Forumiątka idą do szkoły.

Dział o problemach i radościach dzieci w wieku szkolnym.

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: klara76 » 26 wrz 2018, 21:16

Deco-Ania pisze:klara76, podobno dał słowo ze nie będzie się odwolywal. Ale kto to wie... dlatego nie gramy jeszcze fanfarow tylko czekamy dalej.

to tak w temacie wyroku, kuratora ... https://www.radiolodz.pl/posts/47424-wo ... em-oswiaty
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4678
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: caixa » 26 wrz 2018, 21:40

Rozgrywki polityczne przed wyborami :evil:.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: klara76 » 27 wrz 2018, 4:24

caixa pisze:Rozgrywki polityczne przed wyborami :evil:.

W sumie tego można było się spodziewać. Szkoda tylko, że nikt nie myśli o dzieciach. Dobro społeczeństwa to tylko wytarte frazesy.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4678
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: niesia2708 » 27 wrz 2018, 14:58

AgaGrusiecka pisze:Ja to się czasem zastanawiam jak my funkcjonowaliśmy w szkolnych czasach. Nie było Librusa, fb, Whats Appów i innych komunikatorów, a odsetek zrobionej pracy domowej i tak był wyższy niż teraz

Też o tym pomyślałam czytając Was.
Ale kurcze ja już czuję kłopoty z Karolą :roll: :roll: :roll: Jest mega niechętna do książeczek. Teraz jest w domu więc mąż przywiózł książeczkę z przedszkola żeby była na bieżąco. I niestety muszę toczyć boje o zrobienie zadań.
Zaraz ją boli głowa, szyja, ręka....ręka się jej grzeje.... chce jej się spać :roll: :roll: :roll: :roll:
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9160
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: AgaGrusiecka » 27 wrz 2018, 16:18

niesia2708, spokojnie. Karolcia ma jeszcze czas.
niesia2708 pisze: I niestety muszę toczyć boje o zrobienie zadań.

Staraj się ją zachęcać a nie zmuszać, żeby nie kojarzyło jej się to z przykrym obowiązkiem :)
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: lmyszka » 27 wrz 2018, 17:39

No to dziś po za kartkówką z przyrody i informatyki wpadła niezapowiedziana kartkówka z matmy :lol: :lol:
Dodam, że matematyki uczy ta sama Pani co informatyki :twisted:
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: szaraczarownica » 27 wrz 2018, 19:01

niesia2708, Staś też nie chciał robić, bałam się strasznie o szkołę, a w tym roku coś mu się odmieniło i wczoraj na przykład poprosił, żebyśmy zrobili 6 stron zadań zamiast 3, bo on chce już skończyć nadrabiać i nie nosić książki do domu. I wcale nie musieliśmy go bardzo przymuszać do robienia tych zadań do nadgonienia.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Patrycja11 » 27 wrz 2018, 19:58

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Blue » 27 wrz 2018, 20:06

U nas Młodsza chętniej lub mniej chętnie robi książeczki od 3 roku życia,czyli od 1 klasy Starszej-bo Młodsza też chciała mieć pracę domową;)Podobnie było ze Starszą-z tamtą to kilogramy ich przerobiłam.Po prostu każde z nas miało inną formę spędzania czasu z dziećmi-mąż inaczej i ja inaczej,a ja zawsze leciałam do ksiażek więc dużo z dziewczynkami czytam,przerabiam,czasem uczę czegoś jeśli jest potrzeba lub chęć (Biblia,język angielski).
Z Młodszą przerobiłyśmy 2 pakiety Tropicieli,jesteśmy w połowie Nowej Ery dla zerówkowiczów.A i tak rączka mało wprawna-niestety.Pewnych rzrczy nie przeskoczymy mimo pracy z nią.Ale liczenie w pamięci i proste czytanie potrafi-co ciekawe czytanie dzięki 3-letniemu ćwiczeniu logopedii (przy sylabach na S załapala).
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Blue » 29 wrz 2018, 7:13

Przeprowadziliśmy ze Starszym dzieckiem rozmowę wczoraj-bo uznaliśmy,że jest na nią gotowa.Czekałam na moment,aż okrzepnie po wakacjach i potraktuje szkołę trochę poważniej,bo na początku to jeszcze jej były wakacje w głowie.A przeskok z 3 do 4 klasy jest wyraźny-sporo sprawdzianów,więcej nauki,ona też to widzi.Ponieważ sama dodałam sobie obowiązków (i nauki),Starsze dziecko będzie musiało polegać bardziej na sobie.Niech pilnuje polaka,matmy i angola,co do reszty,to wg upodobań.Także mąż od matmy.a ja od języków w razie pomocy (ja mam niestety więcej roboty z językami niż mąż z matmą).Cała reszta już będzie tylko na jej głowie.Chcę wesprzeć za to trochę Młodszą i przeczytać jej te książeczki,które czytałam Starszej przed pójściem do szkoły,bo dobrze podziałały.Młodsza ma o tyle łatwiej,że zna szkolne korytarze,świetlicę,jadalnię,szatnię,Orlika itp.No ale nie zaszkodzi.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: misiao1983 » 29 wrz 2018, 7:52

Blue pisze:Chcę wesprzeć za to trochę Młodszą i przeczytać jej te książeczki,które czytałam Starszej przed pójściem do szkoły,bo dobrze podziałały.
blue, jakie ?
Obrazek
[/url]Obrazek
Awatar użytkownika
misiao1983
SuperMama
 
Posty: 1097
Rejestracja: 04 cze 2013, 19:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Blue » 29 wrz 2018, 7:57

Misiao-o życiu szkolnym.Jestem juz poza domem ale tak na szybko:hurra ide do szkoly,stokrotka,jacek wacek i pankracek,jezynka,plastusiowy pamietnik itp.Tak wiem,realia i czasy sie zmienily ale niektore wartosci niekoniecznie;)Poza tym są sympatyczne,takie tam przygody dzieciakow.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: lmyszka » 01 paź 2018, 19:55

<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Blue » 02 paź 2018, 6:39

Wracając do rozmów szkolnych-bo na tym wątku bardziej pasują;)
Z perspektywy czasu wydaje mi się,że ważny jest zawód.Nie cisnęłabym tu czy po wyższym,średnim czy innym wykształceniu.Są kierunki studiów które ciężko przekuć potem na konkretny zawód i sensowne pieniądze.Są też takie,które lepiej rokują,choć w życiu nic pewnego nie ma.Jednym słowem-te 5 na dyplomach nie gwarantują potem stabilnej pozycji w przyszłości i odwrotnie, słabsze oceny nie przesądzają,że potem człowiek się nie ustawi dobrze.Zaradność-tego raczej w szkołach nie uczą.I elastyczność też jest istotna-żeby nie bać się przekwalifikować,jak jest taka potrzeba,poszerzyć kwalifikacje itp.Człowiek uczy się całe życie,zarówno specjalizując się w dotychczasowym zawodzie jak i zdobywając nowe umiejętności.No i ważne jest to słynne zdanie;) żeby robić w życiu to co się lubi.Ale to prawda jest.Człowiek pracuje jakieś 40 lat.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Misiak » 02 paź 2018, 10:25

A ja wracając do czasów po maturze, nie wiem czy poszłabym na studia. Na pewno nie na ten sam kierunek, i na pewno nie poszłabym znów dziennie, bo dla mnie to zmarnowane 5 lat, gdzie nie mogłam podjąć normalnej pracy (tylko jakieś dorywcze: pakowanie, praca w cinema city jako obsługa sali itp) przez pierwsze 3 lata, potem zaczęłam pracować na pol etatu i to było nadal za mało, zwłaszcza że mieszkałam już z K i trzeba było się jakoś utrzymywać. A wiedzy jakiejś porywającej nie nabyłam.
Dlatego ja mojego dziecka cisnąć na studia nie będę. Dla mnie bardziej praktyczne rzeczy to kursy tematyczne, które pomagają w pracy, a nie uczą jakichś ogółów (oczywiście są wyjątki).
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4007
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Patrycja11 » 02 paź 2018, 12:11

Misiak, zgadzam się z Tobą.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: niesia2708 » 02 paź 2018, 12:14

Patrycja11 pisze:Misiak, zgadzam się z Tobą.

Ja też. Studia dały mi tylko tytuł. Wszystko co się nauczyłam zawdzieczam kursom i praktyce.
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9160
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Blue » 02 paź 2018, 12:35

Misiak-dokładnie,ja uważam tak samo.Kiedys tu chyba nawet na forum pisałam,że na studiach dziennych to my się głownie bawiliśmy-w akademikach,klubach itp.Wiedza była typowo książkowa.Ja robiłam studia dwuczęściowo-dzienny licencjat i uzupełniające magisterskie zaocznie-bo dostałam pracę wtedy konkretną na cały etat (wcześniej od 2 roku studiów dziennych raczej praca fizyczna+ krótki epizod w księgowości niemieckiej firmy budowlanej),stąd przejście na studia zaoczne i to był dobry ruch.Studia dzienne dały mi poza zabawą tez przygodę Erazmusową.I to na tyle.Natomiast dopiero na zaocznych spotkałam poważnych ludzi,już pracujących i utrzymujących się.Po prostu dojrzalszych,część już miała swoje rodziny,można było pogadać o rynku pracy,co się dzieje w danej branży itp.Dzienne studia dały mi jedynie rozrywkę i zaczątek podróży,ale tak naprawdę liczy się zawód i doświadczenie w pracy.Bo pracodawca to najchętniej chce człowieka już z doświadczeniem zawodowym.Studia zaoczne były po prostu bardziej życiowe,bo połączone z pracą zawodową i skupiały się na konkretach.Ludziom zależało umieć,tworzyli relacje zawodowe i mieli priorytety.Mój mąż z kolei uważa,że studia są nieżyciowe i już nawet pracy nie bronił.Stwierdził,że na co mu to.Ja akurat na jego miejscu bym to dociągnęła do końca,skoro już był na finiszu,ale jego wybór.Ja nie żałuję,że ukleciłam studia,ale teraz po latach patrząc wstecz, nawet bym się już nie skupiała tak na szkolnictwie wyższym,tylko na doświadczeniu zawodowym,ew.kursach zawodowych,doszkalających itp.Jakie bedą losy naszych dzieci,czas pokaże.Teraz w podstawówce jeszcze nic nie przesądza w tę czy inną stronę,miejmy nadzieję,że naszym dzieciakom przyszłość ułoży się pomyślnie.Tylko wiecie,jak naszym dzieciakom zamarzy się zawód lekarza czy prawnika (i parę innych),to bez studiów się nie obejdzie;)A lekarz specjalista musi się uczyć jakieś kilkanaście lat?poprawcie mnie,jeśli się mylę;)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: lmyszka » 02 paź 2018, 18:56

Pierwsze punkty ujemne z zachowania za nami, niestety nie słuszne, ale Wik nie odezwał sie bo nie :twisted:
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Deco-Ania » 02 paź 2018, 19:50

Blue pisze:ale teraz po latach patrząc wstecz, nawet bym się już nie skupiała tak na szkolnictwie wyższym,tylko na doświadczeniu zawodowym,ew.kursach zawodowych,doszkalających itp.
Eeee - a ja chyba tak nie do końca. To prawda, że bardziej uczymy sie na kursach i szkoleniach. Ale jednak dyplom uczelni wyższej nadal otwiera wiele drzwi (sam tytuł, niekoniecznie ocena na nim). Dlatego uważam, że jednak warto - przynajmniej studia I-stopnia.

U nas święto w domu święto :lol: Wpadła pierwsza "5"(nie licząc przedmiotów typu wf, religia czy plastyka). Historia.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Blue » 02 paź 2018, 20:00

Deco-Ania-do niektórych zawodów na pewno (lekarz,prawnik itp.).Do pracy biurowej niekoniecznie;)W każdym razie nie mając jeszcze magistra,z pracą trudno nie było.Pracodawcy pytali o dyspozycyjność i doświadczenie na pierwszym miejscu.Całej reszty nauczyłam się w pracy,a kursów odnośnie controllingu to chyba nawet za moich czasów nie było za bardzo;)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Deco-Ania » 02 paź 2018, 21:39

Blue, to ja mam w takim razie nieco inne doświadczenia jednak.
Nawet ostatnio mój bratanek - fakt, znalazł pracę jeszcze przed ukończeniem studium, ale jednak dyplom dość znacząco wpłynął na jego wynagrodzenie, chociaż w zakresie obowiązków nic się nie zmieniło.

Ja osobiście nie pracuje zgodnie z wykształceniem, jednak studia dały mi dużo - nauczyły mnie szukać informacji, uczenia się tego co ważne dla mnie - a nie tego co narzuca program.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Blue » 03 paź 2018, 6:57

Ja to bym chciała,jak pewnie każdy rodzic;),żeby dziewczyny moje po prostu sobie poradziły,robiły to co daje im satysfakcję.Nie wiem czy ze studiami czy bez,nie wiem co im się zamarzy robić w życiu.Ale nie chcę by uległy złudzeniu,że studia zagwarantujà im pozycję i dobrą pracę i że to jest jedyna droga sukcesu.Jest wielu bezrobotnych magistrów,uczelnie co roku ich produkują.Można mieć kilka dyplomów i nie umieć tej wiedzy skutecznie "sprzedać".Żeby też nie uległy modzie (ja np.poszłam na Zarządzanie bo to było modne wtedy),żeby zestawiły wybraną opcję na życie z rynkiem pracy i umiały na niego zareagować.Jeśli coś się nie uda,to by umiały sobie powiedzieć OK,to mi nie wyszło,ale można spróbować czegoś innego.I nie bały się próbować.Życie jest tylko jedno,wg mnie warto próbować.Gdybym miała więcej czasu,to nie jednej rzeczy bym chętnie jeszcze spróbowała czy się nauczyła.I żeby nie dały się zdołować,dać sobie wmówić że są do niczego,bo niejedna osoba będzie to próbowała zrobić (od nauczycieli po otoczenie).I że uczą się dla siebie,nie dla 5 czy dyplomów.A jak wyjdzie tak,że radzić sobie nie będą,dopadnie je zwątpienie czy dołek,to też żaden wstyd.Ale można się i z tego podnieść.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: gohnia » 03 paź 2018, 10:39

Blue pisze:Ale nie chcę by uległy złudzeniu,że studia zagwarantujà im pozycję i dobrą pracę i że to jest jedyna droga sukcesu

Czyli to co nam wmawiano. I teraz dużo rozczarowanych niestety.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4784
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Blue » 05 paź 2018, 7:13

W naszej szkole organizowany jest bezpłatny dodatkowy basen z kursem na Młodszego Ratownika.Wysłałyśmy ze Starszą zgłoszenie,ciekawe czy się załapiemy.Niestety w internecie czytam,że wymogiem formalnym jest ukończone 12 lat:/Ale w ogłoszeniu tego nie napisali,więc nie wiem już.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Blue » 07 paź 2018, 10:10

Pisałyśmy o studiach.Z ciekawości zajrzałam co teraz młodzież wybiera-artykuł z wczoraj:

https://businessinsider.com.pl/rozwoj-o ... on/nftv7tm

Informatyką zaskoczona nie jestem,Zarządzaniem trochę bardziej.Nie wiem co np.sądzi mój brat,ale wg mnie to takie wszystko i nic.Po trochu wykładają ekonomię,prawo,finanse,bankowość,rachunkowość,psychologię i socjologię,business english,marketing,różne aspekty zarządzania (od finansowego po kadry) i pierdylion innych przedmiotów,a każdy z innej bajki.Bez dodatkowych kursów specjalizujących cięzko.Na ten kierunek była moda w okolicach 2000r,ale że teraz jest nadal to jestem zaskoczona.Z drugiej strony biurowców i kopo coraz więcej.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: szaraczarownica » 08 paź 2018, 12:16

Cały zeszły tydzień stresowałam się, ale nie miałam czasu zadzwonić do szkoły. Zastanawiałam się, czy nie będziemy potrzebowali jakiegoś orzeczenia z PPP, żeby Staś mógł iść do rejonowej szkoły. Miałam problemy z zaśnięciem ze zdenerwowania. Dzisiaj w końcu udało mi się wygospodarować czas, żeby zadzwonić i w krótkiej rozmowie dowiedziałam się, że mam tylko dziecko zapisać, a potem poinformować szkołę o chorobie. Tylko, albo aż tyle ;) A ja się tak denerwowałam :lol:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Deco-Ania » 09 paź 2018, 14:30

U nas sukces - 5 z angielskiego.
Zgodnie z obietnicą muszę zabrać Antosia na ściankę wspinaczkową.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: malaJu » 09 paź 2018, 14:53

Mamy październik, prawda? No, to moja córka, klasa 2, zaraz zaczyna omawiać TRZECIĄ lekturę. Dobrze, że czytałyśmy całe wakacje...
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Blue » 09 paź 2018, 16:00

Deco-super.U nas pierwszy sprawdzian z ang.za tydzien-wreszcie;)
Ju-o kurde,niezle.U nas pierwsza lektura poki co.
Kurs Mlodszego Ratownika jak sie okazalo jest dla klas 5-8.Takze sprobujemy w innym roku.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Misiak » 09 paź 2018, 16:44

malaJu, super, że czytałyście w wakacje. Długie te lektury?
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4007
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Deco-Ania » 09 paź 2018, 20:40

malaJu, Antek jutro zaczyna pierwszą.

Blue, dzięki. Antek typem naukowca nie jest, więc tym bardziej ta 5 cieszy.
To była już trzecia kartkówka z ang. W przyszłym tygodniu - praca klasowa.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Deco-Ania » 09 paź 2018, 20:40

malaJu, Antek jutro zaczyna pierwszą.

Blue, dzięki. Antek typem naukowca nie jest, więc tym bardziej ta 5 cieszy.
To była już trzecia kartkówka z ang. W przyszłym tygodniu - praca klasowa.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: caixa » 09 paź 2018, 20:44

Deco-Ania, super.
U nas też pierwsza lektura ale mieliśmy 21 dni czytania że słodziakami (organizowane przez Biedronkę). Skończyliśmy w niedzielę więc mała może odebrać słodziaka. Świetnie, że się zmobilizowała i dotrwała do końca.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Bian » 09 paź 2018, 21:39

caixa my też mamy coś takiego, zostało nam 5 dni jeszcze. Ale przyznam, że do tej pory nie wiem czy dziecko coś z tego ma :lol:
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Misiak » 10 paź 2018, 8:12

caixa, o co chodzi? Bo chyba keszcze za rano dla mnie :lol: dostaje od Was słodziaka jak poczytacie te 21 dni przed snem?
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4007
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Patrycja11 » 10 paź 2018, 8:43

Też się zastanawiam, bo nasza Lenka w Brzezinach też to ma a ja nie wiem o co chodzi ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: malaJu » 10 paź 2018, 11:37

W tamtym roku (klasa 1) było kilka dłuższych i krótszych, niekoniecznie z zakresu klasy 1, bo np. Sposób na Elfa. I musiałam czytać ja dziecku. Teraz na liście są:
Zima w Dolinie Muminków
Karolcia
Chatka Puchatka
10 Skarpetek
Detektywistyczne Biuro Lassego i Mai (dowolna pozycja)
Doktor Dolittle
Miś Padington
Detektyw Pozytywka
i jeszcze jedna, której teraz nie pamiętam.

Czyli długie. 5 lektur przeczytałyśmy wspólnie, ale teraz sama czyta Karolcię i idzie jej jak to 2klasistce. Ogólnie, szkoła salezjańska jest dla zdolnych i pracowitych. Jak dziecku brakuje tych cech, to zamiast je nauczyć, zabija się ich zapał do nauki. Ja akurat starsze dziecko mam bardzo zdolne i szybko pracujące.
Dlatego Leo idzie do rejonowej.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Misiak » 10 paź 2018, 11:51

malaJu, długie.

Co do tej książeczki ze słodziakami, czytałam póki co jedną czytankę Poli (jakiś słodziak chciał latać i wziął jakąś pelerynę? Eeee?) i szczerze mówiąc, nie porwało mnie. Dziwnie pisane, jakimś nieskładnym językiem, morału nie wykryłam ale może nie miało go tam być, ale ogólnie zniechęciłam się i książka leży. Bo uważam, że mam inne książki, bardziej warte czytania. Ale może to tylko pierwsze wrażenie?
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4007
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: kari » 10 paź 2018, 12:17

Misiak, mnie też nie przypadła do gustu, ale już ją skończyliśmy, kupiłam za gotówkę, bo nie chciało mi się zbierać znaczków, wolę już te konkursowe książki biedronki jak Szary domek czy o strachu na wróble
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10253
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: caixa » 10 paź 2018, 19:13

Misiak, jest zadanie. Przez 21 dni dziecko ma czytać 10 minut dziennie codziennie. Za każdy dzień rodzic podpisuje A nauczyciel przykleja naklejkę. Po skończeniu można odebrać dowolnego słodziaka.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Justinaa » 10 paź 2018, 19:31

caixa, aaa Hania mi dala tą karteczkę, ale myślałam, że to jakaś głupota i chyba ją wyrzuciłam :twisted:
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: kasieńka 85 » 10 paź 2018, 19:32

caixa pisze:Misiak, jest zadanie. Przez 21 dni dziecko ma czytać 10 minut dziennie codziennie. Za każdy dzień rodzic podpisuje A nauczyciel przykleja naklejkę. Po skończeniu można odebrać dowolnego słodziaka.
jesteś pewna że za wypełniony album dostaje się słodziaka?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Blue » 10 paź 2018, 19:45

Po miesiącu nauki i wyliczeniach Librusa,Starsza przoduje w matmie (średnia 5,39) i WFie (5,33).Co ciekawe idealnie odzwierciedla to co my u niej widzimy od małego (bo zawsze była zdolna ruchowo i wszędzie widziała cyfry).A ze słabszych przedmiotów (żeby nie było) to przyroda z 3 i polski (3,67).Reszta między 4 a 5 lub brak ocen jeszcze (ang).Z polaka to faktycznie jej wypracowania wiele do życzenia pozostawiają-bez większego ładu i składu są jeszcze,ale nadrabia dyktandami;)No umysł ścisły po mężu i już,chociaż i ja polaka nie lubiłam w szkole.Jeszcze lubię Librusa :lol:
Blue
SuperMama
 
Posty: 18386
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Bian » 10 paź 2018, 20:11

A jak tam forumowe pierwszaki?
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: caixa » 10 paź 2018, 21:34

kasieńka 85, taka informację dostaliśmy. A jak jest?
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: kasieńka 85 » 11 paź 2018, 3:56

caixa pisze:kasieńka 85, taka informację dostaliśmy. A jak jest?
moje dzieci też czytają i zbierają naklejki. Ale nie znalazłam informacji o odbiorze slodziaków.
Przeczytam jeszcze raz regulamin ale wydaje mi się to mało prawdopodobne. Wszystkie szkoły w Polsce otrzymały zestaw slodziaków, albumy. Obawiam sie że biedra by splajtowala gdyby wszystkim czytającym miała przekazać maskotkę. Ale mogę się mylić. Może ktoś od Was wnikliwej przeczytał regulamin.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: caixa » 11 paź 2018, 5:19

Dam Ci znać dziś. ;;))
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: kasieńka 85 » 11 paź 2018, 13:01

caixa, przewertowałam stronę szkolnych przygód Gangu Słodziaków i widnieje informacja:
"W paczkach dla szkół zostały wysłane specjalne naklejki ze Słodziakami (nie związane z akcją promocyjną w sklepach sieci Biedronka – nie można wykorzystać ich do zakupów Słodziaków), które uczeń może zbierać do osobistego albumu, w nagrodę za potwierdzone przez rodzica codzienne czytanie w domu.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: kochecka » 11 paź 2018, 13:31

U Maksia w szkole za kartkę pełną naklejek w nagrodę dzieci otrzymują dodatkowe punkty do zachowania.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do W szkole

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron