Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Pani Agnieszka Grusiecka, na co dzień pracująca w jednym z łódzkich przedszkoli jako wychowawca grupy.

Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: agnieszka19 » 30 paź 2012, 14:18

Jak w temacie:
Gdzie Wasze dzieci chodzą do przedszkoli? Czy jesteście zadowolone z wybranego przedszkola? Co ciekawego oferują dzieciom? No i czy pociechy są zadowolone?

Natalka dopiero zacznie przygode z przedszkolem. Do żadnego wybranego przez nas się nie dostała, ale od jutra rusza nowe przedszkole na retkini- Sezamkowo i tam udało się załapać.
Póki co zatem opinią podzielić się nie mogę, ale jak tylko coś zaobserwuję to napiszę :)

Teraz czekam na Wasze relacje :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: agpaczkow » 23 lis 2012, 13:30

agnieszka19- i jak Twoje odczucia co do tego przedszkola?
Obrazek
agpaczkow
 
Posty: 12
Rejestracja: 22 lis 2012, 11:25
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: agnieszka19 » 23 lis 2012, 13:44

Póki co nadal jestem zadowolona.
Ciocie kochane, miłe z zapałem. Pani Dyrektor również uwelbiająca dzieci.
Wczoraj na zebraniu Rady Rodziców przedstawiła nam swoje pomysły na cały rok, i była tego ogromna ilość. M.in. dzień pluszowego misia, zabawy andrzejkowe wspólnie z rodzicam, pasowanie na przedszkolaka, Mikołajki, Wigilia, Kolendowanie wspólnie z innym przedszkolem, Jasełka, tłusty czwartek, bal karnawałowy, pszukiwania Zająca, Spartakiada, każdy miesiąc miesicem danego koloru, zajęcia z dogoterapi, wycieczki do straży pożarnej, na komistariat policji, spotkanie z przedstawicielami służb medycznych, co miesięczne spotkania z Filharmonią Łódzką, teatrzyki i wiele, wiele innych.

Póki co nie mam żadnych zastrzeżeń, może oprócz małej ilości zabawek i pomocy dydaktycznych. To jednak właściciele przedszkola powoli nadrabiają.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: klara76 » 12 gru 2012, 18:58

Mam pytanie do mam przedszkolaków. Jak zaprowadzacie dzieciaki do przedszkola, chodzi mi o bardzo wczesne godziny między 6 - 7, to ilu pracowników jest w przedszkolu?
Pytam, bo u mnie jest tylko jedna osoba i wczoraj była taka sytuacja, że nauczycielka wyszła po 6 z przedszkola żeby otworzyć bramę wjazdową i zatrzasnęły jej się drzwi wejściowe do przedszkola. Mądra nie miała ze sobą kluczy od przedszkola tylko te od bramy, komorki też oczywiście nie miała. I w związku z tym spędziłam z dzieckiem półgodziny pod przedszkolem, czekając aż ktoś przyjedzie z kluczami i otworzy przedszkole.
Gdyby było conajmniej dwóch pracowników, nic takiego by się nie zdarzyło bo te zatrzaśniete drzwi można było otworzyć od wewnątrz.
wcześniej sie nad tym nie zastanawiałam, ale ta sytuacja uświadomiła mi, że gdyby coś się stało nauczycielce to dzieci zostają bez opieki. A jeśli np. stanie się jej coś po drodze do pracy to też rodzice z dziećmi są w czarnej d...e bo nikt nie otworzy przedszkola (następni pracownicy, głównie chyba z kuchni. przychodzą około 7 i nie wiem czy oni mają klucze od przedszkola).
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4678
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: agnieszka19 » 12 gru 2012, 19:09

u nas w przedszkolu są z tego co wiem 3-4 panie od rana... Ja prowadzam Natalkę na 9:00 ale wtedy to są już wszystkie... Koleżanka która tam pracuje mówiła jednak, że zawsze rano jest kilka opiekunek.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: Emi » 12 gru 2012, 20:18

Ja zaprowadzam Adasia ok 7 i widzę przynajmniej 2-3 panie.
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: gebka » 12 gru 2012, 20:30

Julka chodzi do 112 i jest tak ze od 6 do 8 działa jedna wspólna grupa i jest na niej jedna pani. Jednak są już wtedy panie na kuchni. Jest jeszcze inna kwestia że opiekunka nie może zostawić dzieci samych. Wyszła bo pewnie nie miała dzieci na grupie.
gebka
 
Posty: 123
Rejestracja: 08 lis 2012, 21:28
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0 time

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: klara76 » 13 gru 2012, 5:50

wiem, że wyszła bo nie było dzieci ale chodzi o to, ze gdyby coś jej się stało jak ma dzieci - nie wiem, np zemdlała by, to nie ma w przedszkolu nikogo
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4678
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: Audiolka » 13 gru 2012, 7:37

Jak jeździłam do żłobka na 7 to tez zawsze byłyśmy minimum we 2. Ze względu na różne wypadki losowe (takie jak opisała klara np) najlepiej, jeśli jest więcej osób.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: Deco-Ania » 13 gru 2012, 8:44

klara76, ale z drugiej strony patrząc zawsze jest tak, że ktoś musi przyjść pierwszy i w tym czasie (zanim nie przyjdzie druga osoba) może się coś stać.
Może powinny być dwie - a druga zaspała, albo uciekł jej autobus.

Natomiast w przypadku kiedy w przedszkolu byłyby już dzieci wolałabym, żeby były co najmniej dwie osoby. Jeśli tak nie jest - zgłosiłabym to do dyrektora placówki.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: klara76 » 13 gru 2012, 18:07

zawsze od rana (od 6) jest tylko jedna osoba; i nawet ta nauczycielka mi powiedziała, że wg niej powinny być dwie osoby, właśnie na wypadek gdyby coś się stało
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4678
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: Dorota Grodecka » 13 gru 2012, 23:59

z mojego doswiadczenia moge dodac, ze nie przedszkole jest wazne tylko do jakiej pani trafi wasze dziecko. przez pierwsze dwa lata bylo super, a tera zjest jakas masakra....najchetniej zabralabym J z tego przedszkola....moje proby naprawienia pewnych spraw nie daja skutku....zdecydowanie odbija sie to na J...odreagowuje stres w domu...nie jest latwo...ale na jakie kolwiek haslo o rezygnacji/zmianie przedszkoal jest placz i dramat...nie ma opcji...ale jeszcze tylko do czerwca...potem zmiana...ciekawe czy na lepsze ;-/

a tak na prawde w przedszklu miejskim nie macie szansy sie dowiedziec do ktorej grupy bedzie szlo wasze dziecko, poniewaz teraz robi sie grupy mieszane wiekowo i dzieci z danego rocznika moga byc w roznych grupach....
Awatar użytkownika
Dorota Grodecka
Ekspert
 
Posty: 124
Rejestracja: 03 lis 2012, 10:33
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 5 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: malaJu » 14 gru 2012, 0:05

Dorota Grodecka pisze:teraz robi sie grupy mieszane wiekowo i dzieci z danego rocznika moga byc w roznych grupach....

i dla dobra ogółu to panie decydują, kto gdzie idzie. Z wielu powodow to dobre posunięcie. z innych juz nie. Ale można by o tym godzinami pisać.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: agnieszka19 » 14 gru 2012, 11:39

Dorota Grodecka pisze:a tak na prawde w przedszklu miejskim nie macie szansy sie dowiedziec do ktorej grupy bedzie szlo wasze dziecko, poniewaz teraz robi sie grupy mieszane wiekowo i dzieci z danego rocznika moga byc w roznych grupach....


Wcale tak nie jest. Owszem znam przedszkola gdzie grupy są mieszane wiekowo ale jest ich bardzo mało. U Natalki grupy są podzielone wiekowo i tak ma zostać. Z reszta w przedszkolach, które wybierałam dla córki jak składałam papiery grupy też były dzielone wiekowo.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: lmyszka » 04 sty 2013, 8:57

Od stycznia zdrożało przedszkole, nie słyszałam o tym wcześniej może nie dużo ale jednak w skali miesiąca znowu da to parę groszy. Godzina kosztowała 2,25 a teraz 2,40.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: klara76 » 04 sty 2013, 18:56

zdrożało bo wzrosło minimalne wynagrodzenie a stawka jest ustalona procentowo od minimalnego (0,15%)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4678
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: Puma » 28 sty 2013, 16:29

lmyszka pisze: 2,25 a teraz 2,40.
to i tak nie duzo u nas z 3,15 na 3,36 porazka
Awatar użytkownika
Puma
SuperMama
 
Posty: 659
Rejestracja: 26 lis 2012, 12:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: Deco-Ania » 28 sty 2013, 16:35

Dorota Grodecka pisze:a tak na prawde w przedszklu miejskim nie macie szansy sie dowiedziec do ktorej grupy bedzie szlo wasze dziecko, poniewaz teraz robi sie grupy mieszane wiekowo i dzieci z danego rocznika moga byc w roznych grupach....
To zależy od przedszkola. Antos chodzi tam, gdzie w grupie są dzieci z jednego rocznika. Ale w dwóch innych, które były na liście jak składaliśmy deklarację były grupy mieszane.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: klara76 » 03 lut 2013, 14:25

Mamy przedszkolaków, czy w weaszych przedszkolach dzieciaki codziennie wychodzą na dwór (oczywiście z pominięciem dni kiedy pada albo jest duży mróz i wiatr)? W moim przedszkolu spacery to ostatnia rzecz jaką organizuje się dzieciom, wychodzą tak rzadko, że mnie krew zalewa.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4678
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: gebka » 03 lut 2013, 14:39

U nas wychodzą No może nie za często bo niestety pogoda nie sprzyja ale zdarza się.
gebka
 
Posty: 123
Rejestracja: 08 lis 2012, 21:28
Has thanked: 6 times
Been thanked: 0 time

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: Puma » 03 lut 2013, 15:32

klara76 pisze:oczywiście z pominięciem dni kiedy pada albo jest duży mróz i wiatr
u nas nawet wtedy dyrekcja gania aby wychodzic z dziecmi na dwor
Awatar użytkownika
Puma
SuperMama
 
Posty: 659
Rejestracja: 26 lis 2012, 12:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: lmyszka » 03 lut 2013, 18:57

U nas jak na razie za rzadko ale zrzucam to na karb tego że najmłodsza grupa. Mam nadzieje, że jak przyjdzie wiosna i z ubieraniem takiej zgrai będzie łatwiej będą wychodzić dużo częściej.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: agnieszka19 » 03 lut 2013, 19:40

U nas też żadko jak jest tak jak teraz... W osotanim miesiąvcu w niektórych grupach było po troje dzieci, reszta chora. Dziciaki są małe- 2-4 latki, wiec podejrzewam, że z tego to wynika. Wiosną jednak nie popuszcze :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: Deco-Ania » 03 lut 2013, 20:22

U nas aktualnie nie wychodzą - chyba, że np. idą na zajęcia organizowane poza przedszkolem. Myślę, że pora roku i pogoda ma na to wpływ.
Jednak we wrześniu sporo czasu spędzali w ogródku. nawet maluszki kilka razy załapały się na zabawy na zewnątrz.
Zobaczymy jak to będzie wyglądało wiosną.

Martwi mnie natomiast inna sprawa.
- Antoś, a lubisz panią X?
- Nie. Jest nie fajna.
- A dlaczego?
- Bo daje klapsa.

To nie pierwszy raz kiedy pojawia się ten problem w rozmowach. Na szczęście Antoś za każdym razem odpowiada, że on jeszcze klapsa nie dostał. Ale dzieci, które są niegrzeczne i biegają. ???
Muszę podpytać innych mam.

Ale decyzja podjęta (właściwie już od początku) - jak się uda to zmieniamy przedszkole.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: agnieszka19 » 03 lut 2013, 21:17

Ja bym podjeła rozmowę z dyrektorką przedszkola. Moja Natalka zgłaszała mi tai problem w żłobku i byłam na rozmowie.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: caixa » 03 lut 2013, 21:32

Deco-Ania, do którego przedszkola chodzi Antoś? Może być na pw.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: Deco-Ania » 03 lut 2013, 22:23

agnieszka19 pisze:Ja bym podjeła rozmowę z dyrektorką przedszkola
jak pierwszy raz Antos coś takiego powiedział, to rozmawiałam z teściową, która tez pracuje w tym przedszkolu. Zna panią X od dłuższego czasu i raczej nas uspokajała.
Dziś się to w rozmowie powtórzyło.

caixa pisze:Deco-Ania, do którego przedszkola chodzi Antoś? Może być na pw.
To nie tajemnica w sumie, wiec mogę tutaj. PM 65
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: Deco-Ania » 04 lut 2013, 13:26

Kilka dni temu u nas na osiedlu pojawiły się tablice informacyjne, że przedszkole nr 137 otworzyło nowy oddział.
Grupa miała zostać uruchomiona od lutego
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: kasia28 » 06 kwie 2013, 9:27

Mój synek od 2 lat chodzi do przedszkola nr 5 na Kościuszki, zaraz niedaleko za stokrotką i jestem bardzo zadowolona. Fajne panie, prowadzące ciekawe zajęcia, bardzo miła pani dyrektor, rożne wycieczki, wyjścia, pikniki rodzinne, bardzo fajnie. Z kolei moja córcia chodziła do przedszkola na Sienkiewicza 108 i bardzo super wspominam, córka wręcz była zakochana w tym przedszkolu, do dziś jeździmy nieraz i odwiedzamy je.
kasia28
 
Posty: 439
Rejestracja: 15 sty 2013, 11:17
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: Blue » 13 sty 2014, 18:07

Czy ktoś coś słyszał o przedszkolu happy house? Spacerowałam dziś ul. Łagiewnicką i kilka ciekawych rzeczy odkryłam, m.in. to przedszkole.Dojazd z Radogoszcza OK-też MPK.Od jakiego wieku tam dzieci można posyłać?Czy któreś forumowe dziecko tam chodzi?znalazłam linka w necie:

http://www.happy-house.edu.pl/

A żeby było w temacie-my polecamy 2 przedszkola:
-Raz Dwa Trzy na Liściastej,gdzie J.chodziła między 2 a 3,5 rokiem życia oraz TPD na Kasprzaka:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Przedszkole nr 45 na ul. Biegańskiego

Postautor: becia_kazmierczak » 22 sty 2014, 14:13

Temat o przedszkolach które polecamy już istnieje, tutaj należało zadać pytanie. Bardzo proszę korzystać z opcji "szukaj" - Patrycja11

Kochane Mamy!

Zdecydowałam się puścić do przedszkola mojego synka. Wiem, że zapisy są dopiero w kwietniu ale szybko zleci a ja jestem załamana ilością przedszkoli. Najbliżej mojego domu jest nr 45 na ul. Biegańskiego. Naczytałam się w internecie ale są stare nieaktualne opinie. Może tutaj jest jakaś Mama która zapisała dziecko do tej palcówki?
becia_kazmierczak
 
Posty: 13
Rejestracja: 14 sty 2014, 20:36
Has thanked: 0 time
Been thanked: 1 time

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: aleksmar » 05 lut 2014, 22:00

a czy ktoś może się wypowiedzieć na temat przedszkola u sióstr na ul. Żuczej? Nasz Juliusz jest tam zapisany i pytanie czy szukać czegoś innego, czy jest tam ok.
Kobiety nie można zmienić.. można zmienić kobietę.. ale to niczego nie zmieni...

Obrazek
Awatar użytkownika
aleksmar
 
Posty: 11
Rejestracja: 15 sty 2014, 18:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: Satine » 09 mar 2014, 15:49

witam wszystkich:)

czy któraś z mam mogłaby mi polecić jakieś fajne przedszkole w śródmieściu, wiadomo że dla każdego co innego jest ważne, mnie chodzi głównie o to żeby w przedszkolu coś się działo, dzieci gdzieś wychodziły, a nauczycielki nie odrabiały przysłowiowej pańszczyzny tylko rzeczywiście zajmowały się dziećmi, póki co moje dziecko jest w PM 54 na Wólczańskiej ale jestem mega niezadowolona, ale tak jak czytałam wcześniej dużo zależy od nauczycielek, faktycznie - tam są 3 grupy, w dwóch grupach nauczycielki są ok, nawet widać że coś się dzieje, coś próbuja zrobić, a moje dziecko pechowo, nie dość że trafiło do grupy maluchów, chociaż powinno być w grupie średniej (ale wszystkie 4 latki się nie zmieściły, więc te z końca roku zostały przyporządkowane do grupy z 3 latkami), to dodatkowo nauczycielka wg mnie bardzo średnio sobie radzi z grupą mieszaną wiekowo (z dużą szkodą dla czterolatków) - mimo wielu regularnych interwencji u dyrektorki i nauczycielki, nic się nie zmienia na lepsze. Dzieci nie wychodzą, bo jak się ostatnio dowiedziałam, nie wszyscy się umieją trzymać za ręce;) i nawet do szkolnego ogródka chodzą niezbyt często.. no wiadomo trzeba by zakładać kurtki, itd. więc myślę o zmianie, ale nie znam śródmiejskich przedszkoli a nie chciałabym wpaść z deszczu pod rynnę;) albo może ktoś zna jakieś rozsądne przedszkole w okolicach Julianowa, Bałut?

z góry dziękuję za odpowiedzi!
Satine
 
Posty: 1
Rejestracja: 09 mar 2014, 15:38
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: klara76 » 10 mar 2014, 20:08

dziewczyny, wiecie coś o przedszkoly integracyjnym na ul. Strosikawskiej (łódź - bałuty)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4678
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: mietka » 11 mar 2014, 14:36

Satine, ja polecam nasze przedszkole, nr 125 na Małachowskiego, na Radiostacji koło parku. Dzieci mają mnóstwo zajęć, często wychodzą na dwór i to nie tylko jak jest ciepło ;) dużo wyjść - baśniowa kawiarenka, hala mosir, planetarium, biblioteka, muzea. Pikniki dla rodziców, no i wyjazdy na zielone przedszkole :)
fantastyczna kadra nauczycielska i rewelacyjna p. Dyrektor.
Mam porównanie w prywatnym przedszkolem i powiem szczerze, że z naszym państwowym nie miałoby szans.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mietka
SuperMama
 
Posty: 660
Rejestracja: 12 sty 2013, 19:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: grafitowa » 29 mar 2014, 15:22

Emilka od poniedziałku poznawała prywatne Przedszkole ABC na ul. Zapały i jak na ten moment moja opinia pozytywna. Mała oszalała do tego stopnia, że ciągle woła "do dzieci" i nie chce wracać do domu. Jeśli nadal będzie tak zadowolona, to najprawdopodobniej nie będziemy przenosić jej do innego przedszkola.
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: maskotka » 13 mar 2015, 8:07

Szymek chodzi (a właściwie to prawie można już powiedzieć, że chodził) do 115 na Traktorowej . Właśnie jesteśmy w trakcie zmiany na prywatne przedszkole (Małe orły na ul. Klaretyńskiej). 115 zdecydowanie każdemu odradzam. A oto powody :
-Dzieci non stop siedzą przed tv. Odprowadzam Szymona, to oglądają bajki, odbieram, oglądają bajki. Kiedyś w środku dnia przyszłam bo zapomniałam dać pizamki, weszłam do sali, a dzieci na dywanie przed bajka. Poprosiłam Szymona, podałam mu piżame, a pani nawet oczu z nad gazety nie podniosła (siedziała w drugim końcu sali). Mogłabym go wyprowadzić i nikt by się nie zorientował.
-Pani ma fochy do tego stopnia, że potrafi nie odpowiadać na dzień dobry.
-jak dziecko jest niegrzeczne to się je "temperuje" (cytat z nauczycielki)
-od września dzieci nawet raz nie były na dworzu. Dlaczego? Szymon nam wyjaśnił "mamy w przedszkolu plac zabaw, ale pani mówi, że on jest nie dla dzieci"
-gdy pojawiły się przejściowe problemy po narodzinach brata Szymon dwa razy wrócił z kupą w majtkach i raz zasikany po kostki. Nikt go nawet nie przebrał...
-podczas przeprowadzania dzieci panie stoją we dwie w "dużej szatni" do której rodzice nie mogą wchodzić i plotkuja. Jak dziecko nie chce sam wejść to nijak nie reagują. Sytuacja patowa bo nie raz było tak, że Szymon stał przyklejony do mnie w drzwiach i za skarby nie chciał iść. A ja nie mogłam wejść go wprowadzić dalej. Ale też mimo, że stały dwie panie żadna go nawet nie zawołała i nie doprowadziła do klasy(a w jego przypadku zupełnie by to wystarczyło).
-kontakt z paniami jest ograniczony do minimum. Nie ma zebrań (było jedno organizacyjne tydzień 9 września). Rano jest grupa łączona wiec jego pani nie ma, po południu również. Wiec jeśli chce się czegoś od pani dowiedzieć to trzeba zadzwonić...
Serio nie wiem dlaczego skazywaliśmy nasze dziecko na to przedszkole aż pół roku. A w sumie to chyba wiem. W obawie przed zmianą i jego reakcja na to. Ale teraz już klamka zapadła u od kwietnia idzie do nowego przedszkola. Mam nadzieje, ze tam będzie mu lepiej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
maskotka
SuperMama
 
Posty: 514
Rejestracja: 06 sty 2013, 8:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 34 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: grafitowa » 13 mar 2015, 8:16

To ja zapytam o trzy przedszkola:
1) http://pm153lodz.w.interia.pl/ Sierakowskiego 47
2) http://www.pm143lodz.wikom.pl/strona1.htm ul Jana 18
3) http://www.wikom.pl/pm43lodz/strona1.htm ul.Obornicka 6
Ktoś coś, jakieś opinie?
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: Deco-Ania » 13 mar 2015, 9:36

maskotka, to straszne co piszesz.
Chyba nawet w pierwszym przedszkolu do którego chodził Antoś aż tak nie było. Chociaż tez niejednokrotnie odbierałam go sprzed telewizora.
W aktualnym - do wakacji nawet nie było telewizora. pojawił się, bo przedszkole wygrało go w jakimś konkursie. Pytałam kiedyś Antosia czy coś oglądają: raz się zdarzyło.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: caixa » 13 mar 2015, 9:54

maskotka, :o aż mi mowę odjęło.
No to jeśli chodzi o nasze przedszkole nr 89 przy ul. Ciołkowskiego mogę polecić w 100%. WIem, że dużo robią opiekunowie a tu lepiej trafić nie mogliśmy. Pani Ania ma swoją grupę od 3 lat, jest młoda i pełna pomysłów. Dzieci oprócz wyjść do ogrodu, bardzo często chodzą na spacery albo jeżdżą na wycieczki. Nie mamy telewizora a p. Ania dużo pracuje z dziećmi, czyta im książeczki, robi różne ciekawe prace. Jesteśmy podobno najbardziej zintegrowaną grupą w historii przedszkola a to myślę zasługa p. Ani. U nas wszyscy płacą na Radę Rodziców, na dodatkowe zajęcia np teraz są organizowane z decupage. P Ania organizuje raz w roku integracyjną wycieczkę, na którą jedzie 90% grupy. Całe rodziny! DOdatkowo organizujemy w grupie Święta (przed Świętami Bożego Narodzenia było 50 osób). Bardzo kocha dzieciaki. Przytula je często a one lgną do niej i mówią, że ją kochają.
W przedszkolu jest jeszcze kilka młodych Pań (Iwonka czy Paulina) no i moim zdaniem fajna Pani Dyrektor. Polecam osobom z Górnej. ;;))
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: kasieńka 85 » 13 mar 2015, 11:36

maskotka, :shock: jestem w szoku że takie przedszkola jeszcze istnieją.
Znam historie że nauczycielki np. farbowały sobie włosy na wzajem w trakcie pracy ale to było 20-25 lat temu.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: martula_87 » 13 mar 2015, 13:07

maskotka, jestem w szoku. U nas w przedszkolu nr 171 telewizor został nabyty niedawno ale dzieci oglądały aż raz bajki.
Dzieci oddawna są zawsze czyste nawet jak się poleją wodą przy porannej higienie to przebierają żeby dziecko w mokrych bluzeczce nie siedziało.
Pracę dzieci można codziennie oglądać bo są pokazywane w specjalnej galerii.
Wszystkie panie są ciepłe miłe i serdeczne.
Zresztą najważniejszym atutem tego przedszkola jest ta ciepła domowa atmosfera. Oprócz pani nauczycielki jest też druga pani która bardzo wspiera Dominika w jego początkach przedszkolnych. Panie pomagają jeść, pić oraz przy czynnościach w wc. Czas też dzieci mają raczej zapełniony malowaniem, śpiewaniem, tańcem itd. Na spacery może od stycznia za często nie chodzą ale w te ładne pogodne dni Dominik był już na kilku spacerkach.
Także jak ktoś jest z Widzewa serdecznie polecam przedszkole 171 ;;) Małe kameralne z bardzo ciepłą i przyjazną atmosferą.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: klara76 » 13 mar 2015, 18:53

grafitowa, ja na Jana 6 polecam PM 109
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4678
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: malaJu » 09 kwie 2015, 16:47

Czy po dwóch dniach mogę coś polecić? No to polecam ;)
Radosne Chwilki przy Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3
Najpierw wady:
To w zasadzie grupa przedszkolna bez możliwości realizowania obowiązku przedszkolnego, więc i tak potem konieczne przedszkole lub zerówka. Minusem dla wielu będą godziny pracy: 8:30-14:30. Dodatkowo, nie ma opcji wyżywienia, wszystko łącznie z napojami trzeba przynieść z domu. Co więcej, nie można niczego zostawiać w szatni, bo po południu do centrum przychodzą dzieci na popołudniowe zajęcia.
Zalety:
Mała grupa - 8 osób. Grupa mieszana wiekowo - jestem fanką takich "naturalnych" rozwiązań. Nauczyciele specjaliści tematyczni - Ula ma dwa razy w tygodniu zajęcia plastyczne z plastykiem i zajęcia muzyczne z muzykiem. Do tego zajęcia sportowe oraz rytmika po angielsku.
Budynek nowoczesny i czysty. Można jeść z podłogi.
Koszt miesięczny: 130zł na radę rodziców.

Jestem zadowolona do tego stopnia, że rozważam rezygnację z miejsc w publicznym, jeśli dzieci się dostaną.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: Deco-Ania » 09 kwie 2015, 21:24

malaJu pisze:Co więcej, nie można niczego zostawiać w szatni
Dla mnie to akurat nie wada, bo ja przez (już prawie) trzy lata ani razu nie zostawiłam nic w szatni w przedszkolu.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: lmyszka » 10 kwie 2015, 6:43

A rzeczy do przebrania? U nas w szafeczkach w szatni się trzymało.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: Patrycja11 » 10 kwie 2015, 6:44

lmyszka pisze:A rzeczy do przebrania? U nas w szafeczkach w szatni się trzymało.
tutaj też pewnie dzieci trzymają w szafkach, chodzi bardziej o zostawiania na noc, na stałe.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: kasieńka 85 » 10 kwie 2015, 6:56

malaJu, jak dla mnie minusy to nie minusy. Za to zajęcia ze specjalistami jak najbardziej jestem na tak.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: malaJu » 29 maja 2015, 20:21

malaJu pisze:Czy po dwóch dniach mogę coś polecić? No to polecam ;)
Radosne Chwilki przy Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3

to po dwóch miesiacach mogę więcej dopisać.
Dziś Ula zakończyła przygodę z Radosnymi Chwilkami. Ja już powoli kończę zajęcia, więc z przyjemnością poświęcę czas dziecku. Ona oczywiście wolałaby dalej chodzić do dzieci, ale wolę, żeby czerwiec już na spokojnie została w domu i nie przyniosła jakiejś jelitówki czy innego g... przed wyjazdem na wakacje.
Cieszę się, że od września pójdzie do innego przedszkola, bo tu przeszkadzała mi JEDNA, ale bardzo istotna kwestia - nie wszystkie panie pilnowały, żeby dzieci się najadały. Ba! Ula potrafiła wrócić do domu z niemal pełną wałówką. Okazywało się, że 7h siedziała o ćwiartce jabłka i połowie szklanki herbaty. Była nieprzytomna i okropnie głodna. Panie zaczęły się tym przejmować, jak już poszła skarga i informacja, że od września Ula nie wraca. No ale dla mnie to za późno. Najbardziej zastanawia mnie, jak można nie ogarnąć 8 dzieci? A Ula była najstarsza, to co - pozostałe, mniejsze, kompletnie bez jedzenia chodzą?
No ale tej plastyki i muzyki to mi żal. W nowym tego nie będzie.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Przedszkola- które polecacie, a które lepiej omijać :)

Postautor: AgaGrusiecka » 29 maja 2015, 20:28

Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Następna

Wróć do Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości