Gimnazja - czy to dobre rozwiązanie?

Dział o problemach i radościach dzieci w wieku szkolnym.

Re: nabór do przedszkoli 2013/2014

Postautor: malaJu » 14 cze 2013, 10:25

Nieco off top.
Mówiłam już dziewczynom na spotkaniu, że niektórzy skorzystali na utworzeniu gimnazjów. Kto? Podstawówki. Skończyło się demolowanie budynków, łobuzowanie, palenie po toaletach etc. Dzięki temu jest spokojniej, maluszki są bezpieczniejsze. Dlatego ja jestem za zrobieniem CZEGOŚ, ale na pewno nie za powrotem szkól w modelu ośmioklasowym.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: nabór do przedszkoli 2013/2014

Postautor: mietka » 14 cze 2013, 10:58

malaJu pisze:demolowanie budynków, łobuzowanie, palenie po toaletach etc.
w podstawówkach??? o matko... to teraz tak wcześnie się to zaczynało? ja nie pamiętam takich rzeczy z podstawówki za swoich czasów. ani nikt nie palił, ani nie demolował. takie rzeczy zaczynały się w liceum jak już. i dlatego martwią mnie gimnazja, bo to jakby liceum o 2 lata za wcześnie.
A może 3 lata edukacji wczesno-szkolnej, a potem 5 lat późno-szkolnej i dopiero 4 letnie liceum?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mietka
SuperMama
 
Posty: 660
Rejestracja: 12 sty 2013, 19:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: nabór do przedszkoli 2013/2014

Postautor: szaraczarownica » 14 cze 2013, 10:59

Moja koleżanka z podstawówki poszła po 6 klasie do prywatnego gimnazjum, które było połączone z liceum. Czyli 6 lat uczyła sie w podstawówce i 6 lat w szkole ponadpodstawowej - może to jest dobre rozwiązanie?
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: nabór do przedszkoli 2013/2014

Postautor: mietka » 14 cze 2013, 11:03

szaraczarownica pisze:może to jest dobre rozwiązanie?


na pewno lepsze niż to co jest teraz :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mietka
SuperMama
 
Posty: 660
Rejestracja: 12 sty 2013, 19:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: nabór do przedszkoli 2013/2014

Postautor: caixa » 14 cze 2013, 12:18

malaJu, nigdy nie patrzyłam na to z tej strony. :XC
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Gimnazja - czy to dobre rozwiązanie?

Postautor: klarysa » 14 cze 2013, 12:31

Ja się czasem bałam przejść koło 7- czy 8-klasistów. To byli jacyś dorośli ludzi, po których wszystkiego można było się spodziewać. Ale gimnazjów też nie popieram.
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: nabór do przedszkoli 2013/2014

Postautor: Malwina » 14 cze 2013, 12:56

Jak dla mnie, to przede wszystkim program jest do zmiany, bo bloki tematyczne to pomysł poroniony.
Potem 13 letni kuzyn pyta się mnie, co to jest aorta...
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: nabór do przedszkoli 2013/2014

Postautor: Bian » 14 cze 2013, 14:07

Mimo wszelkich minusów obecnego systemu edukacji zgadzam się z Ju, że małe dzieciaki z podstawówki skorzystały na wydzieleniu gimnazjów. Pamiętam, że jak ja poszłam do gimnazjum (pierwszy rocznik), to jednostki pijące/palące/demolujące można było policzyć na palcach jednej ręki. Jak poszłam do liceum i odwiedziłam mamę w szkole (akurat pracowała wtedy w gim.), to się przeraziłam co najmniej połowy uczniów. Niestety świat się zmienia, nasze dzieciaki dorastają dużo wcześniej (niestety zwykle w ten negatywny sposób) i warto chronić maluszki.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Gimnazja - czy to dobre rozwiązanie?

Postautor: Audiolka » 14 cze 2013, 14:37

A w mojej szkole nie było demolowania, narkotyków i podobnych wystepków. Jestem pewna, ze powodem tego była lokalizacja szkoły, czyli wieś, większy rygor, mniejszy dostep do wielu rzeczy. W "tamtych" czasach dzieci ze szkół miejskich uwazały się za lepsze od tych, które chodziły do szkoły na wsi. Pięknie to było pokazane na zawodach sportowych, podczas których widac było jak grupy traktują się nawzajem ("wiejskie" dzieciaki deklasowały miejskie - uroki biegania po łąkach i lasach ;) - i natym konczyło się ich panoszenie)
Teraz tego juz nie ma, bo coraz wiecej ludzi mieszka poza miastem i posyła dzieci do szkoły do miasta. Natomiast od czasu gimnazjum wszytsko się sknociło, policja była tam przynajmniej raz w tygodniu, narkotyki, papierosy, bójki, molestowania dziewczyn przez chłopaków itp. Teraz w gimnazjum jest nowy dyrektor, który tak potrafił dotrzec do dzieciaków, że gdy wchodzi do szkoły oni bija mu brawo. Facet jest stanowczy i potrafi dbac o swoje dzieci. Wyjazdy, wycieczki, zaprasza do gimnazjum dzieci z domu małego dziecka, aby gimnazjalisci nauczyli się szanowania innych. Co do gimnazjum, to dzieci wyszły ze szkoły podstawowej, poszly gdzies dalej i czują się dorośle. Poza tym za trzy lata czeka ich kolejna zmiana otoczenia, czyli licea.
Moim zdaniem sytstem 8 klasowy nie jest złym rozwiązaniem, powinno się po prostu odseparować maluchy od nastolatków, żeby jedni sie drugim nie plątali między nogami.

Sama wybrałam dla Wojtka szkołę podstawową, gdzie w tym samym budynku jest gimnazjum.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Gimnazja - czy to dobre rozwiązanie?

Postautor: Patrycja11 » 14 cze 2013, 14:39

Bian pisze:Mimo wszelkich minusów obecnego systemu edukacji zgadzam się z Ju, że małe dzieciaki z podstawówki skorzystały na wydzieleniu gimnazjów. Pamiętam, że jak ja poszłam do gimnazjum (pierwszy rocznik), to jednostki pijące/palące/demolujące można było policzyć na palcach jednej ręki. Jak poszłam do liceum i odwiedziłam mamę w szkole (akurat pracowała wtedy w gim.), to się przeraziłam co najmniej połowy uczniów. Niestety świat się zmienia, nasze dzieciaki dorastają dużo wcześniej (niestety zwykle w ten negatywny sposób) i warto chronić maluszki.
mogę się tylko pod tym podpisać.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Gimnazja - czy to dobre rozwiązanie?

Postautor: malaJu » 14 cze 2013, 20:07

mietka pisze:w podstawówkach??? o matko... to teraz tak wcześnie się to zaczynało?

teraz w niemal każdym gimnazjum co miesiąc jest policjant z psem i szuka dragów. Ostatnio znaleziono maryśkę w piórniku w szkole katolickiej. Nie ma już świętości :D
Rozmowa na temat wycieczki szkolnej kończy i zaczyna się na ilości flaszek wódki. Bal na zakończenie to jedno wielkie kombinowanie, gdzie wódę schować. Mogłabym godzinami, naprawdę. Nasłucham się na zajęciach. W gimnazjach jest wszystko. Znam takie, gdzie dealuje się antykoncepcją... :shock:
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Gimnazja - czy to dobre rozwiązanie?

Postautor: szaraczarownica » 14 cze 2013, 20:08

malaJu pisze:Znam takie, gdzie dealuje się antykoncepcją

Tzn co? Prezerwatywy na lewo sprzedają? :p
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Gimnazja - czy to dobre rozwiązanie?

Postautor: malaJu » 14 cze 2013, 20:11

szaraczarownica, tabsy, kochana, tabsy ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Gimnazja - czy to dobre rozwiązanie?

Postautor: kari » 14 cze 2013, 20:13

jak dla mnie to chyba jeden z najgorszych pomysłów w reformie szkolnictwa w Polsce, nie uważam, żeby system 8 klas był taki zły, wiadomo pod koniec szkoły uważało się, że prawie wszystko można, ale to chyba też czasy był inne, teraz dostęp do technologii, różnego rodzaju używek w tym e-papierosy, które się pali wszędzie (dziś chłopak w autobusie :o )
wyrwanie dziecka ze znanego środowiska, wrzucenie go w nowe i to w wieku czasem największego buntu, nie jest dobre według mnie, choć niektórym może wyjść na plus
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Gimnazja - czy to dobre rozwiązanie?

Postautor: malaJu » 14 cze 2013, 20:14

kari, e-paierosy to dzieciarnia pali na lekcjach. Wydycha dym do butelek. Ja się tylko zastanawiam, GDZIE SĄ NAUCZYCIELE?
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Gimnazja - czy to dobre rozwiązanie?

Postautor: szaraczarownica » 14 cze 2013, 20:17

malaJu pisze:tabsy, kochana, tabsy

Jak mają lepsze ceny niż w aptekach, to ja poproszę o kontakt :lol:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Gimnazja - czy to dobre rozwiązanie?

Postautor: martula_87 » 14 cze 2013, 20:27

A ja na pewno nie jestem za powrotem ośmiu klas w podstawówce dla mnie za duża różnica wieku.W moje podstawówce działy się cyrki z takimi maluchami. Ja miałam farta bo byłam nietykalna bo mojej przyjaciółki szkolnej brat był w starzej klasie.Ale do dziś pamiętam jak mój kolega z klasy (etap klasy drugiej) został tak rzucony przez cały hol przez chłopaka z klasy siódmej że wszyscy myśleliśmy że już tego nie przeżył.
A gimnazjum cóż ja je wspominam miło. Była drugim rocznikiem i jeszcze miałam takie szczęście że gimnazjum zostało utworzone w mojej podstawówce więc większosc nauczycieli znałam.Może wydaję się to takie straszne osobom które nie chodziły do gimnazjów sama nie wiem ale dla mnie nic strasznego w nim nie było,
No ale też czasy się zmieniły i teraz naprawdę ta młodzież jakaś taka szybsza we wszystkich dziedzinach :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Gimnazja - czy to dobre rozwiązanie?

Postautor: niesia2708 » 14 cze 2013, 20:29

malaJu pisze:Skończyło się demolowanie budynków, łobuzowanie, palenie po toaletach etc. Dzięki temu jest spokojniej, maluszki są bezpieczniejsze.

W mojej szkole na szczęście czegoś takiego nie było. Ale to też było naście lat temu :p :p
Generalnie mój rocznik był ostatnim, który chodził "starym systemem". Pamiętam,że jak poszłam do liceum to pierwszaki były ciche, pokorne, wystraszone?? Włosy spięte, paznokcie nieumalowane, ubiór skromny i respekt przed "profesorami". Po nas był rok przerwy, a później przyszła młodzież po gimnazjum. I cóż- gimnazjalistki były bardziej rozhukane i lepiej "zrobione" niż trzecio-, czwartoklasiści.
Tak na prawdę to nie wiem czy powrót do 8 klas byłby taki super. Młodzież jest teraz zupełnie inna,niż w "naszych" czasach i chyba tylko położenie nacisku na kwestię wychowania przez rodziców i temperowanie młodzieży ma jakiś sens.
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Gimnazja - czy to dobre rozwiązanie?

Postautor: agnieszka19 » 14 cze 2013, 20:37

martula_87 pisze:A gimnazjum cóż ja je wspominam miło. Była drugim rocznikiem


Dokładnie tak jak ja:) Najlepsze wspomnienia mam z gimnazjum. Miałam super klasę!
Co do powrotu do 8 klas to też nie mogę wyrobić sobie określonego zdania. Jedne i drugie argumenty są dość sensowne...
Ale jeśli chodzi o moją szkołę podstawową to nigdy nie byłam świadkiem przemocy. Nie czułam strachu. Może dlatego, że korytarz gdzie były klasy 1-3 był oddzielony od reszty szkoły drzwiami,które na przerwie były zamykane.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Gimnazja - czy to dobre rozwiązanie?

Postautor: martula_87 » 14 cze 2013, 20:42

agnieszka19 pisze:Może dlatego, że korytarz gdzie były klasy 1-3 był oddzielony od reszty szkoły drzwiami,które na przerwie były zamykane.

U nas nie było niestety tego podziału
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Gimnazja - czy to dobre rozwiązanie?

Postautor: szaraczarownica » 15 cze 2013, 7:26

agnieszka19 pisze:korytarz gdzie były klasy 1-3 był oddzielony od reszty szkoły drzwiami,które na przerwie były zamykane.

U nas było w ogóle osobne wejście do szkoły.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Gimnazja - czy to dobre rozwiązanie?

Postautor: Blue » 29 wrz 2016, 19:51

Jakie macie zdanie-czy pomysł likwidowania gimnazjów jest dobry czy zły?
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Gimnazja - czy to dobre rozwiązanie?

Postautor: klarysa » 30 wrz 2016, 8:34

Zły. Jak widać wyżej, bałam się na początku gimnazjów. Ale z czasem okazało się, że to był całkiem dobry pomysł. Zmieniać można podstawy programowe, ale nie strukturę szkół. Wk... mnie niesamowicie to, że ta reforma jest robiona w takim pośpiechu, wszędzie kompletny chaos. To nie zadziała, nie ma prawa.
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Gimnazja - czy to dobre rozwiązanie?

Postautor: klarysa » 30 wrz 2016, 8:36

klarysa pisze:Zły. Jak widać wyżej, bałam się na początku gimnazjów. Ale z czasem okazało się, że to był całkiem dobry pomysł. Zmieniać można podstawy programowe, ale nie strukturę szkół. Wk... mnie niesamowicie to, że ta reforma jest robiona w takim pośpiechu, wszędzie kompletny chaos, nauczyciele nie wiedzą, co będzie, dyrektorzy też, samorządowcy, którzy przecież za to zapłacą, rodzice podobnie . O dzieciach w ogóle nikt nie myśli. :(
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times


Wróć do W szkole

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości