Lekcje religii w przedszkolach

Pani Agnieszka Grusiecka, na co dzień pracująca w jednym z łódzkich przedszkoli jako wychowawca grupy.

Re: Lekcje religii w przedszkolach

Postautor: Blue » 09 lut 2018, 17:03

Kasieńka-zgadzam się z Tobą.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Lekcje religii w przedszkolach

Postautor: misia-misia » 09 lut 2018, 23:56

U nas w przedszkolu jest religia. Maja chodzi. Kontrolujemy co się tam dzieje i jeżeli będą ze strony katechety jakieś "nawoływania", pogadanki wiadomych treści - wypisujemy Maję.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Lekcje religii w przedszkolach

Postautor: Marta » 10 lut 2018, 8:30

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Marta
SuperMama
 
Posty: 3482
Rejestracja: 28 paź 2012, 14:34
Has thanked: 2 times
Been thanked: 56 times

Re: Lekcje religii w przedszkolach

Postautor: martula_87 » 10 lut 2018, 8:52

U nas od początku są lekcje religii. Tzn przychodzi zakonnica i spędza czas z dziećmi na śpiewaniu ( gra na gitarze) i kolorowaniu rysunków tematycznych.
Z tego co Dominik opowiada są to fajne zajęcia dzieci je lubią.
Na szczęście na razie moje obawy co do zakonnicy uczącej religii się nie potwierdziły i oby tak zostało.
Zajęcia nie są obowiązkowe cześć dzieci z powodów wyznaniowych w nich nie uczestniczy.
O ile się nie mylę do grupy Dominika przychodzi 2 x w tygodniu. Dobrze że to poprzez zabawę przekazywana jest wiedza na poziomie dzieci bo Dominik więcej wyniesie z tej lekcji niż z niedzielnej mszy z której mało co rozumie... :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Lekcje religii w przedszkolach

Postautor: 19anioleczek92 » 10 lut 2018, 9:04

Igor nie chodzi na religię w przedszkolu,ponieważ od razu na lekcji początkowej Pani przekazała dzieciom takie informacje ,że sama nie potrafiłam ich potem wytłumaczyć... Jezus umarł za nasze grzechy i został ukrzyżowany. Tak Pani przywitała dzieci na pierwszej lekcji... Nie muszę tłumaczyć jak Igor zareagował potem gdy na drugą lekcje poszedł musieli pokolorować obrazek i mieli zadaną pracę domową :o narysować kościół i przedszkole i opowiedzieć czemu trzeba chodzić "do tych instytucji". Po tej godzinie go wypisałam. W szkole mam nadzieję,trafi na lepszego katechetę etc.
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: Lekcje religii w przedszkolach

Postautor: Morelka » 13 lis 2018, 14:42

Uważam, że religia powinna byc swiadomym wyborem osoby a nie przymusem ze strony rodzicow, bo oni wyznają to dziecko też będzie i koniec. W przedszkolu na pewno nie zapisalabym dziecka na religie, w wieku szkolnym pewnie bede starała mu sie wytlumaczyc czym jest religia, jak wygladaja zajecia i mały sam podejmie decyzje czy chce brac udzial.
Awatar użytkownika
Morelka
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2018, 14:30
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Lekcje religii w przedszkolach

Postautor: altea » 22 lis 2018, 10:45

Nie będę. Ja chodziłam bo wtedy trzeba jeszcze było chodzić. Teraz dzieci nie muszą, więc po co. Będzie chciała chodzić kiedys to zadecyduje sama :)
Poznaj moc naturalnych składników i wypróbuj przeciwzmarszczkowy krem link usunięty jako niezgodny z regulaminem
Awatar użytkownika
altea
 
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2018, 10:41
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Poprzednia

Wróć do Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

cron