Opieka nad chorym dzieckiem

Opinie o formach opieki nad naszymi pociechami, gdy mama wraca do pracy.

Opieka nad chorym dzieckiem

Postautor: mikołajkowa » 11 mar 2013, 22:15

Wydawało mi się, że taki temat już widziałam, ale nie mogę wyszukać. Pamiętam, że ktoś wspominał o przedszkolu w którym można wynająć nianię dla chorego dziecka...
Jakie macie pomysły na opiekę nad dzieckiem, które chodzi do żłobka, przedszkola i zaczyna chorować? Same bierzecie zwolnienie na dziecko (co na to pracodawca!)? Czy macie "nianię na chorobę"?
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: Opieka nad chorym dzieckiem

Postautor: Pepsi » 11 mar 2013, 22:30

mikołajkowa pisze:Pamiętam, że ktoś wspominał o przedszkolu w którym można wynająć nianię dla chorego dziecka...

W naszym przedszkolu jest taka możliwość. 3zł dla stałych przedszkolaków i 8zł dla pozostałych. Jak to funkcjonalnie wygląda to nie wiem, bo nie korzystałam ale zawsze to jakaś furtka.
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Opieka nad chorym dzieckiem

Postautor: Deco-Ania » 11 mar 2013, 22:43

U nas chwilowo nie ma z tym problemu - z chorym Antosiem jestem ja.
Natomiast kiedy przez chwile wróciłam na etat, Antosiem zajmowała się moja mama. Wiadomo było, że do czasu - dopóki nie pójdzie do przedszkola. Była umowa,że kiedy zachoruje - jest zwożony do Niej i choruje sobie u babci, żebyśmy nie musieli codziennie go dowozić, albo babcia do nas - bo to trochę bez sensu. Oczywiście ja po pracy każdego dnia zamiast do domu, to do babci.
Ale zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma do dyspozycji taką babcię.

Natomiast jeżeli chodzi o zwolnienia w pracy. Ostatnio moja kuzynka, kiedy wzięła zwolnienie na opiekę nad dzieckiem, musiała w pracy napisać oświadczenie, że nikt inny nie może sprawować w tym czasie opieki.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Opieka nad chorym dzieckiem

Postautor: Blue » 11 mar 2013, 22:46

Deco-Ania takie oswiadczenie podpisuje sie gdzy dziecko ma wiecej niz 2 lata.
Do lat 2 nie podpisuje sie bo oboje rodzice moga przebywac w domu z chorym dzieckiem.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Opieka nad chorym dzieckiem

Postautor: Deco-Ania » 11 mar 2013, 22:59

Blue, tak tez mi Iza powiedziała.
Ale wydaje mi się to kolejną paranoją jeśli rodzic musi coś takiego podpisywać.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Opieka nad chorym dzieckiem

Postautor: kari » 11 mar 2013, 23:13

u nas jak młody chorował poszukaliśmy opiekunki, teraz jak już nie będzie mógł chodzić będę brała na niego zwolnienia trudno, najwyżej się z pracą pożegnam, ważne żeby dziecko było zdrowe
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10248
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Opieka nad chorym dzieckiem

Postautor: klara76 » 12 mar 2013, 0:20

jak Hanka choruje to któreś z nas bierze zwolnienie na opiekę; sporadycznie zdarza się, że siedzi z nią moja mama;

Blue pisze:Deco-Ania takie oswiadczenie podpisuje sie gdzy dziecko ma wiecej niz 2 lata.
Do lat 2 nie podpisuje sie bo oboje rodzice moga przebywac w domu z chorym dzieckiem.

Deco-Ania pisze:wydaje mi się to kolejną paranoją jeśli rodzic musi coś takiego podpisywać

taki przepis, jeśli jedno z rodziców nie pracuje a drugie pracuje to ten niepracujący może zająć się chorym dzieckiem; poza tym to oświadczenie składa się również po to żeby było wiadomo ile dni "opieki" wykorzystano już w danym roku kalendarzowym - oboje rodzice przeciez mogą iść na zwolnienie a przysługuje im łącznie 60 dni zasiłku opiekuńczego
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4678
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times


Wróć do Opieka nad dzieckiem

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości