Ubezpieczenie grupowe i indywidualne

Wszelkie tematy związane z prawem od narodzin dziecka. Formalności urlopowe, przepisy prawne dotyczące mam.

Ubezpieczenie grupowe i indywidualne

Postautor: kochecka » 05 lis 2012, 13:10

Do niedawna żyłam w nieświadomości i nie wiedziałam, że można z grupowego ubezpieczenia pracowniczego uzyskać zwrot kosztów leczenia szpitalnego czy też z okazji urodzenia dziecka. Jakże miło zostałam zaskoczona :)



Jaki jest u Was okres karencji? W jakim towarzystwie jesteście ubezpieczone?

Ja aktualnie jestem ubezpieczona u męża w pracy i jest to PZU. Ostatnio złożyłam wniosek o zwrot kosztów leczenia szpitalnego i kolejny raz zostałam mile zaskoczona ponieważ dodatkowo otrzymałam 2 karty apteczne na kwotę 200zł każda :)

Czy macie dodatkowo indywidualne ubezpieczenie zdrowotne?
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Ubezpieczenie grupowe i indywidualne

Postautor: martula_87 » 05 lis 2012, 18:23

Mamy ja miałam grupowe w pracy jak zaszłam w ciąże chciałam ubezpieczyc męża żeby dostac dodatkową kasę za urodzenie Dominika ale okres karencji był długio i byśmy się nie załapali.Ale moje koleżanki i panie z kadr świetnie o mnie pamiętały i jak weszła promocja na początku roku bez karencji ubezpieczyłam męża.
Więc dostałam pieniążki za urodzenie dziecka plus mąż też dostął pieniądze,zwrot kosztów leczenia tzw pobyt w szpitalu i dodatkowo także dostałam kartę apteczną na 200zł.
Niestety z dniem porodu straciłam pracę ale oboję z mężam nadal jesteśmy ubezpieczeni z tym że jest to jakby kontynuacja prywatna więc warunki trochę gorsze.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Ubezpieczenie grupowe i indywidualne

Postautor: kari » 05 lis 2012, 18:33

my z mężem mamy ubezpieczenia w Generali, grupowe, dostałam kaskę za cały pobyt w szpitalu (a myślałam, że dostanę tylko do dnia porodu), dostałam za urodzenie dziecka i mąż od siebie też za urodzenie dostał,
jak ja się zapisywałam to akurat była promocja bez karencji, tak to coś ok 6-9 miesiecy
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Ubezpieczenie grupowe i indywidualne

Postautor: klara76 » 05 lis 2012, 19:47

mam w pracy grupowe ubezpieczenie w PZU - dostałam kase z tytułu urodzenia dziecka; niestety nasza polisa nie zapewnia odszkodowania za pobyt w szpitalu w związku z ciążą;
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4678
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Ubezpieczenie grupowe i indywidualne

Postautor: Emi » 05 lis 2012, 20:22

Mnie ubezpiecza mąż, grupowe ubezpieczenie z PZU. Kasę za urodzenia dzieci dostałam, za pobyt w szpitalu również.
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Ubezpieczenie grupowe i indywidualne

Postautor: szaraczarownica » 05 lis 2012, 20:28

Ja mam w Generali to samo co kari, ale niestety kontynuacja, więc i świadczenia niższe i pobytu w szpitalu już nie mam (tylko zabieg operacyjny ratujący zdrowie/życie - rozważałam walkę o pieniądze, bo w końcu cc to operacja u mnie ratująca wzrok, ale odpuściłam).
Mąż ma nie wiem w jakim TU, ale kasę też dostał.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Ubezpieczenie grupowe i indywidualne

Postautor: =MiLi= » 08 lis 2012, 10:26

Ja mam ubezpieczenie grupowe w HDI, dostałam pieniądze za urodzenie dziecka - kwota zależy od wysokości składki (są 3 opcje do wyboru). Hmm nie wiedziałam nawet, że mogę starać się o pieniądze za pobyt w szpitalu.
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
=MiLi=
 
Posty: 78
Rejestracja: 02 lis 2012, 17:05
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Ubezpieczenie grupowe i indywidualne

Postautor: justine » 08 lis 2012, 10:41

Ja też mam ubezpieczenie grupowe w pracy, opcja droższa - dostałam kasę za urodzenie dziecka + za pobyt w szpitalu - bardzo fajna sprawa. Chciałabym ubezpieczyć też Maciusia, pewnie można go dopisać.
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Ubezpieczenie grupowe i indywidualne

Postautor: klarysa » 10 lis 2012, 14:12

Można też ubezpieczyć się w grupówce indywidualnie. W internecie są ogłoszenia ubezpieczycieli, którzy tworzą takie grupy. Dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie pracują lub prowadzą własne firmy.
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Ubezpieczenie grupowe i indywidualne

Postautor: destinka » 16 lis 2012, 15:41

Ja mam ubezpieczenie grupowe moje i męża w PZU. Powiedźcie mi jak można odzyskać pieniądze za pobyt w szpitalu, bo ja słyszałam że poród nie wchodzi w grę i w dodatku płacą dopiero po 5 dniu??
destinka
 
Posty: 6
Rejestracja: 04 lis 2012, 9:39
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Ubezpieczenie grupowe i indywidualne

Postautor: evelinka » 16 lis 2012, 16:26

destinka pisze: Powiedźcie mi jak można odzyskać pieniądze za pobyt w szpitalu, bo ja słyszałam że poród nie wchodzi w grę i w dodatku płacą dopiero po 5 dniu??
Płaca tylko jesli ciąża była zagrożona, przy porodzie naturalnym bez komplikacji nic się z ubezpieczenia nie należy :/ Wiem, bo juz dwa razy się o tym przekonalam. Co do CC, to nie pytalam, więc nie wiem. Wydaje mi sie też, że trzeba być minimum 4 doby, ale tutaj nie jestem na 100% pewna.
Awatar użytkownika
evelinka
SuperMama
 
Posty: 792
Rejestracja: 28 paź 2012, 11:05
Has thanked: 13 times
Been thanked: 21 times

Re: Ubezpieczenie grupowe i indywidualne

Postautor: kochecka » 16 lis 2012, 16:51

Jeśli chodzi o normalny pobyt w szpitalu to wystarczy wypis ze szpitala i ksero dowodu osobistego i te dokumenty trzeba złożyć w kadrach. Panie wypełniają wniosek i to wszystko. Ja kasę dostałam po 3 dniach od wysłania wniosku. I w moim ubezpieczeniu wypłacają za pobyt powyżej 3 dni.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Ubezpieczenie grupowe i indywidualne

Postautor: martula_87 » 16 lis 2012, 18:23

Ja w sumie chyba za sam zabieg cc nie dostałam pieniędzy tylko za pobyt w szpitalu a że byłam aż 10 dni uzbierała się ładna sumka.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Ubezpieczenie grupowe i indywidualne

Postautor: Blue » 16 lis 2012, 20:33

grupowe z pracy-oplacilo sie bardzo! (zwlaszcza ze zaczelam oplacac skladke na przelomie czerwca i lipca a w 2 polowie wrzesnia bylam juz w ciazy :mrgreen:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times


Wróć do Formalności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron