Wybór szkoły

Dział o problemach i radościach dzieci w wieku szkolnym.

Re: Wybór szkoły

Postautor: MamaŻaby » 21 sty 2015, 11:44

kasieńka 85 pisze:Ale gdybym to ja musiała podjąć decyzję to zwracałabym uwagę na wyposażenie szkoły, ofertę zajęć dodatkowych, czy szkoła uczestniczy w projektach, konkursach. Pewnie wybrałabym szkołę mniejszą, z kilkoma oddziałami a nie kilkunastoma.

ja zrobiłam właśnie tak. Brałam pod uwagę kryteria wymienione powyżej.
lmyszka pisze:Ale nie ma tam tego "czegoś" co sprawia że ufam szkole i wierze, że krzywda mojemu dziecku się nie stanie.

No i nie oszukujmy się ale przy naborze nie będziesz wiedziała jakie jest podejście do dzieci. To się okazuje dopiero w praniu, czyli po pierwszym dzwonku w szkole. Należy też brać pod uwagę, że szkoła ma więcej dzieci niż przedszkole więc i podejście do maluchów jest inne niż w przedszkolu. Stawia się tam bardziej na samodzielność i wiedzę dziecka, że np. nie wolno samemu iść z kimś obcym, nie oddalać się od pani. Np. w naszej szkole w szatni jest taki gwar i ścisk, że po wyjściu z zajęć nauczycielka nie ma 100% pewności czy wszystkie dzieci poszły ze swoimi opiekunami czy może dajmy na to z sąsiadką (daję taki przykład bo zdarzyło się, że umówiłam się z sąsiadką na odbiór jej dziecka - albo ona mojego - i nie informowałyśmy o tym nikogo, i nie było problemu).
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: kasieńka 85 » 21 sty 2015, 11:53

MamaŻaby pisze:Np. w naszej szkole w szatni jest taki gwar i ścisk, że po wyjściu z zajęć nauczycielka nie ma 100% pewności czy wszystkie dzieci poszły ze swoimi opiekunami czy może dajmy na to z sąsiadką (daję taki przykład bo zdarzyło się, że umówiłam się z sąsiadką na odbiór jej dziecka - albo ona mojego - i nie informowałyśmy o tym nikogo, i nie było problemu).
:shock: wiadomo, nie mam takiej kontroli nad opuszczeniem placówki przez dziecko jaka jest w przedszkolu ale chociaż wzrokowo ogarniam kto z kim wychodzi.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: Blue » 21 sty 2015, 12:50

To prawda,że to jak szkoła funkcjonuje dowiemy się dopiero w praktyce.Wyposażenie może być super,a np podejście dyrekcji czy nauczycieli kiepskie.

Co do naszej szkoły-nie twierdzę,że to najlepsza publiczna szkoła w mieście 8-) ,ale jest przyzwoita.O nauczycielach nauczania początkowego się nie wypowiadam,bo to się dopiero okaże,z rozmów jednak rodzice są zadowoleni.W roku szkolnym 2014/2015 było 5 klas pierwszych,w tym 2 sportowe.Dużo bo i szkoła jest WIELKA.To z pewnością jej minus,że taki moloch.Ale ja ten moloch kocham i wiedziałam,że JEŚLI znajdziemy mieszkanie tutaj,to moje dzieci właśnie do tej szkoły będą chodzić.Plusami szkoły jest dobre zaplecze sportowe i ogólnie całkiem niezła infrastruktura także dotycząca innych rzeczy.Jest basen (od 1 klasy),kilka sal gimnastycznych,w tym 1 z a'la trybunami (no,powiedzmy) :mrgreen: Lokalizacja-osiedlowa,w zasięgu 15 min spacerem.Klasy 1-3 są odseparowane od klas 4-6.Świetlica też OK.Dzieci mają swoje szafki w salach i tam jest większość ich wyprawki.Reszty dowiemy się we wrześniu w praktyce.Minusy jakieś na pewno się wykrzaczą,a jakże.Ogólnie jednak z samej szkoły jestem zadowolona.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: lmyszka » 21 sty 2015, 20:19

Nie wiem jak w innych szkołach to funkcjonuje ale u nas świetlica wygląda tak.
Dziecko wchodzi o 13 na świetlice ( jakaś 50 lekko ) i ustawiają się w kolejce do zapisania.
Jeśli dziecko jest mniej ograniete i się nie zapiszę to Pani na liście Go nie ma.

Raz miałam okazję uczestniczyć w sytuacji gdzie mama przyszła po syna ( 1 klasa ) wchodzi po niego na świetlicę a jego nie ma, Pani patrzy na listę, że dziecko nie było zapisane.
Znerwicowana mama zaczyna dzwonić po rodzinie czy ktoś go nie odebrał, aż po którymś telefonie okazuje się, że babcia przyszła po niego.

Ok, błąd babci że nie uprzedziła, ale gdzie była Pani ze świetlicy, która nie miała zapisanego dziecka i nie wiedziała o jego obecności???
Mogło wyjść sobie, iść z kimkolwiek.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: malaJu » 21 sty 2015, 23:10

lmyszka, po pierwsze, wina nauczyciela prowadzącego, że nie odprowadził dzieci pod samiuśkie drzwi świetlicy. Jednak po drugie, jeśli jakieś dziecko miałoby takie pomysły, by w pierwszej klasie wyjść ze szkoły bez dorosłego, to albo jest szaleńczo odważne, albo totalnie niedojrzałe. albo poważnie zaburzone. Ale takie dzieci/cechy się widzi i takich dzieci szczególnie się pilnuje. Jak długo pracuję w szkole, nie słyszałam, by jakiś pierwszak sam wyszedł. Co innego starsi, powyżej klasy 4. Ich praktycznie się nie pilnuje, bo często sami do domu wracają.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: lmyszka » 22 sty 2015, 7:42

malaJu, no właśnie u nas jest ten problem z pilnowaniem. Już nawet poszło oficjalne pismo naszej zerówkowej grupy do dyrekcji i czekamy na jej odpowiedź.

Dzieci odbierane ze świetlicy w ogóle nie są kontrolowane.
Można odebrać dziecko a nauczyciel nawet tego nie zauważa :evil:

malaJu pisze:lmyszka,jeśli jakieś dziecko miałoby takie pomysły, by w pierwszej klasie wyjść ze szkoły bez dorosłego, to albo jest szaleńczo odważne, albo totalnie niedojrzałe. albo poważnie zaburzone.


No mój mądruś w przedszkolu próbował z innymi kolegami opuścić teren bo wypadła im piłka po za płot, na szczęście nauczycielka w porę ich dostrzegła. Więc ja bym do tak małych dzieci miałą jednak ograniczone zaufanie bo najpierw robią, potem myślą :twisted:
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: malaJu » 22 sty 2015, 7:45

Nie że bagatelizuję, ale wyjście za płot to pikuś. Ja już oczami wyobraźni widziałam dziecko, które próbuje dojść do domu. To by była misja niemożliwa. 8-)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: lmyszka » 22 sty 2015, 7:48

malaJu, wiesz co jeśli chodzi o powrót to Wiktor zna drogę świetnie, jedyne czego bym się bała to ulic. Ale trafić by trafił.

Bosz gdzie czasy gdy w jego wieku szło się na podwórko grać w gumę czy piłkę i nie było tabunu rodziców w koło :roll:
A do szkoły to do 18 będę go odprowadzać i odbierać :lol:
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: malaJu » 22 sty 2015, 7:49

lmyszka pisze:Bosz gdzie czasy gdy w jego wieku szło się na podwórko grać w gumę czy piłkę i nie było tabunu rodziców w koło :roll:

Od lat się nad tym zastanawiam...
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: lmyszka » 22 sty 2015, 7:53

Czuje się jak moja mama pisząc to, ale będzie jeszcze gorzej :|
Podstawówka to pikuś ( choć i ona mnie przeraża ) nie wiem jak to będzie gdy pójdzie do gimnazjum.

Scenka rodzajowa z szatni ( dziewczynka z 1 klasy, wyglądająca spokojnie na 4 ) przebiera się i woła do koleżanki klepiąc się w wypięte pośladki :
- cmoknij mnie w dupę.

Koniec/Kurtyna :roll:
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: Misiak » 22 sty 2015, 8:25

U nas prawdopodobnie wybór będzie jasny- nasza "wiejska" szkoła. 500 metrów od naszego domu (mam na nią właściwie widok). Jest tam póki co zerówka, podstawówka, gimnazjum. Od przyszłego roku prawdopodobnie przedszkole. Wydaje mi się (z relacji sąsiadki, która jest tam nauczycielką), że szkola jest ok i przebywanie przez dziecko większości okresu nauczania w tej samej grupie ma więcej plusów niż minusów, przynajmniej w zakresie bezpieczeństwa. Nie wiem jak z poziomem, ale dzieci które kończą ją dostają się do liceów w okolicach, więc chyba ok. Zresztą jeszcze mamy trochę czasu, no chyba że chodzi o przedszkole, mocno kibicuję, by tu powstało.
Ale co do świetlicy, ja też pewnie będę odbierać Niunię jak długo się da osobiście, a ona będzie czekać. Tak sobie wspominam jak ja mając 8-9 lat zasuwalam 2 km sama i to przez tory (nie jedne, całe skupisko bo niedaleko byla stacja), i ani mama ani ja nie miałyśmy żadnego "ale"... czasy się zmieniają i to niestety na gorsze.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: kasieńka 85 » 22 sty 2015, 9:35

lmyszka pisze:Scenka rodzajowa z szatni ( dziewczynka z 1 klasy, wyglądająca spokojnie na 4 ) przebiera się i woła do koleżanki klepiąc się w wypięte pośladki :
- cmoknij mnie w dupę.

Koniec/Kurtyna :roll:
to nie jest odosobniony przypadek.

lmyszka jestem bardzo ciekawa co Wam dyrekcja odpowie na Wasze pismo...Daj koniecznie znać.
Dla mnie świetlica a raczej kwestia "przekazania" dzieci pod jej opiekę to trudna organizacyjnie sprawa. Jest przerwa, kilka klas kończy o tej samej godzinie i dużo dzieci wchodzi na świetlicę. U mnie pierwszaki świetnie sobie radziły. Raz, że rodzice przypominali, że mają iść na świetlicę a dwa ja przed opuszczeniem klasy im jeszcze raz przypominałam i kontrolowałam czy dotarły na korytarz świetlicowy. "Obiekty" problematyczne dodatkowo pod kontrolą. I tak, jak malaJu pisała, dzieci, o których wiadomo, że mogą coś odstawić są bacznie obserwowane.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: kochecka » 22 sty 2015, 10:04

ja się bardzo boję jak to bedzie wygladać w naszej szkole z tą świetlicą. Pierwszaki są zupełnie w innym budynku, dwie ulice dalej, niż reszta szkoły (tym samym świetlica). Maksiu żeby dostać się do świetlicy będzie musiał dwa razy przejść przez ulicę. A żeby było ciekawiej to stołówka jest jeszcze w innym budynku. Mam nadzieję, że ktoś te dzieciaki tam zaprowadzi bo ciężko mi to sobie wyobrazić :roll:
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: kasieńka 85 » 22 sty 2015, 10:10

kochecka pisze:Mam nadzieję, że ktoś te dzieciaki tam zaprowadzi bo ciężko mi to sobie wyobrazić :roll:
myślę, że ktoś je będzie odprowadzał. Skrajny optymista, czyt. idiota puściłby je same.

Tak mi się przypomniało, a propo zerówki. Gdy pracowałam w szkole na Widzewie to tam nauczyciel prowadził te dzieci na świetlicę przed dzwonkiem na przerwę. Wtedy była większa kontrola nad nimi.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: malaJu » 22 sty 2015, 10:56

kasieńka 85 pisze:Skrajny optymista, czyt. idiota puściłby je same
=)))) =)))) =))))
Ale wiesz, głupców nie sieją ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: kasieńka 85 » 22 sty 2015, 11:05

malaJu pisze:Ale wiesz, głupców nie sieją ;)
i z takich żyją towarzystwa ubezpieczeniowe i prawnicy =))))
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: MamaŻaby » 22 sty 2015, 16:48

lmyszka pisze:Bosz gdzie czasy gdy w jego wieku szło się na podwórko grać w gumę czy piłkę i nie było tabunu rodziców w koło

taki off-top a propos powyższej wypowiedzi:
no to ja się przyznaję, że moja Żaba w lato bawi się z koleżankami na podwórku przed blokiem, przy czym ani ja ani rodzice koleżanek nie są z nimi tylko w domach. Dziewczynki mają przykazane, że z nikim obcym mają nie rozmawiać, uważać jak będą przechodzić przez jezdnię i meldować się co jakiś czas domofonem. Poza tym ode mnie z kuchni jest widok na plac zabaw więc od czasu do czasu zerkam czy nic się nie dzieje.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: caixa » 22 sty 2015, 18:31

MamaŻaby, a od jakiego wieku tak ją "wypuszczasz"?
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: kasieńka 85 » 22 sty 2015, 18:36

MamaŻaby, ja bym się chyba bała. Ale czasami mam zbyt bujną wyobraźnię.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: martula_87 » 22 sty 2015, 19:43

kasieńka 85 pisze:MamaŻaby, ja bym się chyba bała. Ale czasami mam zbyt bujną wyobraźnię.

Ja też ale kurczę sama jako dziecko wychodziłam na podwórko ;;) No może nie byłam taka mała ale w okolicach 2 klasy szkoły podstawowej na bank i strasznie miło wspominam te czasy. Mieliśmy bardzo fajną podwórkową bandę :lol: Ale czasy tez były inne...
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: wikusia » 22 sty 2015, 19:55

wikusia
SuperMama
 
Posty: 606
Rejestracja: 23 lis 2012, 20:48
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: agnieszka19 » 22 sty 2015, 20:08

MamaŻaby pisze:no to ja się przyznaję, że moja Żaba w lato bawi się z koleżankami na podwórku przed blokiem, przy czym ani ja ani rodzice koleżanek nie są z nimi tylko w domach.


Gdybym miała widok na plac zabaw też pewnie Natalkę bym wypuściła... Ale niestety... Od polacu zabaw dzieli nas jeden blok... Ale za blokiem latem była kilka razy. Czasem sama szła, brała sobie koc i robiła piknik a raz czy dwa była z kuzyna synem. Biegali i bawli sie w chowanego... Ale dalej póki co nie wchodzi w grę...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: malaJu » 22 sty 2015, 23:03

martula_87 pisze:Mieliśmy bardzo fajną podwórkową bandę :lol:

o, i to jest sedno problemu. Mieliście (mieliśmy) bandę, a teraz to są grupki kilkorga dzieci max. Stąd te lęki, bo gdybym wiedziała, że moje dzieci są na bezpiecznym terenie w grupie 10 dzieci, to to jednak większa pewność, że żaden idiota nie postanowi zrobić im krzywdę.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: Justinaa » 19 lut 2015, 11:26

tak jak wiem, że Hania ma niecałe 4 lata i do szkoły jeszcze hen hen :-) co nie zmienia faktu, że powoli zaczynam się zastanawiać nad wyborem, zwłaszcze, że nie będzie raczej całe życie mieszkać tutaj, gdzie mieszkamy :-)

SP 42 która też na naszym osiedlu ma bardzo słabe i opinie i wyniki, a poza tym, patrz wyżej, więc pozostaje open topic do przemyślenia :-)
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: Deco-Ania » 19 lut 2015, 13:20

Zaczynam się zastanawiać czy jest sens składać wniosek o przyjęcie do szkoły spoza naszego obwodu.
Podobno dyrektorzy raczej niechętnie przyjmują dzieci nie z ich rejonu.

W sumie poza moim widzi-mi-się, to nie mamy żadnych rozsądnych argumentów, więc obawiam się, że szanse mamy zerowe :-(
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: kasieńka 85 » 19 lut 2015, 13:33

Deco-Ania pisze:Podobno dyrektorzy raczej niechętnie przyjmują dzieci nie z ich rejonu.
serio?
Z tego, co wiem to szkoła nie może nie odmówić dziecku z rejonu. Możliwe, że mała liczba przyjęć spoza rejonu wiąże się z tym, że rodzice w większości składają podania do szkół rejonowych. Wtedy jest mniej miejsca dla dzieci nierejonowych.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: mietka » 19 lut 2015, 14:19

podobno ma być internetowa rekrutacja.....

ja na razie złożyłam dokumenty Helci do jedynki i mam nadzieję, ze system rekrutacyjny tego nie zmieni :D
ale podobno priorytetem jest rodzeństwo w szkole, więc nie ma szans, żeby się nie dostała.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mietka
SuperMama
 
Posty: 660
Rejestracja: 12 sty 2013, 19:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: kasieńka 85 » 19 lut 2015, 15:01

mietka pisze:podobno ma być internetowa rekrutacja.....
też o tym czytałam. I że są kryteria, za które otrzymuje się punkty.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: kochecka » 19 lut 2015, 15:12

w naszym wniosku były opcje do zaznaczenia:
1.W szkole obowiązek szkolny spełnia rodzeństwo dziecka
2.Dziecko uczęszczało do oddziału wychowania przedszkolnego (tzn do zerówki) w Szkole nr...(czyli tej do której składaliśmy ten wniosek)
3.W obwodzie szkoły zamieszkują krewni dziecka (babcia, dziadek) wspierający rodziców (opiekunów) w zapewnieniu mu należytej opieki
4.Rodzic (opiekun) dziecka jest pracownikiem szkoły
5.Miejsce pracy rodziców znajduje się w pobliżu szkoły
6.Jedno z rodziców jest absolwentem szkoły

A przyjmą nas o ile zostaną jakieś miejsca po przyjęciu wszystkich dzieci z rejonu.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: malaJu » 19 lut 2015, 20:57

No, to u mnie pkt 3,5,6 zaliczone :)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: agnieszka19 » 19 lut 2015, 21:21

U mnie 3 i 6- może się uda...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: Deco-Ania » 19 lut 2015, 21:35

3 i jak trochę naciągnę to 5
Czyli chyba kiepsko.

A powiedzcie mi - jesli wybrana szkoła nas nie przyjmie, to rejonowa później musi?? Czy będę w razie czego musiała szukać jakiejkolwiek szkoły?
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: kasieńka 85 » 19 lut 2015, 21:43

Deco-Ania pisze:A powiedzcie mi - jesli wybrana szkoła nas nie przyjmie, to rejonowa później musi?? Czy będę w razie czego musiała szukać jakiejkolwiek szkoły?
moim zdaniem szkoła rejonowa musi przyjąć.

Wiecie co? Myślę, że te kryteria to każda szkoła ma swoje. W innej znalazłam takie:
a) kandydat uczęszcza do przedszkola usytuowanego w obwodzie Szkoły – 10 punktów;
b) rodzeństwo kandydata aktualnie uczy się w Szkole – 8 punktów;
c) rodzeństwo kandydata jest absolwentem Szkoły - 6 punktów;
d) rodzic (opiekun prawny) jest absolwentem Szkoły - 6 punktów;
e) złożenie Deklaracji wewnętrznej w określonym terminie (w październiku – 10 pkt., w listopadzie - 8 pkt., w grudniu
– 6 pkt., w styczniu – 4 pkt., w lutym – 2 pkt.);
f) umieszczenie Szkoły szkoły pierwszego wyboru we Wniosku
- 4 punkty;
g) kandydat zamieszkuje na terenie gminy Łódź – 2 punkty.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: Deco-Ania » 19 lut 2015, 22:11

kasieńka 85 pisze:Myślę, że te kryteria to każda szkoła ma swoje
Zgadza się. To chyba wynika z jakiegoś rozporządzenia czy ustawy.Chyba ostatnio o tym czytałam.
Rejonowa szkoła ma obowiązek przyjąć tak jakby z urzędu, a każda szkoła może ustalić swoje kryteria dla kandydatów spoza obwodu.
Jutro sprawdzę.

Ja niestety znam kryterium, którym kieruje się p. dyrektor na pierwszym miejscu. Jak dla mnie - nie do spełnienia.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: kasieńka 85 » 19 lut 2015, 22:18

Deco-Ania, jakie? I piszesz o szkole do której chcielibyście posłać Antosia?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: Deco-Ania » 20 lut 2015, 8:16

kasieńka 85 pisze:Deco-Ania, jakie?
Oficjalne są w stylu tych co pisałyście wyżej. Ale najistotniejsze jest to nieoficjalnie - deklaracja rodziców w jakiej wysokości finansowo będą wspierać szkołę.
Info potwierdzone przez trzy niezależne osoby.
Dla mnie nie do przyjęcia, tym bardziej, że mówimy o szkole publicznej. I nie dlatego, że nie bylibyśmy w stanie tego zrobić, ale dla zasady.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: kasieńka 85 » 20 lut 2015, 8:21

Deco-Ania pisze:
kasieńka 85 pisze:Deco-Ania, jakie?
Oficjalne są w stylu tych co pisałyście wyżej. Ale najistotniejsze jest to nieoficjalnie - deklaracja rodziców w jakiej wysokości finansowo będą wspierać szkołę.
Info potwierdzone przez trzy niezależne osoby.
Dla mnie nie do przyjęcia, tym bardziej, że mówimy o szkole publicznej. I nie dlatego, że nie bylibyśmy w stanie tego zrobić, ale dla zasady.
żartujesz?
Nie do pomyślenia.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: Deco-Ania » 20 lut 2015, 8:32

Wiesz, gdybym to usłyszała tylko od jednej osoby - to mogłabym pomyśleć, że to kolejna próba zniechęcenia mnie do czegoś lub delikatna sugestia do wyboru innej szkoły.
Ale potwierdziły to także inne osoby.

A oficjalne kryteria są takie:
Dziecko uczęszcza do przedszkola znajdującego się w najbliższej odległości od naszej szkoły (20 pkt)
Dziecko, którego rodzeństwo kontynuuje edukację w naszej szkole (10 pkt)
Kolejność wyboru szkoły zgodnie z preferencją umieszczoną we wniosku (6 pkt - I preferencja)
Kolejność wyboru szkoły zgodnie z preferencją umieszczoną we wniosku (4 pkt - II preferencja)

Czyli możemy mieś raptem punktów: 6
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: Deco-Ania » 20 lut 2015, 9:04

Deco-Ania pisze:To chyba wynika z jakiegoś rozporządzenia czy ustawy.Chyba ostatnio o tym czytałam.
Rejonowa szkoła ma obowiązek przyjąć tak jakby z urzędu, a każda szkoła może ustalić swoje kryteria dla kandydatów spoza obwodu.
Jutro sprawdzę

No i sprawdziłam. Wiadomo, że chodzi o ustawę o oświacie:

Art. 20e.
(...)
5. Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej i do klasy pierwszej publicznego gimnazjum, którym ustalono obwód, dzieci i młodzież zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu.
(...)
3. Kandydaci zamieszkali poza obwodem publicznej szkoły podstawowej lub publicznego gimnazjum mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana publiczna szkoła podstawowa lub dane publiczne gimnazjum nadal dysponuje wolnymi miejscami. W postępowaniu rekrutacyjnym są brane pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący, z uwzględnieniem zapewnienia jak najpełniejszej realizacji potrzeb dziecka i jego rodziny oraz lokalnych potrzeb społecznych, oraz może być brane pod uwagę kryterium dochodu na osobę w rodzinie kandydata, o którym mowa w art. 20c ust. 5. Przepisy art. 20c ust. 9 i 10 stosuje się.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: Blue » 22 lut 2015, 16:22

U nas wybór szkoły mnie nie trapi,jeżeli z jakichkolwiek powodów (np dużej ilości dzieci w klasie, indywidualne podejście do ucznia itp) miałabym dopuszczać myśl o zmianie szkoły, to chyba tylko na prywatną/niepubliczną.
Z ciekawości zapytam-czy któreś z Waszych dzieci chodzi do "płatnej" podstawówki?
Audi-czy mi się dobrze kojarzy że Twój syn chodzi do takiej?Jak wrażenia?
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: Ewa » 26 lut 2015, 18:23

My też zastanawiamy się nad wyborem szkoły - a może nie tyle co nad wyborem jak nad opinią. Póki co syn chodzi do zerówki w szkole 199 na Widzewie. Jesteśmy zadowoleni, szkoła duża ale fajna. Tylko że planujemy przeprowadzkę na Radogoszcz wiosną lub wczesnym latem i szukam właśnie opini na temat szkoly 122. Jeśli ktoś z Was wiedziałby co nieco to proszę o kontakt. I może jeszcze przy okazji spytam o opinie przedszkola tego koło szkoły 122 oraz tego na Stawowej, bo przecież bliźniaki też zmienią swoje otoczenie.
Pozdrawiam
Ewa
 
Posty: 39
Rejestracja: 23 lis 2012, 21:58
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0 time

Re: Wybór szkoły

Postautor: Deco-Ania » 02 mar 2015, 8:52

Deco-Ania pisze:Ale najistotniejsze jest to nieoficjalnie - deklaracja rodziców w jakiej wysokości finansowo będą wspierać szkołę.

kasieńka 85 pisze:żartujesz?


No więc w wybranej przez nas szkole kryterium przyjęcia dzieci spoza obwodu stało się chyba oczywiste.
W dodatkowym dokumencie, który trzeba złożyć w szkole bardzo jasno jest napisane:
13. Deklaruję na rzecz szkoły następującą pomoc:
a) finansową:……………………………………………………………………………………………
………………………………………………………………………………………………………..
b) rzeczową:…………………………………………………………………………………………….
………………………………………………………………………………………………………..
c) prace w zakresie:……………………………………………………………………………………..
………………………………………………………………………………………………………..
d) inne formy współpracy:……………………………………………………………………………...
………………………………………………………………………………………………………..
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: kasieńka 85 » 02 mar 2015, 8:55

Deco-Ania, dla mnie szok :shock: I aż mnie dziw bierze, że władze się tym nie zainteresowały.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: ava » 02 mar 2015, 9:23

kasieńka 85 pisze:Deco-Ania, dla mnie szok
Dla mnie też. Szkoda słów :evil:
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: martula_87 » 02 mar 2015, 9:30

Deco-Ania, no to nieźle a jak możesz to napisz mi na pw która podstawówka tak wybitna....
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: MamaŻaby » 02 mar 2015, 11:42

Deco-Ania, jestem w szoku :o :shock:

Ewa pisze:Póki co syn chodzi do zerówki w szkole 199 na Widzewie. Jesteśmy zadowoleni, szkoła duża ale fajna.

to może nasze dzieci razem chodzą, bo Żaba też w zerówce w 199 :)

Przed chwilą wypełniłam wniosek elektroniczny o przyjęcie do I klasy.
Były stresy przy naborze do żłobka, do przedszkola i do zerówki. Chociaż do szkoły nie muszę się martwić bo to nasza rejonówka. I w dodatku bardzo dobra :D
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: Emi » 02 mar 2015, 15:56

Nasz Adaś idzie do SP 56 :-) Jest to była podstawówka mojego męża więc i kadra znana. A najważniejsze jest to, że jest taaak blisko :) minutka spacerkiem
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: caixa » 02 mar 2015, 16:22

Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: MamaŻaby » 02 mar 2015, 23:28

MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: agnieszka19 » 03 mar 2015, 0:14

Wniosek wypełniłam... Ale obawiam się, że nie uda nam się dostać do wybranej szkoły... Otwierają tylko 3 klasy pierwsze a roczniki idą dwa... Kilka punktów mamy m.in za to że:
- dziadkowie mieszkają blisko szkoły
- że jestem absolwtentką
- że szkoła pierwszego wyboru
- że jestem pracownikiem oświaty

No i chyba tyle...

Jak nie 44 to młoda będzie chodziła do 19...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do W szkole

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości