Forumiątka idą do szkoły.

Dział o problemach i radościach dzieci w wieku szkolnym.

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: kochecka » 06 paź 2015, 14:28

Nie wiem. My należymy do innej parafii niż szkoła i u nas naklejek ani kartek nie ma. Wiem, że proboszcz w tamtej parafii zdrowo szurniety jest w tym temacie. Najpierw kartki były rozdawane na początku mszy więc 90% rodziców podjeżdżała tylko pod kościół, dziecko leciało po kartkę i do domu. To zmienili i zrobili, że kartki były wydawane pod koniec mszy. Były też kartki ale ludzie sobie kserowali więc teraz są naklejki i co niedziela jest inny wzór, żeby rodzice nie kombinowali...i kartkę może odebrać tylko dziecko a nie np babcia :lol:
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: AgaGrusiecka » 06 paź 2015, 14:38

U nas wczoraj "gigantyczna" praca domowa. Półtorej strony w ćwiczeniach, 4 linijki literek/wyrazów, portret mamy i zadanie z j. angielskiego (niby na czwartek, ale wolę, żeby Młody odrabiał tego dnia, kiedy zadane). Szkoda tylko, że wychowawczyni nie uprzedziła nas, że dziś się rozchoruje. Biedne dzieci tyle siedziały nad lekcjami =)))) :ymdevil:
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: misiao1983 » 06 paź 2015, 16:45

Nie chcę wywołać burzy, ale czemu ludzie chcą wysłać dziecko do komunii, jak mają problem z pójściem na mszę i robią takie cyrki np.
kochecka pisze:więc 90% rodziców podjeżdżała tylko pod kościół, dziecko leciało po kartkę i do domu. To zmienili i zrobili, że kartki były wydawane pod koniec mszy. Były też kartki ale ludzie sobie kserowali
..
Dziecko jest uczone oszustwa, a całość to już totalna obłuda.
Obrazek
[/url]Obrazek
Awatar użytkownika
misiao1983
SuperMama
 
Posty: 1097
Rejestracja: 04 cze 2013, 19:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: kasieńka 85 » 06 paź 2015, 17:05

misiao1983, mnie też to zawsze zastanawia ;;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Blue » 06 paź 2015, 17:28

Aga Grusiecka-u nas na dzisiaj nic a nic nie zadane,a miało być nie zadawane tylko na weekendy.Coś czuję,po tym co piszecie,że będziemy "cierpieć" w 4 klasie :lol: Ale tak na serio to spoko,młoda jest "spragniona" wiedzy i nauki,sama często coś robi ponad to co ma zadawane,dodatkową czytankę też dostała kilka dni temu od nauczyciela i dodatkową linię wyrazu w zeszycie do napisania.

Co do religii- u nas nie ma dzienniczków z chodzenia na mszę póki co,młoda religię w szkole lubi,dużo śpiewają.Do kościoła chodzi chętnie,ale ona od zawsze to lubiła-paradoks polega na tym,że bywa tam rzadko,więc to dla niej "rozrywka/coś nowego" (a jak bywa w kościele to głównie z dziadkami).Młodsza wręcz jak wchodzi do kościoła to rozgląda się i robi wielkie głośne"WOW",że tak kolorowo.Starsza zainteresowania religijne miała od dawna,a przecież na 1 roczek wybrała m.in.różaniec...Lubi opowieści biblijne dla dzieci i od roku podpytuje czy mogłaby śpiewać w scholi na mszy...Nie wiem skąd takie zainteresowania.Podjeżdżanie pod kościół po same kartki czy stempelki jest dla mnie dziwne.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: MamaŻaby » 06 paź 2015, 18:18

U nas to jest taka sytuacja że Żaba niechrzczona i do komunii raczej nie pójdzie, chyba że coś się w naszej sytuacji / podejściu zmieni. A na religię chodzi bo raz że chce bo wszystkie koleżanki chodzą a dwa że tak panicznie boi się chodzić na świetlicę, że nie było wyjścia i chodzi na religię. Jako na lekcję. Bez zobowiązywania się do pójścia do komunii. Podejrzewam, że katechetka się mocno zdziwi gdy się o tym wszystkim dowie. Bo póki co to chyba jest podejście, że jak dziecko chodzi na religię to jest na bank chrzczone i na pewno idą do komunii.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: AgaGrusiecka » 06 paź 2015, 19:30

Łukasz też nie miał dziś nic zadane, bo miał zastępstwa. Ale mamusia wykorzystała sytuację i musiał poćwiczyć pisanie literek :D
Co do religii, to młody mocno zainteresowany tematem. Ostatnio polubił chodzenie do kościoła, zadaje mnóstwo pytań, trudnych nawet dla mnie.
misiao1983, zgadzam się z Tobą w 100%.

edit: kasieńka 85, czy u Was w szkole w klasach 1-3 też jest tylu nauczycieli? Jak studiowałam, to nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej uczyli wszystkiego prócz religii, j. obcego i informatyki. Łukasz ma nauczycieli od tychże przedmiotów oraz osobno od muzyki i WF. W sumie uczy go 6 osób :shock: Prawie jak w klasach 4-6.
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: kasieńka 85 » 06 paź 2015, 19:43

AgaGrusiecka, ja nie uczę jedynie angielskiego i religii. Reszta jest moja >D nie słyszałam o takim rozwiązaniu jak u Was. Ale może źle słuchałam ;;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: poison_moon » 07 paź 2015, 18:10

W mojej szkole (w poprzedniej zresztą też) jest tak jak u kasieńka 85,
poison_moon
SuperMama
 
Posty: 836
Rejestracja: 31 paź 2012, 7:47
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: agnieszka19 » 07 paź 2015, 19:04

Ja podobnie jak Kasia. Nie ucze jedynie angielskiego i religii...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: lmyszka » 07 paź 2015, 19:10

Dziś spotkałam nauczycielkę Wiktora i jest zachwycona ego grafo motoryką, podobno pięknie pisze literki >D
Ja oceniam go chyba surowiej bo nie mam porównania, ale dumna jestem strasznie :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: klara76 » 21 paź 2015, 17:56

Hanka ma wprowadzone litery A,O,I,M,T - literki zna, wskazuje w wyrazach, podany wyraz podzieli na sylaby, ale czytanie - mocno pod górkę, czytanie sylabami w ogóle nam nie wychodzi; nie umiem jej pomóc i to mnie wkurza; dobrze, że jako dziecko z orzeczeniem ma indywidualne zajęcia z terapii pedagogicznej i tam nauczycielka też z nią ćwiczy czytanie; ale przy każdej czytance, albo zestawie sylab do przeczytania ona mówi, że nie wie jak to przeczytać a ja mam mega stres ::(
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4678
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: MamaŻaby » 21 paź 2015, 19:46

no to teraz ja - w poniedziałek Żaba będzie miała pierwszą klasówkę, z angielskiego. Zastanawiam się czy ją uprzedzać. Generalnie planowałam przez weekend z nią powtórzyć materiał i tyle. Bo podobno ta klasówka to cztery zadania na kartce, pani mówi a dzieci kolorują/zaznaczają zgodnie z tym co słyszą. I jest to w formie zabawy. Ale oceny potem będą.

klara76, co do Waszego problemu, zanim Żaba poszła do szkoły to ćwiczyłyśmy czytanie i wymyśliłam taki sposób.
Dajmy na to wyraz AUTO
ja: jaka jest pierwsza literka?
Ż: A
ja: a kolejna?
Ż: U
ja: a razem te dwie literki?
Ż: A-U
ja: a kolejna literka?
Ż: T
ja: a razem?
Ż: AU-T
ja: a ostatnia literka i jak to będzie razem?
Ż: O i razem AUT-O, AUTO!!

No i tak każdy wyraz literka po literce i jakoś poszło. Potem zaczęła sama rozgryzać różne słowa, właśnie tą metodą. A w szkole przeszła do sylabizowania i już poszło z górki.
Może Wam nasza metoda posłuży. Powodzenia :ymhug:
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Blue » 21 paź 2015, 19:52

MamaŻaby-my już jesteśmy po klasówce-ale z polskiego.Na konsultacjach babka wyciąga klasówkę a ja takie oczy :shock: :lol:
Ja nawet nie wiedziałam,że będzie,a moje dziecko nie wiem czy wiedziało ale bardzo cwano sobie poradziło;)
klara76-u nas z kolei zanim doszło do czytania dużo grałyśmy w memory literkowe (sama zrobiłam).Miałyśmy też kartonikowe litery (chyba z Tropicieli albo jakiejś gry)i podmieniałam sylaby.Biorąc np spółgłoskę K, łączyłam ją ze wszystkimi samogłoskami-więc młoda czytała KA,KO,KI,KE etc.Zobaczyła naocznie,że zmienia się tylko na końcu,więc szybko załapała.Potem odwrotnie-najpierw samogłoska a potem spółgłoska np AK,IK,EK etcTrochę też im wprowadzenie w zerówce robili (na sylabach).Resztę poszło samo.Kupiłam elementarz do czytania sylabowego i po prostu migiem czytała sylaby,co poszło w wyrazy i proste zdania.
Wiem też,że są jakieś zajęcia kompensacyjne w szkołach,nie tylko dla dzieci z orzeczeniem,aby nadgoniły materiał,może podpytaj.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: MamaŻaby » 21 paź 2015, 19:59

Blue, to myślisz żeby Żabie nie mówić o tej klasówce? Bo ja chyba zdecydowana jestem żeby jej niepotrzebnie nie stresować
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Blue » 21 paź 2015, 20:06

MamaŻaby-kurcze,sama nie wiem.U nas było tak,że ja nie wiedziałam nawet o tym bo kobitka nie wpisała nic do zeszytu "od korespondencji",na maila,ani nigdzie.Jeśli miałaby iść spokojniejsza umiejąc materiał,to lepiej że to niby w zabawię z nią poćwiczyć,a jeśli wiadomość o sprawdzianie wręcz odwrotnie miałaby ją jakoś zaniepokoić,to lepiej nie mówić,na pewno i tak da sobie świetnie radę.

Mnie polecono,bym nie kontrolowała nadmiernie nauki dziecka -ale to jest rada pod moje dziecko i nie wiem na ile jest ona uniwersalna.Wiesz,żeby nie siedzieć odrabiać z nią lekcje,najwyżej nie zrobi lub zrobi źle (narazie się to nie zdarzyło,raz książki zapomniała jedynie z pracą domową bo nie zajrzałam w plecak a zazwyczaj zaglądam czy spakowała wszystko).Bardziej taka nauka na własnych błędach,żeby sama trochę stanowiła o sobie-ale to pod moją sytuację jest,ciężko mi podpowiedzieć co będzie lepsze pod Żabę.Dla niektórych dzieci lekki nadzór (powtórzyć materiał pod sprawdzian) jest lepszy bo to im daje wsparcie.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: lmyszka » 21 paź 2015, 20:45

U nas też był już pierwszy sprawdzian z lektury - Plastusiowy Pamiętnik. Dał sobie radę mimo iż bałam się bardzo bo u niego słabo z uważaniem na lekcjach ( gada ).

Literki już mamy do E.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: klara76 » 21 paź 2015, 20:57

MamaŻaby, Blue, ale Hanka przeliteruje wyraz, ale nie potrafi z tego stworzyć sylaby - jak jest napisane np. TO, to ona wyodrębni T O ale nie przeczyta TO; (nie wiem czy jasno napisałam)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4678
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: lmyszka » 21 paź 2015, 21:01

klara76, u nas jest to samo.

TO w wykonaniu Wiktora to TYO, OL to OILY.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: klara76 » 21 paź 2015, 21:06

wikusia pisze:klara76, może porozmawiaj z nauczycielem, jak ona z Hanią ćwiczy i jak Ty masz to robić.

już rozmawiałam, w listopadzie pójdę z nią na te indywidualne zajęcia i podpatrzę metody
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4678
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: MamaŻaby » 21 paź 2015, 21:07

klara76 pisze:MamaŻaby, Blue, ale Hanka przeliteruje wyraz, ale nie potrafi z tego stworzyć sylaby - jak jest napisane np. TO, to ona wyodrębni T O ale nie przeczyta TO; (nie wiem czy jasno napisałam)

rozumiem, no najtrudniej się dziecku przełamać. Żaba miała ten problem w zeszłym roku. NIe wiem jak to się stało że wreszcie załapała jak się łączy litery w głoski i słowa. My ćwiczyłyśmy od początku tak jak ci napisałam i w końcu załapała
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Deco-Ania » 24 paź 2015, 14:54

Zaczyna mnie denerwować ta szkoła (nie szkoła w ogóle - ale ta konkretna placówka):
- zajęcia dodatkowe? - owszem są i to całkiem sporo. Co z tego, skoro odbywają się co trzy tygodnie??
- nauczyciel: młoda dziewczyna, pierwszy rok w szkole. Jednak po niemal dwóch miesiącach mogę powiedzieć, że niestety daleko Jej do nauczyciela jakiego bym chciała dla swojego dziecka
- Antoś został zgłoszony (przez n-la) na zajęcia logopedyczne. I fajnie, ale co z tego, skoro nie wiadomo kiedy w ogóle się rozpoczną??
- akcja z boiskiem: jak było cieplej mama zastawała z chłopakami na boisku po lekcjach Antosia. Kilkukrotnie jej zwróciła pani ze świetlicy uwagę, dając do zrozumienia, że nie jest to mile widziane.

Wczoraj kolejny wnerw na szkołę.
Antoś przez dwa tygodnie był w domu, a że tempo pracy mają spore, wyobrażam sobie że będzie miał spore zaległości. Zapytałam o zajęcia wyrównawcze, żeby kilka razy poszedł, aby nadrobić. Co dostałam w odpowiedzi? Że owszem, zajęcia wyrównawcze są organizowane w szkole, ale nie służą do tego aby podgonić materiał lecz aby pomóc dziecku, które ma np. problemy w rozwoju manualnym.

Normalnie nie wiem czy śmiać się czy płakać.
Pamiętam ze swoich czasów szkolnych, że tak właśnie wyglądały zajęcia wyrównawcze: była część dzieciaków, które chodziły stale, ale czasowo dołączały także te po dłuższych nieobecnościach w szkole.

Sorry, ale jak tak ma to wyglądać, to przykro mi, że to napiszę - ale jako rodzic zamierzam mieć dokładnie taką samą postawę wobec szkoły.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: MamaŻaby » 24 paź 2015, 16:08

Deco-Ania, a nie możesz przepisać Antosia gdzie do innej placówki? Bo jak teraz jest źle to potem będzie tylko gorzej.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: martula_87 » 24 paź 2015, 16:20

MamaŻaby pisze:Deco-Ania, a nie możesz przepisać Antosia gdzie do innej placówki? Bo jak teraz jest źle to potem będzie tylko gorzej.
o tym samym pomyślałam. Uwielbiam takie placówki. Właśnie przez takie coraz częstsze postępowanie ze strony szkoły rodzice nie maja później najlepszego zdania o nauczycielach. Zresztą uwielbiam takich pseudonauczycieli którzy myślą że jak maja mgr to mogą właśnie tak się zachowywać. Dla mnie zajęcia wyrównawcze w tej szkole Aniu to jakieś nieporozumienie bo zawsze tak było że po pierwsze dzieci które sobie nie radzą a po drugie te które chorują i muszą podgonić materiał. I żeby nie było nie piszę o wszystkich nauczycielach świata ale odnoszę się do podanego przykładu a niestety o takich sytuacjach słyszy się coraz częściej. A co do postawy rodzica do szkoły to zgadzam się w 100% jak szkoła tak postępuje sama nie umiałabym mieć innego podejścia.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Blue » 24 paź 2015, 16:35

Deco-no faktycznie,szkoła powinna pomagać w realizacji materiału gdy ucznia nie ma a nie mu to uniemożliwiać.Zajęcia dodatkowe co 3 tygodnie też dziwnie rzadko-może sal brakuje?U nas są co tydzień.

Z kolei u nas jest dużo klas pierwszych i wierzcie,mi ale nie spotkałam tak konkretnie niezadowolonego rodzica,poza jakimiś drobnostkami (po jakimś rodzicu znam z widzenia z innych klas,ucinając sobie szybkie pogawędki,niektórzy rodzice to znajomi z mojego rocznika nawet:))I tak się zastanawiam,czy to zasługa szkoły czy po prostu my wszyscy nosimy jakieś różowe okulary?Bo dziewczyny w pracy też narzekają i niektóre historie jakie słyszę od nich w głowie mi się nie mieszczą.Ale raz jeszcze podkreślam,że za dużo nie zadają do domu,w związku z czym nie spędzam czasu z dzieckiem nad lekcjami (co m.in.powoduje frustrację),a znam rodziców którzy często z dziećmi siedzą,bo nauczyciel za dużo zadaje i dziecko nie wyrabia z tym.Że już nie wspomnę,że pewna znajoma z osiedla na przeciwko,mimo,że tam też jest podstawówka chce dziecko do naszej szkoły zapisać,tak nachwaliłam :shock: :lol:
No ale jej dziecko trafi na innych nauczycieli;)Szkoła szkołą,mam sentyment jako absolwentka z dobrymi wspomnieniami,co też może mieć znaczenie,ale przedszkole mnie lekko wnerwia.Nic,siedzę cicho.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Deco-Ania » 24 paź 2015, 16:47

To nie takie proste. Próbowaliśmy się dostać do innej szkoły, ale nie został przyjęty.
Inne - są już zdecydowanie dalej.

No i kwestia ewentualnych zmian mieszkaniowych, która gdzieś tam się przewija. To też będzie się wiązać ze zmianą szkoły.

Bez wątpienia na tym etapie damy sobie jeszcze radę z nadrobieniem materiału, ale chodzi o samo podejście.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: kasieńka 85 » 24 paź 2015, 18:32

Deco-Ania, przykro mi że nie jesteście zadowoleni ze szkoły ::(
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Blue » 25 paź 2015, 12:25

Młoda umie bez zająknięcia Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo.Myślałam,że to babcia ją tak wyedukowała,ale ona jak się okazało nie przyłożyła się do tego,tylko babka od religii.Młoda mówi,że często powtarzają-a więc nie tylko śpiewają.Tylko śmiesznie przekręciła pewnien fragment-zamiast módl się za nami grzesznymi,mówi módl się za nami grzecznymi >D Już ją poprawiłam.

Za to babce od ang wpisałam z wykrzyknikami informację i czekam na odpowiedź.Praca domowa młoda będzie miała nieodrobioną,bo ja na płycie tego nie znalazłam a trochę czasu mi zajęło szukanie.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: kochecka » 25 paź 2015, 16:34

Maksiu miał niedawno test z angielskiego z pierwszego rozdziału. Dostał 4. Nie chodzi jednak na dodatkowe zajęcia z angielskiego bo za późno były i był zbyt zmęczony tak więc my zaczęliśmy go uczyć w domu.
Pracy domowej na razie z angielskiego nie mają zadawanej.
Jeśli chodzi o literki to poznali już a,e,i,J, k,L, M, o,s. Czytają proste zdania, również na ocenę. Do domu mają więcej zadawane ale głównie literki. Poznali też cyferki 1 i 2.
Jeśli natomiast chodzi o Maksia to jest nieco lepiej. Trochę przyzwyczaił się do prac domowych więc rzadziej płacze przy ich odrabianiu. Sprawniej pisze. Jak chce to potrafi w 5 minut zapisać całą stronę literek i nie są to bazgroly. Z pisania ma same 5 i 5+. Nie wiem jak z czytania ale obawiam się że tu jest gorzej. Aczkolwiek widzę spore postępy od 1 września.

Tak poza tym mamy bardzo zgraną 3 klasowa. Wszystkie informacje dotyczące chociażby drobiazgów dla dzieci na mikołajki, andrzejki itp . są na bieżąco przekazywane smsami. Wychowawczyni też jak na razie super.
Można powiedzieć że nieco odetchnelam w porównaniu do piw szych tygodni. Co nie zmienia faktu, że najwcześniej jestem w stanie usiąść ok 20 bo od 17 do 19 robimy lekcje i się uczymy.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: kasieńka 85 » 25 paź 2015, 18:45

Tak od czapy...
Możliwe że że względu na zawód mam wypaczone podejście do szkoły i edukacji.
Dla mnie oczywistym jest to, że moje dziecko będsię miało zadawane prace domowe (mam nadzieję że sensowne). Równie oczywistym jest to ze na poczatkowym etapie bedzie potrzebowalo wsparcia w ich odrabianiu. Wsparcia nie mylic z wyreczaniem.
Wiecie, my nauczyciele widzimy z kim w domu się pracuje, kogo się wychowuje, komu pozwala na samodzielność a kto jest pozostawiony sam sobie.
Zdaje sobie sprawę że przejście z przedszkola do szkoły jest szokiem nie tylko dla dziecka ale przede wszystkim dla rodzica.

P.S. u nas przez pierwsze półrocze nie ma ocen. Zresztą ja bardzo ale to bardzo nie lubię stawiac ocen. Niestety dzieci i rodzice zwykle się ich domagają.
P.S.2 Drodzy rodzice, zwracajcie proszę od początku uwagę na sposób trzymania narzędzia do pisania, rysowania, sztućców. Przyzwyczajajcie dzieci do prawidłowego chwytu. Trochę prywaty:szlag mnie trafia jak we wszystkich informacjach o gotowości szkolnej przedszkola czytam że dziecko trzyma prawidłowo ołówek, po czym okazuje się że jedynie w 10% to prawda.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: agnieszka19 » 25 paź 2015, 19:00

Mnie np. zadziwia, że rodzice oczekują ode mnie, że jesli ich dziecko jest chore to będę wysyłała wiadomości na librusie o tym co robimy na zajęciach... No kurcze "za moich czasów" to jednak w gestii dziecka i rodziców było dowiedzieć się co było w szkole... Ja na prawdę nie mam tyle czasu żeby codziennie wysyłać wiadomości z takimi informacjami.
Co dziwne mają też do mnie pretensje, że ich dzieci np. nagminnie nie odrabiają pracy domowej... bo zapominają. I rodzice pytają co ja mogę z tym zrobić...??? A co ja mogę skoro oprócz tego, że dzieci zaznaczają zadane ćwiczenia w książce to jeszcze dodatkowo zapisują pracę domową w zeszycie! No oczywiście słyszę, że mogłabym wysyłać wiadomości na librusie... No tak znowu wiadomości... Tylko zauważmy że tym samym uczymy dzieci, że nie musza o niczym pamiętać bo przecież jakby co to rodzice na librusie mogą sprawdzić wszystko...

Generalnie chcieliby mieć wszystko na talerzu tak, żeby dzieci niewiele musiały myśleć...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: kasieńka 85 » 25 paź 2015, 19:23

agnieszka19, na pociechę napiszę że moja mama usłyszała kiedyś na zebraniu czy nauczycielka może wysyłać smsy co jest zadane. Dodam że to było zebranie w gimnazjum =))))

Mi wysyłanie na Librusie co trzeba uzupełnić i nad czym pracować nie przeszkadza. Tyle żeby jeszcze to było odczytane ;;) i zrobione.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: malaJu » 25 paź 2015, 19:27

agnieszka19, witaj w moim świecie... mój jest jeszcze gorszy - bo "płacę, to wymagam". Jedna mama 5-klasistki zapytała, czy lektorka mogłaby wypisywać w e-dzienniku słówka, bo oni nie wiedzą, czego się w domu uczyć. A jak przepraszam dzieci mają nauczyć się robić własne notatki? Piąta klasa to jak dla mnie idealny moment na początki samodzielności.
Albo może być i tak, że piszesz wiadomość, a ktoś jej nie czyta i ma pretensje.
Albo i tak, że ktoś ma pretensje, że nie dostaje wiadomości "a inni dostają"! A potem się okazuje, że zapomniał podać swojego maila...

Niby pierdoły i można podejść z uśmiechem, ale kurcze, ciężko być spokojnym, wyrozumiały i uśmiechniętym niczym hostessa non-stop.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: caixa » 25 paź 2015, 19:30

agnieszka19 pisze:Co dziwne mają też do mnie pretensje, że ich dzieci np. nagminnie nie odrabiają pracy domowej... bo zapominają. I rodzice pytają co ja mogę z tym zrobić...??? A co ja mogę skoro oprócz tego, że dzieci zaznaczają zadane ćwiczenia w książce to jeszcze dodatkowo zapisują pracę domową w zeszycie! No oczywiście słyszę, że mogłabym wysyłać wiadomości na librusie... No tak znowu wiadomości... Tylko zauważmy że tym samym uczymy dzieci, że nie musza o niczym pamiętać bo przecież jakby co to rodzice na librusie mogą sprawdzić wszystko...

My co prawda w zerówce ale ja poprosiłam Panią, że gdyby coś było zadane, zapisała na tablicy przy klasie (nic nie było póki co , mała sama chciała pokolorować kolorwankę, którą dzieci kolorowały gdy jej nie było). Bo mimo wszystko to są maluszki. W I klasie dzieci same zapisują w zeszycie i już nie ma z tym problemu. Co tydzień mamy też wieszane na tablicy co było robione w zeszłym tygodniu. Dzięki temu mogę poćwiczyć coś z dzieckiem. Ale to już szkoła ma takie zasady i dotyczy to tylko zerówki i I klasy. Mnie osobiście się to podoba.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: agnieszka19 » 25 paź 2015, 19:45

Caixa ale ja mam klasę II :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: caixa » 25 paź 2015, 20:22

agnieszka19, ok. Teraz rozumiem. Bo już się zaczęłam zastanawiać czy sama nie jestem jakaś nawiedzona. :lol:
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: kochecka » 25 paź 2015, 21:41

Maksiu ma problem z zapamiętywaniem co jest zadane. Ja w pierwszym tygodniu szkoły jak nie pamiętał, dzwoniłam do znajomej której córka chodzi z Maksiem do klasy. Ale jak po tygodniu zapytałam co jest zadane i usłyszałam w odpowiedzi "zadzwoń sobie i się dowiedz" to się skończyło moje dzwonienie. Trudno. Nie odrobi, dostanie wpis na czerwono albo uwagę to się nauczy pamiętać. Codziennie zylion razy powtarzam mu żeby sobie zaznaczył ołówkiem. Są już efekty.
Jeśli chodzi o samodzielność w odrabianiu lekcji to jeśli jest to pisanie literek, szlaczkow itp . to oczywiście nie stoję nad nim. W pozostałych zadaniach wspieram ale nie wyręczam. I niestety nie mogę pozwolić odrabiać mu lekcji z babciami, które zamiennie opiekują się Maksem do południa bo wiem że byłby wyręczany...
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: wikusia » 26 paź 2015, 19:25

U nas codziennie jest praca domowa, to i codziennie jest informacja od Pani co jest zadane. Ja sprawdzam na librusie, ale najpierw pytam dzieci, póki co zawsze pamiętały/pamiętają. W ćwiczeniach mają pozaznaczane. Nawet Pani na zebraniu zwracała uwagę, żeby pytać dzieci, a nie mówić, że się już wie z librusa.

U nas dziś poznały literę "T", więc w porównaniu z innymi klasami jesteśmy w tyle :lol: :lol: Ale nasza Pani nie idzie na ilość, tylko na jakość, litery są utrwalane, prace domowe różne, raz pisanie w zeszycie np. na weekend była strona "m" + ćwiczenie z książki,innym razem coś w ćwiczeniu czy karty pracy. Dziś są 3 ćwiczenia z książki, z czytaniem sylab i wyrazów.

Co do zajęć dodatkowych bezpłatnych w szkole, to z uwagi na dużą ilość dzieci nie na wszystko można chodzić. I tak zespół taneczno-muzyczny ( z każdej klasy po 5 dziewczynek zostało wybranych), koło plastyczne ( po 5 dzieci z klasy, u nas wg kolejności zgłoszeń), SKS ( z naszej klasy też nie wszyscy mogą uczestniczyć, mimo że drugi nauczyciel dołączył i są dwie grupy) i koszykówka dla dziewczyn ( tu szczegółów nie znam, czy były ograniczenia).
W szkole są też zajęcia płatne: piłka nożna, karate, angielski, Mały Edison.

Póki co jestem zadowolona. Dzieci zaskoczyły mnie tym, że odnalazły się w nowej rzeczywistości bardzo szybko i bez żadnych problemów, a po przedszkolnych przejściach bardzo bałam się strony emocjonalnej, szczególnie u córki. Obym za jakiś czas mogła napisać to samo.
wikusia
SuperMama
 
Posty: 606
Rejestracja: 23 lis 2012, 20:48
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: kasieńka 85 » 26 paź 2015, 20:21

AgaGrusiecka, w tym podręczniku jest takie tempo. W zasadzie litery e, K, y wprowadza się jedną za drugą. I na każdą z nich przewidziany jest jeden dzień. Dla mnie za szybko. I rozbijam chociaż na dwa dni.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: AgaGrusiecka » 26 paź 2015, 20:35

kasieńka 85, a ja już Panią Asię winiłam za to tempo ;) Dzięki. O ile "e" nie sprawiało Łukaszowi problemu, tak "k" sporo. I nadal uważam, że klasa Łukasza za mało ćwiczy pisanie, choć na weekend było chyba 8 linijek. Może gdyby to moje dziecko ładniej pisało to bym się nie czepiała ;) Trudno. Najwyżej lekarzem zostanie ;)
A co do oceny szkoły. Mogę podpisać się pod opinią wikusi.
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Deco-Ania » 27 paź 2015, 11:15

kasieńka 85 pisze:AgaGrusiecka, w tym podręczniku jest takie tempo.
A jaki to podręcznik?
Antoś ma "Grę w kolory" i jak się dowiedziałam od n-lki to podręcznik "wymusza" wprowadzanie nowych literek co 2 dni.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: wikusia » 27 paź 2015, 11:30

Deco-Ania, u nas w szkole jest podręcznik ministerialny. Łukasz Agi i moje dzieci chodzą do tej samej szkoły, ale są w innych klasach.
wikusia
SuperMama
 
Posty: 606
Rejestracja: 23 lis 2012, 20:48
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: ola » 27 paź 2015, 11:36

To mój siostrzeniec miał od 1 do 3 klasy co poniedziałek karteczkę z poszczególnymi dniami co musi przynieść do szkoły, jaki wiersz na nauczenie, jaka czytanka, jakie litery itp.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: kasieńka 85 » 27 paź 2015, 12:52

Deco-Ania, zgadza się. "Nasz elementarz". Mój "wymusza" to co pisałam ale robie po swojemu. Zresztą Dyrekcja ostatnio nawet przyznała że mam się nie spieszyć z literami. Jeżeli widzę że jest problem mam dalej pracować a nie pędzić i udawać że nie ma problemu. Mi się to podoba; )
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Blue » 27 paź 2015, 17:43

Pani od angielskiego nie odpisała nic.Zaczęła sama z wykrzyknikiem,odpisałam jej więc z wykrzyknikiem i chyba się wycofała z dalszych dyskusji;)To dobrze,każda z nas się wyciszy.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: Deco-Ania » 30 paź 2015, 15:31

Jestem w szoku - Antoś nie ma pracy domowej!

Ale za to chyba miał pierwsza kartkówkę - z angielskiego.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: MamaŻaby » 30 paź 2015, 17:22

Dziewczyny czy wasze dzieci mają w poniedziałek lekcje? U nas lekcji nie ma :roll: , świetlica czynna dla chętnych.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: agnieszka19 » 30 paź 2015, 17:34

MamaŻaby pisze:Dziewczyny czy wasze dzieci mają w poniedziałek lekcje? U nas lekcji nie ma :roll: , świetlica czynna dla chętnych.


A dlaczego nie???
U nas są normalnie lekcje...

usunęłam zdublowany post - Emi
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: kasieńka 85 » 30 paź 2015, 17:40

agnieszka19 pisze:
MamaŻaby pisze:Dziewczyny czy wasze dzieci mają w poniedziałek lekcje? U nas lekcji nie ma :roll: , świetlica czynna dla chętnych.


A dlaczego nie???
U nas są normalnie lekcje...
u nas są lekcje. Dyrektor ma do dyspozycji w roku szkolnym 6 dni, w które może ustalić że nie ma zajęć dydaktycznych. Najwidoczniej u MamaŻaby to jeden z takich dni.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Forumiątka idą do szkoły.

Postautor: agnieszka19 » 30 paź 2015, 17:58

kasieńka 85 pisze:
agnieszka19 pisze:
MamaŻaby pisze:Dziewczyny czy wasze dzieci mają w poniedziałek lekcje? U nas lekcji nie ma :roll: , świetlica czynna dla chętnych.


A dlaczego nie???
U nas są normalnie lekcje...
u nas są lekcje. Dyrektor ma do dyspozycji w roku szkolnym 6 dni, w które może ustalić że nie ma zajęć dydaktycznych. Najwidoczniej u MamaŻaby to jeden z takich dni.


AAA... Dzięki za wyjaśnienie... My mamy inne ustalone :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do W szkole

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości