Ile kosztuje dziecko

Ile kosztuje dziecko

Postautor: lmyszka » 22 lis 2012, 23:08

Czy waszym zdaniem utrzymanie dziecka jest drogie, jak zmieniaja sie koszty w miarę dorastania dziecka?

Ja dość pewnie przewrotnie, ale uważam że utrzymanie niemowlaka jest droższe niż dziecka starszego.
Biorąc pod uwage MM, potem słoiczki i pampersy ( zakładająć, że nie karmię piersią i nie gotuję sama ) wychodzi dość drogo.
Teraz młody je to co my, pije to co my. Wszystko rozkłada się w normalnym budżecie.
A jak jest u Was?
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Ile kosztuje dziecko

Postautor: martula_87 » 23 lis 2012, 7:16

Ja powiem że strasznie drogie ale my płacimy masę kasy za lekarzy i rehabilitacje.
I myślę że gdyby nie to to utrzymanie Dominika nie byłoby takie drogie.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Ile kosztuje dziecko

Postautor: Frezja » 23 lis 2012, 13:01

martula_87, dokładnie,powiem szczerze że obawiałam się że będzie dużo gorzej w znaczeniu drożej ;) przy karmieniu cycem odchodzą koszty mleka,kosmetyki których używamy są bardzo wydajne,pampersy kupuje w promocjach,co prawda ubranka kupujemy tylko nowe no ale staram się nie przesadzać z ilością,zabawki też oszczędnie chociażby z racji tego że nie mamy gdzie ich przechowywać,nie robiłam szczegółowej miesięcznej kalkulacji kosztów ale nie są to jakieś wielkie kwoty :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Ile kosztuje dziecko

Postautor: Audiolka » 23 lis 2012, 13:05

lmyszka pisze:Ja dość pewnie przewrotnie, ale uważam że utrzymanie niemowlaka jest droższe niż dziecka starszego.
Biorąc pod uwage MM, potem słoiczki i pampersy ( zakładająć, że nie karmię piersią i nie gotuję sama ) wychodzi dość drogo.
Teraz młody je to co my, pije to co my. Wszystko rozkłada się w normalnym budżecie.

Nie zgodzę się z tym. Bo dziecko nie tylko je, dziecko trzeba ubierać i zapewniac mu wykształcenie. Np. mój Wojtek ma 5 lat i buty na rozmiar 30 (średnio w roku kupuję mu 4-5 par butów). Dodatkowe zajęcia dla dziecka, których jest masa, a mało który rodzic teraz nie posyła gdzieś malucha.Przedszkole i żłobek to też opłaty. A dodatkowe przyjemności typu kino, teatr, cyrk, sala zabaw, pizza i nie wiem co jeszcze. Im dziecko starsze, tym wydatków więcej. Fajnie gdyby było odwrotnie, ale nie jest.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Ile kosztuje dziecko

Postautor: Blue » 23 lis 2012, 17:28

Zgadzam sie z Martula i Audiolka.
Z Martula-ze sluzba zdrowia sporo kosztuje,jesli nie chce sie czekac miesiacami na interesujace nas wizyty u specjalistow.Do tego leki i szczepionki.Jesli chodzi o cala reszte (jedzenie-karmie w 50% piersia i w 80% gotuje malej sama),ciuszki (nowe z promocji lub uzywane z netu,forum itp.),kosmetyki i pieluszki (z promocji) to jest to naprawde nieduzy wydatek.
Z Audiolka-U nas im dziecko starsze tym koszt wiekszy.Oplaty w przedszkolu (corka chodzi do prywatnego,ale panstwowe jak sie zostawia dziecko do godz.17-18 wcale nie duzo mniej kosztuja),liczne zajecia ddoatkowe (taniec,jezyki obce),atrakcje,sprzety" sportowe (rower,rolki itp.),edukacyjne gry i ksiazki to sa duze koszty.Wyjazdy wakacyjne i atrakcje na wakacjach tez wieksze niz przy niemowlaku.A o uzywane ciuszki w dobrym stanie dla przedszkolaka juz b.ciezko-czasem cos na necie wygrzebie ale dla starszej corki sa to czesciej rzeczy nowe.Nawet glupi stroj na bal przebierancow kosztuje;)
Potem zaczna sie obozy,kolonie,kolejne zajecia dodatkowe,"mama a kiedy kieszonkowe", itp itp
Blue
SuperMama
 
Posty: 18393
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Ile kosztuje dziecko

Postautor: Emi » 24 lis 2012, 20:02

Audiolka pisze:Bo dziecko nie tylko je, dziecko trzeba ubierać i zapewniac mu wykształcenie.

Oj tak, te wszystkie kursy, szkolenia strasznie dużo kosztują
Blue pisze:Potem zaczna sie obozy,kolonie,kolejne zajecia dodatkowe,

i to coraz droższe.
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Ile kosztuje dziecko

Postautor: Deco-Ania » 24 lis 2012, 23:07

Powiem tak - nie wiem. Zwyczajnie tego nie liczę - bo pewnie gdybym to zrobiła, doszłabym do wniosku, że mnie na dziecko zwyczajnie nie stać.

Audiolka pisze:a mało który rodzic teraz nie posyła gdzieś malucha
to ja chyba jestem wyrodna matka ;-) bo moje dziecko nie ma dodatkowym zajęć. W przedszkolu nie zapisałam, bo spisałam pierwszy rok na straty ze względu na częste choroby. Z tego samego powodu - nie zapisałam nigdzie indziej.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Ile kosztuje dziecko

Postautor: malaJu » 24 lis 2012, 23:12

Deco-Ania pisze:Powiem tak - nie wiem. Zwyczajnie tego nie liczę - bo pewnie gdybym to zrobiła, doszłabym do wniosku, że mnie na dziecko zwyczajnie nie stać.
Podwójne AMEN ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Ile kosztuje dziecko

Postautor: Audiolka » 25 lis 2012, 22:54

Deco-Ania pisze:to ja chyba jestem wyrodna matka bo moje dziecko nie ma dodatkowym zajęć. W przedszkolu nie zapisałam, bo spisałam pierwszy rok na straty ze względu na częste choroby. Z tego samego powodu - nie zapisałam nigdzie indziej.

Mój Wojtek został zapisany na cośkolwiek dopiero w tym roku. Jesli mam być szczera, to 3 czy 4 latki są za małe na rożne kursy. Brak im motywacji i przede wszystkim nie ma mowy, żeby zainteresowały się czymś dłużej, czyli 1 - 1,5 godziny - bo tyle zazwyczaj trwają zajęcie.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Ile kosztuje dziecko

Postautor: Malwina » 26 lis 2012, 10:41

Kiedyś liczyliśmy z mężem.
Przeciętnie ok. 700 zł nam wychodziło, teraz może w okolicach 500 zł. Do tego chodzimy z nim na basen, 30 zł za jedne zajęcia. W miesiącu są 4-5.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Ile kosztuje dziecko

Postautor: Sybel » 26 lis 2012, 13:57

U nas pieluchy Pampers (szukamy dużych opakowań po ok. 100 sztuk), mleko, słoiczki (do wyprowadzki, do grudnia będę mu sama robić jedzonko), ubranka, kosmetyki... Jakieś 400 zł miesięcznie, może mniej, bo kupujemy ciuszki z dużym zapasem rozmiarowym, więc rzadziej.
Sybel
 

Re: Ile kosztuje dziecko

Postautor: Audiolka » 26 lis 2012, 14:14

U Nas
Blue pisze:Nawet glupi stroj na bal przebierancow kosztuje;)


A to, to ja zawsze robię sama :)
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Ile kosztuje dziecko

Postautor: Sybel » 26 lis 2012, 14:16

Mi się marzy, żeby go kiedyś przebrać za bibliotekarza od Pratchetta (znaczy za orangutana). Wtedy ja bym była Nianią Ogg, a małż Ridcullym :D TYlko orangutan może być trudny do realizacji.
Sybel
 


Wróć do Pytania odnośnie wychowania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości