Metoda Montessori

Opinie o formach opieki nad naszymi pociechami, gdy mama wraca do pracy.

Metoda Montessori

Postautor: malaJu » 17 maja 2013, 20:21

Myślałyście o tym, by posłać dziecko do takiego przedszkola?
Mam koleżankę, która w nim pracuje, zresztą, już napisała kilka zdań o swojej pracy w tym artykule:
http://www.lodzkiemamy.pl/index.php/dzi ... zedszkolny

Generalnie, ruch zmierzający ku daniu dzieciom prawa do decydowania o tym, czego chcą się uczyć i by robiły to w swoim tempie a nie wg planu przybiera na sile. Na 80% w Łodzi powstanie szkoła demokratyczna już od września.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Metoda Montessori

Postautor: agnieszka19 » 20 maja 2013, 21:22

Z tego co kojarze to dziecko niby samo decyduje kiedy co ale są rzeczy które musi jakby zaliczyć...Czyli np. w ciągu tygodnia musi zrobić prace plastyczną na temat- "Moje wymarzone wakacje", ale samo decyduje w który dzień i o której godzinie to wykona.
Dobrze kojarzę?
Mnie się ta metoda podoba i liczę, że może w przyszłym roku zrobię sobie kurs. Na razie tylko pobieżnie znam temat.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Metoda Montessori

Postautor: Justinaa » 20 maja 2013, 22:23

ja też się mocno zastanawiam nad przedszkolem, w którym realizują metodę Montessori, zwłaszcza, że mój pracodawca dopłaca do takiego przedszkola, które częściowo ją realizuje, mianowicie przedszkole przy kościele św. Anny, w której proboszczem jest notabene ksiądz Turek, który udzielał nam ślubu :D
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Metoda Montessori

Postautor: Audiolka » 20 maja 2013, 22:41

Gdy w Naszym (Wojtka) przedszkolu była inna dyrektorka, to również wprowadzano metodę Marii Montessori - naprawdę byłam zadowolona z efektów. Teraz jest inna dyrektorka, inne metody nauczania, a ja się ciesze, że młody od września idzie do zerówki.

Co do samej metody, to przez całe studia o niej słyszałam i jestem zwolenniczką.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Metoda Montessori

Postautor: risonia » 15 lut 2014, 17:26

My zamierzamy posłać Basie do przedszkola które wdrożyło właśnie tą metodę . Ogólnie słyszałam dobre opinie . Zobaczymy jak to będzie .
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
risonia
SuperMama
 
Posty: 1939
Rejestracja: 29 paź 2012, 13:58
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Metoda Montessori

Postautor: Szizel » 17 lut 2014, 11:12

My mamy w planach startować w wyścigu do przedszkola do dwóch placówek w Łodzi, które mają metodę Montessori i mam nadzieję, że się dostaniemy :)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szizel
SuperMama
 
Posty: 776
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times

Re: Metoda Montessori

Postautor: mikołajkowa » 17 lut 2014, 22:05

Szizel pisze:My mamy w planach startować w wyścigu do przedszkola do dwóch placówek w Łodzi, które mają metodę Montessori i mam nadzieję, że się dostaniemy :)


A które mają?
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: Metoda Montessori

Postautor: Szizel » 18 lut 2014, 16:19

mikołajkowa, Placówki aktualnie objęte Patronatem i Rekomendacją Polskiego Stowarzyszenia Montessori w Łodzi:
1. Przedszkole Miejskie nr 220 w Łodzi,
ul. Jaracza 68 , 90 - 251 Łódź,
tel. 42/631- 98 - 49,
e-mail: przedszkole@montessori-centrum.pl

2.Przedszkole Miejskie nr 3 /oddziały M1, M2/
95-035 Ozorków ul. Zgierska 15a
tel: 42/ 7103178,
e-mail: dyrektor@montessorek.pl

3.Żłobek Montessori
ul. Jaracza 68, 90-251 Łódź,
tel: 693-11-62-48
e-mail: biuro@zlobek-montessori.pl

Placówki współpracujące z Polskim Stowarzyszeniem Montessori:

1. Przedszkole im. Św. Franciszka z Asyżu Sióstr Bernardynek w Łodzi
2. Przedszkole nr 106 Łódź
3. Przedszkole Miejskie nr 74, Łódź
4. Przedszkole Miejskie nr 4, Pabianice
5. Przedszkole Miejskie nr 16, Pabianice
6. Przedszkole nr 4, Bełchatów
7. Przedszkole Miejskie nr 8, Kutno

źródło: http://www.montessori.pl/montessori_polska.html
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szizel
SuperMama
 
Posty: 776
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times

Re: Metoda Montessori

Postautor: mikołajkowa » 18 lut 2014, 23:37

Szizel, dzieki!
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: Metoda Montessori

Postautor: MamaToli » 03 mar 2014, 15:01

Witam,
planuję zapisać do żłobka Montressori na Jaracza moją córeczkę. Obecnie ma 6 miesięcy i niedługo planuję zacząć adaptację, będę chciała ją zostawiać na cały dzień jak będzie miała osiem.
Przekonuję mnie ta metoda i nie ukrywam, że lokalizacja żłobka też ma dla mnie znaczenie.
Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tym żłobkiem? Byłabym wdzięczna za wszelkie opinie.
Pozdrawiam,
Ewa
MamaToli
 
Posty: 3
Rejestracja: 03 mar 2014, 14:41
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Metoda Montessori

Postautor: agnieszka19 » 15 mar 2014, 15:34

Jestem po pierwszym dniu kursu tą metodą i jestem zakochana <3 <3 <3
Cudownie to wszystko wygląda i co trudno może sobie wyobrazić w takich przedszkolach nie ma zabawek. Jedynie są klocki i to co dzieci same przyniosą z domu. Ale ilość ciekawych pomocy, które robi się najprostszymi metodami jest powalająca.
Dzieci- nie tylko dziewczynki- uczą się prać, zmywać, nakrywać stół, składać ubranka, zapinać i odpinać guziki, wiązać kokardki itd itd. bawiąc się!
Super miejsce także polecam!
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Metoda Montessori

Postautor: nieznajowa » 15 mar 2014, 17:26

agnieszka19, poszlas na ten rozszerzony kurs? Wybieram się na niego tylko nie wiem kiedy... Mialam iśc od lutego ale to były plany sprzed ciąży ;)

Ja bardzo chciałam Ole poslać do przedszkola Montessori ale dojazd mam tam obecnie nieciekawy a że wozimy Olę komunikacja miejską to ważny jest dobry dojazd tym bardziej, że zapisując ja do przedszkola ja jeszcze w ciąży nie bylam, oboje pracowaliśmy z mężem bardzo daleko od domu i liczylo się tez to żeby było w miare dogodnie i by nie siedziała tam potem po 10 h....

Ale żal mi bardzo bo strasznie mi się ta metoda podoba. Poza tym tam gdzie ja Olę miałam zapisać (Astronautow) sa zabawki. Była dyrektorka tego przedszkola mowila, że na początku faktycznie zabawek nie było ale już w drugim roku postanowili jednak dostaosować metodę do dzieci a nie dzieci do metody i zabawki się pojawiły. Tyle, że sa wykorzystywane poza tym czasem który się spedza na pracy własnej z pomocami montessoriańskimi.

Mi się bardzo podoba też min stawianie na samodzielność. Nie pojmuje dlaczego w zwykłych przedszkolach choćby każdy posiłek wygląda tak, że dzieci siedzą przy stolikach i maja wszystko pod nos podstawiane. W przedszkolach Montessori nawet 3-latki sobie same zupę nalewają a jak rozleją to same po sobie sprzataja. Generalnie inne podejście, które do mnie przemawia.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
nieznajowa
 
Posty: 74
Rejestracja: 28 sty 2014, 20:45
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Metoda Montessori

Postautor: malaJu » 15 mar 2014, 17:53

nieznajowa, "u mnie" w państwowych przedszkolu, gdzie TEORETYCZNIE Montessori nie ma, dzieci są mieszane wiekowo, w niektórych grupach zabawek jak na lekarstwo, same pomoce dydaktyczne. A co do posiłków to może nie zupę, ale kanapki same sobie nakładają i robią, bo mają "szwedzki stół". Czasem uda się znaleźć jakiś kompromis. Niestety, samo Montessori wymaga dużych nakładów finansowych, bo pomoce są drogie. Mówię o takich sklepowych.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Metoda Montessori

Postautor: nieznajowa » 15 mar 2014, 18:59

malaJu, tak, pomoce są bardzo drogie ale można sporo rzeczy zrobić. Ja uwielbiam blogi mam, które w domu uczą dzieciaki i właśnie pomoce monte robią.
No a sporo rozwiązań z pedagogiki Montessori są dla mnie jakieś takie dość oczywiste i wcale p-le nie musi być montessoriańskie by w tych placówkach były takie rozwiązania. No ale w wielu placówkach niestety nawet elementów nie ma...
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
nieznajowa
 
Posty: 74
Rejestracja: 28 sty 2014, 20:45
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Metoda Montessori

Postautor: AgaGrusiecka » 15 mar 2014, 19:17

Moje przedszkole montessoriańskie nie jest, ale też stawiamy na samodzielność. Dzieciaki same szykują kanapki 3 razy w tyg., codziennie nalewają sobie herbatę czy kompot z dzbanków, zupę z waz do talerzy. Jak rozleją to wycierają. Dyżurni po zakończonym posiłku wycierają stoliki i zamiatają pod stolikami. Każde dziecko po skończonym posiłku odnosi naczynia na wyznaczone miejsce.
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Metoda Montessori

Postautor: agnieszka19 » 15 mar 2014, 20:17

nieznajowa pisze:agnieszka19, poszlas na ten rozszerzony kurs?


Nie wiem czy rozszerzony - mam 50 h :)
nieznajowa pisze: Poza tym tam gdzie ja Olę miałam zapisać (Astronautow) sa zabawki.


No to ciekawe bo właśnie tam mam to szkolenie i jedyne zabawki to klocki i wózek dla lalek i chyba jedna czy dwie lalki. Pani tłumaczyły, że wprowadziły te kilka zabawek tylko dlatego że jak dziecko przychodzi pierwszyraz do przedszkola to musi mieć jakiś punkt zaczepienia. Ale wchodząc do sal ja tych zabawek nie widziałam. Dopiero jak zapytałam o nie to pani wymieniły co mają.

malaJu pisze:Niestety, samo Montessori wymaga dużych nakładów finansowych,


MalaJu powiem Ci, że dziś omawialiśmy kącik praktyczny dnia codziennego.
Pani przedstawiły koło 30 propozycji zabaw/ ćwiczeń i każdą rzecz można było wykonać samemu bądź kupić w sklepie "po 4 zł"

AgaGrusiecka pisze:Moje przedszkole montessoriańskie nie jest, ale też stawiamy na samodzielność. Dzieciaki same szykują kanapki 3 razy w tyg., codziennie nalewają sobie herbatę czy kompot z dzbanków, zupę z waz do talerzy. Jak rozleją to wycierają. Dyżurni po zakończonym posiłku wycierają stoliki i zamiatają pod stolikami. Każde dziecko po skończonym posiłku odnosi naczynia na wyznaczone miejsce.


Aga właśnie słuchając pań sama zauważyłam, że Wasze przedszkole jest podobne w wielu kwestiach. Zastanawiałam się czy nie jest jakby oparte na niektórych zasadach montessoriańskich.

Dziś zapomniałam aparatu, więc koleżanka robiła fotki, ale następnym razem wezmę i wkleję Wam troche przykładowych "zabawek".
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Metoda Montessori

Postautor: martula_87 » 15 mar 2014, 20:26

agnieszka19, na najbliższym spotkaniu opowiesz mi dokładnie o tej metodzie....bo ogólny zaraz bardzo mi się podoba ale nie zagłębiałam się w temat.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Metoda Montessori

Postautor: malaJu » 15 mar 2014, 21:01

AgaGrusiecka pisze:Dzieciaki same szykują kanapki 3 razy w tyg., codziennie nalewają sobie herbatę czy kompot z dzbanków, zupę z waz do talerzy.

własnie o kanapkach pisałam, ale nie wiedziałam, że picie też już się dolewa samemu. Suuuuper!!
nieznajowa pisze:Ja uwielbiam blogi mam, które w domu uczą dzieciaki i właśnie pomoce monte robią.

dlatego jak w moim CLILu to Monte nadają się TYLKO zaangażowane nauczycielki, a kadra musi stanowić zespół. Inaczej można się wykończyć szykując się do pracy.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Metoda Montessori

Postautor: AgaGrusiecka » 15 mar 2014, 21:18

agnieszka19, nie wiem z kim masz to szkolenie, ale jeśli z panią Basią, to prowadziła u nas szkolenie z indywidualizacji pracy w kącikach. Rewelacyjna kobieta.
Nasze przedszkole korzysta z wielu dobrych praktyk. Mamy trochę z Montessori, trochę z planu Daltońskiego, regularnie Metodę Dobrego Startu. I to o czym ostatnio z Julką rozmawiałyśmy (w szerszym gronie), nasze przedszkole wyposaża w umiejętność współpracy w grupie i podejmowania decyzji. A to ważniejsze od czytania czy pisanie w momencie rozpoczynania nauki w szkole.
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Metoda Montessori

Postautor: agnieszka19 » 15 mar 2014, 21:21

ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Metoda Montessori

Postautor: AgaGrusiecka » 15 mar 2014, 21:41

Małgorzata Marczak jest kierownikiem szkolenia. A Pani Basia pracuje w tym przedszkolu i ma na nazwisko Lauda lub jakoś podobnie.
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Metoda Montessori

Postautor: agnieszka19 » 15 mar 2014, 21:43

ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Metoda Montessori

Postautor: nieznajowa » 16 mar 2014, 12:17

agnieszka19, no widzisz, jak miałam zajęcia z byłą dyrektorka przedszkola na Astronautów to mówiła, że właśnie są zabawki. Nie mówił, ze tylko kilka, zrozumiałam, że całkiem sporo ;)

Co do kursu to ja chciałam iść na taki 260-godzinny, Kurs doskonalący dyplomowy, w Polskim Stowarzyszeniu Montessori. Ale ciekawa jestem jakie będą twoje odczucia po tym kursie na którym jesteś.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
nieznajowa
 
Posty: 74
Rejestracja: 28 sty 2014, 20:45
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Metoda Montessori

Postautor: agnieszka19 » 16 mar 2014, 14:28

nieznajowa pisze:Co do kursu to ja chciałam iść na taki 260-godzinny, Kurs doskonalący dyplomowy, w Polskim Stowarzyszeniu Montessori. Ale ciekawa jestem jakie będą twoje odczucia po tym kursie na którym jesteś.


Ja jestem na kusie organizowanym przez WODN :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Metoda Montessori

Postautor: Blue » 07 kwie 2014, 8:26

Interesujące,chociaż nie bardzo rozumiem założenia tej metody w praktyce.
Czyli dziecko bawiąc się zdobywa umiejętności,zabawki tylko "proste",dziecko uczy się samodzielności a opiekun jak najmniej ingeruje,tak czy nie?
Bo jak tak,to po części chyba każda mama to stosuje;)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Metoda Montessori

Postautor: agnieszka19 » 07 kwie 2014, 10:42

Blue pisze:dziecko uczy się samodzielności a opiekun jak najmniej ingeruje,tak czy nie?

Tak, ale nie tylko uczy się samodzielności.
W takim przedszkolu są kąciki różne:
- kącik praktyczny dnia codziennego- i tam są "ćwiczenia" które robi się tylko dla przyjemnosści i żeby nauczyć się tego co na co dzień jest dzieciom potrzebne
- Kącik rozwijania zmysłów
- Kącik matematyczny
- Kącik językowy
- Kącik przyrodniczy
-Kącik duchowy

nie wszystkie jeszcze omawiałam, więc nie o każdym mogę coś powiedzieć.
Wstawię Wam moje notatki(fragment)

Przykładowy plan dnia:

1. SPRZĄTANIE PRAC
Pierwszą czynnością dzieci po przyjściu do przedszkola jest sprzątnie prac pozostawionych dnia poprzedniego, które są wystawiane przed salą
2. ŚNIADANIE
Następnie jest śniadanie- które dzieci szykują sobie same. Dyżurni szykują stoliki, a dzieci same robią sobie kanapki, czy nalewają zupę
3. SPRZĄTANIE SALI, WYKONYWANIE CODZIENNYCH OBOWIĄZKÓW
Po śniadaniu dzieci kończą sprzątanie prac, sprzątają salę, podlewają kwiaty, karmią zwierzęta. Dyżurni wykonują swoje obowiązki. Po sprzątaniu mniej więcej od godziny 9:30 mają czas dla siebie
4. ZABAWY ZORGANIZOWANE
Po sprzątaniu i zabawach dowolnych następuje znany dzieciom sygnał np. dzwoneczek. Najczęściej na początku prowadzone są zabawy integracyjne, ruchowe.
Następnie wycisza się dzieci( wpisane jest to w praktyczne zajęcia dnia codziennego)
5. PRACA W KĄCIKACH TEMATYCZNYCH
Dzieci które „wykonały” ćwiczenia wyciszające mogą iść do dowolnego kącika tematycznego i wykonywać wybrane przez siebie ćwiczenia ( nieco inaczej wygląda to w przypadku dzieci przygotowywanych do pójścia do szkoły. Najpierw „muszą” zrobić rzeczy związane z czytanie i pisaniem a później już dowolnie)
Dzieci w trakcie mogą zmieniać zajęcia.
Mogą zostawić swoją pracę do dokończenia na następny dzień, ale muszą ją oznaczyć swoją wizytówką.
Ćwiczenia mogą wykonywać w parach.
Często wykonuje się je na „dywanikach”, wycieraczkach, tablicach korkowych, które jakby wskazują miejsce do wykonania ćwiczenia. Są one ogólnie dostępne dla dzieci.
Te zajęcia trwają od 9:30-10:45
6. WYJŚCIE DO OGRODU
7. OBIAD
Dzieci same nakrywają do stołu, nalewają sobie zupę czy nakładają surówki
8. MYCIE ZĘBÓW
9. RELAKS
Dzieci leżą na dywanie na poduszkach. Mogą mieć swoje maskotki lub książki. Czasem panie czytają książki, włączają muzykę relaksacyjną.

Generlanie nauczyciel wprowadzając nową pomoc dydaktyczną-ćwiczenie najpierw ja pokazuje jak wykonać. Powoli, zwracając uwagę na wszelkie szczegóły, bo dziecko tak jak zobaczy to za pierwszym razem tak będzie wykonywać potem samo. Także nauczyciel zwraca uwagę jak pomoc przenieść an stolik, co przygotować, jak dokładnie wykonać dane ćwiczenie i jak potem posprzątać. Każda pomoc jest tylko w jednym egzemplarzu a kłótni jakoś nie ma.
Dzieci znają zasady i jest to dla nich normalne że tak to wygląda.




Jak dowiem się kolejnych rzeczy to dopiszę :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Metoda Montessori

Postautor: caixa » 07 kwie 2014, 11:21

Świetnie to wygląda!!!
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Metoda Montessori

Postautor: Blue » 07 kwie 2014, 12:58

Coraz bardziej interesujące:)Dzieki Aga za dokladne objasnienie-ciekawe macie to szkolenie:)
Chyba dzis zarwe kawalek nocy zeby poczytac o tej metodzie.Lubie takie klimaty,jest duza dowolnosc dla dziecka ale i zasady,jest prawo wyboru,nauka przez zabawe-super.Rozklad dnia tez fajny a zdanie "karmienie zwierzat i podlewanie roslin" skojarzylo mi sie nie wiem czemu ze stylem zycia Amiszów :lol: mimo ze to calkiem co innego i nie o zwierzęta gospodarskie tu chodzi,no ale takie skojarzenie u mnie wywołało;)
Agnieszka-a jak w tej metodzie jest z elektronika?Rozumiem ze komputery jako zrodlo zabawy i nauki jest zminimalizowane i opiera sie na "prostych" rzeczach?
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Metoda Montessori

Postautor: agnieszka19 » 08 kwie 2014, 8:44

Blue pisze:Agnieszka-a jak w tej metodzie jest z elektronika?Rozumiem ze komputery jako zrodlo zabawy i nauki jest zminimalizowane i opiera sie na "prostych" rzeczach?


Póki co o komputerach mowy nie było i w sumie żadnego nie widziałam :) Ale w sobotę mam kolejne zajęcia tam to dopytam :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times


Wróć do Opieka nad dzieckiem

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości