Jak powinien wyglądać idealny żłobek lub przedszkole?

Opinie o formach opieki nad naszymi pociechami, gdy mama wraca do pracy.

Jak powinien wyglądać idealny żłobek lub przedszkole?

Postautor: kasieńka 85 » 25 lut 2013, 8:47

Zmieniłam tytuł na bardziej "czytelny"
Audiolka


Tak się zastanawiam...Idealny żłobek/przedszkole Waszym zdaniem to...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Idealna opieka

Postautor: Blue » 25 lut 2013, 9:51

No wiesz,troche przewrotne pytanie,no ale w teorii moge okreslic ze dla mnie idealna placowka to taka ktora nie jest tylko przechowalnia gdzie mechanicznie wg grafiku karmia dziecko,przewijaja,usypiaja itp.
Opiekunki powinny miec serce do dzieci,ich praca nie moze byc tylko i wylacznie narzedziem zarobku.W poprzedniej placowce jak i obecnej bylo tak ze sa 2 panie o 2 roznych charakterach-jedna to ciepla kochana ciocia do przytulania,otarcia lez itp. a druga rowiez zyczliwa dzieciom ale wymagajaca i trzymajaca dyscypline.Mysle ze taka zdrowa rownowaga jest OK.
Dziecko musi sie rozwijac,oferta dla starszego zlobkowicza i koniecznie przedszkolaka powinna wg mnie troche wybiegac poza minimum tzn sama opieke.Zajecia najlepiej opcjonalnie do wyboru,tak by kazde dziecko w czyms sie odnalazlo.
W teorii dla mnie idealna placowke cechuje tez zdrowe odzywianie,codzienne spacery/pobyt na swiezym powietrzu,konsultacje specjalistow wg potrzeby (logopedy,ortopedy),zajecia ruchowe i rozrywka.Rozrywka czyli wyjscia do teatru,wycieczki blizsze i dalsze,bale,imprezy rodzinne itp.No i dla mnie bylaby wazna lokalizacja-nie lubie marnowac czasu na dojazdy,wiec wybralabym cos co jest blisko miejsca zamieszkania.Istotna tez jest opinia o danej placowce-bo z zewnatrz wszystko moze byc pieknie ladnie,panie usmiechniete a potem w TVN slyszy sie to i tamto...Jednym slowem miejsce musi byc sprawdzone.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Jak powinien wyglądać idealny żłobek lub przedszkole?

Postautor: kasieńka 85 » 25 lut 2013, 14:13

Blue pisze:No wiesz,troche przewrotne pytanie,
Przewrotne, bo sama szukając opieki dla swojego dziecka miałam określone kryteria i jestem ciekawa czy choć część pokrywa się z Waszymi...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Jak powinien wyglądać idealny żłobek lub przedszkole?

Postautor: Deco-Ania » 25 lut 2013, 14:30

Hihi - ja jak poszukiwałam przedszkola to moja znajoma powiedziała, że mam marzenia nie do spełnienia.
Ale... dwa z trzech przedszkoli spełniały większość kryteriów. Antoś dostał się do trzeciego.

Jak wrócę to poszukam, może mam jeszcze gdzie spisane.

Edek:
nie znalazłam.
Jako osoba "tabelkowa" miałam pytani spisane w tabelce i porównywałam 5 potencjalnych przedszkoli.
Wszystkiego nie pamiętam, ale dla mnie miały znaczenie m.in:
- odległość od domu - żeby przedszkole było w zasięgu spaceru (dla pracujących to może być odległość np. od pracy)
- czy maluchy śpią w ciągu dnia
- czy w grupie są równolatkowie czy dzieci zróżnicowane wiekowo
- rozkład posiłków (głównie chodziło o obiad: czy jest podawany jako jeden posiłek czy jest rozbity na dwa)
- rytmika i gimnastyka korekcyjna - czy są a jeśli tak to czy dodatkowo płatne
- oferta zajęć dodatkowych
- opieka: ilość opiekunek na grupę i czy ten sam zespół opiekuje się przez cały okres przedszkolny jedną grupą czy jest to rotacyjnie.

I to chyba tyle co pamiętam.
Dla mojego męża duże znaczenie ma też czystość (więc dla niego praktycznie każde przedszkole jest nieakceptowalne) i wyposażenie. Natomiast ja w tych dwóch przypadkach nie miałam złudzeń i raczej wiedziałam czego się mogę spodziewać.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Jak powinien wyglądać idealny żłobek lub przedszkole?

Postautor: kasieńka 85 » 25 lut 2013, 17:31

W sumie na szybko zarzuciłam temat a nie opisałam swojego idealnego żłobka.
Zatem szukając opieki dla córki istotne było dla mnie godziny, w jakich mogłam ją przyprowadzać. Pracuję w różnych porach i bez sensu było dla mnie zostawianie jej w żłobku co dziennie najpóźniej do 9.30. Następnie skoro w różnych porach byłaby przyprowadzana to nie chciałam, żeby każdego dnia jadła w placówce obiad. Istotne było to, żeby był plac zabaw a nie tylko pasek trawnika. Idealny żłobek to taki, który jest bezpieczny i zamykany (przed obcymi). Chciałam, żeby była możliwość wejścia na zajęcia w każdej chwili (jest to jakiś sposób sprawdzenia kadry). Aha, jak czasem patrzyłam w jakim metrażu przebywają dzieci to nie mogłam sobie tego nijak wyobrazić. Zwłaszcza przy rozstrzale wiekowym - 20 tyg - 3 lata.
Oczywiście zwracałam również uwagę na pracowników, ich liczbę. Wiadomo, że w idealnym żłobku to osoby wykształcone, lgnące do dzieci i vice versa, opiekuńcze. Kwestia kosztowa też miała znaczenie.
W sumie nie jestem jakoś przesadnie wymagająca, np. nie chodzę z lupką sprawdzając sterylność, natomiast uważam, że płacąc czesne za niepubliczny żłobek mam prawo wymagać.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Jak powinien wyglądać idealny żłobek lub przedszkole?

Postautor: caixa » 25 lut 2013, 17:48

Mnie już niedługo czeka wybór przedszkola. I moje kryteria są następujące:
1. musi być w okolicy, w której mieszkamy (na szczęście na naszym osiedlu jest 7 państwowych przedszkoli w odległości najdalej 5min spacerem)
2. musi mieć dobre opinie rodziców, których dzieci tam chodzą
3. powinien mieć duży ogródek z zapleczem/ placem zabaw ( w końcu większą część roku dzieci spędzają na zewnątrz)
4. chciałabym aby był podział na grupy wiekowe (na początku mi to nie przeszkadzało ale boję się,że w ostatnim roku przedszkolnym dziecko będzie tracić)
5. powinien mieć w ofercie zajęcia dodatkowych ale również ważne są te podstawowe
6. opiekunki - czy są kontaktowe, ilość na grupę
7. chciałabym aby dzieci wychodziły na jakieś zorganizowane wycieczki
8. STAN BUDYNKU/ POMIESZCZEŃ- tu muszę przyznać, że pomimo moich odczuć estetycznych ten punkt nie będzie aż tak ważny (gdyby był to chyba bym wykluczyła 90% placówek w mieście :roll: )

Nastawiłam się już na jedno przedszkole i trudno mi wybrać pozostałe dwa rezerwowe, porównując je do niego.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Jak powinien wyglądać idealny żłobek lub przedszkole?

Postautor: Deco-Ania » 25 lut 2013, 18:17

caixa pisze:Nastawiłam się już na jedno przedszkole i trudno mi wybrać pozostałe dwa rezerwowe, porównując je do niego.
Miałam podobnie, z tym, że u mnie dwa pierwsze miejsca były równorzędne, trzecie przedszkole zdecydowanie odstawało od pozostałych

kasieńka 85 pisze:natomiast uważam, że płacąc czesne za niepubliczny żłobek mam prawo wymagać.
Zgadzam się. Gdybym wybrała niepubliczne przedszkole na pewno miałabym nieco wyższe wymagania, przynajmniej w kwestii wyposażenia.
W przypadku państwowej placówki - liczę się z realiami. Chociaz i tu są wyjątki.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Jak powinien wyglądać idealny żłobek lub przedszkole?

Postautor: pracowniaoko » 24 lip 2013, 10:48

Świetlica twórcza w Pracowni OKO
W godzinach 8.00 - 16.00 od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci powyżej 3 roku życia do naszej twórczej świetlicy!
U nas spędzicie twórczo czas w artystycznej atmosferze pod opieką pedagoga lub animatora kultury. Gwarantujemy, że nasi podopieczni nie będą się nudzić a rodzice będą mogli swobodnie załatwić pilne sprawy.
Zanim pojawicie się Państwo w pracowni prosimy o wcześniejsze umówienie się pod numerem [numery wykasowane. Tego typu treści są niezgodne z Regulaminem - malaJu]
pracowniaoko
Firma
 
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2013, 10:32
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Jak powinien wyglądać idealny żłobek lub przedszkole?

Postautor: kari » 24 lip 2013, 10:58

pracowniaoko, zapraszam do działu powitań
i w pierwszym poście reklama oj nie ładnie [-X
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Jak powinien wyglądać idealny żłobek lub przedszkole?

Postautor: Patrycja11 » 24 lip 2013, 14:16

pracowniaoko, po pierwsze najpierw jest dział powitań, po drugie kolejna tego typu reklama i dostaniesz bana.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Jak powinien wyglądać idealny żłobek lub przedszkole?

Postautor: Aileris » 13 wrz 2013, 15:38

moja teściowa, zainspirowana opieką nad naszą Kluską postanowiła otworzyć taki prywatny punkt przedszkolny.
podrzuciłam jej kilka moim zdaniem fajnych pomysłów, ale może tylko ja je uważam za fajne. z niektórymi się nie spotkałam jeszcze w Łodzi szczerze mówiąc. mogłabym prosić o radę, czy te pomysły są dobre, czy któryś to strzał w kolano?

-monitoring z podglądem online(oczywiście dostęp po podaniu hasła, żeby nie każdy w sieci mógł maluchy podglądać)
-nauka angielskiego, francuskiego, włoskiego, hiszpańskiego (szwagierka kończy romanistykę i jej narzeczony jest anglikiem, więc coś jak native speaker)
-minizoo ( przedszkole bedzie w domku jednorodzinnym ze sporym ogrodem, więc myślałam nad kucykiem, owcą, kozą, kurczaczkiem do pomerdania)
-opcja oprowadzań na kucyku np 15 minut na trzy dni bądz coś w ten deseń,
-możliwość podawania różnych eko smaków, mleko od krowy, mleko od kozy, wiejskie jajko, własny twaróg itp
-prywatne grządki/doniczki dla malucha, gdzie przy pomocy opiekuna może sam wyhodować pomidorki czy marchewkę
-wycieczki zorganizowane np na grzybobranie czy zwiedzanie
-prywatny plac zabaw w ogrodzie
-opcja opieki 24/7, gdy rodzice chcą wybrać się np na wesele.

mamy przedszkolaków, podpowiecie? może wymyśliłam coś głupiego, co wcale nie jest fajne i nie jest atrakcją, a tylko mnie wydaje się fajne?

do powstania jeszcze długa droga, ale może chociaż pomysłami wesprę Mamę, a nie chciałabym zrobić jej niedzwiedziej przysługi ;)

wolno tu pytać o takie rzeczy? bo nie wiem czy nie złamałam regulaminu :-ss jeśli tak to bardzo przepraszam! <3
Awatar użytkownika
Aileris
 
Posty: 68
Rejestracja: 12 wrz 2013, 18:00
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Jak powinien wyglądać idealny żłobek lub przedszkole?

Postautor: Jagodowa » 20 mar 2018, 13:07

Dzień dobry,
Towarzystwo Inicjatyw Europejskich w partnerstwie z Fundacją „Projekt: Aktywność” od kilku lat prowadzi projekty, między innymi „Żłobek AKADEMIA MALUSZKA – szansą dla kobiet w powrocie do racy!” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Celem projektu jest zwiększenie szans na zatrudnienie oraz utrzymanie zatrudnienia kobietom pełniącym funkcje rodzicielskie poprze kompleksowe wsparcie w postaci zapewnienia miejsca opieki nad dzieckiem w wieku do 3 lat oraz wsparcie szkoleniowo doradcze.

W związku z powyższym obecnie prowadzimy rozeznanie rynku na zapotrzebowanie utworzenia nowych żłobków bądź powiększenia ilości miejsc w żłobkach na terenie województwa łódzkiego.

Stąd też wynika nasze pytanie oraz prośba o udzielenie odpowiedzi na krótkie pytanie sondażowego, by móc dotrzeć do jak największej ilości osób wychowujących małe dzieci.

Będziemy bardzo wdzięczni.

Poniżej znajduje się link do naszego pytania:

https://goo.gl/forms/aBJwQ8Pf8wtyNixn2,

Jest on również na naszym funpageu Żłobek Akademia Maluszka:

https://web.facebook.com/klubmamyimalucha/

Serdecznie dziękujemy za pomoc – pozdrawiamy! :) ;;)
Jagodowa
 
Posty: 6
Rejestracja: 20 mar 2018, 12:59
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Opieka nad dzieckiem

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

cron