Petycja

Opinie o formach opieki nad naszymi pociechami, gdy mama wraca do pracy.

Petycja

Postautor: gebka » 07 maja 2017, 8:02

Drogie mamy w trosce o Wasze pociechy proszę podpiszcie petycje. Każdy głos się liczy. Idziemy tam w trosce o bezpieczeństwo Waszych dzieci.
https://www.petycjeonline.com/petycja_p ... i_do_lat_3
gebka
 
Posty: 123
Rejestracja: 08 lis 2012, 21:28
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0 time

Re: Petycja

Postautor: MamaŻaby » 07 maja 2017, 18:23

gebka, ale podobno ta nowelizacja tylko doprecyzowuje obecne rozwiązania. Przeciwko czemu konkretnie jest ten protest żłobków? O co chodzi w petycji? Mnie się wydaje, że jej podpisanie i uwzględnienie przez rządzących może spowodować ograniczenie i tak trudnego dostępu do żłobków w Polsce. Pieniędzy na nowe żłobki nie ma a wprowadzenie w życie postulatów protestantów spowoduje, że owszem - warunki dla dzieci w żłobkach ulegną poprawie ale ilość miejsc (i tak wątła) jeszcze ulegnie zmniejszeniu. No i obawiam się, że odbije się to na płacach opiekunek, które i tak lawinowo rezygnują na rzecz przedszkoli bo tam są objęte Kartą nauczyciela więc na wejściu mają lepsze warunki pracy i płacy. Moim zdaniem kwestia jest dyskusyjna i wymaga przede wszystkim dokładnego przeanalizowania aktualnych i projektowanych przepisów...
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Petycja

Postautor: niesia2708 » 07 maja 2017, 18:51

MamaŻaby, a według mnie ta petycja jest negatywną odpowiedzią na proponowane zmiany. Jeśli zostanie uznana to sytuacja po prostu się nie zmieni.
Ja nie podpisze. Już wystarczająco denerwuje mnie fakt że u nas w gminie nie ma żadnego żłobka, a w Tomaszowie jest JEDEN!!! państwowy i jeden prywatny 3 razy droższy. I w obu są problemy z miejscami.
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Petycja

Postautor: Malwina » 07 maja 2017, 19:11

gebka, ode mnie podpisane.

Osobiście uważam, że obecnie już przypada zbyt dużo maluchów na jednego opiekuna.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Petycja

Postautor: gebka » 12 maja 2017, 5:50

Ta petycja jest od opiekunek. My nie walczymy o to aby gminy czy inne instytucje nie mogły zakładać żłobków. My walczymy o to aby nie zwiększyli liczby dzieci przypadających na opiekunke. Obecnie jest 8 co i tak jest bardzo dużą ilością. Bo to nie jest tak że ja biorę 8 dzieci i ide z nimi prowadzić zajęcia, karmić czy przewijać. Grupa ma ok 36 dzieci. Średnio chodzi 30. Jest 5 pań z których jedna w każdym żłobku często gęsto na zwolnieniu i nie ma na nią zastępstwa. Walczymy o to aby te grupy się nie zwiększyły aby nie zabrali nam sypialni. Ja nie wyobrażam sobie codziennie wyjąć 30 leżaków ani dwulatka śpiącego na kalimacie. Każde dziecko ma swoją pościel piżamę. To takie rzeczy chcą nam zabrać. Wiecie jak trudno o nowego pracownika który przyjdzie i poprowadzi dla dzieci fajne zajęcia ba jakiekolwiek zajęcia, który zainteresuje 30 małych dzieci. Nowe dziewczyny przychodzą siadają na podłodze i chcą aby dzieci tez tak siedziały same z siebie a gdzie rozwój. A ustawa ma zmniejszyć kwalifikacje opiekunek O to idą walczyć w sobotę i po to jest ta petycja.
gebka
 
Posty: 123
Rejestracja: 08 lis 2012, 21:28
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0 time

Re: Petycja

Postautor: Paulina S. » 12 maja 2017, 17:39

Ja podpisałam.
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times


Wróć do Opieka nad dzieckiem

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron