Nocujemy cudze dzieci:)

Opinie o formach opieki nad naszymi pociechami, gdy mama wraca do pracy.

Nocujemy cudze dzieci:)

Postautor: Blue » 20 cze 2020, 10:17

Jak sobie radzicie z gromadką dzieci zaproszonych na nocleg u siebie?

1.gdzie i na czym śpią?

Np. U nas w blokach był materac na podłodze.
Teraz mamy 2 dodatkowe pokoje z 2 miejscami noclegowymi (oba nasze gabinety mają łóżka).
Młodsza za to nocowała w 5 dzieci w namiocie w ogrodzie u koleżanki-odważny pomysł ale też planujemy wprowadzić okazjonalnie dla chętnych:)

2.Co z menu?Ankietujecie dzieci co chcą zjeść czy serwujecie swoje pomysły?My dotad dawaliśmy 3 utarte opcje do wyboru.Młodsza u koleżanki powiedziała źe chce żurek i dostała żurek:)Zauważyłam,że w wielu domach serwowane są jajecznice,omlety,naleśniki,rosoły,pomidorówki,spaghetti,zapiekanki.No i fast foody typu pizze,frytki,nuggetsy itp.Generalnie coś co zazwyczaj dzieci lubią a każdy rodzic potrafi zrobić =)))) Takie "bezpieczne "opcje;)Moje dzieci były w 2 różnych domach na nocleg i jadły prawie to samo =))))

3.Atrakcje-wychodzicie gdzieś z dzieciakami?my tak ale mamy 1 solidne utrudnienie-auto jest 5 osobowe a ja nie mam prawka wiec mąż robi za kierowcę podwójnie i na raty lub ja popylam mpk;)Przeważnie baseny,miejsca z wodą,miejsca ze zwierzętami.Zależy od pory roku i oferty na miescie bo zimą bardziej kino itp.

4.Swoboda/kontrola-bardzo nadzorujecie dzieciaki czy puszczacie je luzem na osiedle/w okolicę domu?My puszczamy choć stres mi towarzyszy.

5.Dyscyplina/organizacja-stosujecie jakieś zasady lub omawiacie "regulamin"?Ja na basenie zawsze,wczoraj nawet poprosiłam ratownika by powtorzył dzieciom zasady,tak szalały na zjeżdżalni.Telefony oddajemy na basenach w depozyt.W domu typowe hasła odnośnie higieny itp.

6.Finanse-tu jest po prostu tak,że strona która ma pod opieką dzieci płaci.Bez rozliczeń.Różni rodzice różnie chcą ale prościej jest bez takich manewrów.Raczej wymiennie się to odbywa tzn nocowanie choć nie zawsze i nie wymagamy tego.

7.Przesypianie nocy-jak śpią Wasze dzieci u kogoś lub Wy jak nocujecie cudze dzieci?Z tym bywa różnie,moje mają syndrom taki jak ja,czyli problemy ze spaniem w obcym miejscu.Ja też spię z przerwami nasłuchując czy wszystko ok gdy mamy cudze dzieci.

8.Kontakt z rodzicami-tu różnie.Jedni lubią co jakiś czas info lub fotę-relację a inni wolą święty spokój;)Telefony dzieciaki mają więc ze swoimi rodzicami lub moje z nami kontaktują się wg potrzeb.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Nocujemy cudze dzieci:)

Postautor: Moniniczka901 » 29 wrz 2021, 14:07

U mnie imprezy bywają zwykle w lecie, dzieciaki śpią... w namiocie na podwórku :)
podpis usunięty jako niezgodny z regulaminem
Awatar użytkownika
Moniniczka901
 
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2021, 13:59
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Opieka nad dzieckiem

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron