Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Dział o problemach i radościach dzieci w wieku szkolnym.

Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: Audiolka » 26 lis 2013, 9:48

Wybór złego tornistra może grozić wadami postawy, może być przyczyną bólu kręgosłupa i głowy, a także zmniejszać pojemność płuc u dziecka. Przy wyborze odpowiedniego tornistra należy zwracać uwagę na lekkość, dopasowanie do wzrostu i wagi dziecka, odpowiedni kształt, pakowność, oraz to, czy nadaje się do prawidłowego noszenia. Rynek kusi niezwykle bogata oferta plecaków i tornistrów, jednak w trosce o zdrowie dziecka należy bardzo rozważnie podejść do wyboru pierwszej "teczki". Możemy wybierać między sztywnymi tornistrami, które wpłyną odpowiednio na zachowanie dobrej postawy, a plecakami, których główną zaletą jest lekkość. Bardzo "modne" są także torby na kółkach, które wedle pediatrów sprawują się bardzo dobrze. Zdecydowanie najgorszym rozwiązaniem są torby na ramię.
I plecaki i tornistry powinny mieć szeroki i regulowane szelki, usztywniony i wyprofilowany tył, dużo kieszeni i przegródek, które pozwolą na równomierne rozłożenie ciężaru.

Jaka wielkość tornistra będzie najlepsza?
"Żeby ocenić, czy szkolny plecak ma odpowiednią wielkość, dziecko musi go przymierzyć. Po wyregulowaniu szelek tornister nie może przytłaczać dziecka. Nie powinien być od niego szerszy, a jego spód nie może znajdować się niżej niż dolna część pleców dziecka. Z kolei góra plecaka nie może sięgać szyi tylko powinna kończyć się na wysokości ramion.

Jeśli masz do wyboru dwa tornistry różnych rozmiarów, ale oba wydają się pasować do wzrostu dziecka, wybierz mniejszy. Ze szkolnym plecakiem jest tak, jak z damską torebkę - im większą kupisz, tym więcej w nią włożysz."

Waga tornistra jest bardzo istotna. Najlepiej wybrać model lekki. Równie istotne jest to, co wkładamy do tornistra. Zamiast zeszytów w twardych okładkach, wybierzmy te w miękkich. Przybory ograniczmy do niezbędnego minimum. Nie kupuj dziecku niepotrzebnych szkolnych gadżetów (typu pamiętniki, segregatory). Wkładaj do plecaka małe butelki-kartoniki z piciem. Strój na gimnastykę wkładaj do osobnego worka, który dziecko może zabrać do reki (zostawić w szatni). A już najlepszym rozwiązaniem jest możliwości zostawiania niektórych rzeczy w szkolnych szafkach, niestety nie wszystkie szkoły są w stanie zapewnić tego typu udogodnienie. Pamiętaj jednak, że każde 0,5 kg mniej wpływa lepiej na rozwój kręgosłupa u dziecka.

Bardzo ważne, aby plecak cały czas był noszony na obu ramionach, plecak należy zakładać na ugiętych kolanach, a później wstawać razem z nim. Dokładnie w taki sposób postępują sportowcy podnoszący ciężary. Szelki muszą mieć odpowiednią długość, czyli po nałożeniu plecaka powinny zakrywać plecy.


Mile widziane Wasze sugestie i rady odnoście wyboru tornistra dla maluchów :)
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: malaJu » 26 lis 2013, 23:25

u mnie w szkole coraz popularniejsze, choć jedynie wśród dziewcząt są plecaki na kólkach. Problemem jest tylko ich wnoszenie na pietra i późniejsze znoszenie.
Obrazek

Ale to już zaraz się skończy, bo od stycznia dzieci z klas 4-6 mają mieć szafki na korytarzu jak w amerykańskich filmach ;) Mniejsze dzieci od dawna zostawiają większość książek i przyborów w klasach.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: grafitowa » 27 lis 2013, 20:34

malaJu pisze:u mnie w szkole coraz popularniejsze, choć jedynie wśród dziewcząt są plecaki na kólkach.

Moja chrześnica taki ma.
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: Patrycja11 » 27 lis 2013, 21:54

malaJu pisze:Ale to już zaraz się skończy, bo od stycznia dzieci z klas 4-6 mają mieć szafki na korytarzu
oby tylko to zostało zrealizowane, to uważam że to super pomysł.

I sama widziałam ostatnio taką dziewczynkę jak szła ze szkoły z takim plecakiem. Fajna sprawa.

Chłopca który miał plecach przy kolanach z ciężkości też widziałam, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest targanie go na kółkach, niż na tym biednym małym kręgosłupie.

Nie raz pamiętam jak mnie plery piekły i bolały od ciężaru który nosiłam w plecaku. Np. na 10 lekcji. Koszmar.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: kasieńka 85 » 29 lis 2013, 11:27

malaJu pisze:Mniejsze dzieci od dawna zostawiają większość książek i przyborów w klasach.
i to jest świetna sprawa...chociaż zdarzyło mi się, że rodzic zarzucił mi, że to bezsensowne, bo"jak ktoś chce uzupełnić zaległości po chorobie to przez zostawianie książek w szkole jest to niemożliwe". A i to mama, która miała użyczać książek swojego dziecka protestowała.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: Blue » 29 wrz 2016, 19:52

Ma jedno i drugie:)Uzupełniają się.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: klarysa » 30 wrz 2016, 8:41

Z tego co słyszę, to plecak na kółkach nie jest wskazany dla dzieci. Ciągnie się jedną ręką, przez co krzywi się kręgosłup. Zaleca się normalny plecak, sztywny, żeby równomiernie przylegał do pleców.
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: kochecka » 30 wrz 2016, 13:21

Maksiu w tamtym roku miał tornister. Niestety bardzo szybko zaczął się psuć. W ostatnim dniu szkoły rozpadł się całkiem (zamek). W tym roku kupiliśmy plecak. Ma porządne usztywnione plecy, gruby materiał i zamek też wygląda na bardzo porządny więc mam nadzieję, że wytrwa do końca roku.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: lollekk22 » 14 gru 2016, 14:00

Moja córka już 3 rok chodzi z tym samym tornistrem i nie chce się z nim rozstać:) Praktycznie go nie zniszczyła, choć jak nowy też nie wygląda.
lollekk22
 
Posty: 3
Rejestracja: 13 gru 2016, 18:39
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: dynusia » 09 mar 2017, 12:11

Moja córcia ma drugi rok tornister St Majewski. Jest naprawdę świetny, wytrzymały i wygodny. Minusem jest nieco ograniczona pojemność, ale dla klas 1-3 to nie jest większy problem.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
dynusia
 
Posty: 5
Rejestracja: 09 mar 2017, 11:59
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: Blue » 09 mar 2017, 16:56

Moja ma taki sam,zreszta jak i pol klasy.Tez drugi rok.Co do pojemnosci to sie zgadzam,dlatego mamy tez plecak ktory nosi zamiennie w dni z basenem lub wg potrzeb.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: Verne » 10 mar 2017, 14:12

U nas to samo, ale zaczął się pruć, więc czas na zmianę.
Lepszy diament ze skazą niż zwykły kamyk bez niej.
Awatar użytkownika
Verne
 
Posty: 1
Rejestracja: 09 mar 2017, 15:25
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: agnieszka19 » 10 mar 2017, 14:53

A ja Wam powiem, że nie przesadzałam z wyborem tornistra... Kupiłam niedrogi, z usztywnianymi plecami i takimi "gąbkami". Po roku po prostu zmieniłam go na inny. Również racze z dolnej półki... I szczerze? Nie wiem po co wkładać w tornister nie wiem jakie pieniądze... Natalka większość rzeczy zostawia w szkole. W plecaku ma tylko zeszyty, piórnik, śniadanie i nieraz ćwiczenia. To wszystko... A ja wolę co roku kupić jej nowy plecak, jeśli będzie taka potrzeba.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: Deco-Ania » 10 mar 2017, 15:05

U nas tornister też już drugi rok daje radę.

agnieszka19 pisze:Natalka większość rzeczy zostawia w szkole. W plecaku ma tylko zeszyty, piórnik, śniadanie i nieraz ćwiczenia.
W teorii u nas też tak jest. W rzeczywistości - książka, ćwiczenia i zeszyty codziennie wędrują na plecach do domu - bo przecież lekcje są zadane i trzeba odrobić. w szafce szkolnej najczęściej zostaje tylko wyprawka plastyczna.
A jeśli jeszcze jednego dnia trafi się: edukacja, religia, angielski i wf - to wbrew pozorom jest co nosić.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: Blue » 10 mar 2017, 15:21

U nas był kupowany zestaw 3w1 do 1 klasy-piórnik,tornister i worek,tak sobie młoda zażyczyła.Wszystko przetrwało w dobrym stanie do dziś,więc już 2 rok,także St.Majewski polecam.Ale tornister nie jest duży w środku,a młoda ma często zajęcia sportowe (poza WFem),na które ma osobny strój.Również czasem przynosi do domu ćwiczenia czy elementarz.Ten plecak który jej dodatkowo kupiliśmy nie był drogi (coś koło 60-80zł) a jest całkiem spoko-ma 4 nóżki na dnie,usztywnione plecy,sporą pojemność no i te wszystkie zalety co plecak zazwyczaj ma.Łatwo w niego zmieścić basen,więc idealnie na zamiennik tornistra.Jest to plecak Astra,tak więc u nas polscy producenci.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: agnieszka19 » 10 mar 2017, 15:56

Deco-Ania u nas książki od angielskiego, religii i wf tez zostają w szkole... z angielskiego tylko raz na jakis czas jest praca domowa w ćwiczeniach, ale moze to dlatego, ze mają 4 h jezyka w tygodniu... z religii jak juz prace domowe w zeszycie... wf raz na dwa tygodnie przynosi do wyprania.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: Blue » 10 mar 2017, 15:57

U nas wf tez zostaje w szkole.Ale sporty drużynowe i gimnastyka korekcyjna już nie-niestety.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: caixa » 10 mar 2017, 19:41

Moja mała na zakończenie przedszkola dostała plecak. Miałam jej kupić porządny tornister ale ona się uparła na ten plecak. Właściwie kończy 1 rok , nie nosi go zbyt często na plecach bo do szkoły jeździ samochodem. Plecak wygląda dobrze choć podejrzewam, że kosztował grosze. Za to kupiłam bardzo drogi piornik i niestety ale od września będzie konieczne aby go wymienić :roll: .
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: AgaGrusiecka » 10 mar 2017, 19:47

U nas też sporo na plecach wraca do domu, bo Łukasz zazwyczaj długo pisze i jak trzeba się pakować, to nie chowa do szafki, tylko na szybko wrzuca do plecaka. Strój na WF zmieniam mu za każdym razem. Nie wyobrażam sobie, żeby założył drugi raz tę pomiętą po zajęciach koszulkę czy skarpetki. Po 2 tygodniach, przy ćwiczeniach 3 razy w tygodniu, białe skarpetki byłyby czarne ;) Przy czym oni ćwiczą zawsze kiedy WF mają w planie, a wiem, że nie w każdej szkole tak jest. Do tej pory zdarzyło się może że 2 razy nie było WFu.
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: wikusia » 11 mar 2017, 19:56

agnieszka19 pisze:wf raz na dwa tygodnie przynosi do wyprania.


To ile razy w tygodniu macie wf? U nas zajęcia są 3 x w tyg, po każdych zajęciach koszulka i skarpetki trafiają do prania.
Nawet nie chce wiedzieć, w jakim stanie koszulka i skarpetki byłby po dwóch tygodniach :lol: :lol:

Ćwiczeniówki i zeszyty przynoszą zawsze, podręczniki w zależności od potrzeb. Ale sama śniadaniówka i termos ( w okresie zimowym) waży swoje. I dodatkowe buty na wf, których nie zostawiają w sali, bo aż tak pojemnych szafek nie mają.
wikusia
SuperMama
 
Posty: 606
Rejestracja: 23 lis 2012, 20:48
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: Blue » 12 mar 2017, 9:36

U nas buty na wf zostają w worku w szkole.Na szczęście,bo są najcięższe,wraca koszulka,skarpetki i spodenki.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: lmyszka » 12 mar 2017, 17:54

U nas wf na sali jest raz na dwa tygodnie :evil: Więc WF zabieramy rzadko.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: agnieszka19 » 12 mar 2017, 19:27

wikusia pisze:To ile razy w tygodniu macie wf?


Wf 2 razy w tygodni na sali i raz w tygodniu zabawy ruchowe w klasie lub spacery. Nie zmienia to faktu, że nadal uważam, że dwa tygodnie to żaden wyczyn... Jeśli chodzi o skarpetki to z praktyki swojej ( w mojej szkole oraz jak ja byłam dzieckiem), czy z obserwacji mojej Natalki to skarpetki specjalne na w-f raczej rzadko zakłada- żeby nie powiedzieć wcale... Zazwyczaj ćwiczy w tych, w których jest w szkole... I powiem Wam, że ja nie mam z tym problemu. Sama nie naciskam, żeby dzieci zakładały specjalne skarpetki na W-f. Oczywiście strój to co innego ale... Umówmy się, ten w-f nie jest taki jak fitness na który my na przykład chodzimy... Na prawdę rzadko kiedy dzieci się spocą... Także sorki... A no i wystarczy nauczyć dziecko składania koszulki i tego, że robi się to zawsze i wtedy nie będzie wymięta... Moja Natalka jest już wyszkolona a i dzieciom w szkole zwracam na to uwagę... Także chyba jestem mało higieniczna, ale na prawdę mnie to nie zadziwia...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: monina22 » 01 sie 2017, 7:09

Jak najmniejszy bedzie najlepszy... Te dzieci to sie teraz nadzwigaja, masakra
monina22
 
Posty: 5
Rejestracja: 29 lip 2017, 15:56
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: caixa » 14 sie 2017, 15:46

Dziś kupiłam małej tornister. Przeglądałam różne. Plecak się nie sprawdził (niestety wszystko było pogniecione. Tornister wybrałam St. Majewski. Nie jest tak szeroki jak innych firm.
Niestety mała wybrała Soy Lune. Mam nadzieję, że chociaż rok będzie jej fanką 8-) . Z drugiej strony jest tak podekscytowana tymi zakupami, że aż nie może się doczekać, żeby pójść do szkoły. :lol:
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: malaJu » 14 sie 2017, 16:42

Moja córka kupiła sobie:
Obrazek

Do tego ma wybajerzony piórnik prosto z TKMaxx w Chester i jest gotowa do szkoły :)
Obrazek
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: caixa » 14 sie 2017, 16:51

malaJu, o to kształt tornistra bardzo podobny. ;;))
Obrazek
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: Blue » 15 sie 2017, 15:23

U nas St Majewski b.dobrze się sprawdził-cały komplet 3w1 przetrwał 2 lata.Plecaki Astra też polecam,mają sporo zalet.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: kochecka » 15 sie 2017, 18:36

U nas tornister Majewskiego niestety bardzo szybko się zepsuł - a dokładniej ekspres - z trudem dotrwał do końca 1.klasy. Natomiast w drugiej klasie kupiłam plecak Majewskiego, z usztywnianymi plecami. I jest super. Bez najmniejszych szkód przetrwał cały rok i wytrwa na pewno jeszcze nie jeden. Prałam go kilka razy i nadal jest w świetnym stanie.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: lmyszka » 15 sie 2017, 18:49

Ja w tym roku przymierzam się do zakupu tornistra bo zawsze miał plecak.
Tylko Wik nie podobają się te "bajkowe" a innych wyboru nie ma.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: Bian » 15 sie 2017, 19:16

lmyszka patrzyłaś Herlitza? Ewentualnie zerknij na Majewskiego model Football, Racing Car i Raptor.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: lmyszka » 15 sie 2017, 19:25

Bian, nawet fajne znalazłam na ich stronach, szkoda że stacjonarnie ich nie widziałam :roll:
Ogólnie jak oglądam tornistry to wydaje mi się że większość z nich powtarza się od kilku lat i połowa szkoły je ma.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: caixa » 15 sie 2017, 20:09

Bian, a ja u ciebie kupowałam ;) .
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: Bian » 16 sie 2017, 7:45

caixa o proszę, to szkoda, że się nie spotkałyśmy. Pamiętaj, że jakby coś się stało z plecakiem, to masz 2 lata gwarancji. Przynosisz do nas z paragonem i my kontaktujemy się z Majewskim. Oni są bardzo elastyczną firmą, przynajmniej jeśli chodzi o reklamacje, które przechodzą przez nas. Na szczęście nie ma ich wiele.

Aha, porównujcie ceny w różnych sklepach. W zeszłym roku Carrefour poszalał z cenami tornistrów, plecaków i piórników. W tym roku widziałam w Auchan tornistry Herlitz po 202 zł, podczas gdy u mnie po 150/160 zł, a podejrzewam, że da się kupić jeszcze taniej. Markety nie zawsze w tym temacie wypadają najtaniej.

A jakby ktoś szukał plecaka, nie tornistra, z młodzieżowymi wzorami, to polecam z Majewskiego serię St.Right. Świetnie są zrobione, szczególnie plecy.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: caixa » 16 sie 2017, 8:27

Bian, myślałam o St.Right. Przymierzałam się do tego mniejszego. Podobały mi się bakterie ale niestety już je sprzedaliście. Ostatecznie zrezygnowałam bo naprawdę w plecaku wszystkie rogi kartek są pozaginane.
Dzięki za informację o gwarancji.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: kochecka » 16 sie 2017, 12:24

Bian pisze:A jakby ktoś szukał plecaka, nie tornistra, z młodzieżowymi wzorami, to polecam z Majewskiego serię St.Right. Świetnie są zrobione, szczególnie plecy.

teraz zerknęłam i Maks ma właśnie plecak z tej serii. Oprócz tego, że plecy są fajnie, porządnie usztywnione to mają też bardzo gruby ekspres. W tamtym roku zapłaciłam za niego 110 zł.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: Blue » 16 sie 2017, 13:15

Bian,kochecka-przydatne infoemacje:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: Blue » 18 sie 2017, 15:48

U nas po 2 latach zmiana na tornister Paso z promocji w Rossmanie.Cena 99zl za tornister z wyposażeniem.Wyposażenie w mojej opinii raczej średnie,ale i tak jest radość dziecka.Musimy dokupić jeszcze 3 piętrowy piórnik.

http://www.rossmann.pl/wyszukaj?search= ... a40&view=2

Będzie go nosiła na zmianę z plecakiem Astra (bez żadnych zniszczeń mimo uzywania).Myślę,że na rok wystarczy bo wątpię by w 4 klasie chciała nosić tornister.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: malaJu » 18 sie 2017, 18:09

A jaki macie bidon na wodę? Bo wszystkie, jakie przymierzałam, są za szerokie i nie wchodzą do bocznej kieszeni.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: Blue » 18 sie 2017, 18:13

Ju-do Majewskiego wszystkie które mieliśmy,się mieściły i tak akurat zeskakiwały gumką na przewężenie w bidonie,więc nie podpasowywałam pod tornister.
A bidony klasyczne-albo z zestawów kanapczak + bidon albo zwykłe z Biedronki.Wiesz,normalne,nie jakieś wypasione czy typowo sportowych marek.Latem nosiła po prostu butelki z wodą mineralną.Teraz ma na wyposażeniu tego tornistra Rossmanowego.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: caixa » 18 sie 2017, 18:14

malaJu, w naszą się mieści każdy. Ja mam taki z Decathlonu.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: malaJu » 18 sie 2017, 18:28

U mnie się nie mieszczą te z Duki, a chciałam porządny plastik, tzn bezpieczny. Kupiłam w ciemno i musiałam dziś oddawać. Jakiś koszmar, bo jedyne, co wchodzi to wąskie a'la butelki od Kubusia. Jeszcze muszę allegro sprawdzić, ale tam nie podają wymiarów...
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: Blue » 18 sie 2017, 18:39

Tez mnie kiedyś męczył Biosfenol A i inne,ale są ponoć BPA free.Zakładałam nawet wątek lub pisałam posta o tym,ostatecznie miewała najzwyklejsze bidony lub wodę butelkową.
Ju-a tej gumki nie da się lekko rozciągnąć jakoś (tej na kieszeni?).Bo z kształtu to ten tornister Uli jak wszystkie inne.Powinno wejść z lekkim oporem i zeskoczyć w przewężenie bidonu-przynajmniej w teorii.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: malaJu » 18 sie 2017, 18:41

wiesz, na siłę da się wcisnąć, ale to grozi tym, że szybko plecak ulegnie zniszczeniu. Spoko, coś znajdę. Napisałam nawet do koleżanki, która siedzi w Tupperware, choć to grozi tym, że znów będzie mnie tymi produktami atakować :D
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: caixa » 18 sie 2017, 19:18

Obrazek się nie wstawił z telefonu. My mamy ten. Dobrze, że nie ja go muszę nosić :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: Blue » 20 sie 2017, 9:11

2:0 dla Majewskiego za paski z odblaskami z każdej strony i szerszą przednią kieszeń na tornistrze-w porównaniu do Paso.Odblaskowe przywieszki mozna przyczepić (mamy dzieś takie rozdawane za free w szkole),ale kieszeni nie poszerzę...

Caixa-piekne kolory tornistra Waszej Młodej
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: lmyszka » 31 sie 2017, 7:57

<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: Patrycja11 » 31 sie 2017, 8:02

lmyszka, fajnie wygląda, ale ta cena jak dla mnie nie akceptowalna :o :shock:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: lmyszka » 31 sie 2017, 8:05

Patrycja11, no właśnie :evil:
Choć jak patrzyłam to cena 200 zł to standard a tu jest dodatkowo wyposażenie.

No i u nas musi być motyw piłki nożnej :roll:

Teraz szukam podobnego ale taniej ;)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Plecak, tornister szkolny - jak wybrać?

Postautor: Deco-Ania » 31 sie 2017, 8:22

U nas w tym roku diametralna zmiana:
Obrazek

Jeszcze rok chciałam z tornistrem, ale nasze dziecko miało inna wizję.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Następna

Wróć do W szkole

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość