Pierwsze dni w żłobku

Opinie o formach opieki nad naszymi pociechami, gdy mama wraca do pracy.

Re: Pierwsze dni w żłobku

Postautor: Paulina S. » 17 sie 2023, 22:59

Znowu żłobek przed nami. Tym razem państwowy. Liczna grupa - 30 dzieci mniej więcej. Mała idzie do grupy starszej. Większość dzieci od roku już chodzi do żłobka, ale będzie kilkanaścioro świeżynek.
Nie ma adaptacji z rodzicem. Zaprowadza się dziecko, przekazuje pani i już :(
Stres ogromny. Pierwszy dzień małej w żłobku będzie jednocześnie moim pierwszym dniem w pracy. Nie będę mogła jej zaprowadzić/odebrać. Pierwszy tydzień będzie musiał jakoś ogarnąć mąż (który nota bene ma problemy w pracy, by pracować wtedy zdalnie lub wziąć urlop).
Zasady w żłobku są takie, że pierwszy tydzień dzieci są przyprowadzane na króciutko - zazwyczaj już po śniadaniu, do drugiego śniadania, maks do obiadu. Ale raczej na godzinkę, półtorej - o ile tyle wytrzymają. Trzeba być pod telefonem, bo może i po 20 minutach zadzwonią ze żłobka, że trzeba przyjść po dziecko. Spoko, nikt nie chce traumy dziecka, ale jak to pogodzić z pracą :( Naprawdę nie rozumiem (chociaż się domyślam), czemu jeszcze standardem nie jest chociaż jeden dzień - poranek, popołudnie, godzina, dwie... na wspólne poznanie nowego miejsca z dzieckiem.
W ogóle tego nie widzę :roll: Nie wiem jak my to ogarniemy logistycznie i emocjonalnie.
Po co piszę? Chyba dla ojojania, ale bardziej dla złotej rady ;;) Macie jakieś, kochane?? ;;)
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Pierwsze dni w żłobku

Postautor: szaraczarownica » 18 sie 2023, 10:50

Paulina S., :ymhug: ojojowuję :ymhug:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Pierwsze dni w żłobku

Postautor: gohnia » 18 sie 2023, 10:53

Paulina S. pisze:Nie wiem jak my to ogarniemy logistycznie i emocjonalnie

Z doświadczenia napiszę- na zimno. Jak dziecko zobaczy, że rodzice się stresują tą sytuacją to koniec. Wymuszony hurra optymizm będzie lepszy ;;)
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4787
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Pierwsze dni w żłobku

Postautor: ola » 18 sie 2023, 22:52

Paulina S., z doświadczenia powiem tak, Franek ze żłobkiem zaczął przygodę od września 2022. (W lutym 2022 skończył rok)
Hmmmm… we wrześniu zaczął a dokładnie 8 listopada (mam zdjęcie od cioci) pierwsza drzemka w żłobku ;)
Dodam że od października musiał być już po 7 a odbierałam ok 16.30.

Teraz uwielbia chodzić do dzieci :)
Był bunt był płacz, pierwszego dnia wytrzymał 15-20 minut i byl telefon ze zlobka żeby odebrać ;)
Teraz jest ich ulubiony „Nianio” :)

I będzie teraz u nas problem, bo od września zmieniamy budynek… żłobek ten sam ale budynek inny, ponoć jedna ciocia przechodzi z dziećmi. Ale już wiem że dla Franka będzie ciężko.

Tutaj musi mieć swoje miejsce gdzie je, gdzie śpi leżak też musi mieć w konkretnym miejscu.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Pierwsze dni w żłobku

Postautor: Paulina S. » 29 sie 2023, 22:43

gohnia, już trenuję optymistyczną twarz ;) Chociaż spać nie mogę od paru dni, bo myślę o tym nieszczęsnym żłobku.

Jestem już zebraniu w żłobku. Plan jest taki, że mała idzie w piątek na godzinę. O ile tyle wytrzyma. Zaprowadzi ją chyba tatuś, o ile praca nie pokrzyżuje mu planów (tak, zwalam na niego brudną robotę) a odbiorę ją ja po godzinie czy gdy zadzwonią. Kolejne dni - zobaczymy jak wyjdzie. Mąż będzie mieć urlop, będzie mógł ją odbierać, gdy będzie potrzeba.

ola, stresujące są takie zmiany i dla dzieci i dla rodziców :( Czy Franio chodzi do żłobka połączonego z przedszkolem? Za rok całkiem nowe miejsce - nowe przedszkole czy będzie już znać miejsce, dzieci?
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Poprzednia

Wróć do Opieka nad dzieckiem

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość