Forumiątka idą do szkoły.

Dział o problemach i radościach dzieci w wieku szkolnym.

Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Deco-Ania » 17 cze 2015, 19:23

Mój malutki syneczek po wakacjach idzie do szkoły. :(((((
Wczoraj miałam pierwsze zebrania: wiem do której klasy będzie chodził (1a), kto będzie jego wychowawcą (okazuje się, że nasza znajoma). Poza tym? - straciłam godzinę! Poza dwiema wymienionymi kwestiami nie dowiedziałam się niczego czego nie przeczytałabym na ich stronie internetowej.
I pierwsza myśl po zebraniu - przez X-lat szkoła specjalnie się nie zmieniała :lol: nadal obowiązują granatowe spodenki na wf i obuwie na zmianę z białą podeszwą (ale o tym w innym wątku).

Dzieci nam rosną i ten dział chyba też wreszcie nieco bardziej się rozwinie.
Monika i Audi wreszcie będą miały wsparcie.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: agnieszka19 » 17 cze 2015, 19:27

Ja też juz po pierwszym zebraniu....
Natalka będzie w klasie 1b... Zebranie trwało 1,5 h prawie i w sumie nieco kwestii zostało poruszonych.
Wiem jakie ćwiczenia wybrała wychowawczyni, że będzie dodatkowy angielski i zajęcia komputerowe, wiem co muszę kupić na pierwsze dwa tygodnie zajęć i co potrzebne na plastykę.

No a rodzice... Hm??? Rózni są bo wyobraźcie sobie, że zadawali pytania typu: " Czy będzie Pani zadawała prace domowe?", "Jakiego typu: szlaczki? pisanie? czytanie?"; " A co jak dziecko będzie chciało siku?" itp...

Deco-Ania pisze:I pierwsza myśl po zebraniu - przez X-lat szkoła specjalnie się nie zmieniała :lol: nadal obowiązują granatowe spodenki na wf i obuwie na zmianę z białą podeszwą (ale o tym w innym wątku).


A u nas nie :P Spodenki zielone, biały podkoszulek i obuwie z dowolnym kolorem poweszchni, byle się nie ślizgało i koniecznie wiązane :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: AgaGrusiecka » 17 cze 2015, 20:55

U nas jednolity strój do szkoły: spodnie czarne, szare lub granatowe, a góra (koszulka lub bluza) biała, beżowa, niebieska lub szara. Buty też na białej podeszwie, żeby nie rysowały podłóg. I na WF spodenki w kolorze czerwonym. Póki co nie mówili nic o żadnych dodatkowych książkach czy ćwiczeniach, ale zebranie było ogólne. Może we wrześniu, z konkretną nauczycielką coś ustalimy, czy będą jakieś karty pracy, czy mamy dokupić ćwiczenia... Z jednej strony przedszkola mi nie żal, ale z drugiej... Mój synek jest jeszcze takim malutkim chłopczykiem a tu już szkoła...
Sporo Forumiątek w tym roku rozpoczyna naukę w szkole :)
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: MamaŻaby » 17 cze 2015, 21:02

u nas zebranie trwało zbyt długo, Pani mimo że taka zachwalana wcale mi się nie spodobała, wkurzyło mnie to wtłoczenie w regułę granatowych spodenek na wf więc postanowiłam że Żaba będzie miała zielone. A najbardziej mnie zdenerwowało, że dziecko nie może chodzić i na religię i na etykę. Trzeba wybrać, to nie ważne, że jeszcze nie wiemy czy córka będzie chciała iść do komunii czy nie i że zajęcia zarówno z etyki jaki i religii bardzo jej się podobają. Trzeba wybrać i koniec kropka
Aaa i jeszcze mnie martwi ta ufność wychowawczyni w podręcznik ministerialny.
Czuję, że Żaba zostanie wtłoczona w ramy szkoły, w której nie ma nawet milimetra miejsca na indywidualizm :roll: No zepsują mi dziecko jak nic X(
Od razu napiszę, że Żaba chodzi w tej szkole do zerówki i miałam po pierwszym zebraniu w zeszłym roku całkowicie odmienne spostrzeżenia - że szkoła taka otwarta, postępowa. Ale widać wszystko zależy od nauczyciela i formy zajęć.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: agnieszka19 » 17 cze 2015, 21:06

AgaGrusiecka pisze:Może we wrześniu, z konkretną nauczycielką coś ustalimy, czy będą jakieś karty pracy, czy mamy dokupić ćwiczenia...

Za te ćwiczenia się nie płaci... Szkoła dostaje na nie pieniądze...
"Nasza" bebczka wybrała wydawnictwo didasko :) Ćwiczenia są już zamówione...

MamaŻaby pisze:Aaa i jeszcze mnie martwi ta ufność wychowawczyni w podręcznik ministerialny.


Też by mnie to martwiło... Czytałam trochę o tym podręczniku, oglądałam wywiad z Pani Gruszczyk- Kolczyńską, więc zdanie na temat tego podręcznika raczej już sobie wyrobiłam...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: MamaŻaby » 17 cze 2015, 21:07

agnieszka19 pisze:Czytałam trochę o tym podręczniku, oglądałam wywiad z Pani Gruszczyk- Kolczyńską, więc zdanie na temat tego podręcznika raczej już sobie wyrobiłam...

właśnie też czytałam, że nie najlepszy. No i co zrobić?
Już nam nawet z mężem w rozmowie przemknęło żeby ją jednak przepisać do innej nauczycielki. Już sama nie wiem :roll:
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: AgaGrusiecka » 17 cze 2015, 21:08

MamaŻaby, u nas też podręcznik ministerialny. Wiem, że nie jest najlepszy, ale póki co nie rozpaczam. Zobaczymy jak będzie. Ten pierwszy rok dla sześciolatków może być trudny, a jak okaże się, że klasa mocna, to może Pani coś dołoży od drugiego roku. A u nas z kolei podobało mi się stwierdzenie, że nie ma ciśnienia i dziecko osiąga efekty na miarę własnych możliwości, że intensywna nauka czytania będzie w drugiej i trzeciej klasie. Mój roztrzepaniec musi mieć czas na to, żeby się w szkole odnaleźć, więc na poziomie nauczania w pierwszym roku aż tak bardzo mi nie zależy.
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Deco-Ania » 17 cze 2015, 21:09

MamaŻaby pisze:Czuję, że Żaba zostanie wtłoczona w ramy szkoły, w której nie ma nawet milimetra miejsca na indywidualizm
ja nie mam najmniejszych wątpliwości, że tak właśnie będzie.


A jaki będziecie mieć podręcznik?
U nas: Gra w Kolory
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: AgaGrusiecka » 17 cze 2015, 21:10

agnieszka19 pisze:Za te ćwiczenia się nie płaci... Szkoła dostaje na nie pieniądze...
"Nasza" bebczka wybrała wydawnictwo didasko :) Ćwiczenia są już zamówione...

No to u nas może też jakieś będą, tylko nic nie mówili.
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: MamaŻaby » 17 cze 2015, 21:11

AgaGrusiecka, ale moja córka raz że siedmiolatek a dwa, że kolejny rok na zajęciach typu "w zeróweczce" się zanudzi. W klasie na 25 dzieci 1/3 to sześciolatki i one nie chodziły do nas do zerówki.

Deco-Ania pisze:
MamaŻaby pisze:Czuję, że Żaba zostanie wtłoczona w ramy szkoły, w której nie ma nawet milimetra miejsca na indywidualizm
ja nie mam najmniejszych wątpliwości, że tak właśnie będzie.

jakie to pocieszające :roll:
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: agnieszka19 » 17 cze 2015, 21:13

Deco-Ania pisze:

A jaki będziecie mieć podręcznik?
U nas: Gra w Kolory


Ale to można nie chcieć tego ministerialnego??? Bo mnie się wydawało, że jest on obowiązkowy?... Czy nie?
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: AgaGrusiecka » 17 cze 2015, 21:14

MamaŻaby, właśnie klasy mieszanej się obawiałam najbardziej, ale na całe szczęście mój, jako że z końca roku, trafił do klasy samych 6-latków. Jakbym była w Twojej sytuacji, to pewnie też bym była zaniepokojona.
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: AgaGrusiecka » 17 cze 2015, 21:15

agnieszka19, mnie też się wydawało, że ministerialny jest obowiązkowy. Ale może ten drugi jest dodatkowo?
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Audiolka » 17 cze 2015, 21:17

Szkoła :? :? :? :? :? :? :? :? :? :? później się rozwinę...moze w połowie wakacji, jak dojdę do siebie :P

aaa i to bujda że za szkołe sie nie płaci. Miesiąc w miesiąc wychodziło mnie tyle, co za przedszkole (to na obiady, to na wycieczkę, to na składki, to na kino, to na wycieczkę, to na ksiażkę itp itd)...niech on już się ożeni 8-)
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: kasieńka 85 » 17 cze 2015, 21:20

Podręcznik ministerialny nie jest obowiązkowy. Do niego wydawnictwa stworzyły ćwiczenia.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: AgaGrusiecka » 17 cze 2015, 21:22

kasieńka 85, dzięki dobra kobieto, że nas z błędu wyprowadziłaś :lol:
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Deco-Ania » 17 cze 2015, 21:22

AgaGrusiecka pisze:le na całe szczęście mój, (...) , trafił do klasy samych 6-latków
Ja też zrobiłam uff, jak się okazało, że u Antosia same 6-latki.

Audi w kwestii opłat tez nie mam złudzeń.
Ale nam chyba odpadną obiady - przynajmniej do czasu jak babcia będzie z Julkiem w domu.

No i to co na początek najbardziej mi się nie podoba: zmianowość zajęć. Co prawda I-sze klasy zaczynają zawsze 8:15, ale od drugiej klasy już nie.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: agnieszka19 » 17 cze 2015, 21:23

kasieńka 85 pisze:Podręcznik ministerialny nie jest obowiązkowy. Do niego wydawnictwa stworzyły ćwiczenia.


Skoro nie jest obowiązkowy a są w nim liczne błędy to czemu nauczyciele z niego nie rezygnują???
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: MamaŻaby » 17 cze 2015, 21:26

Audiolka pisze:niech on już się ożeni 8-)

no Audiolka, to żeś pojechała =))))

AgaGrusiecka pisze:agnieszka19, mnie też się wydawało, że ministerialny jest obowiązkowy. Ale może ten drugi jest dodatkowo?

dodatkowo :)

AgaGrusiecka pisze:Jakbym była w Twojej sytuacji, to pewnie też bym była zaniepokojona

ja nie jestem jakąś matką wariatką nastawioną na same szóstki i w ogóle wyścig szczurzątek ale boję się, że te "maluchy" będą spowalniać, nie wiem jak to inaczej określić. Ale może być też inaczej i to one będą lepsze. Oby tak było

Aaa i u nas zajęcia nie we wszystkie dni będą się zaczynały od 8:00 W część dni mogą się zaczynać nawet o 10:45 (o ile dobrze pamiętam) :roll:
To miała być mała szkoła z 3 klasami pierwszymi a było takie zainteresowanie, że 3 kolejne otworzyli i się wszystkie dzieci nie będą mieściły na świetlicy stąd różne godziny rozpoczynania zajęć
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Deco-Ania » 17 cze 2015, 21:34

MamaŻaby pisze:To miała być mała szkoła
Mnie tez własnie przekonywali do tej szkoły tym, ze jest mała. A tu: 4 klasy pierwsze! Jak dla mnie to nie jest mało.

I kolejna refleksja po zebraniu: szkoła dysponuje 12 salami lekcyjnymi, a oddziałów ma od września 18. I ktoś na to pozwolił. Ech!
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: kasieńka 85 » 17 cze 2015, 21:36

MamaŻaby pisze:Aaa i u nas zajęcia nie we wszystkie dni będą się zaczynały od 8:00 W część dni mogą się zaczynać nawet o 10:45 (o ile dobrze pamiętam) :roll:
To miała być mała szkoła z 3 klasami pierwszymi a było takie zainteresowanie, że 3 kolejne otworzyli i się wszystkie dzieci nie będą mieściły na świetlicy stąd różne godziny rozpoczynania zajęć
ale wiecie o tym, że i liczbie oddziałów nie decyduje dyrektor a władze wyżej?
MamaŻaby pisze:boję się, że te "maluchy" będą spowalniać, nie wiem jak to inaczej określić. Ale może być też inaczej i to one będą lepsze. Oby tak było
Z moich obserwacji...W kwestii osiągania umiejętności, zdobywania wiedzy sześciolatki nie odstają od siedmiolatków. (No chyba, że ja trafiam na takie, które rozpoczęły edukację szkolną wcześniej ze względu na to, że były "zdolne"). Miałam napisać, że sześciolatki mają trudności z emocjami ale w sumie skłamałabym.
agnieszka19 pisze:
kasieńka 85 pisze:Podręcznik ministerialny nie jest obowiązkowy. Do niego wydawnictwa stworzyły ćwiczenia.


Skoro nie jest obowiązkowy a są w nim liczne błędy to czemu nauczyciele z niego nie rezygnują???
hmm...jakby to określić...odgórne wskazania?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: MamaŻaby » 17 cze 2015, 21:38

kasieńka 85, jesteś moim miodem na serce teraz. Fajnie móc spojrzeć na sprawę z innej perspektywy, tej nauczycielskiej właśnie. Dziękuję :-*
Dobra, przestaję się martwić. Moja córcia trafiła do dobrej klasy, ze zdolnymi dzieciakami i ciepłą oraz cierpliwą wychowawczynią. Będzie dobrze :)
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Deco-Ania » 17 cze 2015, 21:41

kasieńka 85 pisze:ale wiecie o tym, że i liczbie oddziałów nie decyduje dyrektor a władze wyżej?
Wiecie. Tylko Ci sami "wyżej" zamykają też klasy w innych szkołach, które mają możliwości (i chcą) przyjęcia większej liczby dzieci.
Jednak już mnie to wcale nie dziwi.

MamaŻaby musi być!
Prawda jest taka, ze te wszystkie niedociągnięcia/wady widzimy my-rodzice. Szkoła w oczach dziecka wygląda zupełnie inaczej. Najważniejsze jest, żeby to one się w niej dobrze czuły.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: agnieszka19 » 17 cze 2015, 21:41

Kasia a ja Ci powiem, że np. widziałam różnice jak poszłysmy na zwody z koleżanką...
Zawody organizowane były w szkole do której co jakiś czas z dziećmi chodziłysmy- w ramach współpracy...
Moja grupa to było 6latki- takie wiecie według starego systemu... Grupa koleżanki do były 5cio latki.
Obie nasze grupy od wrzesnia zaczną naukę w szkole... O co jednak mi chodzi.
Niby dzieci rozgarnięte, niby umiejętności intelektualne mają podobne, ale... młodsze dzieci były strasznie zagubione, nie do końca rozumiały polecenia, rywalizacja też szła cięzko. Były roztrezpane i nieskoncentrowane. Dużo mniej sprawnie wykonywały ćwiczenia w porównaniu do moich straszaków... Do tamtego momentu wydałowało mi się że ta różnica jest nie duża... Ale wtedy dostrzegałam wiele aspektów emocjonalnych, które są jednak dużo do tyłu...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: MamaŻaby » 17 cze 2015, 21:48

Deco-Ania pisze:Prawda jest taka, ze te wszystkie niedociągnięcia/wady widzimy my-rodzice. Szkoła w oczach dziecka wygląda zupełnie inaczej. Najważniejsze jest, żeby to one się w niej dobrze czuły.

to prawda. Moja Żaba uwielbia swoją szkołę. Mam nadzieję że jej nie przejdzie w październiku, po pierwszym miesiącu w nowych okolicznościach przyrody :lol:
agnieszka19 pisze:Ale wtedy dostrzegałam wiele aspektów emocjonalnych, które są jednak dużo do tyłu...

dlatego moim zdaniem rodzice powinni mieć wybór. Moja Żaba też w zeszłym roku nie byłaby z tych względów o których piszesz gotowa. U nas świetną decyzją było przeniesienie jej do zerówki do szkoły bo zyskała trochę pewności siebie, poznała szkołę i nauczyła się samodzielności. Teraz mam dużo mniejsze obawy o nią, jak sobie poradzi, od września. Bardziej mój niepokój budzi sama organizacja edukacji, czyli coś na co w zeszłym roku zupełnie nie zwracałam uwagi, choć to wciąż ta sama szkoła
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: kasieńka 85 » 17 cze 2015, 22:22

agnieszka19, ja bazuje na tym co widzę u siebie. Nie wykluczam że u innych wygląda to inaczej ;;) Gdyby ktoś wszedł do mojej ówczesnej klasy pierwszej nie byłby w stanie wskazać które dzieci to sześciolatki a które siedmiolatki. Myślę że te młodsze dzieci zdradziłaby sfera emocjonalna. Za to teraz jak obserwuję swoich trzecioklasistow (10 latków ) to mam wrażenie że jakis regres nastąpił.
Możliwe też że wtedy tych sześciolatków było kilkoro w klasie. Podobno gdy w klasie są same sześciolatki jest trudniej.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: 19anioleczek92 » 18 cze 2015, 8:09

AgaGrusiecka, A tak z ciekawości,bo Łukasz do 11 idzie tak? Mogłabyś napisać imię i nazwisko panią, bo ciekawe czy znam bo tez choidzilam do tej szkoły :-D
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: kochecka » 18 cze 2015, 8:20

U nas nadal tak do końca nie wiem gdzie Maksiu pójdzie. Raz w tygodniu zaglądam do szkoły nr 10 do której chcielibyśmy, żeby poszedł aby sprawdzić czy zwolniło się miejsce.
Został natomiast już wciągnięty na listę dzieci przyjętych do rejonowej szkoły i idę na zebranie w przyszłym tygodniu. Na samą myśl boli mnie brzuch :roll:
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: malaJu » 18 cze 2015, 8:22

Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: AgaGrusiecka » 18 cze 2015, 9:07

19anioleczek92,
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: mietka » 18 cze 2015, 10:47



Ja już drugi raz "idę" do pierwszej klasy, szkoła ta sama (SP 1 na Sterlinga), rok różnicy między dziećmi, znów 1a. Zebranie fajne, same konkrety, wymieniliśmy się z rodzicami telefonami i mailami do szybkiego kontaktu. (już mam na mailu pełną listę bo jeden tata sprawnie to ogarnął) złożyliśmy się po 100 zł na początek, żeby dzieciakom salę pomalować i założyć nowe rolety.
W zeszłym roku zrobiliśmy tak samo w klasie Franka.
Co do stroju szkolnego, to nawet za moich zamierzchłych czasów panowała pełna dowolność, tak też jest teraz.
Podręczniki wszystkie dzieci dostają za darmo, elementarz owszem jest, ale chyba w bibliotece. Dzieci dostają również książki i ćwiczenia do angielskiego. Z tego co mówili rodzice dzieci, które chodzą na religię to tylko za ten podręcznik trzeba płacić.
Opłaty na komitet nie wnosimy, bo malujemy salę. Opłaty to jedynie 50 zł rocznie za świetlicę i około 100 zł za obiady miesięcznie.
Dzieci mają też dodatkowy angielski, przychodzi lektorka ze szkoły językowej i zajęcia są zaraz po lekcjach w klasie dzieci. Oczywiście za to płacimy.
Audiolka pisze:i to bujda że za szkołe sie nie płaci. Miesiąc w miesiąc wychodziło mnie tyle, co za przedszkole


:) u nas nic nie przebije przedszkola :D dopiero jak Franio poszedł do szkoły to odetchnęłam Płacimy tylko za obiady i angielski - w sumie jakieś 160 zł/mc
Owszem była zielona szkoła, ale o połowę tańsza od zielonego przedszkola... I 2 wycieczki, ale nawet nie pamiętam ile kosztowały (także nie mogło być drogo ;)) Do kina chodzą za darmo
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mietka
SuperMama
 
Posty: 660
Rejestracja: 12 sty 2013, 19:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: mietka » 18 cze 2015, 10:55

A i jeszcze kilka słów o sześciolatkach w szkole po prawie rocznym doświadczeniu. Klasa Frania - 11 sześciolatków, 14 siedmiolatków. Początek to dla nas było trochę więcej czasu poświęconego nauce czytania, bo część dzieci czytała już płynnie, a Franek nie, i to szczerze mówiąc jedyny problem, który zaobserwowałam. Wychowawczyni też mówi, że różnice się zatarły i już nawet nie pamięta kto ma ile lat. Najlepszy przyjaciel Frania jest od niego starszy o rok, ale oceny mają prawie identyczne, Franek jest lepszy z matematyki, jego przyjaciel lepiej czyta, oceny z dyktand mają prawie identyczne. Franio co prawda jest ze stycznia, także idąc do szkoły miał 6 lat i 9 miesięcy, Ale Helenka zacznie mając 5 lat i 10 miesięcy. I szczerze mówiąc o nią martwię się jeszcze mniej...
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mietka
SuperMama
 
Posty: 660
Rejestracja: 12 sty 2013, 19:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Blue » 18 cze 2015, 12:15

Czytam,czytam i co ja mogę napisać:)U nas totalny luz w tym temacie-po wiosennym trzęsieniu portkami pod tytułem szkoła czy przedszkole,zmieniłam myślenie:)
Na zebraniu nie byliśmy,bo plażowaliśmy w tym czasie nad Bałtykiem :lol: Sprawami szkolnymi będziemy zajmować się na koniec sierpnia,narazie wakacje idą,o wyjazdach myślimy.Na tym czy dziecko będzie w klasie z panią X czy Y kompletnie mi nie zależy-bo to nauczanie początkowe,więc do "poziomu" nie przykładam wielkiego znaczenia,niech babka będzie po prostu sympatyczna i empatyczna dla dzieciaków,a myślę że tak jest (tak zakładam).Dobrą robotę robi mój mąż-on ma pozytywne podejście do tego wszystkiego,ja je po prostu przejęłam a na dzień dzisiejszy to wręcz "rzucam to wszystko w cholerę",w końcu wakacje są.

Jedyne co mnie zastanawia-to ciekawe,czy PIS zdoła coś zrobić w temacie 6 latków,ale to zapewne czyste gadanie.Pewne rzeczy już trudno cofnąć.Elbanowskim z kolei nie bardzo ufam,są dość "fanatyczni".
http://www.rzecznikrodzicow.pl/spotkani ... jem-duda-0
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: ola » 18 cze 2015, 13:56

Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Deco-Ania » 18 cze 2015, 13:59

Blue pisze:Na zebraniu nie byliśmy,bo plażowaliśmy w tym czasie nad Bałtykiem Sprawami szkolnymi będziemy zajmować się na koniec sierpnia,
U nas w szkole niektóre terminy, których musimy pilnować (np. zapisanie dziecko na obiady czy świetlicę) są w lipcu.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Blue » 18 cze 2015, 14:09

Deco-ja nie mam zielonego pojęcia jakie są u nas terminy:)Narazie mi z tym dobrze:)Mam tu jakiegoś smsa ze szkoły,ale 1 okiem tylko przeczytałam;)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: klara76 » 23 cze 2015, 21:25

Za mną pierwsze zebranie w szkole. Krótko i na temat. Hanka jest w 1c, klasa integracyjna, 16 dzieci, wychowawca +dwóch nauczycieli wspomagających. Będą korzystać z elementarz ministerialnego, bo jest narzucony ale głównie będą się uczyć z podręczników Tropiciele. Książki dostajemy ze szkoły, również tą do angielskiego.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4678
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: kochecka » 24 cze 2015, 7:14

U nas dzisiaj zakończenie roku w przedszkolu a chwilę później zebranie w szkole. Żołądek mam ściśniety i trzęsą mi się ręce z tego wszystkiego :roll: ::)
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: MamaŻaby » 24 cze 2015, 10:40

kochecka, Maks jest bardzo mądrym dzieckiem i świetnie sobie poradzi w szkole więc się nie martw, zwłaszcza na zapas.
A co do dzisiejszej uroczystości - na pewno niejedna łza Ci się w oku zakręci. Ściskam Cię mocno :ymhug: :)
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: kochecka » 24 cze 2015, 18:32

Jestem już po zakończeniu i po zebraniu. Zachwycona nie jestem bo Maksiu niestety nie trafił do pani do której chciałabym. A ta do której trafił ma raczej mało przychylne opinie. Ponadto wszystkie dzieci które Maksiu akurat zna trafiły do innej klasy (wszystkie razem). Klasa Maksia to głównie chłopcy co też jakoś nie napawa mnie optymizmem...no i jeszcze żeby mnie dobić -zaczynamy od popołudnia a drugie i trzecie klasy chodzą tylko na popołudnie, tak mniej więcej od 13 do 17 :roll: nie podoba mi się to
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: MamaŻaby » 24 cze 2015, 18:40

kochecka, no to teraz rozumiem Twoje obawy :ymhug: Rozumiem, że to w waszej rejonowej? A co z tą drugą do której chciałaś Maksia posłać i się nie dostał? Walczysz jeszcze?
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: kochecka » 24 cze 2015, 18:43

Tak w rejonowej. W tej drugiej pojawiam się raz na tydzień i jakoś nadzieję zaczynam tracić. Do września jeszcze 2 miesiące, mam nadzieje ze stanie się jakiś cud.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: monika » 24 cze 2015, 21:31

Deco-Ania pisze:Mój malutki syneczek po wakacjach idzie do szkoły. :(((((
Dzieci nam rosną i ten dział chyba też wreszcie nieco bardziej się rozwinie.
Monika i Audi wreszcie będą miały wsparcie.

No mój malutki syneczek pojutrze zakończy 3ą klasę, kiedy śmignęły te 3 lata :shock: :o :shock:
Poszedł w wieku 7 lat i nie żałuję, on też, ba nawet jest wdzięczny, że miał jeszcze rok beztroskiego przedszkolka :D
Na zebraniu nie byłam bo mieliśmy się przeprowadzać i miał chodzić do podstawówki w drugim końcu Łodzi, do "1ki" tam gdzie dzieci mietki chodzą.
Nawet pani nie poznałam bo jak poszłam do szkoły w ciemno to mi złe godziny zakończenia pracy pani podała dyrekcja i przyjechałam na próżno, więc nie fatygowałam się drugi raz, 2 podejścia wystarczyły, potem wylecieliśmy na urlop i tematem szkoły zajęłam się pod koniec sierpnia
Cóż, szkoła mała, po 2 klasy z rocznika, teraz obecnych pierwszych są 4, następnych też będę i już chodzą na zmiany, pani starsza i nic jej się juz nie chce, wycieczek mało, i mało dla mnie atrakcyjne np. Warszawa-Młody był tyle razy po kilka dni, więc akurat nie byliśmy zainteresowani.
Kino lub teatr raz na semestr, generalnie w porównaniu do przedszkola do którego chodził 4a lata to masakra, przedszkolko super, masa zajęć, blisko pracy, więc wyskakiwałam na wszystkie uroczystości, nianię miałam w bloku obok, rewelka :) A ciocie cudne, opiekuńcze, podkarmiały mojego niejadka jak trzeba było, pilnowały aby głodny nie chodził, ale nie zmuszały jak czegoś nie lubił, nie mógł bo alergia, superowe babeczki <3 Boże jak się zryczałyśmy na koniec przedszkola, ja prężnie działałam w RR, nawet czasem brałam urlop i jako dodatkowy opiekun na wycieczkę z nimi jechałam. Ech łza mi się w oku kręci. Wczoraj przejeżdżałam z Młodym, wracając od ortodonty, blisko przedszkola i aż Młody westchnął jakie to były cudowne lata...
Zajęcia płatne ale było sporo, tylko rytmika z RR była.Chodził dodatkowo na korekcyjną, logopedię, hip/hop, angielski, teatralne a w ostatnim roku zebrała się grupa na kreatywną gimnastykę umysłu.
Ale o szkole ma być...
Jakoś w przeddzień wakacji nie chce mi się narzekać ale nie jestem ogólnie zadowolona.
U nas do tej pory była składka na wyprawkę, i dobrze, mieli jednakowo, i tak jest lans z plecakami, piórnikami itd.
Buty z podeszwą no marking na wf, buty na zmianę do szkoły, strój na wf nie był do tej pory restrykcyjnie przestrzegany, nosił białe koszulki, ale też ecru, małym nadrukiem na białej,różne spodenki, strój do szkoły-całkowita dowolność.
Zapisy na obiady/świetlicę na początku września.
Zajęcia dodatkowe, 2 szkoły językowe, do jednej chodził 2 lata, SKS-chodzi obecnie, piłka nożna-chodził, teatralne były w tamtym roku to chodził,w tym roku dodatkowa matematyka niby dla zdolniejszych, też chodził, ale nie jest to jego pasja.
Na basen 2 lata jeździł ze szkoły raz w tygodniu, w 3ej klasie zabrano, bo 4 klasy pierwsze i dla nich pierwszeństwo, szlag mnie trafił, bo wcześniej do 5ej klasy mogli jeździć za dość marne pieniądze, do tego zawieźli, przywieźli busem, a teraz wozimy prywatnie no bo doskonalić trzeba.
Na początku roku też składka na uroczystości szkolne,kwiaty dla nauczycieli, 50zł chyba było.
Na ksero też ale ile nie pamiętam.
Podręczniki kupowałam, z 350zł-400zł kosztowały, Elementarz XXI wieku miał
Acha no i ma szkołę 200m od domu :D To niewątpliwy atut tej szkoły :lol:
Awatar użytkownika
monika
SuperMama
 
Posty: 2576
Rejestracja: 26 lis 2012, 22:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: monika » 24 cze 2015, 21:52

Awatar użytkownika
monika
SuperMama
 
Posty: 2576
Rejestracja: 26 lis 2012, 22:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Blue » 25 cze 2015, 18:14

Monika-Ja od mam dzieci które do szkoły poszły (bez względu czy w wieku 6 czy 7 lat) na pytanie jak tam w szkole słyszę mniej więcej podobną odpowiedź którą można streścić "to jest duża PRZEPAŚĆ organizacyjna".Nikt mi się specjalnie nie żali,że dziecko z nauką sobie rady nie daje,czy że nauczyciel lub program nie taki-ale jeśli chodzi o organizację,to po WYGODNYM przedszkolu jest szkolny szok.Dziecko które w przedszkolu ma wszystko pod nos podstawione i o nic się nie martwi,musi się po prostu przestawić-i niestety rodzice też.
A początek mamy bardzo podobny-ja się zajmę szkołą pod koniec sierpnia,no przecież wakacje się zaczęły;)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: caixa » 06 lip 2015, 9:26

Miałam napisać jakiś czas temu bo nasze zebranie odbyło się jeszcze w czerwcu... ale tak jakoś wyleciało mi z głowy. 8-)




No i tak. Powoli oswajamy się z wrześniem. Nie ukrywam, że mam trochę stresu z tym związane ale damy radę, prawda?
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Audiolka » 17 sie 2015, 8:46

Jedni uważają, że przeginam, bo Wojciech ma wakacje, inni że robię dobrze (ta druga grupa jest zdecydowanie mniejsza). A chodzi o to, że od początku wakacji Wojtek ma prikaz czytania jednej bajki dziennie. Po prostu jestem pewna, że gdybym przez wakacje zaniedbała to, to od września w drugiej klasie uczyłby się czytać od nowa.
Jeśli chodzi o matematykę, to doskonale sobie radzi.
Ostatnio pojechał na basen i kupił sobie krzyżówki panoramiczne...wykreślanki ...i teraz siedzi i skreśla wyrazy. To ok, gorzej jak co 3 minuty przychodzi i pyta:
-Mama, a co to jest aksjologia? Mama, a co to jest dermatolog? (...)
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: szaraczarownica » 17 sie 2015, 9:05

Audiolka pisze:od początku wakacji Wojtek ma prikaz czytania jednej bajki dziennie

:ymapplause:

Myślę, że po tym wpisie na forum Twoja grupa nr 2 zwiększy objętość ;)

Audiolka pisze:gorzej jak co 3 minuty przychodzi i pyta:
-Mama, a co to jest aksjologia? Mama, a co to jest dermatolog? (...)

Kup mu encyklopedię lub słownik :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: kasieńka 85 » 17 sie 2015, 10:22

Audiolka, zdecydowanie popieram ;;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: kochecka » 17 sie 2015, 12:17

Audiolka super :)
Ja robię podobnie z Maksiem. Co prawda on dopiero się uczy czytać ale codziennie siadamy do elementarza i ćwiczymy po kilka stron bo wiem że u niego na tym etapie choćby tydzień przerwy powoduje że zapomina jak się czyta.

A tak z innej beczki to dzisiaj prawie skompletowalam Maksowi wyprawkę. Zostały tylko buty na zmianę.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Następna

Wróć do W szkole

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości