Gdy dziecko nie słyszy...

Gdy dziecko nie słyszy...

Postautor: ola » 06 lis 2017, 22:33

Jak się objawia? Dziecko daje jakieś sygnały?
Jak w ogóle wygląda badanie słuchu u dzieci?

Od kilka tygodni słyszę "co? A co mówiłaś mamusiu?" albo taki etap na "co". Zaczyna mnie to bardziej irytować, czy nie przeoczę czegoś. Nie jest to w stylu wołania z drugiego pokoju. A zwykła rozmowa przy stole co jesteśmy bardzo blisko siebie. Muszę podpytać też jak to wygląda w przedszkolu.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Gdy dziecko nie słyszy...

Postautor: martonia » 06 lis 2017, 22:37

Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3103
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 88 times
Been thanked: 33 times

Re: Gdy dziecko nie słyszy...

Postautor: Misiak » 06 lis 2017, 23:38

ola, badanie słuchu to nic innego jak wkładanie takich jakby słuchawek dziecku do ucha, one emitują dźwięki i na tej podstawie sprawdza się czy słyszy. U nas dr zrobił to w taki sposób, że powiedział Poli, że ma jakieś nagranie ufoludków ale nic a nic nie może zrozumieć co mówią, i żeby ona się wsłuchała to może coś zrozumie. ;)
Ja w dzieciństwie miałam problem ze słuchem, i zniknął po wycięciu przerośniętego migdała.
A etap "co?" też kiedyś u nas był, ale polegało to na tym, że ja coś mówiłam, Pola nie słuchała tylko skupiała myśli na czymś innym, a potem orientowała się że coś mówiłam a ona nie zarejestrowała. Mam wrażenie, że ostatnio jest powtórka, tylko teraz już nie dopytuje "co?" tylko puszcza mimo uszu. 8-)
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4009
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times


Wróć do Dziecko chore

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości