Kiedy i jak ostrzec dziecko przed dopalaczami i używkami?

Kiedy i jak ostrzec dziecko przed dopalaczami i używkami?

Postautor: Blue » 22 lip 2018, 14:43

Dziewczyny,czytam właśnie,że kilku chłopaków zeszło,być może od dopalaczy (ale tego jeszcze nie wiadomo) i od razu mi się na myśl nasunęło.Dopalacze wg prawa będą traktowane jak narkotyki.
Kiedy i jak zamierzacie ostrzec dzieci przed dopalaczami,narkotykami,a także przed negatywnymi skutkami picia alkoholu,palenia tytoniu itp.?
Ostrzec trzeba,bo mogą nie wiedzieć na co kto je namawia lub co kupują-dla dzieci dopalacze są (podobno) atrakcyjnie opakowane.
Rozmowa?Film?Książka?
Tak,to dopiero 4ta klasa,ale dzieci dorastają jakby szybciej i sporo jest zagrożeń,do których warto je przygotować.
To już nie hermetyczne klasy 1-3.Będzie kontakt ze Starszakami...
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Kiedy i jak ostrzec dziecko przed dopalaczami i używkami

Postautor: gohnia » 22 lip 2018, 16:23

Blue, dla mnie każdą okazja jest dobra żeby dzieci wyczulic. Ja od zawsze tłumaczę im, że papierosy są szkodliwe, że należy unikać chemii, że trzeba czytać sklad tego co się kupuje itd. Tak samo czesto mowie im, ze reklamy są po to żeby namówić do kupna i niekoniecznie jest w nich prawda.
Mam nadzieję, że to wszystko razem serwowane im od zawsze i przy wielu okazjach sprawi, że będą czujni i świadomi. A jak jeszcze podrosną to też łatwiej będzie wytłumaczyć dlaczego lepiej omijać narkotyki itp.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Kiedy i jak ostrzec dziecko przed dopalaczami i używkami

Postautor: Blue » 22 lip 2018, 17:50

Gohnia-dziekuję,że się odezwałaś.My też stosujemy podobną taktykę,żeby informować.Wprawdzie o dopalaczach nic jeszcze nie wiedzą,ale uczulimy je by nic od nikogo nie kupowały,nie dały się na nic namówić by spróbować.Narazie cieszy mnie dobry kontakt z nimi.Dzwonią z wakacji na zmianę do nas pogadać,raz jedna raz druga.A cieszy mnie to bo właśnie czytałam artykuł,że czas poświęcony dziecku i dobre relacje z nim są ważne w sprawie ochrony przed szukaniem "bardziej przyjaznego świata".Ile ja rzeczy doceniam po latach we własnych rodzicach-ja naiwna myslałam kiedyś bedąc nastolatką,że wychowywanie dzieci to głównie pachnące malutkie ciuszki,"buty na zimę",troche zasad,odrabianie lekcji i świąteczna fotka do albumu.To jest bardziej skomplikowane!:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Kiedy i jak ostrzec dziecko przed dopalaczami i używkami

Postautor: MothaFoka » 19 wrz 2018, 10:16

Wydaje mi sie, że akurat o dopalaczach najlepiej pogadać przed okresem gimnazjalnym - czyli teraz w okolicach 6 klasy podstawówki. Po tym okresie dzieciaki najczesciej zaczynaja popadac w nalogi za plecami rodzicow.
Awatar użytkownika
MothaFoka
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 wrz 2018, 10:02
Lokalizacja: Łodź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Pytania odnośnie wychowania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron