Forumiątka idą do szkoły.

Dział o problemach i radościach dzieci w wieku szkolnym.

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: ava » 13 wrz 2015, 7:21

Blue pisze: "to najgorszy dzień w moim życiu bo nie ma pracy domowej"
:lol: :lol: :lol: W liceum koniecznie jej to przypomnij :lol:
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8875
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Blue » 13 wrz 2015, 7:40

no,masakra :lol:
Blue
SuperMama
 
Posty: 18393
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: malaJu » 13 wrz 2015, 10:14

agnieszka19, ale wiesz, że dyrektor robi to nielegalnie? Dziwię się, że Mu dalej pozwolili, bo już kilka razy był z tego dym.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: agnieszka19 » 13 wrz 2015, 10:51

MałaJu ale dlaczego? To nie jest obowiązkowe. Tzn. jesli większa część klasy by się nie zgodziła to te zajęcia odbywałby się po podstawowych lekcjach. Ale ponieważ rodzice wszystkich dzieci w klasie wyrazili na to zgodę zajęcia są wplecione w plan lekcji...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: malaJu » 13 wrz 2015, 12:49

agnieszka19, ja Ci nie umiem tego wytłumaczyć, bo na prawie oświatowym się nie znam. Piszę tylko, co wiem od innych dyrektorów. Niemniej jak dla mnie sprawa nie jest fair, tak samo jak wkurza mnie "nie"obowiązkowa RR itp. To nie wygląda dobrze, gdy ten sam nauczyciel ma płacone przez państwo i rodziców.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: lmyszka » 13 wrz 2015, 12:55

Zresztą w planie lekcji jest jakaś podstawa programowa. Wprowadzając angielski w plan muszą wypaść jakieś inne lekcje które są obowiązkowe.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: malaJu » 13 wrz 2015, 13:13

lmyszka, nie muszą, bo chyba nie ma ograniczenia i dzieci mogą mieć dwie dodatkowe lekcje ponad program. W przedszkolu było 5h dziennie i nic ponad to.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: agnieszka19 » 13 wrz 2015, 13:48

A ja tam nie widzę problemu. Nie było żadnej nagonki na ten dodatkowy angielski, jedynie była oferta i puszczona lista kto jest zainteresowany... Rodzicom to pasuje bo po pierwsze 3/4 dzieci i tak siedzi w świetlicy po lekcjach, a tak to ma chociaż dodatkową godzinę języka, a po drugie jest to jednak taniej niż w szkołach językowych... Ja nie widzę minusów ani niczego niesprawiedliwego... Przecież dyrektorzy innych szkół tez mogliby coś takiego zaproponować...

A co do RR to u nas nie jest obowiązkowa i tez puszczona była lista na której dobrowolnie deklarowała się kwotę którą się wpłaci, lub nie wpisywało się nic...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: malaJu » 13 wrz 2015, 16:45

Aga, serio nie widzisz czegoś niewłaściwego w tym, że szkoła oferuje dodatkowe zajęcia a pieniądze? Że płacicie tym samym nauczycielom za zajęcia w zasadzie prywatne? Ja rozumiem, że taniej, ale dla mnie po prostu nieetycznie.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: agnieszka19 » 13 wrz 2015, 17:04

MalaJu serio dla mnie to nie e problem... panstwo finansuje 2h ich pracy w klasie a skoro.moga poprowadzic ich wiecej w czasie kiedy wiekszosc uczniów siedzialaby na swietlicy to czemu nie... No a trudno zeby robili to za darmo... Takze mnie to kompletnie nic przeszkadza...:-)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Deco-Ania » 13 wrz 2015, 21:52

Dostały Wasze pierwszaki pracę domową na weekend?
Antos dostał - i moim zdaniem trochę jej było dużo:
- dwa zadania w książce
- kartka A4 ze szlaczkami (niektóre nawet sprawiły mu sporą trudność, zwłaszcza, że kserówka była raczej marnej jakości i np. w ogóle nie było widać linii pomocniczych)
i jeszcze całą stronę w zeszycie literki A.

Zwłaszcza te szlaczki było nasża sobotnią zmorą. Zamiast korzystać z pogody i iść na spacer, siedzieliśmy w domu.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: agnieszka19 » 13 wrz 2015, 22:37

Moja dostała jedną stronę w ćwiczeniach, ale polegało to na pokolorowaniu liter, które wchodzą w skład jej imienia, więc lajcik :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: MamaŻaby » 13 wrz 2015, 22:41

moja dostała jedno zadanie w ćwiczeniach polegające na dokończeniu rysowania płotu wg wzoru. Musiała pokolorować 6 szczebelków.
Deco-Ania, faktycznie trochę za dużo tej pracy domowej. Wszystko było na jutro?
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Emi » 14 wrz 2015, 7:06

U nas trzeba było tylko wkleić rysunek plastusia, który Adaś narysował w szkole, do zeszytu. Zaczynam się zastanawiać czy moje dziecko aby nie zapomina nam przekazać, że ma jakaś pracę do zrobienia, ostatnio niczego nie można od niego wyciągnąć.
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: kochecka » 14 wrz 2015, 7:30

u nas też była praca domowa ale mało - narysować szkołę.
Jeśli chodzi o prace domowe to wychowawczyni Maksia powiedziała, że nie chce dzieci na początku tym stresować. Maksia klasa to same 6-latki i są jeszcze, że tak to określę jedną nogą w przedszkolu. Pani daje im miesiąc na rozkręcenie się, zapoznanie i oswojenie. Na razie ćwiczą sylaby i głoskowanie a naukę literek, pisania i czytania zaczną od października. I na razie prace domowe polegają na dokończeniu tego co zaczęli w szkole na lekcjach. Natomiast pani od religii podchodzi do sprawy poważnie bardzo i dzieci dostają prace domowe i te prace są sprawdzane. Było też kilka zapytań do wychowawczyni o te prace domowe z religii ponieważ kilkoro dzieci raz nie odrobiło pracy domowej i był płacz dzieci, że zostaną wyrzucone ze szkoły...W tym mojego Maksa. Miał wyciąć dwa obrazki i je wkleić w ćwiczeniu ale jeden obrazek mu zaginął i praca domowa była połowicznie nie odrobiona.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: AgaGrusiecka » 14 wrz 2015, 8:42

U nas były 2 króciutkie ćwiczenia w książce (na 3 minuty pracy) i praca plastyczna - zrobić znak czego nie należy robić w szkole. Młody zrobił wyklejankę plasteliną, że nie można zjeżdżać po poręczy. Zajęło mu to 15 minut.
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: ppola » 14 wrz 2015, 10:14

kochecka pisze: Było też kilka zapytań do wychowawczyni o te prace domowe z religii ponieważ kilkoro dzieci raz nie odrobiło pracy domowej i był płacz dzieci, że zostaną wyrzucone ze szkoły...
masakra :evil: ja w szkole podstawowej też miałam takie babsko, religia była najważniejsza, dzieciaki płakały jak miały iść na religię. W liceum tez podobna się zjawiła, tylko tu juz starsi ludzie byli więc kobieta robiąca - klasówki! z modlitw i odpytująca co lekcje, nie wytrzymała nerwowo i sama odeszła. Odsyłała do dyrektora a dyrektor przychodził i błagał żebyśmy wytrzymali z nią chociaż do końca półrocza bo nie ma nikogo na zamianę.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4832
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: caixa » 14 wrz 2015, 10:27

kochecka, :o :o Jak u nas też tak będzie to wyglądać to ja dziecko wypiszę. :evil:
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Deco-Ania » 14 wrz 2015, 10:31

MamaŻaby pisze:Deco-Ania, faktycznie trochę za dużo tej pracy domowej. Wszystko było na jutro?
Niby na weekend. Ale i tak uważam, ze to było dużo.

ppola pisze:ja w szkole podstawowej też miałam takie babsko, religia była najważniejsza,
Mam wrażenie, że u nas będzie bardzo podobnie. Bo P. katechetka - jak to określiła na zebraniu - ma "misję".
Niby wiem, że w tym kręgu przydział do odpowiedniej szkoły nazywa się misja katechetyczną, ale Ona naprawdę chyba tak to traktuje. No i typ katechety jakich ja osobiście nie lubię: uduchowiona na maksa.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: martula_87 » 14 wrz 2015, 10:47

No nie z tą religią to lekka przesada od razu bym wypisała uważam że są ważniejsze rzeczy do nauki w szkole.
Religia powinna wg mnie być lekcją przyjemną, łatwą i zachęcającą a jak ktoś wyczynia takie cuda to później się dziwić że starsze dzieci nie chcą chodzić na lekcję religii i proszą rodziców o wypisanie.
My w LO przerobiliśmy księdza który nas dosłownie obrażał i wyzywał ale na szczęście nastąpiła zmiana.
Od przedszkola do gimnazjum miałam tą samą kobitkę katechetkę, była super. Dopiero trochę przed bierzmowaniem nas wypytywała z modlitw i to wszytko.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: agnieszka19 » 14 wrz 2015, 10:58

Natalka wraca z religii zadowolona :) W sumie głównie opowiada co robili własnie na lekcjach religii... Nauczyła się już nawet jednej piosenki...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: MamaŻaby » 14 wrz 2015, 11:33

U nas jeśli chodzi o religię to kobieta jest ok, bardzo sympatyczna i widać że lubi dzieci. Ma dość ścisły związek z naszą parafią. Już były ogłoszenia o terminie poświęcenia tornistrów (nie poszliśmy) i zebraniu z księdzem w Kościele (nie planujemy iść). Co do pracy domowej z religii to Żaba po każdej religii ma coś do odrobienia ale tylko w zeszycie ćwiczeń i sprowadza się to do dokończenia rysowania jakiegoś obrazka. Ale miałam problem, bo było ćwiczenie o tym że należy się witać słowami "Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus" i w ćwiczeniu było, że nie tylko do księdza czy pani katechetki ale też do wychowawczyni czy w rodzinie (do mamy, babci ...). Miałam problem, żeby wytłumaczyć dziecku, że to jednak dotyczy tylko katechezy i Kościoła. Mogliby te ćwiczenia robić bardziej życiowe :roll:
Deco-Ania pisze:
MamaŻaby pisze:Deco-Ania, faktycznie trochę za dużo tej pracy domowej. Wszystko było na jutro?
Niby na weekend. Ale i tak uważam, ze to było dużo.

No bo było. Moja na weekend dostała jedno krótkie ćwiczenie. Uważam, że nie należy tak od początku obciążać maluchów bo mogą zrazić się do szkoły. A może powinniście (rodzice z klasy) porozmawiać z nauczycielką.
Generalnie uważam, że nie należy dzieciom zadawać prac domowych. Chyba że są krótkie i mogą być zrobione w szkole lub szybko po powrocie do domu. Jeszcze pół biedy jak dziecko jest w szkole do 12-13 a potem wraca do domu, to i czas na lekcje, i zabawę, i bycie w rodzinie. Ale jak się wraca z pracy i szkoły często ok. 17, po 10-godzinnej nieobecności w domu, kiedy wiadomo, że trzeba i obiad zrobić i ogarnąć, no dodając do tego odrobienie pracy domowej, to ta rodzina w ogóle nie ma czasu dla siebie i na jakiś relaks, rozrywkę. Wszystko powinno być z głową, a nauczyciele czasem (albo często) o tym zapominają. To nie powinno być tak, że jak dziecko idzie do szkoły to już tylko nauka przez kolejne 17 lat życia. Trzeba zachować umiar i równowagę we wszystkim.
Emi pisze:Zaczynam się zastanawiać czy moje dziecko aby nie zapomina nam przekazać, że ma jakaś pracę do zrobienia, ostatnio niczego nie można od niego wyciągnąć.

U nas jest system, że dzieci mają zaznaczone w książkach/ćwiczeniach co jest do odrobienia. Poważniejsze prace są odnotowane przez panią dzienniczku. Po przyjściu do domu to pierwsze co robię to sprawdzam Żaby tornister żeby się zorientować ile ma zadanej pracy.
kochecka pisze:Było też kilka zapytań do wychowawczyni o te prace domowe z religii ponieważ kilkoro dzieci raz nie odrobiło pracy domowej i był płacz dzieci, że zostaną wyrzucone ze szkoły...

z tym to bym poszła do Dyrekcji, nie wolno tak straszyć dzieci :ymdevil: X(
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: martula_87 » 14 wrz 2015, 12:20

MamaŻaby pisze:Ale miałam problem, bo było ćwiczenie o tym że należy się witać słowami "Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus" i w ćwiczeniu było, że nie tylko do księdza czy pani katechetki ale też do wychowawczyni czy w rodzinie (do mamy, babci ...). Miałam problem, żeby wytłumaczyć dziecku, że to jednak dotyczy tylko katechezy i Kościoła. Mogliby te ćwiczenia robić bardziej życiowe

Ale wiesz że tak powinno być ;;) Osoby typu moja teściowa by Ci to wytłumaczyła ale ja nie potrafię ;;) Generalnie w jej bardzo wierzącej rodzinie tylko tak się witają, ona nawet w swojej pracy tak się wita a na pożegnanie też ma jakaś formułkę. Kiedyś mi tłumaczyła ale ja połowy nie słuchałam :twisted: generalnie każda prawdziwie chrześcijanka rodzina powinna tak się witać ;;) Więc pewnie pani od religii tłumaczyła to na lekcji.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: MamaŻaby » 14 wrz 2015, 12:57

martula_87 pisze:generalnie każda prawdziwie chrześcijanka rodzina powinna tak się witać

martula_87, na pewno masz rację, ale ciekawe jaki procent rodzin, których dzieci uczęszczają na religię jest taką prawdziwie najprawdziwiej chrześcijańską i po bożemu ;)
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: agnieszka19 » 14 wrz 2015, 13:02

MamaŻaby pisze:Ale miałam problem, bo było ćwiczenie o tym że należy się witać słowami "Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus" i w ćwiczeniu było, że nie tylko do księdza czy pani katechetki ale też do wychowawczyni czy w rodzinie (do mamy, babci ...). Miałam problem, żeby wytłumaczyć dziecku, że to jednak dotyczy tylko katechezy i Kościoła. Mogliby te ćwiczenia robić bardziej życiowe


Chyba Natalka ma tę samą książkę bo też przerabiałam tę rozmowę... :lol:
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: martula_87 » 14 wrz 2015, 13:06

MamaŻaby, ;;)
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Blue » 14 wrz 2015, 18:43

U nas wychowawczyni powiedziała jasno,że na weekendy pracy domowej zadawała nie będzie.
Dla mnie to rozsądne,bo weekendy są od odpoczynku,spotkań rodzinnych,wyjazdów itp
Od religii nie znam babki osobiście,ale młoda sporo rysuje i śpiewa,aczkolwiek książkę i system ocen też mają.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18393
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: MamaŻaby » 14 wrz 2015, 20:09

A tu artykuł a propos naszej dyskusji
http://foch.pl/foch/1,132906,18709861,pierwsze-dni-dziecka-w-szkole-koszmar.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_foch
Zgadzam się z każdym słowem, no może poza tym o odroczeniu, bo moja Żaba poszła do szkoły jako 7-latek. Ale pewnie będę równie udręczona co autorka za kilka lat, gdy Młodsza będzie szła w szeregi uczniów, w wieku 5 lat i 10 miesięcy
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Deco-Ania » 14 wrz 2015, 20:17

agnieszka19 pisze:Chyba Natalka ma tę samą książkę bo też przerabiałam tę rozmowę...
To chyba nie do końca o książkę chodzi, ale o program.
Ale u nas też się temat przewinął. Na szczęście dziecko nie drążyło tematu.

Chociaż akurat mi religia w szkle jest na rękę, jednak uważam, że poprawnie "politycznie" byłoby gdyby była nadal w salkach katechetycznych. I spokojnie wystarczyłaby mi jedna godz/tyg a nie dwie.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: MamaŻaby » 14 wrz 2015, 20:21

Deco-Ania pisze:poprawnie "politycznie" byłoby gdyby była nadal w salkach katechetycznych

też tak uważam
Deco-Ania pisze:spokojnie wystarczyłaby mi jedna godz/tyg a nie dwie

oj tak!!! Zamiast tego wolałabym jeszcze jeden wf, angielski albo nawet etykę
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Blue » 14 wrz 2015, 20:33

Odnośnie artykułu-ja mam z kolei inne odczucia.

Jeszcze 31 sierpnia wściekałam się na siebie i bluzgałam,że zdecydowałam się posłać dziecko do szkoły,kiedy można było spędzić jeszcze ten rok "luźno".

Tymczasem 1 września odniosłam dobre,a przynajmniej nie odstraszające wrażenie.Poranek był spokojny,apel krótki,tuż po apelu na krótko na szkolnym placu zabaw młoda biegała na galowo.Potem pierwsze dni szkoły spoko-nie wiem wprawdzie co tam się działo,bo za dużo się od niej nie dowiedziałam,ale młoda wracała zadowolona-więc i ja spokojna.Zebranie szkolne,to wcześniejsze nie bardzo mi się podobało,po drugim czuję już lekkie zadowolenie ( pomijam czerwcowe, na którym nie byłam).Tryb dwuzmianowy lipa totalna,ale przyjęłam to do wiadomości-może dlatego,że sama w takim trybie chodziłam do podstawówki (tej samej zresztą).Nad pracami domowymi narazie nie siedzę,bo ich nie ma poza 1 rysunkiem i jakimś ćwiczeniem,a po drugie nie zamierzam siedzieć.Wiem,że tak jest lepiej,nawet jeśli praca będzie wykonana mniej starannie,mniej poprawnie.Jak na ten moment nie żałuję,że posłałam dziecko do szkoły-nawet 2 umierające z ciekawości jak to będzie i nieco spanikowane obecne mamy zerówkowiczów,nieco uspokoiłam,że nie jest źle.Mam nadzieję,że nadal nie będę żałować,realna ocena będzie na koniec roku bo to dopiero 2 tygodnie,ale wskoczył tryb "normalka" i narazie gigantycznego przeskoku nie ma-organizacyjnie i tak przebywają od rana do 16-17,wychodząc prawie ostatnie.Rano za to jest dłuższe szykowanie śniadania,kanapek itp,trzeba wcześniej wstawać,A nad tym by z placówek nie wychodziły ostatnie i nie siedziały tyle godzin w murach,pracujemy,może coś się wymyśli.
W przedszkolu jest na pewno lepiej,wygodniej,mniej obciążająco dla dziecka i rodzica,ale póki co w szkole jest całkiem OK.Młoda już się czuje na tyle swobodnie,że zaczęła gadać na lekcjach (a przecież nikogo nie znała prawie) 8-)
Idę na Top Model.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18393
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: kasieńka 85 » 14 wrz 2015, 20:38

MamaŻaby, współczuję Tobie i autorce tekstu szkoły do jakiej chodzą Wasze dzieci.
P.S. wszystkim nigdy się nie dogodzi. Autorce nie do końca pasowała rozpoczęcie roku o 8.00. A ja o 11 płynęłam.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: MamaŻaby » 14 wrz 2015, 21:47

kasieńka 85 pisze:MamaŻaby, współczuję Tobie i autorce tekstu szkoły do jakiej chodzą Wasze dzieci.

kasieńka 85, ::) Chociaż w sumie nie jest tragicznie :) Najważniejsze, że Żaba, póki co, dobrze czuje się w tej szkole. I ma naprawdę dobrą wychowawczynię. A że nie jest tak jak dyrekcja obiecywała na każdych drzwiach otwartych w zeszłym roku? Że zajęcia dodatkowe są tylko płatne? Że na zajęcia bezpłatne moje dziecko nie chodzi bo nie siedzi w świetlicy? Że ma część zajęć na 9:50 a nie na 8? Że jest za dużo dzieci przyjętych i świetlica jest tylko do 3 klasy a dalej niech się rodzice martwią? Że nie zgodzili się by chodziła też na etykę, którą naprawdę polubiła? Że są zajęcia wyrównawcze ale zajęć dla dzieci ciekawych czegoś nowego i więcej już nie? Że ma być odtąd dotąd i ani milimetr więcej/mniej i najlepiej wszystkich uczyć, wychowywać wg tego samego wzorca, bez zadawania pytań? Cóż, to szkoła publiczna. A ja chyba po prostu zbyt wymagająca jestem. I wkurza mnie, że na wymagania mnie nie stać (gdyby było to by poszła do innej szkoły).
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Blue » 14 wrz 2015, 22:08

MamaŻaby-faktycznie,trochę tych niespełnionych obietnic się u Was uzbierało.Teraz tak myślę,że dobrze,że nie byłam na czerwcowym zebraniu,pewnie też było koloryzowanie i mydlenie oczu żeby uspokoić rodziców.Skonfrontowaliśmy się więc "tylko" z tym co jest,a nie z tym co być może było obiecane,a nie jest spełnione;)Zobaczymy dalej.Spać idę.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18393
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: lmyszka » 15 wrz 2015, 8:11

U nas w szkole można było zapisać dzieci i na religię i na etykę. Co prawda etyka jeszcze nie ruszyła ale jak ruszy to będzie miał 1h religii i 1h etyki.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Deco-Ania » 15 wrz 2015, 10:54

lmyszka pisze: Co prawda etyka jeszcze nie ruszyła ale jak ruszy to będzie miał 1h religii i 1h etyki.
Ciekawe czy tak można, bo wydaje mi się, że nie. W moim rozumieniu to tak jakby np. uciąć połowę zajęć z edukacji wczesnoszkolnej i zamienić na coś innego.
Nie chodzi o to, że aż tak bronię tej religii - bo jak pisałam wyżej - 1h spokojnie wystarczy, ale nauczyciel religii ma do zrealizowania konkretny program - jeżeli ktoś utnie mu połowę zajęć to nie ma na to szans.
Ciekawe jak to będzie rozwiązane.
Swoją drogą - jakbym miała taką możliwość, też penie tak bym zapisała Antosia.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: klara76 » 15 wrz 2015, 10:59

lmyszka pisze:U nas w szkole można było zapisać dzieci i na religię i na etykę.

trochę to dziwne ... jak nauczyciel ma zrealizować podstawę programową, to po pierwsze; a po drugie, jak dziecko uczęszcza na jedną religię to w trakcie drugiej lekcji co się z nim dzieje - idzie na świetlicę?; u mnie w szkole etyka jest jakoś w czwartki czy piątki na 8 godz lekcyjnej i jest łączona dla wszystkich klas;
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4680
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: ola » 15 wrz 2015, 11:50

A to nie jest tak że na etykę przypada mniej godzin? I start może być później? Ja pamiętam w podstawówce np. Przygotowanie do życia w rodzinie i na pewno przez cały semestr tego nie miałam.
Np. Jak są różne święta przypadają np. W poniedziałki, różne apele, wycieczki itp.i wtedy np.dziecko ma religię to przecież dzieci nie nadrabiają tego w inny dzień. A wiem po dzieciach w rodzinie że zadania z ćwiczeń nie są wszystkie zadawane niektóre są pomijane.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: klara76 » 15 wrz 2015, 14:45

ola, etyki jest jedna godzina a religii dwie;
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4680
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Blue » 15 wrz 2015, 16:28

A macie w szkole akcję picia mleka?Bo u mojej kumpeli jest,a u nas nic nie mówili póki co o tym.Sa owoce po obiedzie,a mleka nie ma.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18393
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: agnieszka19 » 15 wrz 2015, 17:22

U nas i mleko i owoce :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: caixa » 15 wrz 2015, 18:07

OMG mam nadzieję , że u nas żadnych akcji picia mleka nie ma. :?
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: wikusia » 15 wrz 2015, 18:11

caixa, u nas to nie jest obowiązkowe, poza tym musiałam podpisać zgodę. Jeśli dziecko jest uczulone bądź nie lubi to nie pije i tyle.
wikusia
SuperMama
 
Posty: 606
Rejestracja: 23 lis 2012, 20:48
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: caixa » 15 wrz 2015, 18:19

wikusia, aha. No ja raczej pisałam czego dziecko nie może. Liczę na to , że biorą to pod uwagę.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Blue » 15 wrz 2015, 19:28

U nas żadnej zgody na mleko nie było,czyli chyba nie będzie.
U koleżanki jest za free zwykłe mleko,a smakowe za drobną dopłatą.Wydają na przerwie śniadaniowej.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18393
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Emi » 15 wrz 2015, 20:55

Blue pisze:U koleżanki jest za free zwykłe mleko,a smakowe za drobną dopłatą.

u nas dokładnie tak samo
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: kasieńka 85 » 15 wrz 2015, 21:13

To jest program "Szklanka mleka". Dzieci dostają mleko w kartoniku. Mleko bezsmakowe za darmo, smakowe jakieś koszty ale już nie pamiętam jakie. Do wyboru czekoladowe i truskawkowe. Program nie jest oobowiązkowy oczywiście. Korzystają dzieci, których rodzice wyrazili zgodę.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: MamaŻaby » 15 wrz 2015, 21:15

kasieńka 85 pisze:Do wyboru czekoladowe i truskawkowe.

osobiście odradzam bo mają w składzie rakotwórczy karagen. Moja Żaba dostaje kartoniki białego, najczęściej przynosi do domu.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Deco-Ania » 15 wrz 2015, 22:04

U nas jest i mleko i owoce.
W pracy - mamy tylko mleko. Do akcji "owoce w szkole" nie przystąpiliśmy.

kasieńka 85 pisze: smakowe jakieś koszty ale już nie pamiętam jakie
niecałe 11 zł/semestr
U nas Antoś pije białe - smakowych nie lubi.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: malaJu » 16 wrz 2015, 8:00

kasieńka 85 pisze:Do wyboru czekoladowe i truskawkowe.

to może, cytując Jamiego Olivera, jeszcze zrobimy jabłka w karmelu, żeby dzieci chętniej jadły? Naprawdę, bez cukru się nie da?
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do W szkole

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości