Sposoby na katar i przeziębienie

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: Patrycja11 » 30 wrz 2014, 8:08

Kupiłam wczoraj Katarek, bo zalegająca gdzieś głęboko wydzielina, była niemożliwa do wysmarkania i odciągnięcia Fridą.
Powiem szczerze, że bałam się reakcji Gabrysia na odkurzacz i rurę do nosa, ale najpierw pokazałam mu na rączce jak to działa i poszłoooo.
Wyciągnęłam tyyyyyyyyle i taaaaaaaaaaką wydzielinę, że byliśmy z mężem w szoku. Od razu dziecko miało zupełnie czysty nosek. Po skończonej "operacji" mąż mój powiedział tylko, że powinniśmy kupić to 3 lata temu. Ja też polecam, dla mnie super sprawa >D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: caixa » 30 wrz 2014, 8:26

Patrycja11 pisze: Po skończonej "operacji" mąż mój powiedział tylko, że powinniśmy kupić to 3 lata temu

Ale jak pisały inne mamy, że katarek to "must have" to nikt nie słuchał :p .

Mój się zdekompletował i go wyrzuciłam ale chyba odkupię. ;;))
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: Patrycja11 » 30 wrz 2014, 8:36

caixa pisze:ale jak pisały inne mamy, że katarek to "must have" to nikt nie słuchał
bla bla bla :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: Deco-Ania » 30 wrz 2014, 11:15

kasieńka 85 pisze:Ale na pewno odradzam aspirator marimer.
ja mam i wolę zdecydowanie niz fridę. Wygodniej mi.
Chociaż M. wolał fridę.

A tu, jedna z mam poleciła nam spray do nosa z tymiankiem i propolisem: http://solbaby.pl/product/solbaby-katar ... ray-20-ml/
Po powrocie planuje kupić i przetestować. Tu już zdecydowanie za dużo wydałam na leki.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: szaraczarownica » 30 wrz 2014, 11:22

Ja z tej samej serii kupiłam w niedzielę syrop, ale na razie nie ma okazji do przetestowania ;)
Daj znać jak ten spray, bo zapowiada się fajnie :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: klarysa » 30 wrz 2014, 13:48

Czytałam w kilku miejscach, że krople z czarnuszki są skuteczne na katar. Podaję przepis:
Czarnuszkę zmielić/rozdrobnić. 1 łyżkę zalać 100 ml roztworu soli fizjologicznej i zagotować. Odstawić na pół godziny. Przecedzić i przelać do zakraplacza. Stosować po 1 kropli kilka razy dziennie.
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: elinka3 » 26 paź 2014, 14:01

u nas 1szy w życiu Tymka katar !!! narazie przezroczysty, więc działamy Fridą, Disnemar, zobaczymy co dalej.
muszę kupić jakieś leki na wszelki wypadek dla Tymka, bo oprócz żelu na ząbkowanie i paracetamolu nic nie mam.
przejrzę wątki medyczne na forum i wykorzystam Waszą wiedzę i doświadczenie
elinka3
 

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: alamakota » 31 paź 2014, 14:55

Dziewczy, mala nam sie rozchorowala pierwszy raz :(

Ma katarek (biale glutki), lekko pokasluje i tak z rana i wieczorem charcze jak oddycha.
Nie ma goraczki, jest pogodna-bawi sie normalnie, kupa ok, osluchowo nic nie ma na oskrzelach, tylko troche czerwone gardlo - a lekarka przepisala jej antybiotyk...ospamox...nie chcialabym jej dawac juz antybiotyku...poradzcie
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
alamakota
 
Posty: 123
Rejestracja: 22 sty 2014, 8:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: kasieńka 85 » 31 paź 2014, 15:03

alamakota, ja bym inhalowała. Z antybiotykiem bym się wstrzymała chyba. A poza nim coś Wam przepisała?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: Misiak » 31 paź 2014, 15:06

Na czerowne gardło antybiotyk? Hmm... U nas na czerwone gardło + katar najpierw pediatra daje Neosine. Ewentualnie Sambucol + Bactrim. I Dicortineff do nosa. Ale ja (na szczęście!) nie mam zbyt dużego doświadczenia (dopiero teraz za sprawą żłobka je zdobywam :roll: ), może tak się robi. Antybiotyk moja Młoda brała tylko przy zapaleniu płuc/oskrzeli.
Masz możliwość skonsultować się z innym pediatrą?
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4009
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: martula_87 » 31 paź 2014, 16:30

alamakota, to zależy jak wygląda to gardło?
Niestety Dominik choruje często na zapalenie gardła i leczymy go antybiotykiem ale to jest gardło czerwone z nalotem paskudne, takie że sama nie będąc pediatrą jak mu zajrzę w paszczę to wiem że bez antybiotyku ani rusz. No i u nas jest wtedy bardzo wysoka temperatura i dziecko leję się przez ręce.
Także na Waszym miejscu powalczyłabym bez antybiotyku może się uda.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: elinka3 » 31 paź 2014, 17:01

Wydaje mi się, że może należy zaufać lekarzowi i podać to co przepisała (może nie mam wielkiego doświadczenia i sama chyba nie odwazylabym się na zmianę zaleceń, nie wiem czy lekarze aż tak lekką ręką przypisują antybiotyki u niemowlaków czy małych dzieci) lub ewentualnie skonsultować z innym, dziś piątek więc zostaje Ci NPL.
elinka3
 

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: kasieńka 85 » 31 paź 2014, 17:22

elinka3, niestety z tymi antybiotykami wszystko zależy od lekarza. A Ci są różni. Jak Gabrysia miała 3 m-ce przed wyjazdem poszłam ja profilaktycznie osłuchać, bo furkotało jej w nosie. To był jedyny objaw który mnie niepokoił. Dziecko pogodne, z apetytem, zero kaszlu czy kataru. Tylko to nieszczęsne furkotanie. Wyszłam z od lekarza z receptą na antybiotyk i informacją że jak do rana się nie polepszy to go podać. Jak próbowałam uściślić co ma się poprawić skoro to tylko furkotanie nie dostałam odpowiedzi. Nie jestem przeciwniczką antybiotyków-należy je podać jak jest taka potrzeba ale nie wydaje mi się żeby furkotanie w nosie taką było.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: Kurczak » 31 paź 2014, 20:28

Ja też bym się wstrzymała z podaniem antybiotyku. U nas generalnie zawsze czerwone gardło dawało się zwalczyć lżejszą bronią.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: Bian » 01 lis 2014, 7:44

elinka3 pisze: nie wiem czy lekarze aż tak lekką ręką przypisują antybiotyki u niemowlaków czy małych dzieci

elinka3 zależy od lekarza. Są tacy, którzy walą antybiotyk prawie na wszystko.

alamakota jeśli w oskrzelach jest czysto i nie ma gorączki, to ja bym się z antybiotykiem wstrzymała. Na pewno inhalacje z soli fizjologicznej na katar plus coś do psikania np. Euphorbium lub Nasivin Soft. Możesz kupić też jakiś olejek eteryczny. Zmoczyć na noc pieluszkę i puścić kropelkę na nią, rozwiesić przy łóżeczku. Będzie jej bezpośrednio nawilżało powietrze i delikatnie ułatwi oddychanie. Z leków możesz podać coś typowo przeziębieniowego, np. Neosine. Na gardło - psiknąć po razie dwa razy na dobę Tantum Verde (możesz spokojnie zastosować w tym wieku).

U nas ostatnio dziewczyny miały zapalenie górnych dróg oddechowych, Matylda nieco ostrzejsze. Owszem, receptę na antybiotyk dostałam, ale do podania pod warunkiem, że przez kolejne 3 dni lżejsze leki nie pomogą lub się pogorszy. I co? Pani doktor miała rację, "zwykłymi" syropkami dziecko wyprowadziła na prostą.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: klara76 » 08 kwie 2015, 16:34

malaJu pisze:Co Wy na to?
http://www.youtube.com/watch?v=LW9mvVe7Mk4

Bo u nas wlasnie obrady trwają...

podbijam :)
ja się zdecydowałam (ponad tydzień walczymy z zalegającym katarem i jakoś nie było efektów a w ruch poszły inhalacje, roztwór hipetoniczny i mucofluid) i nabyłam w aptece http://www.cefarm24.pl/29355,fixsin-jun ... staw.html; Hanka jest po pierwszym płukaniu i już widzę poprawę ... Hanka podeszła do tego z entuzjazmem i nie było żadnego problemu z wykonaniem płukania; później ja spróbowałam - głupie uczucie jak się coś przelewa przez nos, ale też czuję, ze jest czysto w nosie;
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4680
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: Blue » 10 paź 2015, 8:36

Nie wiem czy to reklama jakiegoś leku,w każdym razie:
http://cafesalveo.pl/
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: Agata. » 10 paź 2015, 8:52

http://www.aleleki.pl/produkt/6701-sinu ... zieci.html
A ja chciałam zapytać o to? Ktoś stosował u dzieci? A u dzieci poniżej 4 roku życia?
Agata.
SuperMama
 
Posty: 528
Rejestracja: 10 sie 2013, 17:52
Has thanked: 22 times
Been thanked: 7 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: MamaŻaby » 10 paź 2015, 9:49

Agata., ja pytałam o to pediatrę (żeby stosować u Młodszej) i odradziła. Przyznam, że już nie pamiętam argumentacji ale chyba była logiczna bo ostatecznie nie kupiłam
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: Blue » 11 paź 2015, 19:40

U nas starsza czasem ciągnie nosem,ale to tyle z jej "chorób".
Młodsza miewa katar,przez 7-10 dni.Kiedyś każdy katar kończył się u niej zapaleniem oskrzeli lub brzydkim kaszlem,teraz katar kończy się po podaniu syropków,nie nakręcając dalszych chorób.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: szaraczarownica » 26 paź 2015, 22:13

Ja przy tej chorobie zrobiłam syrop z cebuli. Był z nim tylko jeden problem. W zasadzie dwa. Jak go powąchałam miałam odruch wymiotny. Druga moja myśl była taka, że Stanisław to się do tego nawet nie zbliży.
Mąż zużył cały :lol:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: CPMR » 06 lis 2015, 7:55

A uważacie, że dzieci mają wyrobione przyzwyczajenie mycia rąk? W tym wieku to bardzo ważne, żeby zachowywały jak najlepszą higienę. Możecie skorzystać z akcji Cała Polska Myje Ręce i pokazywać swoim pociechom fajne grafiki czy filmiki, ale przede wszystkim możecie zaprosić do swojego przedszkola/szkoły grupę charytatywną, która w zabawny sposób zachęci do higieny rąk :) Pozdrawiam! https://www.facebook.com/myjemyrece/?fref=ts :ymhug:
CPMR
 
Posty: 2
Rejestracja: 04 lis 2015, 17:12
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: Emi » 06 lis 2015, 11:06

CPMR, proszę o nie duplikowanie postów
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: misia-misia » 06 lis 2015, 12:09

Agata. pisze:http://www.aleleki.pl/produkt/6701-sinus-rinse-pediatric-kit-zestaw-podstawowy-do-plukania-nosazatok-dla-dzieci.html
A ja chciałam zapytać o to? Ktoś stosował u dzieci? A u dzieci poniżej 4 roku życia?


Podpinam się.
Ktoś stosował płukanie zatok? Przymierzam się do zakupu.
Jest Fixin i Sinus Rinse. Z chęcią bym zastosowała to u Majki...
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: Paulinka » 07 sty 2016, 16:17

No i moja Helenkę dopadl katarek :( Poniewaz towarzyszyly mu dwie luzne kupki i marudzenie az w koncu poczulismy cos ostrego w dziąśle winnym jest zapewne dolna jedynka :) W kazdym razie temperatury brak,kaszlu brak,katar przezroczysty. Stosujemy sol fizjologiczna na zmiane z woda morska,czyscimy nosek frida (mąż pojechal po katarek,bo jednak mamy wrazenie ze nie do konca jej ten nos czyscimy), smarujemy pod noskiem mascia majerankowa,na noc gora klatki piersiowej i pleckow takim zelezm,zeby jej sie lepiej oddychalo,kropla olbasu na przescieradlo w lozeczku,no i maz pojechal po inhalator i nawilzacz (bo mokry recznik na grzejniku chyba efektow nie daje).

No i teraz pytanie-czy dobrze robimy nie idąc do lekarza? Ja jestem przeciwna,bo boje sie,ze jeszcze zlapie cos gorszego...a moze warto pojsc w przyszlym tygodniu,jak katar minie,na dzieci zdrowe,zeby ja lekarz osluchal kontrolnie?

I jeszcze mam pytanie o inhalacje-z soli fizjologiczej? I jak czesto i jak dlugo? I czy bezposrednio po inhalacji czyscic nosek?
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: kasieńka 85 » 07 sty 2016, 16:55

Paulinka, ja póki co nie szłabym do lekarza. Uwazalabym z oilbasem. Jestem zwolenniczką odciagania kataru jak najrzadziej. Inhaluję trzy razy dziennie, a ile? to różnie. Tyle ile mi i dziewczynkom starczy cierpliwości.
Tylko to ja a jeżeli Was uspokoi wizyta u lekarza to idzcie. Spokój rodzica rzecz święta ;;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: Paulinka » 07 sty 2016, 18:33

kasieńka 85, gdzies czytalam,ze im wiecej sie odciaga,tym wiecej sie kataru "produkuje",to masz na mysli? My odciagamy przed karmieniem wlasciwie tylko (bez tego nie dalaby rady ciagnac piersi).

Jestesmy po pierwszym uzyciu Katarku,no i do kataru rewelacja,szybko,efektywnie,no frida wymięka ;)

Aha,kasieńka 85, a czemu ostroznie z olbasem?
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: kasieńka 85 » 07 sty 2016, 18:39

Paulinka, tak z odciaganiem kataru to właśnie miałam na myśli. ;;)

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale on jest chyba od 1 roku życia? I reakcja uczuleniowa może wystąpić. Na pewno Karolci tez stosowałam ale później coś wyczytałam i odpuściłam ale już nie pamiętam szczegółów.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: misiao1983 » 07 sty 2016, 18:44

Paulinka, jeśli sam katar, zero kaszlu, to bym nie szła, jeśli jednak zaczęłaby pokasływać, wtedy bym poszła, u małych dzieci szybko schodzi na oskrzela.
A olbas może też podrażniać bardzo, jak Adaś był mniejszy ale miał ponad rok, to od tego zapachu się strasznie rozkasłał i odrazu usunęłam maskotkę, daliśmy wtedy kropelkę na maskotkę i włożyliśmy do łóżeczka.
Obrazek
[/url]Obrazek
Awatar użytkownika
misiao1983
SuperMama
 
Posty: 1097
Rejestracja: 04 cze 2013, 19:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: Paulinka » 07 sty 2016, 20:55

kasieńka 85, misiao1983, dzięki dziewczyny! Tak,poki co zero kaszlu,wiec z lekarzem sie wstrzymujemy.

Za nami pierwsza inhalacja,bylam przygotowana na dantejskie sceny,a tu cisza spokoj. Helenka jedna raczka przytrzymywala sobie maske i spokojnie oddychala,odsuwala ja tak na oko co kilkanascie/kilkadziesiat sekund. Mam nadzieje,ze taka "przerywana" inhalacja tez da troche efektow?

A powiedzcie jeszcze czy przed/po inhalacji cos robicie? Bo np. przed odciaganiem kataru wpuszczamy sol fizjologiczna / psikamy woda morska,a nie wiem czy w zwiazku z inhalacja cos trzeba robic?
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinka
SuperMama
 
Posty: 2282
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:51
Has thanked: 42 times
Been thanked: 60 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: kasieńka 85 » 07 sty 2016, 21:15

Paulinka, po inhalacji powinno się umyć buzie. Ale nie wiem czy po soli też ;;)
A i dla spokoju ducha dopiszę bo ostatnio szaraczarownica wspominała że jej lekarka odradza inhalacje przy kataru. Ja Inhaluję jak tylko katar się pojawia.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: Agata. » 07 sty 2016, 23:20

Paulinka, mi lekarka mówiła, żeby przed inhalacją oczyścić nosek, a parę minut po inhalacji oklepać plecki i też oczyścić nosek. Nam lekarze zawsze zalecają inahalacje z soli przy katarze i je stosujemy. Nigdy żadnego pogorszenia nie zauważyłam na skutek niby wciągania zarazków dalej czy coś w tym stylu.
Agata.
SuperMama
 
Posty: 528
Rejestracja: 10 sie 2013, 17:52
Has thanked: 22 times
Been thanked: 7 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: Karolina1907 » 07 sty 2016, 23:26

Paulinka pisze:po inhalacji cos robicie?


Po inhalacji Katarek lub frida w ruch :) i nosek czysty :)
misia-misia,
misia-misia pisze:Ktoś stosował płukanie zatok? Przymierzam się do zakupu.
Jest Fixin i Sinus Rinse.


Ja stosowałam FIXSIN u Lenusi i to jest jakiś koszmar ::( saszetkę należy rozpuścić z wodą, następnie przyłożyć butelkę to jednej dziurki i płynnym ruchem ścisnąć butelkę, tak aby połowa roztworu dostała się do nosa i wypłynęła drugą dziurką ( w tym czasie trzeba oddychać przez usta), czyt. wszystko wpada na buzi ::( Lena nawet o tym słyszeć nie chciała, nie u takich małych dzieci :!:
Obrazek
Awatar użytkownika
Karolina1907
 
Posty: 158
Rejestracja: 29 maja 2013, 15:01
Has thanked: 0 time
Been thanked: 6 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: Fuente » 17 wrz 2016, 7:43

Przy tej infekcji u moich dzieci oboje z mężem postanowiliśmy pożegnać znienawidzona przez nas wszystkich Fridę i mąż przy okazji wizyty w aptece wrócił z aspiratorem elektrycznym Pingo. Bałam sie ze nie da rady odciągać wydzieliny ale radzi sobie świetnie, dzieci chetnie z niego korzystają, wlaczaja sobie na nim melodyjki. Bardzo łatwo sie go czyści, nie potrzeba dokupowac żadnych filtrów ani nakladek. Jest genialny... Wszyscy go uwielbiamy :) I tylko zastanawiamy sie czemu pojawił sie w naszym domu tak późno. To absolutny hit :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: 19anioleczek92 » 17 wrz 2016, 8:03

A jak to cenowo wygląda?
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: Fuente » 17 wrz 2016, 8:06

19anioleczek92, stacjonarnie w aptece mąż zaplacil 150 zl, ale na Allegro widziałam ze można ustrzelić troche taniej ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: caixa » 17 wrz 2016, 9:28

Fuente, fajnie. Ja jestem wierna Katarkowi ale kwestia odkurzacza bywa problematyczna. Zwłaszcza na wakacjach.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: Fuente » 17 wrz 2016, 9:46

caixa, tylko dlatego nie zdecydowaliśmy sie na Katarek ;) po pierwsze przerazalo mnie uruchamianie odkurzacza w nocy, po drugie odkurzacza w przyczepie nie mam, wiec w okresie wakacyjnym tez Katarek by się nie sprawdzil :) Pingo jako alternatywa jest super :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: zbroziu » 17 wrz 2016, 10:59

Fuente, czy wiesz może czy uciąg ma taki sam jak katarek podłączony do odkurzacza?
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zbroziu
SuperMama
 
Posty: 3365
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:05
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 27 times
Been thanked: 37 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: Blue » 17 wrz 2016, 21:52

Interesujące.To jest tez dla dorosłych?Głośno to pracuje?Długo trwa jedna sesja odciągania?
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: sara86 » 13 kwie 2017, 11:23

ja podaje dzieciakom przy przeziębieniu lipomal, smakuje im więc chętnie piją, oprócz tego staram się rozrzedzić wydzieline purinasinem i usunąć jak najwięcej z noska. Na noc zakrapiamy nasivin dla dzieci i smarujemy okolicę noska maścią majerankową, która dodatkowo delikatnie inhaluje.
Mądrość ludzi jest szaleństwem w oczach Boga. Jeśli posłuchamy głosu dziecka, które mieszka w naszej duszy, oczy nasze znowu nabiorą blasku. A jeśli nie utracimy więzi z tym dzieckiem, to nigdy nie utracimy więzi z życiem.
Awatar użytkownika
sara86
 
Posty: 11
Rejestracja: 13 kwie 2017, 10:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: Matuleńka » 13 lip 2017, 22:03

na katar dzialam mascia majerankowa i inhalacjami z soli fizjologicznej, na kaszel taki syropek http://vitispharma.pl/katalog/produkt/p ... s-baby-med a na wzmonienie syrop z cebuli :)
Matuleńka
 
Posty: 26
Rejestracja: 24 kwie 2016, 19:57
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: szaraczarownica » 22 lip 2017, 11:49

Dziewczyny, jeśli któraś z Was kupuje produkty Sequoia, to trzeba robić zapasy, bo firma ogłosiła upadłość
Tu oficjalne potwierdzenie: https://www.imsig.pl/pozycja/2017/11/15 ... 9ACI%C4%84
Już teraz niektóre hurtownie nie mają w ogóle ich produktów. Ogólnie głosy są takie, że znajomi farmaceuci mają nadzieję, że ktoś ich przejmie, bo mają fajne produkty, które się dobrze sprzedają i są ogólnie skuteczne.
Jakby ktoś się nie orientował, to Sequoia, to między innymi Sambucol i Omegamed.

My już zrobiliśmy zapasy Sambucolu dla dorosłych, bo tak jak u dzieci alternatyw jest sporo (Zatogrip, Pelafen, Pelavo), tak dla dorosłych jest kiepsko.


Piszę tutaj, bo chyba najbardziej znanym ich produktem jest właśnie Sambucol.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: korma » 27 lip 2017, 9:10

Dla starszaków (od 14 roku życia) na ból gardła, ja polecam roztwór do płukania gardła o nazwie Glimbax. Nie zawiera alkoholu, szybko przynosi ulgę w bólu oraz ma działanie przeciwzapalne. Wystarczy płukać gardło 1 miarką rozcieńczonego płynu. Zapytajcie o ten produkt w aptece.
korma
 
Posty: 8
Rejestracja: 27 lip 2017, 9:03
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: agunia » 28 lip 2017, 12:41

Co do Sambucolu dziewczyny to spokojnie,fitma Sequoia nie jest jesgo producentem a jedynie dystrybutorem,od wrzesnia bedzie on normalnie dostepny w ofercie firmy Adamed.Takze nie trzeba robic nie wiadomo jakich zapasow ;)
agunia
SuperMama
 
Posty: 5113
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: szaraczarownica » 28 lip 2017, 12:47

agunia, dzięki za info :D
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14787
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: martonia » 05 cze 2018, 20:44

Dziewczyny co z Waszego doświadczenia jest lepsze do odciągania kataru? Katarek do odkurzacza czy jakiś elektryczny aspirator typu Pingo? Skłaniam się ku Pingo, bo moje dziecko aktualnie nie lubi odkurzacza..
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3103
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 88 times
Been thanked: 33 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: niesia2708 » 05 cze 2018, 21:13

martonia, katarek. Mam do odmurzacza i elektryczny i jsk dzień do nocy....
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9161
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: mirabell86 » 06 cze 2018, 21:01

martonia, jeżeli zdecydujesz się na Pingo to mam na sprzedaż. Użyty dwa razy. W zestawie jeszcze 4 nowe końcówki.
Cena 50 zł
Obrazek
Obrazek
mirabell86
 
Posty: 326
Rejestracja: 16 paź 2013, 16:03
Lokalizacja: Łódź teofilów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Sposoby na katar i przeziębienie

Postautor: Fijołkowa Mama » 20 gru 2018, 7:05

Dziewczyny jeśli któraś ma w domu Mucofluid to sprawdźcie jaką macie serię bo właśnie GIF wycofał niektóre z obrotu.
https://www.gif.gov.pl/pl/decyzje-i-kom ... C2018.html
Fijołkowa Mama
SuperMama
 
Posty: 1402
Rejestracja: 24 lis 2015, 22:02
Has thanked: 44 times
Been thanked: 10 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Dziecko chore

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości