na ''czysto'' ze skarbówką i przysłała pismo do pracy o zajęciu pensji.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: Pepsi » 08 kwie 2013, 19:47

martula_87 ale to coś nie tak, bo chyba nie mogą zająć pensji bez powiadomienia Cię
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: martula_87 » 08 kwie 2013, 19:53

Pepsi, ja nie wiem jak to działa może też moja mama coś źle przekazała.Ale te osoby powiadomiła kadrówka że dostali pismo ze skarbówki o zajęcie(może zablokowanie pensji) za co i jakie kwoty.
Mojemu mężowi też od razu zabrali z pensji za mandat.Księgowy poinformowała go że skarbówka zajęła określoną kwote z jego pensji.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: Pepsi » 08 kwie 2013, 19:56

Ale zaległości z tytułu abonamentu RTV podlegają przepisom o postępowaniu egzekucyjnym w administracji i ot tak nie można nic nikomu zabrać, choć z drugiej strony żyjemy w Polsce i wszystko jest możliwe :lol:
Ja jakiś czas temu tez dostała tajemnicze wezwanie do zapłaty które dotyczyło "usługi widmo" :shock:
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: martula_87 » 08 kwie 2013, 19:59

Pepsi, no właśnie ja też szukałam coś o tym bo żal mi strasznie jednej kobitki bo co najmniej 2 pensje jej zabiorą bida aż piszczy a tu taki numer.Zresztą oni chyba wogole nie korzystają z tv tylko nie napisali podania o zwolnienie z abonamentu.
Pepsi pisze:choć z drugiej strony żyjemy w Polsce i wszystko jest możliwe

No właśnie tego się obawiam.....
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: Pepsi » 08 kwie 2013, 20:05

Może niech się skontaktują z US o co kaman, bo to bardzo dziwne. Najpierw jest wezwanie do zapłaty z zagrożeniem skierowania sprawy do postępowania egzekucyjnego. Może dostali a nie pamiętają (?) wyrzucili (?) to MUSI iść poleconym.
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: martula_87 » 08 kwie 2013, 20:14

Pepsi, z tego co moja mama powiedziała właśnie nic nie dostali w ostanich 5 latach ani jednego wezwania do zapłaty więc myśleli że sprawa zamknięta.Pewnie będą działac w tej sprawie zresztą mojej mamy współpracownicy bardzo się zaangażowali w sprawę i może jak ktoś się lepiej zna to podpowie im co mają zrobic.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: podrozniczka » 08 kwie 2013, 22:26

Ja tv posiadam ale spokojnie moglabym sie obyc bez. Moj maz pewnie nie. Natomiast jestem goraca przeciwniczka tv w sypialni. Uwazam rowniez ze tv powinno sie wlaczyc jak sie chce cos obejrzec a nie zeby byla wlaczona tak po prostu dla zabicia ciszy :lol:
ObrazekObrazekObrazek
podrozniczka
 
Posty: 42
Rejestracja: 04 lis 2012, 16:56
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Dom bez telewizora

Postautor: Hekate » 02 sie 2013, 10:21

Z tym abonamentem to oni ścigają tych, którzy nie wyrejestrowali odbiorników a przestali płacić - no logiczne. Jak ktoś w ogóle nie zarejestrował odbiornika to ma święty spokój. Jak ktoś miał zarejestrowany i wyrejestrował, to może się spodziewać kontroli, ale listonosz nie jest osobą, którą trzeba wpuszczać do domu. Za to wczoraj czytałam o nowym pomyśle - opłacie za tv od adresu:
http://wyborcza.pl/1,75248,14369304,Opl ... mentu.html
Obrazek
Awatar użytkownika
Hekate
 
Posty: 147
Rejestracja: 12 kwie 2013, 10:31
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: wiola22 » 04 sie 2013, 19:06

Wydaje mi się, że życie bez telewizorach w dzisiejszych czasach jest niemożliwe, już mogłabym żyć bez komputera, ale telewizor...
wiola22
 
Posty: 4
Rejestracja: 04 sie 2013, 19:02
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Dom bez telewizora

Postautor: poison_moon » 04 sie 2013, 19:58

wiola22 pisze:życie bez telewizorach w dzisiejszych czasach jest niemożliwe,

A to dlaczego? Prawie wszystko co jest w tv można obejrzeć przez internet i to w dogodnym dla siebie momencie, bez reklam i głupich przerywników.
My bardzo długo nie mieliśmy telewizji i w ogóle mi jej nie brakowało. Jednak ze względu na kiepski internet na naszym końcu świata, w końcu się zdecydowaliśmy. Ale szczerze mówiąc bardzo rzadko włączamy telewizor, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Tak naprawdę to nawet nie pamiętam kiedy coś oglądałam. No i mam plan, żeby Baśka dopóki nie skończy 3 lat nie oglądała tv w ogóle. Na razie nie mam z tym żadnych problemów.
poison_moon
SuperMama
 
Posty: 836
Rejestracja: 31 paź 2012, 7:47
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: Misiak » 04 sie 2013, 20:15

wiola22 pisze:Wydaje mi się, że życie bez telewizorach w dzisiejszych czasach jest niemożliwe, już mogłabym żyć bez komputera, ale telewizor...

A my żyjemy i mamy się dobrze! ;;) Telewizora u nas brak. Na początku gdy zamieszkaliśmy na swoim mieliśmy malutki telewizor "w spadku", ale nie łapał sygnału. Teraz trzeba mieć dekoder więc telewizor pełni funkcję zbierania kurzu.
Ja TV oglądać nie lubię. Mąż lubi, ale póki co mamy inne wydatki.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4009
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: Sybel » 06 sie 2013, 15:16

Jak mam ochotę, oglądam filmy i seriale online, ale unikam regularnej telewizji, bo mnie krew zalewa na widok kompletnie idiotycznych reklam, programów pararozrywkowych i większości polskich seriali. Po prostu takie odmóżdżenie, że się odechciewa. Bez telewizora jestem bardzo szczęśliwa prawdę mówiąc.
Sybel
 

Re: Dom bez telewizora

Postautor: Hekate » 06 sie 2013, 19:50

Ja już od dłuższego czasu nie oglądam regularnie tv. Wkurzają mnie reklamy, więc nagrywam sobie interesujące mnie programy czy filmy i potem sobie przewijam wszelkie przerywniki :) Ale na co dzień to tylko program informacyjny oglądam, więc bez tv mogłabym spokojnie żyć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hekate
 
Posty: 147
Rejestracja: 12 kwie 2013, 10:31
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Dom bez telewizora

Postautor: Allutka » 13 sie 2013, 12:51

Ja sobie nie wyobrażam życia bez tv :P wole oglądać filmyw tv bo wiem że nie mogę odejść od tv bo nie zatrzymam filmu :P a jak oglądam na kompie to wtedy mam milion innych spraw do zrobienia podczas filmu :P aczkolwiek znam osoby które żyją bez :P mam koleżankę, która przez 5lat studiów nie miała tv bo mieszkała w akademiku :D
Allutka
 
Posty: 5
Rejestracja: 13 sie 2013, 11:22
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Dom bez telewizora

Postautor: asiolcza » 20 sie 2013, 15:48

Nie mamy i jakoś nie cierpimy z powodu braku tv. Bez internetu to by było ciężej ;;)
Obrazek
Awatar użytkownika
asiolcza
 
Posty: 27
Rejestracja: 24 cze 2013, 20:32
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Dom bez telewizora

Postautor: malaJu » 20 sie 2013, 16:24

asiolcza, bo ja w ogóle zauważyłam, że albo jest się niewolnikiem TV, albo siedzi w sieci. Nie znam nikogo, kto nie byłby uzależniony od jednego z tych dwóch pożeraczy czasu. Znam za to uzależnionych od obu :D
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times


Wróć do Wychowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości