Kiedy Wasze dziecko pierwszy raz usiadło przed telewizorem?

Opinie o formach opieki nad naszymi pociechami, gdy mama wraca do pracy.

Kiedy Wasze dziecko pierwszy raz usiadło przed telewizorem?

Postautor: PolubiłamGotowanie » 25 paź 2016, 14:45

Jak w temacie.
Kiedy postanowiłyście, że to odpowiedni moment na włączenie dziecku bajki czy pokazanie jakiejś prostej aplikacji na telefonie? Czym kierowałyście się podejmując decyzję o rozpoczęciu nowego etapu - dziecko i elektronika?
Były to 3 miesiące, a może 6, 12, 18... 2 lata lub później?
Bo dziecko potrzebowało wg Was dodatkowych bodźców, potrzebowałyście czasu dla siebie, gdzieś przeczytałyście, że to dobry moment w rozwoju dziecka...
Co to była za bajka, program, aplikacja? Dlaczego taki wybór?

Pytanie zainspirowane ostatnim wpisem na jednym z moich ulubionych blogów parentingowych oraz najnowszymi wytycznymi AAP.
PolubiłamGotowanie
 
Posty: 123
Rejestracja: 31 sie 2016, 20:55
Has thanked: 0 time
Been thanked: 3 times

Re: Kiedy Wasze dziecko pierwszy raz usiadło przed telewizor

Postautor: jpuasz » 25 paź 2016, 22:01

moje dziecko nie zna bajek, telewizji nie ogląda, telefonem niby się "bawi", ale ta zabawa polega na tym, że coś sobie wciska i tyle. Ja nie mówię, że telewizor jest wyłączony, ale mały po prostu nie ogląda. Jak widzę, że się zapatrzy na reklamy, to odwracam jego uwagę. Jak nie da się odwrócić uwagi, to telewizor jest wyłączany. Jedna jedyna sytuacja, kiedy długi czas patrzy w telewizor - rozmowa z dziadkami na skype. I na to oczywiście ma pozwolenie :) Kiedy planuję wprowadzić bajki? Nie wiem. Póki co trwam w przekonaniu, że im później tym lepiej, ale na pewno kiedyś ten moment nastąpi :) Czas pokaże czy to będzie za miesiąc, pół roku, rok, czy może później.
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Kiedy Wasze dziecko pierwszy raz usiadło przed telewizor

Postautor: Becia » 02 mar 2018, 13:29

Moje starsze córki zaczęły interesować się bajkami i je oglądać w wieku 2 lat . Pierwszą bajką która obejrzały od A do Z i w której się zakochały był Shrek ( akurat lecial w tv) :lol: >D młodsza córka w wieku 8 miesięcy siedziała jak zahipnotyzowana jak leciały bajki, za to teraz w wieku 2,5 lat mało się interesuje bajkami .. chyba , że leci jakaś jej ulubiona np. myszka miki czy peppa no to obejrzy :)
Awatar użytkownika
Becia
 
Posty: 3
Rejestracja: 02 mar 2018, 13:02
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Kiedy Wasze dziecko pierwszy raz usiadło przed telewizor

Postautor: jpuasz » 02 mar 2018, 22:37

Po półtora roku mogę zrobić małą aktualizację i niestety nie podoba mi się to ile moje dziecko siedzi przed telewizorem... Usprawiedliwiam się tym, że jest zima, ale wiem, że to żadne usprawiedliwienie. Kiedy zaczął oglądać? Powiem szczerze, że dokładnie nie pamiętam, na pewno miał skończone 2 lata. Na początku to były jakieś krótkie 5 minutowe (pamiętam coś takiego jak noxu), latem było lepiej, bo siedział na dworzu dużo. Niestety jak się zaczęło robić zimno, to czas się wydłużał i doszło nawet do 2-2,5h dziennie. Byłam załamana, ale przez pracę nie miałam zbyt dużego wpływu - wracałam do domu w trakcie wieczorynki czyli na sam koniec. Moim marzeniem jest nie więcej niż 30-45 minut dziennie. Aktualnie jest ok. 1,5h, ale staram się to stopniowo ograniczać.
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Kiedy Wasze dziecko pierwszy raz usiadło przed telewizor

Postautor: aniablw » 06 mar 2018, 12:44

U nas zaczęło się trochę w okolicach 1-1,5 roku (dokładnie nie pamiętam) - bajka była włączana na potrzeby przycinania paznokci. Po prostu w żaden inny sposób nie dało się tego zrobić. To było max. 15 minut co kilka dni (zależało od paznokci ;). W okolicach 1,5 roczku dziecina czasem wyłudziła telefon - żeby przez kilka minut pooglądać nasze zdjęcia. Wcześniej też się zdarzało, ale na krótsze momenty. Teraz maluch ma dwa latka i czasami włączamy bajki, a konkretnie Świnkę Peppę, którą uwielbia. Max 30-40 minut w jednym rzucie, nie włączam bajek więcej niż raz dziennie i staram się robić to jak najrzadziej (w ostateczności, jak muszę coś zrobić w domu, a z dzieciną nie da rady, lub gdy np. choruję i megakiepsko się czuję). Tata malucha jest trochę bardziej liberalny ;-) Ale to też wynika z tego, że jest zima i większość czasu siedzimy w domu. Wiosną i latem pewnie bajek będzie mniej, bo będziemy większość czasu spędzać na dworze. A tak poza tym to telewizja u nas w ogóle nie "leci", bo nie mamy kablówki ani żadnych innych programów. Z własnego wyboru, bo po prostu nie ma czasu (szkoda go) na oglądanie TV. Jak już coś włączamy to film/serial z Netflixa wieczorem, gdy maluch już śpi :-)
Awatar użytkownika
aniablw
 
Posty: 14
Rejestracja: 20 lut 2018, 14:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time

Re: Kiedy Wasze dziecko pierwszy raz usiadło przed telewizor

Postautor: Agg » 02 paź 2018, 8:48

Moje dzieci też w wieku jakoś 1,5 roku. Najbardziej interesowały je reklamy. Teraz jak podrosły to pozwalam im na 1h oglądania, czasami dłużej jeśli oglądają film, ale nie pozwalam im marnować całego dnia przed telewizorem :)
Podpis usunięty jako niezgodny z regulaminem
Awatar użytkownika
Agg
 
Posty: 10
Rejestracja: 02 paź 2018, 8:10
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time


Wróć do Opieka nad dzieckiem

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron