Przetwarzanie danych osobowych

Wszelkie tematy związane z prawem od narodzin dziecka. Formalności urlopowe, przepisy prawne dotyczące mam.

Przetwarzanie danych osobowych

Postautor: marcjol » 31 paź 2014, 13:54

Tradycyjnie, przepraszam za SPAM oraz ewentualne powielanie tematu.

Dziewczyny, zwracam się z takim zapytaniem..

Przy wyjściu ze szpitala, myślę jak większość z Was, dostałam paczki z próbkami itd. "Niebieskie Pudełko" i "Dzidziuś". W przypływie otumanienia okołoporodowego nie wpadłam na to, że podane tam dane zostaną sprzedane dalej..

Od kwietnia tego roku firmy różne różniste bombardują mnie propozycjami nie do odrzucenia.. I przyznaję, że (przepraszam) wqrwia mnie to niemiłosiernie.

Miałyście podobny problem? Czy wystarczyło przesłać do Administratora danych pisemko z wycofaniem zgody na przetwarzanie danych? Czy inaczej rozwiązałyście ten problem?

Będę wdzięczna za Wasze spostrzeżenia.
Obrazek
Awatar użytkownika
marcjol
 
Posty: 207
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Przetwarzanie danych osobowych

Postautor: kochecka » 31 paź 2014, 14:36

marcjol pisze:Miałyście podobny problem?

tak, oczywiście
marcjol pisze:Czy wystarczyło przesłać do Administratora danych pisemko z wycofaniem zgody na przetwarzanie danych? Czy inaczej rozwiązałyście ten problem?

ja za każdym razem kiedy mam telefon od kogoś kto chce mi coś wcisnąć przez telefon pytam skąd ma mój numer a następnie proszę o wykreślenie mnie ze swojej bazy danych. Zazwyczaj działa i już z tej samej firmy do mnie nie wydzwaniają.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Przetwarzanie danych osobowych

Postautor: Misiak » 31 paź 2014, 14:48

A do mnie gdy ktos dzwoni mówię, że nie wyrażam zgody na nagrywanie rozmowy. ;)
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Przetwarzanie danych osobowych

Postautor: elinka3 » 31 paź 2014, 17:10

Mam to samo, jakbym wiedziała, że w tych pudełkach taka makulatura jest i że będę wręcz nękana za ten badziew to chyba bym dopłacila żeby tego nie otrzymać, prezent ........ . Dość trudno dojść do słowa w rozmowach z nimi i ciężko się wykreślić, bo co mi się wydaje że to już a tu zonk.
elinka3
 

Re: Przetwarzanie danych osobowych

Postautor: milencja83 » 31 paź 2014, 17:17

Mnie całe szczęście ostrzegła dziewczyna z sali, która urodziła 2 dni po mnie :). Pani Prawnik ;;) , także nic nie podpisywałam i całe szczęście bo jak się okazało znajoma jak mi opowiadała to nękali ją telefonami chyba ze 2 lata :shock:
milencja83
SuperMama
 
Posty: 600
Rejestracja: 26 lut 2013, 11:35
Has thanked: 25 times
Been thanked: 7 times

Re: Przetwarzanie danych osobowych

Postautor: kasieńka 85 » 31 paź 2014, 17:30

Po urodzeniu Karolci dzwonili do mnie, ale bez nękania. Jedynie Pani z jakiegoś wydawnictwa mocno mnie podirytowała bi stwierdziła że przez to że nie zamówię jej produktów moje dziecko ma mniejsze szanse na prawidłowy rozwój. =)))) Po Gabrysi ankietę wypełniłam ale.nr telefonu nie podałam i nie muszę rozmawiać z takimi durnymi Paniami.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Przetwarzanie danych osobowych

Postautor: marcjol » 31 paź 2014, 17:55

Ale to jest jakiś kosmos jak dla mnie.
Maile.. smsy.. Telefony.. Jak nie klocki to audiobooki (za 99,99 zł), jak nie audiobooki to Pani z Avivy wydzwania i pyta czy, aby na pewno mamy dobry plan oszczędzania dla Młodego.. I tłumaczę babie co i jak, a ona swoje.. No Chrystusie niebieski.. I jeszcze mi się pyta, czy aby na pewno pod tym adresem mieszka, to ona nas odwiedzi.. :shock:

Aż po Wszystkich Świętych wyślę do "Dzidziusia" i "Niebieskiego Pudełka" pisemko z żądaniem wykreślenia moich danych.

Ciekawe czy można od nich zażądać, by przekazali wszystkim firmom, które odkupiły dane, że wycofuję zgodę na ich przetwarzanie..

Misiak, Twój sposób jest genialny w swej prostocie.

Niestety nie zawsze te mądre głowy od akwizycji informują o nagrywaniu rozmowy.
Obrazek
Awatar użytkownika
marcjol
 
Posty: 207
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Przetwarzanie danych osobowych

Postautor: lmyszka » 31 paź 2014, 19:27

No to ja mam szczęście do mnie nikt nie dzwonił, nie pisał :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Przetwarzanie danych osobowych

Postautor: Kurczak » 31 paź 2014, 20:30

Do nas też nikt nie dzwoni, ale pamiętam, że po porodzie Adam wszystkie te ulotki czytał i nie wszystkie podpisaliśmy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Przetwarzanie danych osobowych

Postautor: martula_87 » 31 paź 2014, 21:17

Ja podpisałam o zgrozo :twisted: hormony padły mi na mózg pocieszam się tym że po jakimś roku przestali dzownic ;;)
Najbardziej zapadł mi w pamięc pan który wprost powiedział mi że co ze mnie za matka że nie chcę dziecku kupic książeczek więc mu odpowiednio odpowiedziałam ;;)
Ja generalnie staram się byc w miarę wyrozumiała bo to też czyjaś praca ale ostatnio ze wzg na nagabywanie ciągłe mBanku i Orange nie wyrażam zgody na nagrywanie rozmowy i mam spokój ;;)
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Przetwarzanie danych osobowych

Postautor: elinka3 » 31 paź 2014, 22:06

tak....Ci od tych książek są nieźli .... a ja wyrodna matka poskąpiłam grosza i nie zamówiłam wspaniałych książek
elinka3
 

Re: Przetwarzanie danych osobowych

Postautor: marcjol » 01 lis 2014, 21:07

Najlepsza to była laska, która tak namiętnie czytała swoje ulotki, że w pewnym momencie zaczęła do mnie mówić: "Pani Malgorzato" choć wcale na imię tak nie mam.. :P
Obrazek
Awatar użytkownika
marcjol
 
Posty: 207
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Przetwarzanie danych osobowych

Postautor: ava » 01 lis 2014, 22:12

Do mnie dzwoniono chyba 2 razy namawiając na zakup super książeczek. Ale ja
elinka3 pisze:wyrodna matka poskąpiłam grosza i nie zamówiłam wspaniałych książek
:p
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Przetwarzanie danych osobowych

Postautor: marcjol » 06 lis 2014, 15:40

Wysłałam łobuzom kwity z wycofaniem zgody na przetwarzanie danych moich i Młodego.. Zobaczymy jaka będzie reakcja :D
Obrazek
Awatar użytkownika
marcjol
 
Posty: 207
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times


Wróć do Formalności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron