Planujemy przyszłość dziecka

Re: Planujemy przyszłość dziecka

Postautor: mala_mk » 07 maja 2013, 19:58

Sybel pisze: Ja liczę jedynie na to, że podołamy ambitnemu zadaniu, jakim jest dla nas rozbudzenie w dziecku pasji i wspieranie go w niej. A jaka to będzie pasja - wszystko jedno, byle był dobry w tym, co ukocha.
popieram w 100%

a tak w ogóle zawsze gdy w tv widzę spot kampanii społecznej "Szkoła zawodowa szkołą pozytywnego wyboru" uśmiecham się przypominając sobie ten wątek :)
Obrazek Obrazek
mala_mk
 
Posty: 357
Rejestracja: 23 lis 2012, 13:13
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: Planujemy przyszłość dziecka

Postautor: malaJu » 07 maja 2013, 22:02

A ja i tak powiem wam, że wszystko zależy od nauczycieli, czy bedą umieli zarazić miłością do swojego przedmiotu. Zarazić, czyli połowa odpada, bo swojej pracy nie kocha :ymdevil: :ymdevil: :ymdevil:
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Planujemy przyszłość dziecka

Postautor: malulu » 16 cze 2013, 8:02

Na pewno nie będę do niczego zmuszać. Młody powinien sam wybrać co lubi i co chce rozwijać, ale żeby się przekonać co lubi, to chcę podsuwać mu pewne ukierunkowane zabawy. Wtedy łatwiej zauważymy czym najbardziej lubi się bawić i co sprawia mu przyjemność. A jak już wybierze co chce robić, to będę go w tym wyborze wspierać i motywować do dalszego rozwoju.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Planujemy przyszłość dziecka

Postautor: martonia » 25 sie 2017, 22:41

i jak czas zweryfikował Wasze plany co do przyszłości Waszych dzieci?
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Planujemy przyszłość dziecka

Postautor: szaraczarownica » 26 sie 2017, 7:10

martonia, myślę, że jeszcze żadne z forumiątek nie osiągnęło dorosłości, więc jeszcze wszystko przed nimi ;)
Mój syn zapowiada się na informatyka. No i dobrze :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Planujemy przyszłość dziecka

Postautor: Blue » 26 sie 2017, 8:59

Mnie na tytuł tego wątku aż wzdryga...brrr.
W każdym razie-fajniej by brzmiało,jakie nasze dzieci mają na siebie pomysły,kim chciałyby zostać jak dorosną itp.
Moje starsze dziecko chciałoby być "sławne":)Muszę przyznać że ma zadatki.Lubi współzawodnictwo,konkursy,zawody sportowe,chciałaby wydać swoją książke lub mieć swój program w tv,ewentualnie blogować,założyć wybijający się biznes itp.Odkąd ma dostęp do internetu i jest czytata,to sama sobie wygrzebuje różne rzeczy.Młodsza jest jeszcze nie określona.To tak na ten moment:)
A my z mężem?Tylko obserwujemy je:)Nie planujemy.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Planujemy przyszłość dziecka

Postautor: martonia » 26 sie 2017, 11:26

Domyślam się, że nie ma jeszcze dorosłych Forumiątek. Zauważyłam jednak, że kilkoro idzie akurat do szkoły i chodziło mi o tego rodzaju wpływ na przyszłość dziecka. Za moich czasów szło się do szkoły tzw. rejonowej. U nas w dalszej rodzinie jest przypadek, że dziecko będzie chodziło do szkoły z dala od miejsca zamieszkania, dla tego zabiegu zameldowali się u znajomych.
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Poprzednia

Wróć do Wychowanie w rodzinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron