Tworzymy portal ogólnopolski dla kobiet

czyli gdy potrzebujemy lajków, wypełnienia ankiet, szukamy pracy, dajemy zajęcie itd.

Tworzymy portal ogólnopolski dla kobiet

Postautor: Audiolka » 06 kwie 2014, 20:09

Razem z moimi 6-cioma koleżankami postanowiłyśmy nieco pomieszać w świecie wirtualnym i mam do Was pytanie, czy taki tekst (wklejony poniżej) zachęciłby Was do zaglądania na stronkę, fb, portal? W planach mamy nieco grubsza akcję, ale od czegoś trzeba zacząć :)

Jest nas siedem i znamy się siedem lat. Dobry znak. Łączą nas jednak tylko dwie sprawy: jesteśmy kobietami i mamy dzieci urodzone w zimie 2007/2008. Tylko tyle, bo część z nas ma już kolejne dzieci. Łączy nas więc fakt, że na wiosnę 2007 roku tak się bzykałyśmy, że do dziś pielęgnujemy tego owoce.
Poznałyśmy się na forum dla ciężarnych, dzisiaj brzmi to tragicznie i w ogóle nie oddaje charakteru naszych więzi. Zaraz po pojawieniu się na świecie tych różowiutkich istot okazało się, że jesteśmy grupą przeciw depresji poporodowej, ciumkaniu i zachwytu nad dziećmi. Wspierałyśmy się kilka lat głównie po to, by nie zwariować – wtedy, gdy teściowa/matka-ojca-naszego-dziecka wmawia nam, że wszystko robimy źle, gdy inne matki bez reszty poświęcają się na zdobywaniu eko żywności dla najbardziej pożywnych zupek na świecie, a nawet wtedy, gdy okazywało się, że ojcowie naszych dzieci wymagają większej uwagi niż pełzające niemowlę. Dziś już wyrosłyśmy z kupek, zupek i zachwytu nad mądrością naszych dzieci. Nie publikujemy zdjęć naszych pociech, co gorsza zapominamy je im robić. Wyrosłyśmy też z mężów i ich problemów – musieli dojrzeć jak nasze dzieci i wyrobić w sobie ludzkie nawyki, by przetrwać.
Dzieci już nas za bardzo nie łączą, nie omawiamy wypadania ząbków i pojawiania się pierwszych zębów stałych, choć czasem wspominamy o nich w kontekście problemów z nimi (choroby, bójki, karne jeżyki). Obecnie jesteśmy dla siebie wsparciem na różnych zakrętach życiowych, które oczywiście w większości serwujemy sobie całkowicie świadomie. Tak dla rozrywki, żeby nie było nudno, żeby nie zabiła nas nudna stabilizacja. Dlatego wychodzimy za mąż, rozwodzimy się, kochamy, nienawidzimy, zdradzamy i jesteśmy wierne. Rzucamy się też cebulą i pokazujemy faka. Próbujemy zabić partnera za dużą dawką fluoru, ustalać najlepsze warunki intercyzy, tworzyć patchworkowe rodziny, przejmować nie nasze mieszkania itp. Nie jesteśmy hipsterskie, nie angażujemy się w akcje „nie szczepię”, „szkoła nie dla 6-latków”. Nie wymieniamy się przepisami na pyszny krem z soczewicy, ani też nie ćwiczymy z Ewą Chodakowską. Gadamy codziennie o tym, jak wszystkie nasz niepowodzenia przebić w sukces, wspieramy się w wmawianiu sobie, że jesteśmy najlepsze. Wszystko oczywiście okraszamy cytatami rodem z najgorszych romansów i poradników. Reagujemy szybko, a sytuacje kryzysowe to nasz żywioł. I prawie się nie kłócimy. Uważamy, że jesteśmy zabawne … A jedna z nas myśli, że ma zawsze rację
Nie przedstawimy się każda z osobna, by nasze historie i żarty nie były utożsamiane z naszym prywatnym życiem. Co innego nabijać się z męża w gronie siedmiu koleżanek, co innego pisać, co zrobił wczoraj wieczorem, wiedząc, że lubi nasza stronę…. Rozwodzimy się przecież tylko z ich winy!
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Tworzymy portal ogólnopolski dla kobiet

Postautor: grafitowa » 06 kwie 2014, 20:15

Audiolka, fajny tekst :) Myślę, że bym zaglądała ;)
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: Tworzymy portal ogólnopolski dla kobiet

Postautor: Fuente » 06 kwie 2014, 20:31

Audiolka, super tekst, taki "z jajem" ;) Chętnie poczytalabym wiecej na portalu ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Tworzymy portal ogólnopolski dla kobiet

Postautor: Bian » 06 kwie 2014, 20:46

Audiolka mi się podoba, aczkolwiek podejrzewam, że sporo osób nie ogarnie takiej ilości tekstu. Niestety w dzisiejszych czasach ludzie oczekują zwartego przekazu, szczególnie w sieci. I chyba nieco pozmieniałabym kolejność akapitów w tekście, bo pierwsza część w dużej mierze może sugerować, że to będzie portal dla matek i podejrzewam, że może "odstraszać" inne kobiety.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Tworzymy portal ogólnopolski dla kobiet

Postautor: klara76 » 06 kwie 2014, 20:51

Bian pisze:Audiolka mi się podoba, aczkolwiek podejrzewam, że sporo osób nie ogarnie takiej ilości tekstu

o tym samym pomyślałam; z resztą muszę się przyznać, ze sama przeczytał tekst za drugim podejściem ...
ale poza tym zapowiada sie fajnie :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4678
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Tworzymy portal ogólnopolski dla kobiet

Postautor: Patrycja11 » 06 kwie 2014, 20:53

Audi, lubię to!
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Tworzymy portal ogólnopolski dla kobiet

Postautor: Audiolka » 06 kwie 2014, 20:55

To może zacząć od

"To nie jest miejsce jedynie dla kobiet, tym bardziej dla matek, żon, partnerek i konkubin. Prawie jesteśmy pewne, że większość z Was nie dowiedziałaby się, że posiadamy dzieci. Nie będzie zabawnych anegdotek z życia naszych dorastających bejbusiów, ani humoru z zeszytów. Nie będzie memów, że mężczyźni są złem tego świata (tego chyba nie obiecamy na pewno). To jest miejsce dla wszystkich, bez względu na wiek, pojemność konta i status społeczny i zaangażowania w politykę prorodzinną"
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Tworzymy portal ogólnopolski dla kobiet

Postautor: ppola » 06 kwie 2014, 21:02

Audi przyczepię się, bo właściwie nie wiem czy mnie przekonuje bo nie wiem do czego ;)
czy macie jakis konkretny pomysł na tą działalność bo najpierw piszesz:
Audiolka pisze:Tworzymy portal ogólnopolski dla kobiet
a potem w tekście
Audiolka pisze:To nie jest miejsce jedynie dla kobiet,
,
Audiolka pisze:To jest miejsce dla wszystkich ludzi? bez względu na wiek, pojemność konta i status społeczny"
to dla kogo to ma być ? Bo wiesz jak cos jest do wszystkiego to... ;)
Audiolka pisze:Łączy nas więc fakt, że na wiosnę 2007 roku tak się bzykałyśmy, że do dziś pielęgnujemy tego owoce.
a to mi się wydaje nieprofesjonalne, może nie tak dosłownie?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4824
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 124 times

Re: Tworzymy portal ogólnopolski dla kobiet

Postautor: Audiolka » 06 kwie 2014, 21:05

Ten portal ogólnopolski dla kobiet, to tylko tytuł, stworzony na szybko.

Mamy bardzo konkretny pomysł na działalność, ale aby go wcielić w życie, trzeba zasięgnąć jeszcze kilku (nastu) informacji. Założenie bloga czy fb, to taki wstępniak do dalszych czynności.

Mnie akurat sie ostatnie zdanie podoba, to już kwestia tego, jak czytelnik odbiera :)
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Tworzymy portal ogólnopolski dla kobiet

Postautor: malaJu » 06 kwie 2014, 21:06

Audiolka pisze:Mnie akurat sie ostatnie zdanie podoba, to już kwestia tego, jak czytelnik odbiera :)

a mnie razi.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Tworzymy portal ogólnopolski dla kobiet

Postautor: Blue » 06 kwie 2014, 21:20

Fajne,dosyć zadziorne i przekorne :lol: :lol: :lol:
Pare zdań mnie rozbawiło i się z nimi utożsamiam.
Całość na pewno zabawna,więc mnie się podoba.
Ale też bym nieco skróciła ten wstęp;)
Powodzenia!
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Tworzymy portal ogólnopolski dla kobiet

Postautor: Kurczak » 06 kwie 2014, 21:51

Podoba mi się. Chętnie poczytałabym jeszcze.
Aczkolwiek zgadzam się z dziewczynami, że o ile podoba mi się, że tekst jest z jajem i dosadny, to zdanie o bzykniu wykracza poza te normy. Ale masz rację, to już kwestia osobistego odbioru.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Tworzymy portal ogólnopolski dla kobiet

Postautor: AnnaMaria » 06 kwie 2014, 22:02

mnie nie do końca to przekonuje ale z ciekawości chętnie dowiem się co będzie z tym dalej
Awatar użytkownika
AnnaMaria
SuperMama
 
Posty: 1188
Rejestracja: 01 lis 2012, 10:11
Has thanked: 4 times
Been thanked: 36 times

Re: Tworzymy portal ogólnopolski dla kobiet

Postautor: Deco-Ania » 07 kwie 2014, 9:30

malaJu pisze:a mnie razi.
ja jestem tego samego zdania i ... gdyby nie chodziło o Ciebie, to nie przeczytałabym do końca.

Mnie osobiście nie przekonuje, ale może dlatego, że - jak ppola nie wiem do czego. Może ma z tego powstać taka wirtualna przestrzeń, do której tekst w tym stylu będzie pasować.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Tworzymy portal ogólnopolski dla kobiet

Postautor: Greeneyes_80 » 07 kwie 2014, 12:27

Audiolka, ze względu na swoją wrodzoną ciekawość myślę że zajrzałabym na stronkę żeby zobaczyć co z tego wyjdzie. :)
Obrazek

Obrazek
Greeneyes_80
 
Posty: 70
Rejestracja: 24 lut 2014, 8:44
Lokalizacja: Łódź -Widzew
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Tworzymy portal ogólnopolski dla kobiet

Postautor: Blue » 07 kwie 2014, 12:52

to bzykanie moze i faktycznie dosc kolokwialne,ale w sumie jakis nieugrzeczniony portal,taki z pazurem tez by sie przydal.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Tworzymy portal ogólnopolski dla kobiet

Postautor: evelinka » 07 kwie 2014, 13:50

Deco-Ania pisze:
malaJu pisze:a mnie razi.
ja jestem tego samego zdania i ... gdyby nie chodziło o Ciebie, to nie przeczytałabym do końca.

Zgodzę się z dziewczynami. Tutaj wszystkie wiemy, że Ty masz taki styl ale myślę, że nie wszyscy to wiedzą :)
Awatar użytkownika
evelinka
SuperMama
 
Posty: 792
Rejestracja: 28 paź 2012, 11:05
Has thanked: 13 times
Been thanked: 21 times

Re: Tworzymy portal ogólnopolski dla kobiet

Postautor: Audiolka » 07 kwie 2014, 17:38

Blue pisze:to bzykanie moze i faktycznie dosc kolokwialne,ale w sumie jakis nieugrzeczniony portal,taki z pazurem tez by sie przydal.


Poniekąd tak i myślę, że własnie brak takiego miejsca jest przyczyną jakiejś...nazwę to "blokady" na pewnego rodzaju słowa, poglądy. Zresztą ogólny zamysł tego portalu to nie bzykanie...może nie do końca :) a my jak narazie przygotowujemy sobie grunt pod dalszą działalność.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Tworzymy portal ogólnopolski dla kobiet

Postautor: misia-misia » 07 kwie 2014, 21:15

W końcu (!) udało mi się przeczytać ten tekst. Może nawet i fajny, ale czy zachęcający? Mnie nie zachęcił.
Trochę się zgadzam z dziewczynami, że faktycznie pewne słowa mogą razić. Tzn pasują do Audi (z całym szacunkiem :D) ale na ile przyciągną rzeszę ludzi a na ile wręcz odrzucą...
Dla mnie ten teks jest za długi. Dopiero za 3 razem zebrałam się w sobie by to przeczytać. Powinno być krótko zwięzłowato.

A mnie ciekawi o czym byłby ten portal. Czy to forma forum, jakie tematy, zagadnienia itd.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Tworzymy portal ogólnopolski dla kobiet

Postautor: Yoanna » 02 wrz 2014, 8:11

Przeczytałam ::) "Bzykanie" nie przypadło mi do gustu nawet jeżeli ma to być portal "z jajem". Zgadzam się, że trochę za długi tekst jak na wstęp/zachęcenie. Brakuje esencji- czyli po co ten portal? Dużo jest o tym, czego w nim NIE będzie..a mnie osobiście to nie interesuje.. Wolałabym wiedzieć co tam znajdę ;;)

Ale szalejesz kobieto z aktywnością >D Życzę powodzenia :!:
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yoanna
 
Posty: 286
Rejestracja: 10 lip 2013, 21:37
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times


Wróć do Prośby o pomoc/ogłoszenia drobne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości