Wybór szkoły

Dział o problemach i radościach dzieci w wieku szkolnym.

Wybór szkoły

Postautor: asiolcza » 13 lis 2013, 14:07

Do jakiej szkoły chodzą wasze dzieciaczki?
Hania chodzi do szkoły podstawowej nr 2 na ulicy Sienkiewicza. Jest to szkoła dla klas 1-3. Nie ma dzwonków. Dzieci mają przerwy wtedy, jak Pani zauważy znużone dzieciaki. Sale są bardzo przestronne z łazienkami, więc maluchy nie plączą się po korytarzach. Dyrektorka jest przemiła i bardzo kontaktowa z uczniami. Jestem bardzo zadowolona z tej szkoły, szczególnie,że Hania poszła do pierwszej klasy w wieku 6 lat. Córka też bardzo lubi szkołę i często narzeka, że jest weekend , i trzeba zostać w domu ;;)
Obrazek
Awatar użytkownika
asiolcza
 
Posty: 27
Rejestracja: 24 cze 2013, 20:32
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Wybór szkoły

Postautor: agnieszka19 » 13 lis 2013, 14:13

asiolcza pisze:Jest to szkoła dla klas 1-3. Nie ma dzwonków. Dzieci mają przerwy wtedy, jak Pani zauważy znużone dzieciaki.


Fajnie by było jakby w każdej szkole tak było... Z tego co wiem taka jest idea, ale ponieważ w szkołach są też dzieci starsze dzwonki muszą być choćby dla nich... Pytanie jak zrobić aby dzwonki dotyczyły i były słyszalne tylko dla starszaków???

Moja na 90 % pójdzie do szkoły 44 na retkini. Ja do tej szkoły chodziłam i bardzo bardzo ją lubiłam. A że mieszkamy blisko to raczej na tą szkołę się zdecyduje :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: szaraczarownica » 13 lis 2013, 14:21

agnieszka19 pisze:Pytanie jak zrobić aby dzwonki dotyczyły i były słyszalne tylko dla starszaków???

U mnie w podstawówce tak było, ale szkoła jest ogromna. Po prostu klasy 1-3 były w całkowicie osobnym korytarzu oddalonym od reszty szkoły.

asiolcza pisze:Jest to szkoła dla klas 1-3

Ja widzę jeden minus takiego rozwiązania. Kończą szkołę i muszą iść do zupełnie nowej, która jest dla klas 1-6, więc wchodzą w środowisko, które jest już jakoś tam zżyte.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: agnieszka19 » 13 lis 2013, 14:24

szaraczarownica pisze:U mnie w podstawówce tak było, ale szkoła jest ogromna. Po prostu klasy 1-3 były w całkowicie osobnym korytarzu oddalonym od reszty szkoły.


W mojej podstawowce klasy 1-3 też miały osobne piętro, zamykane, ale dzwonek i tak było słychać...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: asiolcza » 13 lis 2013, 14:27

Ja widzę jeden minus takiego rozwiązania. Kończą szkołę i muszą iść do zupełnie nowej, która jest dla klas 1-6, więc wchodzą w środowisko, które jest już jakoś tam zżyte.
Cała klasa przenoszona jest do szkoły ulicę dalej. Oczywiście ktos może odejść z klasy, ktoś dojść, ale cała klasa przenoszona jest razem. Nie rozbijają jej. ::) Tak jest w tej szkole od dawna. To tak jakby klasa zmieniła budynek.
Obrazek
Awatar użytkownika
asiolcza
 
Posty: 27
Rejestracja: 24 cze 2013, 20:32
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Wybór szkoły

Postautor: szaraczarownica » 13 lis 2013, 14:32

agnieszka19 pisze:
szaraczarownica pisze:U mnie w podstawówce tak było, ale szkoła jest ogromna. Po prostu klasy 1-3 były w całkowicie osobnym korytarzu oddalonym od reszty szkoły.


W mojej podstawowce klasy 1-3 też miały osobne piętro, zamykane, ale dzwonek i tak było słychać...

Rzuć sobie okiem w mapach googla na SP184 - jest pewna różnica w rozmiarach :lol:
Za moich czasów klasy 1-3 były w tej środkowej odnodze. Wyciszenie dzwonka to nie był problem. Wystarczyło go tam nie zamontować ;)

asiolcza pisze:Cała klasa przenoszona jest do szkoły ulicę dalej. Oczywiście ktos może odejść z klasy, ktoś dojść, ale cała klasa przenoszona jest razem. Nie rozbijają jej. Tak jest w tej szkole od dawna. To tak jakby klasa zmieniła budynek.

A no to zmienia sytuację :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: agnieszka19 » 13 lis 2013, 14:35

No faktycznie wielka :) A "moja" wydawała mi się duża 8-)
Chyba mój kuzyn chodził do tej szkoły... Tam były zerówki?
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: szaraczarownica » 13 lis 2013, 14:38

agnieszka19, tam było przedszkole i podstawówka, a obecnie jest również gimnazjum, także całkiem możliwe :)
Żeby pokazać jak dużo uczniów potrafiła pomieścić napiszę tylko, że w moim roczniku było 10 klas równoległych, a w roczniku o rok starszym 11. No ale to był sam szczyt wyżu demograficznego ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: agnieszka19 » 13 lis 2013, 14:40

szaraczarownica pisze: w moim roczniku było 10 klas równoległych


ło matko... To nieźle. U nas były 4 klasy i mówiono, że to dużo. No ale to były trochę inne lata :twisted:
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: Audiolka » 13 lis 2013, 15:15

Mój Wojtek chodzi do szkoły, w której jest także gimnazjum. I przyznam, że było to dla mnie naprawde bardzo ważne. Za dużo napatrzyłam sie na nastolatków, którzy po zmianie szkoły (podstawowej na gimnazjum) wchodzą w zupełnie nowe srodowisko i albo czują się bardzo dorosli, albo zagubieni, allbo maja mnogo problemów. Tutaj będą ciągle Ci sami nauczyciele, to samo otoczenie.
Szkoła podchodzi bardzo indywidualnie do każdego dziecka, jesli widza, że z którymś coś sie dzieje, interwencja nastepuje od razu. Stołówka szkolna serwuje obiady gotowane na miejscu, nie z kateringu.

To tak na szybko :)
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: szaraczarownica » 13 lis 2013, 15:38

Audiolka pisze:Mój Wojtek chodzi do szkoły, w której jest także gimnazjum. I przyznam, że było to dla mnie naprawde bardzo ważne.

Wprawdzie Stasiowi jeszcze daleko do szkoły, ale ja już się nad tym zastanawiałam, bo w tym roku do szkoły szła córka kuzynki Jacka, a w przyszłym idzie syn kuzyna. Wszyscy mieszkamy na tym samym osiedlu oraz kuzynka, kuzyn oraz ja chodziliśmy do tej samej podstawówki, więc w trakcie któregoś spotkania rozważaliśmy we trójkę wszystkie za i przeciw.
I z tych samych powodów co Ty na chwilę obecną wyślę Stasia do SP184, do której kawałek mamy, a nie do SP206, którą mamy praktycznie pod nosem. W tej pierwszej jest też gimnazjum, w drugiej nie.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: agnieszka19 » 13 lis 2013, 15:51

Audiolka pisze:Wojtek chodzi do szkoły, w której jest także gimnazjum. I przyznam, że było to dla mnie naprawde bardzo ważne. Za dużo napatrzyłam sie na nastolatków, którzy po zmianie szkoły (podstawowej na gimnazjum) wchodzą w zupełnie nowe srodowisko i albo czują się bardzo dorosli, albo zagubieni, allbo maja mnogo problemów.


Dokładnie o tym samym pomyślałam. W "mojej" podstawówce też jest gimnazjum :) Bliżej bloku mamy inną szkołę, ale biorąc pod uwagę to, że chodziłam do tamtej i to że jest tam gimnazjum Natalka pójdzie właśnie tam. Dobrze nam się trafiło, bo nie będzie musiała pokonywać ruchliwej ulicy- mamy kładkę na wprost :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: malaJu » 13 lis 2013, 15:58

ja rozważałam wspomnianą SP44 i moją SP 41. Sama do niej chodziłam, teraz w niej uczę, znam każdy centymetr, wszystkich nauczycieli itd. Do tej pory martwiłam się tylko tym, że nauczycielskie dzieci mają czesto pod górkę, ale chyba to przeżyjemy, bo plusów jest dużo więcej niż wad. Wybór zatem raczej oczywisty, szczególnie, jak obserwuję podejście do sześciolatków. Ania z księgarni "Poza Rozkładem" przeniosła tu swoje dzieci i jest zadowolona, co bardzo mnie cieszy. Zresztą, o zaletach mojej szkoły mogłabym godzinami i kompletnie nieobiektywnie. Rzeczowo mogę tylko o poziomie angielskiego - jest w połowie tabeli retkińskich podstawówek. SP 44 lepiej stoi, ale z kolei u nas dużo lepiej niż w SP137 (basenówka).
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: mietka » 13 lis 2013, 17:44

Franio od września idzie do SP nr 1. ja tam chodziłam, moja Najlepsza, mój brat i co najważniejsze w tym samym budynku jest gimnazjum i dzieci przechodzą klasami. No i mam blisko z pracy i do moich rodziców.
Z jego grupy w przedszkolu idzie do tej szkoły 11 dzieci, więc zrobiliśmy akcję z rodzicami i dzieci będą razem z super wychowawczynią :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mietka
SuperMama
 
Posty: 660
Rejestracja: 12 sty 2013, 19:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: kasia28 » 13 lis 2013, 20:32

moja córka pierwsze trzy lata chodziła do szkoły nr160 im Powstanców Śląskich na ul Struga 24 była zadowolona sa 2sale gimnastyczne, 2duże świetlice ,duża stołówka obiady na miejscu gotowane.Boisko i plac zabaw dla młodszych dzieci,fajni nauczyciele szkoła ok.Teraz w tym roku córka zaczęła chodzić do Szkoły podstawowej nr111 na ul Jaracza 44 jest to szkoła z oddziałami integracyjnymi,sa małe grupki klas dla młodszych dzieci by lepiej sie odnalazły w szkole ,maja dużo zabaw wychodza na plac zabaw dla maluchów.Szkoła też ma 2sale stołówke obiady na miejscu robione,na przerwach jest puszczana muzyka dla dzieciaków.Duzym plusem tej szkoły jest duża ilość dodatkowych kółek zainteresowań : plastyczne teatralne kółko gazetki szkolnej fotograficzne turystyczne i zbiórki harcerskie.Córka bardzo jest zadowolona z tej szkoły we wrześniu mój sredni synek też tam bedzie chodził.
kasia28
 
Posty: 439
Rejestracja: 15 sty 2013, 11:17
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: martula_87 » 13 lis 2013, 20:44

Ja się jeszcze nie zastanawiałam i patrząc na to co wyrabia nasze państwo może do czasu rozpoczęcia edukacji szkolnej przez Dominika szkoły będą tylko dla wybranych z niskimi dochodami :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pewnie padnie na szkołę w miarę blisko miejsca zamieszkania a to może się za 3-4 lata zmienić.
mietka pisze:w tym samym budynku jest gimnazjum i dzieci przechodzą klasami.

Ja miałam podobnie tzn w mojej podstawówce powstało gimnazjum więc większość z nas do niego przeszła. Ale klasy rozdzieli chyba na pół i z drugiej strony było to fajne, można było poznać sporo nowych osób a nie ciągle w tym samym towarzystwie co może się znudzić. Ale w sumie ja chodziłam w innych czasach do gimnazjum :lol: . No i miałam o tyle łatwiej że znałam nauczycieli co w gruncie rzeczy było dla mnie ważniejsze niż towarzystwo ;;)
Więc w sumie też pewnie rozważę opcję żeby w budynku była i podstawówka i gimnazjum oczywiście z odpowiednim podziałem bo to może dziecku zaoszczędzić wielu stresów.

A powiedzcie mi czy nie ma tzw rejonizacji???? Czy można dziecko posłać do dowolnej SP czy będą potrzebne znajomości ;;) ?

malaJu pisze:Do tej pory martwiłam się tylko tym, że nauczycielskie dzieci mają czesto pod górkę, ale chyba to przeżyjemy, bo plusów jest dużo więcej niż wad.
ę
Mam znajomą której mama uczyła nas biologi i w SP i Gim i niestety nie są w zbyt dobrych stosunkach z takich wzg że ciągle była z mamą, mama kontrolowała jej każdy krok pilnowała by była wzorową uczennicą wymagała od niej strasznie dużo, dobierała koleżanki i kolegów. Mogę powiedzieć że przeżyła spory koszmar i mimo że ciągle prosiła mamę żeby ją przeniosła do innej szkoły nie udało jej się to przez 9 lat.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: malaJu » 13 lis 2013, 21:00

martula_87 pisze:A powiedzcie mi czy nie ma tzw rejonizacji???? Czy można dziecko posłać do dowolnej SP czy będą potrzebne znajomości ;;) ?

jest rejonizacja. Przy wyborze podstawówki bojów nie ma, ale to, co się dzieje przy gimnazjum... Ludzie dla dobrej szkoły zmieniają miejsce zameldowania i nagle się okazuje, że dziecko mieszka u babci...
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: szaraczarownica » 13 lis 2013, 21:05

malaJu, ale taka ścisła rejonizacja, czy "pi razy oko". Bo, tak jak pisałam, mam podstawówkę prawie pod blokiem, ale chciałabym Stasia wysłać do takiej oddalonej o niecały kilometr - wszystko w ramach jednego osiedla. Czy będę go musiała przemeldować do rodziców? ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: martula_87 » 13 lis 2013, 21:06

malaJu pisze:Ludzie dla dobrej szkoły zmieniają miejsce zameldowania i nagle się okazuje, że dziecko mieszka u babci...

A znam taką sytuację niestety mojej mamy znajomej córka miała swój rejon w gim na ul.Kaliskiej (nie wiem czy to jeszcze tak funkcjonuje ale wtedy chodziły tam najbardziej problemowe osoby z całej Łodzi) więc z obawy przed tą szkołą zameldowała córkę u babci i problem miała z głowy, zresztą w jej okolicy sporo osób tak zrobiło bo się po prostu bały tej szkoły.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: MamaŻaby » 13 lis 2013, 21:10

Moja córa od września pójdzie do SP199 na Widzewie (nasza rejonowa). Mają klasy 0-3 w oddzielnym skrzydle szkoły, bez dzwonków, z profilowanymi klasami. Szkołę mamy pod bokiem, jest bardzo dobrze wyposażona, Żabie się tam podoba, mają stołówkę z własną kuchnią, biorą udział w akcji z mlekiem i owocami. Podoba mi się tam.

Co do rejonizacji - Pani Dyrektor powiedziała, że do 199 idzie kto pierwszy ten lepszy i że w zeszłym roku sporo dzieci z rejonu sie nie dostało bo rodzicom spoza tak zależało na tej szkole że złożyli jako pierwsi wnioski.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: malaJu » 13 lis 2013, 21:12

szaraczarownica, ścisła. Każda szkola wie, jakie ulice/kwadraty są jej. Moja np. dostała od innej szkoły pewien rejon i każde dziecko, które idzie do szkoły, ma przypisaną podstawówkę. Szkoła tylko sprawdza z ciekawości, kto do nich dotarł, ale przede wszystkim, zdaje raport, kto. Jesli ktoś nie zapisze dziecka nigdzie, szkola rejonowa go ściga.
Jak są dzieci problematyczne, szkola rejonowa nie może się go pozbyć, chyba że znajdzie inną, która dobrowolnie go przejmie.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: agnieszka19 » 13 lis 2013, 21:32

malaJu pisze:szaraczarownica, ścisła. Każda szkola wie, jakie ulice/kwadraty są jej


A gdzie można sprawdzić jaka szkoła nam "przypada" ? Nie pytam o podstawówkę bo wiem, że inna niż chce ale jak to jest z gimnazjum?
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: kasia28 » 13 lis 2013, 21:43

Ja chcac zapisać córkę do szkoły tej co teraz chodzi to tez sie obawiałam ze ja nie przyjmą bo to nie nasz rejon ale pani derektor powiedziała że jeśli tylko w szkole w klasach są miejsca to szkoła może przyjąć dziecko z poza rejonu.
kasia28
 
Posty: 439
Rejestracja: 15 sty 2013, 11:17
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: malaJu » 13 lis 2013, 23:58

agnieszka19, pewnie u źródła. Rodzice zawsze jakoś wiedzą, ale mogę przy okazji zapytać, gdzie posiedli tę wiedzę tajemną 8-) ;;) Ja pocztą pantoflową w pracy dowiedziałam się, że mi akurat przysługuje najsłabsze gimnazjum na Retkini. Miodzio... Czyli jeśli moje dzieci będą chciały się dostać do lepszych, to tu zdecydują wyniki na egzaminach. Ale może do tego czau ranking się zmieni ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: agnieszka19 » 14 lis 2013, 9:20

malaJu pisze:najsłabsze gimnazjum na Retkini


Czyli które?
No ja bym chciała żeby młoda do 22 się załapała...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: malaJu » 14 lis 2013, 10:15

agnieszka19, mój rejon to 20stka, niestety.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: agnieszka19 » 14 lis 2013, 10:18

A to nie znam w ogóle tej szkoły...
A kojarzysz czy tu koło lodowiska w podstawówce (chyba 19- tej z basenem) jest też gimnazjum?
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: mietka » 14 lis 2013, 10:20

MamaŻaby pisze:do 199 idzie kto pierwszy ten lepszy i że w zeszłym roku sporo dzieci z rejonu sie nie dostało bo rodzicom spoza tak zależało na tej szkole że złożyli jako pierwsi wnioski.


podobnie jest z naszą "jedynką" dlatego nasze podania już od października leżą u p. dyrektor
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mietka
SuperMama
 
Posty: 660
Rejestracja: 12 sty 2013, 19:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: martula_87 » 14 lis 2013, 10:20

agnieszka19, Gimnazjum masz w Pałacu Młodzieży z tym że integracyjne.
I na ul Balonowej 1 też jest gim. ale jaki to numer to nie mam pojęcia.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: agnieszka19 » 14 lis 2013, 10:22

martula_87 pisze:agnieszka19, Gimnazjum masz w Pałacu Młodzieży z tym że integracyjne.


Ale z tego co wiem ono nie jest traktowane jak "normalne" gimnazja...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: kasieńka 85 » 14 lis 2013, 12:08

MamaŻaby pisze:Co do rejonizacji - Pani Dyrektor powiedziała, że do 199 idzie kto pierwszy ten lepszy i że w zeszłym roku sporo dzieci z rejonu sie nie dostało bo rodzicom spoza tak zależało na tej szkole że złożyli jako pierwsi wnioski.

A to dziwne, do tej pory miałam informacje, że dla dzieci z rejonu miejsca muszą się znaleźć :XC :XC
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: malaJu » 14 lis 2013, 14:22

agnieszka19, to gimnazjum nr 21. Tez dobre.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: agnieszka19 » 14 lis 2013, 14:28

malaJu pisze:agnieszka19, to gimnazjum nr 21. Tez dobre.


I tak wolę 22 8-) Ale spoko znajomości się ma to może się uda :P O ile politycy znowu czegoś "ciekawego" nie wymyślą :lol:
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: MamaŻaby » 14 lis 2013, 21:18

agnieszka19 pisze:A kojarzysz czy tu koło lodowiska w podstawówce (chyba 19- tej z basenem) jest też gimnazjum?

jest, brat mojego męża tam chodził. Dobra szkoła
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: Paulina S. » 25 sty 2014, 22:25

Gdyby ktoś był zainteresowany, to aktualne obwody szkół gimnazjalnych można sprawdzić na stronie Urzędu Miasta :)

http://uml.lodz.pl/miasto/edukacja/ofer ... wody_szkol
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: Deco-Ania » 20 sty 2015, 19:53

Wyciągam, bo temat staje się u mnie mocno aktualny.
Dziecko mi się starzeje - hihi

Spytałam dziś Dobrej Duszki czy ma jakieś rady dla mamy 6-latka.
Padła odpowiedź: Wybrać mądrze szkołę.
No i właśnie: co to znaczy? Na co zwrócić uwagę? Kiedy powinna mi się zapalić czerwona lampka?

Organizacyjnie tez jestem do tyłu: kompletnie nie wiem co i jak. Zupełnie nie ogarniam tematu na chwilę obecną. Do kiedy muszę złożyć wniosek o przyjęcie?

MamaŻaby pisze:Pani Dyrektor powiedziała, że do 199 idzie kto pierwszy ten lepszy i że w zeszłym roku sporo dzieci z rejonu się nie dostało
Chyba nie piszecie na serio. Do tej pory żyłam w przekonaniu, że szkoła rejonowa ma obowiązek przyjąć dziecko.

A skoro o rejonach mowa. Czy gdzieś można sprawdzić rejonizację szkół podstawowych?
Teoretycznie wiem, która jest nasza - chociaż patrząc na inną "rejonizację" wcale nie jest to takie oczywiste.

A czy wiecie może czy istnieje coś takiego jak ranking szkół podstawowych?

------------
Aaa.. I jeszcze jedno: A może jednak prywatna?
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: martula_87 » 20 sty 2015, 20:54

Deco-Ania, jeżeli chodzi o szkole prywatna to na ul. Deotymy jest rewelacyjna szkoła i gdyby tylko było mnie stać Dominik właśnie tam by poszedł. Być może wzbogacę się przez te 3lata :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: Blue » 20 sty 2015, 21:35

Deco-Ania:

http://uml.lodz.pl/miasto/edukacja/ofer ... e_w_lodzi/

http://uml.lodz.pl/miasto/edukacja/nabo ... _20142015/

nabór zaczyna się od 3 marca,w 2 połowie kwietnia podają listę uczniów.

wg tego co wiem od innych rodziców,diagnozę dojrzałości szkolnej (o ile rodzic widzi taką potrzebę lub chęć) u psychologa dobrze mieć do marca zrobioną,bo jak w razie jest odroczenie obowiązku szkolnego,to po wydaniu opinii dyrektora szkoły,możesz startować w rekrutacji przedszkolnej.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: MamaŻaby » 20 sty 2015, 23:21

Deco-Ania pisze:kompletnie nie wiem co i jak. Zupełnie nie ogarniam tematu na chwilę obecną

żeby się zorientować jak szkoły działają i na co kładą nacisk powinnaś pójść na drzwi otwarte do tych placówek, które bierzesz pod uwagę, obejrzeć sale, porozmawiać z nauczycielami i ewentualnie złożyć już w sekretariacie podanie o przypisanie do konkretnej nauczycielki, jeśli dziecko przejdzie rekrutacje. W naszej szkole takie zebranie będzie 25 lutego. W innych pewnie też w lutym, zwłaszcza w tych lepszych (wysoko w ranking), do których idzie dużo dzieci spoza rejonu. Poza tym powinnaś dostać pismo z rejonowej placówki nt. naboru.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: malaJu » 20 sty 2015, 23:44

MamaŻaby pisze:powinnaś pójść na drzwi otwarte do tych placówek

które zaczynają się już od stycznia. Np. w mojej pierwsze takie spotkanie już w najbliższy piątek.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: MamaŻaby » 21 sty 2015, 0:09

malaJu pisze:
MamaŻaby pisze:powinnaś pójść na drzwi otwarte do tych placówek

które zaczynają się już od stycznia. Np. w mojej pierwsze takie spotkanie już w najbliższy piątek.

to prawda, u nas pierwsze zebranie było w tym tygodniu, kolejne jest w lutym
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: lmyszka » 21 sty 2015, 8:04

malaJu pisze:
MamaŻaby pisze:powinnaś pójść na drzwi otwarte do tych placówek

które zaczynają się już od stycznia. Np. w mojej pierwsze takie spotkanie już w najbliższy piątek.


U nas tez już zaczęły.

Jednak moje zdanie na temat drzwi otwartych jest jedno. Wtedy wszystko jest cudowne, opowiadają, pokazują ile to rzeczy w szkole się nie robi. Same och i ach a rzeczywistość jest zupełnie inna :roll:
Po takich spotkaniach była super zadowolona, że wybieram tą szkołę, a teraz ... szkoda gadać.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: Deco-Ania » 21 sty 2015, 9:08

Blue pisze:http://uml.lodz.pl/miasto/edukacja/nabo ... _20142015/
Ale to są informacje z ubiegłego roku. A patrząc na rekrutacje do przedszkoli z roku na rok może się wszystko zmienić.

Czyli muszę podzwonić zorientować się kiedy są drzwi otwarte w szkołach.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: kochecka » 21 sty 2015, 9:16

Deco-Ania pisze:muszę podzwonić zorientować się kiedy są drzwi otwarte w szkołach

ja właśnie z ciekawości zadzwoniłam do naszej szkoły i chyba nie mają w ogóle dni otwartych :roll: a szkoda :roll: w ogóle temat szkoła wywołuje u mnie dreszcze
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: Blue » 21 sty 2015, 9:26

Deco-Ania-ale rejonizacja czy prezentacja szkół znacząco się pewnie nie zmieni.
Same daty naboru będą inne,ale od innych rodziców 6-latków wiem,że w marcu rusza zapis do szkół,także do marca dobrze mieć'
diagnozę jeśli się wybieracie itp.Obojętnie czy nabór do przedszkoli zacznie się w marcu,kwietniu czy maju,dobrze mieć temat szkoły jasny do tego czasu.
Kochecka-ja też miałam dreszcze,ale mi trochę przeszło.Z wyboru szkoły jestem b.zadowolona (to moja podstawówka) a i opinia z przedszkola jest na plus,że sobie poradzi.No chyba,że psycholog z poradni mną zachwieje.Póki co jestem 50% na 50% dla szkoły pod kątem córki,a byłam jeszcze niedawno bardziej na nie niż na tak.No i do września jeszcze sporo czasu.Co ma być to będzie,ale strach mi TROCHĘ przeszedł.
PS.U nas to wogóle od września będą jazdy-jedna zacznie szkołę a druga pełnoetatowo przedszkole. Juz wolne w pracy zapowiedziałam na 1szy tydzień września :lol: (bo na wiosnę bardziej z doskoku załatwiamy przedszkole,gdyż moja mama jest w domu).
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: kasieńka 85 » 21 sty 2015, 10:09

lmyszka pisze:Jednak moje zdanie na temat drzwi otwartych jest jedno. Wtedy wszystko jest cudowne, opowiadają, pokazują ile to rzeczy w szkole się nie robi. Same och i ach a rzeczywistość jest zupełnie inna :roll:
Po takich spotkaniach była super zadowolona, że wybieram tą szkołę, a teraz ... szkoda gadać.
W mojej szkole nic nie jest zrobione na wyrost. Na co dzień wygląda to tak jak jest prezentowane. Ale wiem, że nie wszędzie tak jest...
Deco-Ania pisze:Padła odpowiedź: Wybrać mądrze szkołę.
No i właśnie: co to znaczy? Na co zwrócić uwagę?
Nie mam co prawda doświadczenia w wybieraniu szkoły dla dziecka. Ale gdybym to ja musiała podjąć decyzję to zwracałabym uwagę na wyposażenie szkoły, ofertę zajęć dodatkowych, czy szkoła uczestniczy w projektach, konkursach. Pewnie wybrałabym szkołę mniejszą, z kilkoma oddziałami a nie kilkunastoma.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: malaJu » 21 sty 2015, 10:35

kasieńka 85 pisze: Ale gdybym to ja musiała podjąć decyzję to zwracałabym uwagę na wyposażenie szkoły, ofertę zajęć dodatkowych, czy szkoła uczestniczy w projektach, konkursach. Pewnie wybrałabym szkołę mniejszą, z kilkoma oddziałami a nie kilkunastoma.

Dokładnie! Moja taka właśnie jest, przy czym, gdy zaczynali się rozwijać i wprowadzili dobrą ofertę, dzieci zaczęło przybywać. Obecnie są 4 klasy pierwsze, a w szkole obok tylko jedna. I tu właśnie to się nieco mija z założeniem, że mała szkoła=dobra szkoła.
Podsumowując - jak mi dobrze, że nie muszę wybierać :D
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: lmyszka » 21 sty 2015, 10:42

kasieńka 85 pisze:Nie mam co prawda doświadczenia w wybieraniu szkoły dla dziecka. Ale gdybym to ja musiała podjąć decyzję to zwracałabym uwagę na wyposażenie szkoły, ofertę zajęć dodatkowych, czy szkoła uczestniczy w projektach, konkursach. Pewnie wybrałabym szkołę mniejszą, z kilkoma oddziałami a nie kilkunastoma.


Nasz szkoła to wszystko ma, ale co z tego jak brak podejścia do dzieci.
Zajęć dodatkowych podobno z 15 jest, zobaczymy jak Wiktor będzie już mógł na nie chodzić.

Są bardzo nowoczesne sale robione z funduszy europejskich, masa gadżetów, oświetlenie solarne...
Konkursy co rusz, jakieś programy zdrowego żywienia, picia mleka.

Ale nie ma tam tego "czegoś" co sprawia że ufam szkole i wierze, że krzywda mojemu dziecku się nie stanie. Od to, zajęcia, super wypasione sale czy knkursy to nie wszystko :| A niestety takie rzeczy widać dopiero jak się zaczyna funkcjonować w szkole.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: kasieńka 85 » 21 sty 2015, 10:46

malaJu pisze:Dokładnie! Moja taka właśnie jest, przy czym, gdy zaczynali się rozwijać i wprowadzili dobrą ofertę, dzieci zaczęło przybywać. Obecnie są 4 klasy pierwsze
pracujemy w tej samej szkole? =)))) :D

malaJu pisze: mała szkoła=dobra szkoła.
bo to zwykle jest tak...dobra szkoła=dużo chętnych ;;) Ja wybrałabym małą ale chyba ze względu na moje lęki =)))) =))))

malaJu pisze:Podsumowując - jak mi dobrze, że nie muszę wybierać :D
mam nadzieję, że ja też nie będę musiała. Jeżeli za trzy lata będę pracować tam, gdzie teraz to chociażby ze względów logistycznych Karolcia będzie chodzić do mojej szkoły. Chociaż widzę minusy tego rozwiązania ;;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Wybór szkoły

Postautor: malaJu » 21 sty 2015, 10:47

kasieńka 85 pisze:Chociaż widzę minusy tego rozwiązania ;;)

No raczej! Dzieci nauczycielskie mają zawsze pod górkę. Całe szczęście, że ja nie jestem nauczycielem szkolnym i do pokoju nauczycielskiego wchodzę tylko po klucze albo na plotki ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Następna

Wróć do W szkole

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości