nabór do przedszkoli

Pani Agnieszka Grusiecka, na co dzień pracująca w jednym z łódzkich przedszkoli jako wychowawca grupy.

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: kochecka » 12 maja 2014, 14:07

do 20 maja rodzice mają obowiązek potwierdzenia woli przyjęcia do przedszkola natomiast 23 maja podadzą listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych oraz informację o liczbie wolnych miejsc lub ich braku. A potem od 2 do 27 czerwca będzie podpisywanie umów a jeśli umowa nie zostanie podpisana w wyznaczonym terminie będzie to potraktowane jako rezygnacja z miejsca.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: misia-misia » 12 maja 2014, 14:17

Bian, ja bym chciała tak jak ty,ale mnie np powiedziała znajoma dyrektorka przedszkola, że Maja nie ma szans, nie nie ma skończonych 3 lat. Aczkolwiek czasem są przypadki przyjęć dzieci 2 i pół letnich. Tyle że są to pojedyncze przypadki i w dużej mierze zależy to od woli dyrekcji przedszkola. Zazwyczaj przyjmują tam, gdzie zdarzy się wolne miejsce własnie po rekrutacji uzupełniającej. Jak już wszystkie starsze dzieci są przyjęte. A najczęściej 2,5 latki przyjmowane są w przedszkolach prywatnych...
No i taki 2,5 latek musi być odpieluchowany. Piszę to, czego ja się dowiedziałam.

Dlatego ja tak usilnie Majkę odpieluchowuję. I chciałabym próbować. Aczkolwiek nie nastawiam się wcale.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: Bian » 12 maja 2014, 14:26

misia-misia no właśnie liczę na to, że może jednak coś się uda państwowo, bo na prywatne dwa żłobki, ewentualnie żłobek i przedszkole po prostu mnie nie stać. No i muszę mieć gdzie dziewczynki rozlokować w placówkach, żeby wrócić do pracy. Być może po rekrutacji uzupełniającej się uda, ale podobno zaczyna się dopiero 4 lipca, więc i tak do jej końca trzeba poczekać.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: kasieńka 85 » 12 maja 2014, 14:39

misia-misia, Bian, w ciągu roku szkolnego też jest nadzieja na przyjęcie. Gdy ja pracowałam z maluchami, we wrześniu grupa liczyła25osób, a po koniec roku o ile dobrze pamiętam 21. W trakcie były ciągłe rotacje, jedni rezygnowali, inni się dostawali. Może i Wam się uda.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: caixa » 12 maja 2014, 16:00

Bian, ja sugeruję pójść do wybranej placówki i porozmawiać z dyrekcją o możliwościach. Wpiszą was na listę rezerwową. Na pewno warto się przypomnieć co jakiś czas. Ja tak zrobiłam jak Kaja skończyła 2,5 roku. Chodziłam/ dzwoniłam nawet co miesiąc. Po 5 miesiącach zdarzyła się okazja. ;;))
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: Blue » 12 maja 2014, 16:23

dziewczyny w tym roku nie bedzie tak trudno wbic dziecko bez ukonczonych 3 lat do przedszkola bo jest sporo wolnych miejsc a.nie jak w poprzednich latach.wystarcza by dziecko mialo ukonczone 2,5 roku co u was jest we wrzesniu proste.U mnie troche gorzej bo listopad ale jeszcze pilka w grze.Trzeba wychodzic;)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: Deco-Ania » 12 maja 2014, 16:32

Blue, pójdziesz w listopadzie/grudniu.
U nas niektóre dzieci dołączały w trakcie roku.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: Blue » 12 maja 2014, 16:37

deco-ania-juz bylam w tej sprawie,bo lepiej nakrecic akcje zawczasu.Ale h.moglaby chodzic dopiero od listopada.jak by sie dostala to za rok miejsce pewne,jesli nadal bedzie zasada kontynuacji przedszkola.Prywatne placowki zostawiam na koniec bo w tej czy w innej zawsze bedzie jakies miejsce.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: kochecka » 12 maja 2014, 19:24

caixa pisze:Bian, ja sugeruję pójść do wybranej placówki i porozmawiać z dyrekcją o możliwościach. Wpiszą was na listę rezerwową. Na pewno warto się przypomnieć co jakiś czas. Ja tak zrobiłam jak Kaja skończyła 2,5 roku. Chodziłam/ dzwoniłam nawet co miesiąc. Po 5 miesiącach zdarzyła się okazja. ;;))

Z Maksem właściwie było tak samo. Nie dostał się za pierwszym razem, we wrześniu miał wtedy 2 latka i 8 miesięcy. Wpisano go na listę rezerwową a ja chodziłam co 2 tygodnie i pytałam, wskoczył w połowie października.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: AgaGrusiecka » 12 maja 2014, 19:28

A u nas w przedszkolu jak co roku - dużo dzieci niezakwalifikowanych i z tego tytułu dyrekcja wyraziła zgodę na 2 dodatkowe miejsca w najmłodszej grupie.
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: malaJu » 12 maja 2014, 19:30

AgaGrusiecka pisze:A u nas w przedszkolu jak co roku - dużo dzieci niezakwalifikowanych i z tego tytułu dyrekcja wyraziła zgodę na 2 dodatkowe miejsca w najmłodszej grupie.

widziałam listy... i weź tu, człowieku, się dostań... :roll: musiałam sobie upatrzyć najbardziej oblegane przedszkole na Retkini?
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: martula_87 » 12 maja 2014, 19:50

Deco-Ania pisze:Blue, pójdziesz w listopadzie/grudniu.
U nas niektóre dzieci dołączały w trakcie roku.

Ja tak planuje zrobić akurat będzie miał 2,5 roku więc może tak się uda że się gdzieś go upchnie ale nie wiem jak z tym odpieluchowaniem. Bo w kolejnym roku to już będzie miał ponad 3 lata :?

Mój chrześniak (tylko kilka lat temu) dostał się do przedszkola w wieku 2,5 roku niby panie mówiły że musi być odpieluchowany ale nie do końca rodzicom to się udało i one sama przejęły pałeczkę i pięknie pozbyły się pieluszki.
Dużo zależy od woli dyrekcji i wychowawców oraz liczby wolnych miejsc.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: AgaGrusiecka » 12 maja 2014, 21:10

malaJu pisze:widziałam listy... i weź tu, człowieku, się dostań... :roll: musiałam sobie upatrzyć najbardziej oblegane przedszkole na Retkini?

A z tego co widziałam czasem w sekretariacie, to sporo ludzi, którzy zgłosili nasze przedszkole w I priorytecie, składając podania i widząc ilu mamy chętnych, zmieniali decyzję, wycofywali podania, bo uznali, że mają zbyt małe szanse, żeby dziecko się dostało.
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: ewelak » 13 maja 2014, 7:47

A my wiemy, że Zosia się dostała na 100% :D Pani dyrektor powiedziała, że zakwalifikowali tyle dzieci ile mają wolnych miejsc, więc zapraszała pod koniec maja na podpisanie umowy :D :D :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ewelak
 
Posty: 416
Rejestracja: 05 kwie 2014, 11:36
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: Blue » 13 maja 2014, 7:51

Aga-ale jak to wycofywali podania?Przeciez w tym systemie elektronicznym jak sie juz wypelni ten caly formularz z punktami,zapisze i wydrukuje,to juz nie mozna dokonywac zmian?No chyba że o czymś nie wiem.Wiec jesli ktos wybral Wasze oblegane przedszkole (ktore to jest?) jako nr1,to nie bardzo widze sens i możliwości techniczne wycofywania podania,zwlaszcza ze jest jeszcze placowka 2 i 3 wyboru.

ha!Bałuty górą:)Nie wiem na ile Fakt jest wiarygodny;) no ale;)
http://www.fakt.pl/wolne-miejsca-w-prze ... 113,1.html

Powiem tak-wiem ze szanse na zapisanie H.do przedszkola jeszcze w tym roku szkolnym nie sa duze,bo z pewnoscia najmniej jest miejsc w trzylatkach (a ona dopiero skończyła 2 więc na wrzesień nie jest "gotowa" jako 2,5 latek),ale nie raz sie przekonalam ze i w ciagu roku wszystko jest mozliwe.Trzeba sobie wychodzic,pytac,dzwonic,pokazywac sie osobiscie dyrekcji.Tak udalo sie ze zlobkiem z J.kiedys (gdzie kazdy mowil ze nie ma szans sie tam dostac a ja jako 1sza podpisalam umowe).Natomiast mnie martwi inny aspekt w przypadku H.-nie pieluchy bo z tym do listopada sobie poradzimy,tylko spanie.Niby jest prawie pol roku na to,ale moja spiaca krolewna potrafi sobie uciąć drzemke po intensywnym dniu nawet 2-3h.A w przedszkolach dzieci nie śpią,śpią w żłobkach.Leżakują lub odpoczywają ale nie śpią,nie wiem jak to rozwiązać.Opcji dla H.jest duzo bo albo przedszkole panstwowe,albo ktores przedszkole prywatne,albo zlobek-gdzies na 100% bedzie w najblizszym roku szkolnym umieszczona,tylko czekam na rozwój wypadków gdzie i kiedy.Plusem żłobka jest to że dzieci śpią i dodatkowy punkt przy rekrutacji do przedszkla w nastepnym roku (+szczepienie na ospę :lol: ),plusem przedszkola państwowego jest to,że jesli za rok będzie też zasada kontynuacji przedszkola,to miejsce na następny rok szkolny jest już raczej pewne.Plusem prywatnych placówek jest mniejsza ilość dzieci w grupie i elastyczność-dopasowanie oferty do potrzeb i portfela.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: Joanka » 13 maja 2014, 8:06

Blue pisze:Aga-ale jak to wycofywali podania?Przeciez w tym systemie elektronicznym jak sie juz wypelni ten caly formularz z punktami,zapisze i wydrukuje,to juz nie mozna dokonywac zmian?No chyba że o czymś nie wiem.Wiec jesli ktos wybral Wasze oblegane przedszkole (ktore to jest?) jako nr1,to nie bardzo widze sens i możliwości techniczne wycofywania podania,zwlaszcza ze jest jeszcze placowka 2 i 3 wyboru.

Pamiętam że w systemie była informacja, że w razie chęci/potrzeby modyfikacji należy pójść właśnie do placówki pierwszego wyboru, i tam można dokonać zmian w zgłoszonym już wniosku (prawdopodobnie dyrekcja ma uprawnienia do tego typu czynności).
Joanka
 
Posty: 196
Rejestracja: 29 sie 2013, 20:39
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: Blue » 13 maja 2014, 8:08

Joanka-a to nie wiedziałam.W każdym razie nadal sens widzę w takim działaniu średni:)Jak nie przydzielą do 1 wyboru to oprzydzielą do 2 lub 3 wyboru.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: malaJu » 13 maja 2014, 8:14

Blue, no niekoniecznie, bo jesli będzie dość kart w danym przedszkolu jako placówki pierwszego wyboru, to ci z 2. i 3. nie przechodzą.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: Blue » 13 maja 2014, 8:20

Ju-ale 2 i 3 wybor to juz beda inne przedszkola,jesli na 1szym miejscu wybierze sie to oblegane.Mysle ze warto "zaryzykowac" z 1 priorytetem,nawet jak oblegane przedszkole-chyba ze jest malo punktow i rodzic jeszcze przed rekrutacja widzi ze nie ma szans.Chyba że wycofują 2 i 3 priorytet bo widzą że wszystkie miejsca zajmą dzieci z 1 priorytetu,to by miało sens.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: malaJu » 13 maja 2014, 8:26

Blue, mówiąc z mojej perspektywy, bo ja mam wybór - albo przedszkole, albo dalej w domu - nie wybrałabym przedszkola w mojej okolicy, gdzie dziecko na pewno się dostanie, bo jest tak mało chętnych. To dno dna. Oczywiście mówię tu o konkretnej sytuacji rodzinnej, o konkretnych placówkach. Gdybym była bardziej przyparta do muru, to wybrałabym może jakieś nieco mniej oblegane jako pierwsze, ale na szczęście nie muszę. Poczekam na lepsze czasy.
a wracając do przedszkola, o ktorym pisze Agnieszka. Dostało się 20% dzieci zgłoszonych.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: Blue » 13 maja 2014, 8:29

Ju-no tak.
Faktycznie oblegane to przedszkole(!)

A u nas byłoby ideałem,jakby obie panny były w 1 placówce,ale do tego żeby młodsza mogła się zdrzemnąć w dzień.Ale to nie koncert życzeń i marzeń,zwłaszcza że rocznikiem jest za młoda,wyjdzie jak wyjdzie,a co wyjdzie to nie mam pojęcia,na wszelki wypadek mam tez oko na prywatne.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: Justinaa » 13 maja 2014, 10:18

Hanna też dostałam się do przedszkola na Cieszyńskiej, dzisiaj idę donieść to potwierdzenie woli
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: Deco-Ania » 13 maja 2014, 10:48

Blue pisze:ha!Bałuty górą:)
Zobaczymy w przyszłym roku. Bo znając politykę prorodzinną zaraz pozamykają kilka przedszkoli, bo okaże się, że jest ich za dużo.

Blue pisze:A w przedszkolach dzieci nie śpią
Tu się nie zgodzę, bo to zależy chyba od przedszkola. W poprzedniej placówce gdzie chodził Antoś, grupa maluszków spała po obiadku.

JU czyli, że Ula się nie dostała?
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: gohnia » 13 maja 2014, 11:01

ewelak pisze:Potwierdzenie woli przyjęcia można składać osobiście lub drogą elektroniczną
na adres danej placówki (adres e-mail rodziców/ prawnych opiekunów musi być taki jak we wniosku).


Czy ktoś wie co należy napisać w takim mailu do przedszkola?
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4786
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: Blue » 13 maja 2014, 12:12

deco-wiem ze sa przedszkola gdzie dzieci spia,ale mnie interesuja konkretne baluckie placowki.do listopada sie zobaczy jak to ze snem mlodej bedzie,moze wogole nie bedzie z tym problemu:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: AgaGrusiecka » 13 maja 2014, 13:51

Blue pisze:Aga-ale jak to wycofywali podania?Przeciez w tym systemie elektronicznym jak sie juz wypelni ten caly formularz z punktami,zapisze i wydrukuje,to juz nie mozna dokonywac zmian?

Rodzice, którzy zadeklarowali nasze przedszkole jako placówkę I wyboru, przychodzili i prosili o zmianę na inną placówkę, a naszą zostawiali na 2 lub 3 pozycji. Jak tego dokonywali, nie wiem, bo nigdy nie patrzyłam jaka jest procedura. Tylko kilka razy, gdy byłam w sekretariacie, widziałam jak rodzice wchodzili i mówili, że chcą dokonać takiej zmiany.
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: kasieńka 85 » 30 maja 2014, 14:58

kochecka pisze: 23 maja podadzą listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych oraz informację o liczbie wolnych miejsc lub ich braku. A potem od 2 do 27 czerwca będzie podpisywanie umów a jeśli umowa nie zostanie podpisana w wyznaczonym terminie będzie to potraktowane jako rezygnacja z miejsca.
Dobrze, że mi się przypomniało. W poniedziałek truptamy do przedszkola.
Z innej beczki. Czysto teoretycznie. Wiecie może czy po oświadczeniu woli można zmienić przedszkole? Karolcia dostała się do przedszkola drugiego wyboru. Jeżeli w pierwszym są miejsca, mogę ją przepisać?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: Deco-Ania » 04 cze 2014, 8:11

Dla tych co nie dostali się w pierwszej turze - od dziś rusza rekrutacja uzupełniająca.

Bian a dziś to nawet pani intendentka pytała się o Hanię :-)
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: kasieńka 85 » 04 cze 2014, 8:15

Deco-Ania, wyczytałam, że 04.07 rusza rekrutacja uzupełniająca ;;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: Deco-Ania » 04 cze 2014, 8:26

kasieńka 85 pisze:Deco-Ania, wyczytałam, że 04.07 rusza rekrutacja uzupełniająca ;;)
no pewnie, ze od lipca - bo przecież po podpisaniu umów.
Zobaczyłam kartkę, że od 4-go a resztę sobie dopowiedziałam.
A jeszcze ta intendentka ... Dodałam jeden do jednego (wiecie, że niby mi przypomina... )
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: Bian » 04 cze 2014, 11:26

Deco-Ania pisze:dziś to nawet pani intendentka pytała się o Hanię :-)

Na pewno dokumenty złożymy :)

Hania jest również wstępnie wpisana na listę do przedszkola naszej sąsiadki. Tam są też miejsca wolne i stosunkowo dużo dzieci poniżej 3. roku życia, które chciałyby te miejsca wypełnić, więc pani dyrektor musi mieć jakąś zgodę wydziału oświaty. Z tego co sąsiadka mówiła, to szansa jest naprawdę duża. Przedszkole jest wprawdzie dalej, bo w okolicach Ronda Solidarności, ale tu z kolei chodziłaby właśnie z bliźniakami sąsiadów.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: martula_87 » 04 cze 2014, 20:53

Bian, a które to przedszkole?
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: misia-misia » 06 lut 2015, 14:08

W tym roku nabór rusza wcześniej.
Właśnie przeczytałam na stronie swojego przedszkola, że cyt:
"Dnia 3 stycznia 2014 roku ogłoszona została nowelizacja ustawy o systemie oświaty w zakresie zasad i kryteriów rekrutacji do przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (Dz. U.2014, poz. 7). Ustawa weszła w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia, tj. 18 stycznia 2014 roku. Zgodnie z zapisami wyżej wymienionej ustawy dzieci kontynuujące edukację przedszkolną w dotychczasowym przedszkolu miejskim / oddziale przedszkolnym w publicznej szkole podstawowej nie biorą udziału w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2015/2016.
Rodzice tych dzieci zobowiązani są jednak w terminie od 23 do 27 lutego 2015 r. złożyć deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu miejskim / oddziale przedszkolnym w publicznej szkole podstawowej.
Formularz deklaracji będzie dostępny w każdym przedszkolu miejskim / oddziale przedszkolnym w publicznej szkole podstawowej i na stronie internetowej Urzędu Miasta Łodzi."
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: martula_87 » 20 lut 2015, 16:49

No własnie dziewczyny już 2 marca rusza rekrutacja.
A wcześniej rodzice dzieci które chodzą do przedszkola muszą złożyc deklaracje o której napisała już misia-misia.
Ja się waham tzn jestem na ten moment bardzo zadowolona z przedszkola Dominika ale od stycznia łącznie przechodził ok 15 dni więc tak naprawdę nie zaaklimatyzował się dobrze i nie wiem jak sprawy potoczą się dalej.
Byc może jeszcze się okaże że będzie nam niezbędne przedszkole integracyjne a to przedszkole nie ma oddziału integracyjnego. I teraz nie wiem co zrobic czy się wstrzymac nie podpisywac deklaracji, brac udział w rekrutacji i próbowac się dostac do przedszkola bliżej nas z oddziałem integracyjnym ( w sumie to ze wzg na niepełnosprawnosc Dominik powinienm dostac się do przedszkola bo ma 100 punktów)
Bo później do przedszkola integracyjnego będzie mi trudno go przenieśc ze wzg na małą ilośc miejsc. Bo gdy zajdzie taka koniecznośc będę musiała to zrobic.
Sama nie wiem bo przedszkole w którym jest obecnie Dominik nie będzie mi w stanie zapewnic specjalistycznej opieki bo to już omawiałam z panią dyrektor. A w przedszkolu integracyjnym jednak jest więcej specjalistów. Mam czas żeby się zastanowic ale chyba jednak wystartujemy w rekrutacji.
Tylko najgorzej jak z przedszkola integracyjnego nie będę zadowolona i znów będę zmuszona mu zmieniac placówke :?
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: kasieńka 85 » 20 lut 2015, 18:09

martula_87, nie ma co, macie zagwozdkę. Też bym chyba startowała w rekrutacji. Tylko to przedszkole integracyjne to nie jest to przedszkole, w którym mieliście mieć miejsce a później się okazało, że jednak go nie macie?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: martula_87 » 20 lut 2015, 18:50

kasieńka 85, dokładnie to samo z tym że ja na prawdę wiem że oni mają sporo obłożenie i dużo dzieci chętnych.Więc z tym miejscem to wiedziałam że jest ryzyko. Fakt że pani dyrektor średnio się zachowała. Ale sąsiadki mają bardzo dobre opinie o samym przedszkolu. Jedyny minus że na prawdę mega ciężko się do niego dotać. Bo jest bardzo dużo chętnych dzieciaków.
Na tym przedszkolu zależało mi najbardziej własnie ze wzg na Integrację i odległość maksymalnie jest to 150 metrów.
Szkoła też tuż obok więc pewnie większośc dzieci znał by z przedszkola. No i specjaliści jednak to przedszkole tego nie ma a tutaj na miejscu logopeda, psycholog i jeszcze innych nawet w ofercie jest dogoterapia. Plus super plac zabaw ładne zabawki dobrze ogrodzony i blisko lasku a przy obecnym przedszkolu kiepsko, plac zabaw to niestety wychodek dla psów mimo że jest ogrodzony.
Najgorsze jest właśnie to że do września może się dużo zmienić i np okaże się że Dominikowi ta integracja wcale nie jest potrebna i było by mi wtedy żal że zrezygnowałam z tego przedszkola w którym jest obecnie.
Natomiast jak zdarzy się w druga stronę to na ten rok szkolny nie będę miała co liczyć na miejsce w tym przedszkolu integracyjnym bez rekrutacji.
Jak na złośc psychologa mamy dopiero w marcu może on by mi pomógł zdecydować bo ma robić ocenę Dominika byłoby jaśniej.
Jednak więcej plusów jest za przedszkolem integracyjnym. Na pewno jako drugie podam to w którym jest obecnie Dominik. A jakby mi przedszkole nie odpowiadało to będę robić wszystko żeby wrócił do tego. Będę intensynie myśleć do czwartku i zdecyduje może też wybiorę się na rozmowę do pani dyrektor przedszkola do którego uczęszcza Młody.
Drzwi otwarte też są w przedszkolu integracyjnym ale dopiero 14 marca.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: kasieńka 85 » 20 lut 2015, 18:56

martula_87, jeżeli dobrze pamiętam to kolejność zgłoszenia nie ma wpływu na rekrutację. Może wstrzymaj się do wizyty u psychologa.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: martula_87 » 20 lut 2015, 19:19

kasieńka 85, wiem ale jeżeli nie zdeklaruje do 27.02 pisemnie że Dominik zostaje w tym przedszkolu to muszę brać udział w rekrutacji.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: kasieńka 85 » 20 lut 2015, 19:21

martula_87 pisze:kasieńka 85, wiem ale jeżeli nie zdeklaruje do 27.02 pisemnie że Dominik zostaje w tym przedszkolu to muszę brać udział w rekrutacji.
ano fakt.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: malaJu » 20 lut 2015, 20:35

Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: martula_87 » 20 lut 2015, 21:06

malaJu, tak.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: malaJu » 20 lut 2015, 22:45

Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: Blue » 21 lut 2015, 0:07

No nieźle,nabór do przedszkoli,do szkoły,marzec a potem wrzesień to będzie hardcore.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18392
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: martula_87 » 26 lut 2015, 13:19

Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: kasieńka 85 » 26 lut 2015, 13:28


My złożyliśmy deklarację kontynuowania przedszkola. Mam tylko nadzieje ze trafiła w odpowiednie ręce bo mąż zawozil gdy Dyrekcji jeszcze nie było.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: martula_87 » 26 lut 2015, 13:40

kasieńka 85,
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: AgaGrusiecka » 26 lut 2015, 14:04

martula_87,
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: malaJu » 26 lut 2015, 14:18

martula_87, masz mój nr? Bo już wszystko wiem ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: martula_87 » 26 lut 2015, 14:25

malaJu, niestety nie mam. Wyślij mi pw.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: nabór do przedszkoli

Postautor: martula_87 » 26 lut 2015, 15:30

Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości