Brzydkie słówka w wykonaniu dzieci

Jak poradzić sobie z procesem wychowawczym. Psychologia, pedagogika, nasze doświadczenia.

Brzydkie słówka w wykonaniu dzieci

Postautor: Audiolka » 30 sty 2013, 12:26

Jak wiadomo maluchy bardzo szybko podłapują różne wyrazy, a te wulgarne bardzo szybko i z przekory powtarzają. Czy u Was tak jest, że używają ich zbyt często?

Wojtkowi nie powiem zdarzyło się kilka razy powiedzieć jakieś brzydkie słowo, ale naprawdę kilka i nie używał ich w chwili złości. Pewnie kiedyś usłyszał od dorosłego i powtórzył. Ogólnie to posiada swoje własne zamienniki (fajna mać i zła mać). Także odpukać w niemalowane, jak narazie nie mam bluźniącego dziecka. Zobaczymy co będzie, gdy pójdzie do szkoy - tam dzieciaki mają większy zasób słów...
Jednak bardzo często słyszę rodziców, którzy (szczególnie na imprezach) opowiadają o językowych wpadkach dzieci i traktują to jako anegdotki rodzinne. Mało tego, wydają się być dumni z tego, że ich dziecko używa takich słów i tak "słodko" przy tym sepleni.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Brzydkie słówka w wykonaniu dzieci

Postautor: lmyszka » 30 sty 2013, 13:49

Nie ukrywam zdarza się, że przy młodym wymsknie się brzydkie słowo, ale moje dziecko jest na nie głuche. Nie powtarza, jeszcze z jego ust nie usłyszałam wulgaryzmu.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Brzydkie słówka w wykonaniu dzieci

Postautor: Deco-Ania » 30 sty 2013, 14:21

Jak Antoś zaczął chodzić do przedszkola to w jego słowniku pojawiło się; "cholela jaśna". Raczej nie od nas, bo szybciej rzucimy k..... niż cholerą. Na szczęśćie na tyle rzadko, że Antek nie zarejestrował.
Ostatnio mówi: o kulcie
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Brzydkie słówka w wykonaniu dzieci

Postautor: lmyszka » 30 sty 2013, 14:24

Ja tak myślę, że gdyby mojemu dziecku czasem zdarzyło by sie użyć brzydkiego słowa nie reagowała bym. Bo wiadomo jak to jest zakazany owoc lepiej smakuje.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Brzydkie słówka w wykonaniu dzieci

Postautor: Pepsi » 30 sty 2013, 15:59

ooo to coś dla mojego dziecka :evil: Była czas, że bardzo często z ust leciało "k..... mać" Najczęściej po tym jak gdzieś zasłyszała. Teraz się na szczęście uspokoiła i nawet jak dziadek bluzga to nie powtarza po nim.
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Brzydkie słówka w wykonaniu dzieci

Postautor: kochecka » 30 sty 2013, 16:08

Maksowi kilka razy się zdarzyło niestety. Latem łapie od sąsiadów bo niestety jednych mamy wyjątkowo głośno i często bluzgających. Drudzy są bardzo głośni i jak jest posiedzenie przy grillu, a latem jest codziennie, to bywa że się nieco sprzeczają.
Nam też sie czasem wymsknie ale staramy się uważać bo widzimy, że Maks jest bardzo "chłonny".
Przez jakiś czas w zeszłe wakacje często powtarzał "cholela jasna". A niedawno mieliśmy epizod z "no jedź k*wa". I to jest niestety wina mojego męża bo za kierownicą czasami jest zbyt nerwowy i nawet nie zdaje sobie sprawy jak często powtarza "no jedź k*wa". I przez jakieś 2 tyg bylo tak, że jak J. zwalniał lub zatrzymywał się na światłach to od razu słyszeliśmy owy zwrot od Maksa. Nigdy nie reagowaliśmy, nie tłumaczyliśmy. Najlepiej jest przemilczeć. Albo odwrócić natychmiast uwagę.

Jednak jest jedna osoba (moja teściowa :evil: ), która nie rozumie, że takie odzywki należy ignorować. Ona po prostu wybucha śmiechem a to jest chyba najgorsza rzecz jaką można w takiej sytuacji zrobić.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Brzydkie słówka w wykonaniu dzieci

Postautor: caixa » 03 lut 2013, 21:31

Kaja nauczyła się "kulde" i powtarzała to często i naprawdę w dobrych momentach. Ucichło. Na szczęście bo zaczęło mnie to martwić. Teraz potrafi powtórzyć po mężu nawet cholera ale to jest jednorazowe.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Brzydkie słówka w wykonaniu dzieci

Postautor: Pepsi » 03 kwie 2013, 19:36

Obrazek
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Brzydkie słówka w wykonaniu dzieci

Postautor: kari » 03 kwie 2013, 19:42

Pepsi, =)))) =))))
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10256
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Brzydkie słówka w wykonaniu dzieci

Postautor: Patrycja11 » 04 kwie 2013, 8:03

Pepsi, to tak pod to przeklinanie mojego syna? :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Brzydkie słówka w wykonaniu dzieci

Postautor: Pepsi » 04 kwie 2013, 8:30

Wiesz, że jak to zobaczyłam to pomyslałam o Tobie :p
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Brzydkie słówka w wykonaniu dzieci

Postautor: Patrycja11 » 04 kwie 2013, 8:42

Pepsi, wiedziałam :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Brzydkie słówka w wykonaniu dzieci

Postautor: Puma » 07 kwie 2013, 9:45

u nas czasem sie cos wymsknie najczesciej zaslyszane od tatusia podczas pracy, ale naszczescie nie jest to nagminne
kiedys sobie wymyslil ze jak cos sie bardzi podoba to trzeba powiedziec ze jest zaaaa...ście.... bo inaczej policja nas zamknie za zbyt male okazywanie emocji :))
Awatar użytkownika
Puma
SuperMama
 
Posty: 659
Rejestracja: 26 lis 2012, 12:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Brzydkie słówka w wykonaniu dzieci

Postautor: Blue » 07 kwie 2013, 10:22

Ja juz gdzies pisalam ze u nas zdarzaja sie brzydkie slowa,glownie w moim wykonaniu ale mezowi tez sie wymyka.Staramy sie nie przeklinac przy dzieciach,ale bywa ze zlosc,bezsilnosc,absurdalnosc jakiejs sytuacji chociazby zauwazonej w TV(na zasadzie impulsywnego"o ja pi*rdole!" ;)) powoduja ze to nie takie proste.Nie uwazam ze dobrze robimy,nie jestemsy z tego dumni.Nie chce jednak za bardzo umoralniac swiata wokol i budowac lepszej rzeczywistosci niz ona bywa.Bardzo mnie razi jak ktos co 2 zdanie wstawia slowa na K (a nawet powiedzialabym ze nie utrzymuje w swoim otoczeniu takich znajomosci),ale od czasu do czasu to nie koniec swiata.Zazwyczaj tlumacze starszej corze,ze mama zle robi ze tak mowi,zeby wiedziala ze to jest zle,wole jej objasniac emocje i ewentualne reakcje na nie.Mysle ze lepiej jej to wyjasnic niz jakby udawac, ze sie tak nie powiedzialo lub wrecz wypierac sie,mysle ze tym bardziej stracilabym na autorytecie.Dzieki temu Jula wogole nie powtarza brzydkich slow,nigdy nie bylo z tym problemu a nawet czasem mnie strofuje i jak mi sie cos wymknie to ona do mnie mowi "nie mow tak",na co odpowiadam przewaznie "masz racje".Ona rozumie sprawe i chyba tak jest dobrze.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Brzydkie słówka w wykonaniu dzieci

Postautor: rajeczka » 07 kwie 2013, 10:54

U mnie w domu przeklinają :/ moja mama i moj mąż bardzo :/ nagminnie walczę z tym, choć Nadia nie wchłania tych słówek to ostatnio powiedziała tak po cichu -ja pierdykam- więc pytam, co powiedziałaś? a ona- o MAryjo bośka..Za to bardzo często mówi- ty małpo,krowo, głupi jesteś, nie lubię cię-szczególnie wtedy jak sie wkurzy ostro(ale tylko w domu ) ..teraz od tygodnia non stop -"d..o ! " .Jak my powiemy np brzydki czy głupi itp,to nas poprawia, i mówi że tak nie wolno mówić, bo to jest bardzo brzydko (dostaniemy po d...e i bedzie finał :roll: ...Więc mówie ..a jak ty tak mówisz to ladnie to ? no i bądź tu mądry
Obrazek
Awatar użytkownika
rajeczka
SuperMama
 
Posty: 521
Rejestracja: 07 lis 2012, 20:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Brzydkie słówka w wykonaniu dzieci

Postautor: Pepsi » 14 kwie 2013, 20:05

Moje dziecko przez ostatni tydzień nasłuchało się trochę, bo dziadek miał całe 7 dni urlopu. Jedziemy dziś przez Łódź i oczywiście zapomnieliśmy że maraton przez miasto biegnie więc cześć ulic pozamykana. Objechaliśmy trochę miasta, uradowani że wreszcie wyjedziemy tam gdzie chcemy a tam znowu ban! na co mówię do męża "kurde tu znowu pozamykane bo biegają"
A dziecko z tyłu co? Ku**a znowu biegną.
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Brzydkie słówka w wykonaniu dzieci

Postautor: Patrycja11 » 15 kwie 2013, 8:13

Pepsi pisze:Ku**a znowu biegną.
:lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Brzydkie słówka w wykonaniu dzieci

Postautor: Blue » 23 kwie 2013, 9:23

Moje dziecko wczoraj mowi tak:
Mamusiu Ty jestes taka kochaniutka,bardzo Cie kocham.Ale czasami tak brzydko mowisz wiesz?

:roll: normalnie ta mala mnie moralizuje
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Brzydkie słówka w wykonaniu dzieci

Postautor: lmyszka » 25 kwie 2013, 18:16

Młody zakłada buty i mu nie wychodzi:
- te buty są do dupy :|

Jeszcze dość łagodnie, ale czas zweryfikować słownictwo bo wiem, że czasem zdarzy mi się uzyc tego sformułowania.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Brzydkie słówka w wykonaniu dzieci

Postautor: Puma » 25 kwie 2013, 21:00

K. ktoregos razu jak nie mogl z wujem jechac na zakupy tupnal noga powiedzial ku... mac po czym zbieralismy szczeki z podlogi a On poszedl do siebie. Kiedys po remontach tatus zostawil wkretarke dziecko sie zawadzilo i mowi do taty na h.. to tu postawiles? oczywisci slownictwo podlapane od taty choc i ja aniolkiem nie jestem ale sie staram ograniczac. Na szczescie teraz juz bardzo rzadko mu sie zdarza chyba, ze jak jedziemy i ktos nas wyprzedza na trzeciego, to wtedy mowi popie.... ten pan byl mogl nas zabic
Awatar użytkownika
Puma
SuperMama
 
Posty: 659
Rejestracja: 26 lis 2012, 12:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Brzydkie słówka w wykonaniu dzieci

Postautor: Malwina » 25 kwie 2013, 21:04

Puma, ten aniołek z RO z szafingu takimi tekstami wali? :shock: :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Brzydkie słówka w wykonaniu dzieci

Postautor: Puma » 25 kwie 2013, 21:07

Malwina pisze:ten aniołek z RO z szafingu
tak wlasnie ten niby aniolek ;;)
Awatar użytkownika
Puma
SuperMama
 
Posty: 659
Rejestracja: 26 lis 2012, 12:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times


Wróć do Wychowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości