Wybór szkoły ponadpodstawowej

Dział o problemach i radościach dzieci w wieku szkolnym.

Wybór szkoły ponadpodstawowej

Postautor: Blue » 11 wrz 2022, 16:06

U nas w szkole dołącza do zajeć dla chętnych piłka wodna.Zajęcia bezpłatne.Bardzo jestem zadowolona z naszej podstawowki.
Oby z liceum tez byla taka radosc bo przeczytalam opinie google z 10 liceow w Łodzi i w kazdym piszą ze dno,patologia,nerwica i depresja murowana.I nie wiem-czy ta mlodziez taka slaba psychicznie czy te szkoly tak zeszły na psy.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: caixa » 11 wrz 2022, 17:27

Blue, niestety ja też to słyszę i bardzo mnie to martwi. Nie wiem co się dzieje.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: Blue » 11 wrz 2022, 18:22

Caixa-ja też nie.Każda szkoła ktorą tknęłam mnie przeraziła z opinii.Nie wiem co myśleć.Do tego 1 z kolezanek dziś mi napisała (rodzice tak przezywają te licea i technika ze codziennie czat mi miga od kogoś w tej sprawie),ze w 4 LO dzieci mają bogatych rodziców,ćpają po szkole i przyjezdzają samochodami do szkoły.Za moich czasow to bylo dobre LO (faktycznke skonczyła je kuzynka ktora jest córką mojego wujka prokuratora ale co ma piernik do wiatraka,to normalna rodzina).wtf?Strach gdziekolwiek posłać.My 4ki nie rozważalismy ale jej syn miał zamiar tam isc.Może to wszystko są wymysły jakichś jednostek?No nie wierzę ze kazde LO jest do bani.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: martonia » 11 wrz 2022, 19:30

Ja chodziłam do 4ki, znana z subkultur, w mojej klasie było pół na pół, były dziane dzieciaki i biedniejsze też, zresztą to były czasy dużego bezrobocia 2003-2006. Dużo dzieci osób związanych ze środowiskiem adwokackim, bo tam było dużo historii i łacina, moja Mama marzyła, żebym poszła na prawo, ale ja wtedy uznałam, że idę jednak na fakultet z matematyki, bo wszystko kumałam i nie będę musiała się uczyć nic na pamięć jak to trzeba z historią, aby opanować materiał. Jedyna z klasy poszłam na Politechnike :) za moich czasów fajne było też LO: 3, 8, 12, 13, 15, 21, 26. A Blue tylko Twoja córka w 8 klasie?

A tak od czasu do czasu pytam, co tam u kurczak, zbroziu, gorzatka, MamaŻaby, Wiolancia, Paulinka ?
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3103
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 88 times
Been thanked: 33 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: Blue » 11 wrz 2022, 19:35

Martonia-no wlasnie chyba nie tylko.moja w 8 klasie ale.inne.mamy poki co milczą;)
Moje dziecko obstawia 13,15 i 30 (kolejnosc przypadkowa).30 tka.zostala przeniesiona na Radogoszcz podobnke jak 42.
Ps.Te posty chyba powinny byc w "Wybor szkoły".
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: szaraczarownica » 11 wrz 2022, 20:00

Blue pisze:w 4 LO dzieci mają bogatych rodziców,ćpają po szkole i przyjezdzają samochodami do szkoły.Za moich czasow to bylo dobre LO

Ale opinie miało te same. Próbowałam się dostać do klasy z rozszerzonym angielskim, więc się interesowałam ;)

Blue pisze:Moje dziecko obstawia 13,15 i 30 (kolejnosc przypadkowa).30 tka.zostala przeniesiona na Radogoszcz podobnke jak 42.

Szczerze mówiąc na jej miejscu obstawiałabym w takim razie tę 30-tkę. Szybsza droga do szkoły, a to zawsze w cenie ;)
Ja strasznie narzekałam na dojazdy, a w zasadzie liceum miałam z dosyć dobrym dojazdem: 59 praktycznie cała trasa i potem albo 2 przystanki piechotą, albo tramwaj. No ale trzeba było wyjść odpowiednio wcześnie.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: martonia » 11 wrz 2022, 20:02

30stka była koło mnie, no taka zwykła osiedlówka, ale na studia parę osób, które akurat stamtąd znałam też poszło
z 13 i 15 też ta kogoś znam, bo to ta część Łodzi, ale znowu z 6, 23 czy 29 to nikogo, bo to południe Łodzi
szkoda, że za moich czasów nie było liceum Politechniki, zaraz sobie luknę jakiś ranking ;)
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3103
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 88 times
Been thanked: 33 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: Blue » 11 wrz 2022, 20:26

Szara do 15tki jest 13 min autobusem 89.Calkiem niezly dojazd tuz pod samą szkołę.No tylko ze autobus rzadko jezdzi.Do 13 tki tez nienajgorszy.Grunt by dojazdy nie przekraczały pol godziny bo to mordęga.Jedno jest pewne-odpadają licea ktore otwierają rankingi (bo ona nie ma az tak wysokiej sredniej i wyscig szczurów) oraz te co je zamykają.I wlasciwie same rankingi są mniej istotne,wazniejsze by byli dobzi i wyrozumiali nauczyciele i dobra atmosfera.No i warunki bo sa budynki ktore się sypią lub są bez sal gimnastycznych.Te 3 powinny byc ok-bo mam wrazenie że komentarze często piszą frustraci i przegrywy lub ci co sobie nie dali rady np z powodu nadwrazliwosci.I może co ktorys jest prawdziwy.Bo jakos same wady te licea po opiniach mają a obczytalam z 10 roznych LO.Zresztą zawsze mozna się przeniesc.O pracodawcach tez tak piszą ze wg opinii google to większosc to obozy pracy.Ciekawe.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: kari » 11 wrz 2022, 21:18

martonia, mój mąż i jego brat chodzili do 23, oboje po Polibudzie, z resztą forumowa Martula i lmyszka też tam chodziły.
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10253
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: szaraczarownica » 11 wrz 2022, 21:26

Blue pisze:Szara do 15tki jest 13 min autobusem 89.Calkiem niezly dojazd tuz pod samą szkołę.No tylko ze autobus rzadko jezdzi.

Fakt, moja przyjaciółka tam chodziła (córka byłej wicki A. K.) i dojazd był tak fatalny, że czasami zamiast czekać 45-60 minut (wtedy tak jeździły autobusy), to "szła z buta" na nasze osiedle :lol: Chociaż do Was jest dużo bliżej, może to i niezły pomysł :XC
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: agunia » 11 wrz 2022, 21:29

Moja siostra kończyla 4LO bo one uchodziło za takie jezykowe. Ja nie kojarzę, zeby tam jakaś patologia chodziła itp...nigdy tematu narkotyków nie było u nas w domu.
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: Blue » 11 wrz 2022, 21:40

Agunia-moja kuzynka tez nie ćpała,normalna dziewczyna.
Nawet nie wiedziałam ze jest 23 LO-nke.moj rejon Łodzi.
Tak,do 15tkk.kiedyś było.z przesiadka a teraz jest bezpośrednio.Te rekrutacje to.się.obstawia chyba 3.szkoły 1,2.i 3 wyboru i to jest.tak.jak.z.punktami.i rekrutacją do przedszkoli?I.kiedy się aplikuje?Bo tu widze ze do dowolnej liczby szkol.

https://uml.lodz.pl/edukacja/dla-ucznio ... stawowych/
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: martonia » 11 wrz 2022, 21:44

agunia pisze:Moja siostra kończyla 4LO bo one uchodziło za takie jezykowe.
to fakt angielskiego dużo, ale prawda taka, że i tak z 80% chodziła na dodatkowe lekcje ;)
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3103
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 88 times
Been thanked: 33 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: Blue » 11 wrz 2022, 21:57

Ale tak sobje myslę ze jezeli wiele.szkoł.mozna wytypowac to to bedzie.jeden wielki.misz.masz =)))) Mozna wyladować zupełnie gdzies indziej niz top 3.Z tym ze my LO.na.południu Łodzi to.na pewno nie.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: martula_87 » 12 wrz 2022, 6:19

Blue, a ja znow nie miałam pojecia o takich liceach jak Ty wypisałaś. Ja skonczyla 23 LO. Teraz czasy się zmieniły ciężko porównywać z tymi czasami miałam 10 minut komunikacją miejską i to też było dla mnie ważne żeby było blisko. Co lepsze ja mieszkałam dosłownie na przeciwko 2 LO ale nawet nie złożyłam tam podania :lol:
Szła tam cała masa osób z gimnazjum i osiedla a ja chciałam coś zmienić plus żaden profil klasy mi nie odpowiadał.
Moje LO na tamte czasy też taki średniak ale kurde nauki było dużo bo mieli aspirację ;;)
Do jednej klasy chodziłam z Agnieszka19.
Opinie rzeczywiście strach w tych czasach przejrzeć bo człowiek od razu ma dość.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: gohnia » 12 wrz 2022, 9:37

No to mnie teraz nastraszyłyście. Co prawda u nas liceum dopiero za 3 lata, ale wiadomo, zleci szybko.
Ja chodziłam do XXXIII na Retkini. Było ok, poziom przyzwoity, miałam bliziutko. Pamiętam, że wtedy I i XXVI były na najlepszym poziomie. Macie jakieś opinie jak jest teraz w I?
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4784
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: szaraczarownica » 12 wrz 2022, 10:02

Zaintrygowałyście mnie. Chyba z ciekawości sprawdzę jakie opinie ma 12-tka :D
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: klara76 » 12 wrz 2022, 10:04

Blue, ja kończyłam 23 LO. Ale to było dawno, dawno temu (matura 1995). Bardzo miło wspominamy to liceum. Miałam daleko, bo dojeżdżałam z Polesia (no ale cóż, nie dostałam się z braku miejsc do 26 LO, a do 1 LO nie chciałam iść, a były tam miejsca w mat-fiz). Teraz jak ich obserwuję na FB, to widzę, że fajnie tam się dzieje.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4679
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: caixa » 16 wrz 2022, 6:43

gohnia, I, III, XXI, Liceum Politechniki. TOP 4. Nie po kolei podałam.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: ppola » 16 wrz 2022, 7:30

Kurde ja zupełnie nie wiem gdzie dalej, nie orientuje się w tych LO w Łodzi. Ja kończyłam LO w zupełnie innym mieście i województwie, mała mieścina w Mazowieckiem i z klasy ogolnej, chyba tylko 3 albo 4 osoby nie poszły na studia. A kończyliśmy w Łodzi, Warszawie, Toruniu, Krakowie. Liceum mojego męża już niestety nie istnieje. Więc chyba będziemy stawiali na dobry dojazd od nas. Ja bym chciała LO Politechniki ale nie jestem pewna czy Mery podziela moje zdanie ;;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4831
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: gohnia » 16 wrz 2022, 10:43

caixa, dzięki. Masz wiedzę jak tam atmosfera w tych szkołach? Jak myślę o Wojtku, to wiem, że musimy szukać szkoły przyjaznej uczniowi
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4784
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: caixa » 16 wrz 2022, 16:38

gohnia, liceum Politechniki to podobno świetny start. Dzieci wybitne. Tam nawet z egzaminem powyżej 98% i czerwonym paskiem trudno się dostać. Trzeba być olimpijczykiem.
W III bardzo wysoki poziom. Nie każdy daje radę psychicznie.
I LO to nadal szkoła przyszłych lekarzy. Tam zawsze jest fajnie. ;)
Najmniej informacji mam o XXI.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: Blue » 16 wrz 2022, 16:59

3ka dla lekarzy,4ka dla prawnikow.21 tez nie wiem ale od nas szly tam największe klasowe kujony,ranking tez widzę do dziś utrzymali;)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: agunia » 16 wrz 2022, 17:14

Mojej współpracownicy synowie obaj kończyli liceum Politechniki, obaj mega zdolni, obecnie studiują jakieś mega kierunki na Politechnice, po ang.; a jeden z nich nawet dwa kierunki.
Syn szwagierki skończył natomiast I rok temu, tam też mnóstwo dzieci lekarzy, ale normalne podejscie do uczniow; bez większego ciśnienia, wręcz kierunkowanie i wpajanie idei że nie we wszystkim trzeba być the best.
Chrześnicka teraz kończyła 33LO , taki przeciętniak totalny
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: martonia » 16 wrz 2022, 17:25

Mi się kojarzy, że z Konstantynowa dużo osób to 26 lub 33 LO.
Kuzynka męża zamieniła I LO na to na Wodnej, chyba Salezjanie, nie wtopiła się w towarzystwo, które już po 1 klasie miało od rodziców przyzwolenie na młodzieżowy wyjazd nad morze, a ona to bardziej w kierunku wiary i jej dokuczali, taka "tolerancja", ale to wszędzie pewnie bywa różnie
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3103
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 88 times
Been thanked: 33 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: caixa » 16 wrz 2022, 17:26

agunia, tak. To ma właśnie I. I to mi się w niej zawsze podobało.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: gohnia » 16 wrz 2022, 17:48

caixa, dzięki bardzo za opis. Jeszcze mamy czas, ale pomyśleć już można.
Do I też są takie wysokie progi jak do Politechniki?
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4784
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: caixa » 16 wrz 2022, 18:15

gohnia, co roku to są inne progi ale cała czwórka utrzymuje się w czołówce i tak jak pisałam, oprócz czerwonego paska, egzaminy na poziomie najwyższym.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: Blue » 16 wrz 2022, 21:04

W tych top liceach są czasem dzieci tak zdolne że maja w podstawówce indywidualny tok nauczania.Znam takie dziecko.My obstawiamy średniaki,choc oceny dzieci.mnie zadziwiają od.września.Ale nawet jesli Starsza wylądowałaby z czerwonym paskiem,my nadal chcemy te co chcemy.Narazie.to.obie mają.srednią ponad 5 =)))) ale zostalo.jeszcze ponad 9 mcy;)Także konkurencji do top 3 lub top4 nke robimy:)
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: lmyszka » 17 wrz 2022, 0:21

Blue, moje dzieci nie mają jeszcze żadnej oceny w tym roku szkolnym, dzięki Bogu.
Czytam ten wątek i przerażają mnie aspiracje dorosłych ... A co na to wasze dzieci?
Ciszę się, że mój syn chce iść gdzieś blisko, jemu lotto jakie szkoła ma oceny, mnie też >D
SP czy LO nic nie dają, studia dopiero mają znaczenie. A jak dziecko chce to i w najsłabszym osiągnie wyniki.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: Blue » 17 wrz 2022, 7:52

Imyszka-moje przekonanie jest jeszcze inne-dopiero praca ma znaczenie.Można skonczyc genialne szkoły i studia i nic.Mam na to wiele przykladow.wokol.Praca ktora daje satysfakcje,na.ktorej mozna zarobic,w ktorej mozna się rozwijać to ma.sens.A szkoły-technikum czy zawodówkę też mozna przekuć na świetną przyszłosc.Z moich znajomych najslabsi uczniowie zrobili kariery-w tym.międzynarodowe.Bo raczej siła.charakteru bardziej predysponuje do sukcesu niz 5 i 6 czy szkoła w top 3.Czasem skutek.bywa.odwrotny-mozna sie zajechac chocby psychicznie.U mnie w pracy i w poprzedniej tez są ludzie swietnie logicznie myślący po najrozniejszych kierunkach studiow.

A tutaj oblozenie w 2022:

https://uml.lodz.pl/aktualnosci-lodzpl/ ... /2022/6/1/

Ja.zadnej z tych szkoł dziecku bym.nie polecila bo ciezko.się dostac,wiec.selekcją beda tam same asy.Zadnej z naszych szkol tu.nie ma,moze 13tka gdzies nizej.Ja skonczylam 15tkę-teofilowską osiedlówkę,przeciętne studia zarządzania i marketingu (na dodatek model.licencjat plus zaoczne magisterskie) i pracę mialam zanim był magister.W liceum plakałam.nad fizyką z ni
emocy,męczylam sie z chemią z ktorej wypychano mnie siłą na olimpiady,balam.się matmy,nienawidzilam.polskiego.Do.matury miałam.korki a i tak.nie zdałam jej za dobrze.J.ang nauczyłam.sie dobrze dopiero w liceum.Więc zazwyczaj jak.ktoś slyszał licencjat.i studia zaoczne,to widziałam.po.minie ze mysli co myśli.A kluczem sukcesu byl m.in.wyjazd na Erasmusa na pol roku bo te licencjackie studia byly dla mnie latwe wiec mialam b.dobrą srednią.I to był mocny punkt w tamtych latach pod pracę w środowisku międzynarodowym.Licencjata polecam-szybko jest praca a teraz chcą szybko doswiadczenie zawodowe.Na licencjata tez czesto idą osoby ktore nie dostaly sie na jednolote magisterskie (czyli taka ja ze wzgledu na słaba mature) a więc nie ma wyscigu szczurow,jest latwiej.Wśroď samych asów moglo tak nie być.Do tego.skończyłam.policealną szkołe medyczną-juz jako dzieciata dorosła, z.pasji do nauki i wiedzy.I jestem.zadowolona z miejsca w ktorym.jestem.
Ale.wiecie,nikogo do niczego nie przekonuję.Dobra szkola.zawsze w cenie więc post nie ma.celu.zniechęcenia bo co.mi do tego.A jak.ktos.ma super zdolne i chetne do nauki.dzieco to na pewno warto.A wogole wszystkie posty powinny byc w wątku "wybór szkoly"bo spamujemy tu.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: ppola » 17 wrz 2022, 9:41

lmyszka, ja Marie poinformowałam, popatrzyła na mnje jak na wariata =)))) ale jak wspomniałam o liceum mundurowym to jej się oko zaświeciło :D
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4831
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: caixa » 17 wrz 2022, 10:03

lmyszka pisze:Czytam ten wątek i przerażają mnie aspiracje dorosłych ... A co na to wasze dzieci

Ale w sensie których dorosłych? Bo nie bardzo rozumiem. Padło pytanie o najlepsze licea a że mam sporo znajomych, których dzieci są na tym etapie to mogę pomóc.
Po drugie są dzieci wybitne, które na etapie 8 klasy podejrzewam, że matematycznie są lepsze niż ja. I mają swoje ambicje. Chcą iść do liceum Politechniki Lodzkiej po to ,żeby mieć łatwiejszy start na studiach. I uwierz mi, że tak jak Twój syn chce grać w piłkę oni kochają się uczyć i to są ich aspiracje. Dlaczego im tego zabraniać? Po co hamować talent? To tak jakby twój syn ciągle grał w podrzędnej drużynie, "bo przecież wszędzie się nauczy".
Po trzecie to, że rodzic myśli o przyszłości dziecka to całkiem normalne. Sama nie pochwalam fanatyzmu ale nie zaobserwowałam tego na naszej grupie. Wręcz przeciwnie. Gohnia zapytała o tę drugą stronę szkół czyli jak dzieci się w niej czują. Dla mnie to bardzo fajne podejście.
A po ostatnie. Ja akurat ustaliłam z małą, że wspólnie usiądziemy i zastanowimy się czego chce, pójdziemy do wybranych szkół na drzwi otwarte i będziemy decydować.
Ona nie nadaje się do szkół z pierwszych miejsc. Stopnie to nie wszystko. Psychicznie by tego nie dźwignęła więc ja jej do niczego nie będę zmuszać. Sama ma pomysł na liceum plastyczne. Jeśli się zdecyduje, będą ją w tym wspierać.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: gohnia » 17 wrz 2022, 10:15

lmyszka, zgadzam się z caixa. Tak jak twój syn kocha piłkę, tak mój kocha się uczyć, więc tu nie chodzi o moje ambicje, tylko o znalezieniu takiej szkoły gdzie z jednej strony będzie mógł poszerzać swoją wiedzę, a z drugiej będzie się tam dobrze czuł.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4784
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: lmyszka » 17 wrz 2022, 14:42

Ale ja nie napisałam nic o tym, że to jest złe, tylko z postów wynikało, że to wy takich szkół szukacie, nie było nic o tym, że dziecko chce. Jeśli to wybór dziecka, to pewnie trzeba wspierać i zrobić wszystko aby sie udało >D
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: gohnia » 17 wrz 2022, 16:56

lmyszka pisze:wy takich szkół szukacie, nie było nic o tym, że dziecko chce

Dla mnie to tak oczywiste, że nawet nie pisałam :lol: nie wyobrażam sobie na siłę gdzieś dziecko posyłać. Jak przyjdzie czas na Łukasza, to na pewno będziemy rozglądać się w oparciu o zupełnie inne kryteria niż teraz dla Wojtka. Pewnie będziemy bardziej technikum szukać. A propos, jak w obecnych czasach mają się technika?
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4784
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: Blue » 17 wrz 2022, 18:45

Jeszcze coś dodam do "mojej historii" =)))) .W podstawowce miałam same czerwone paski.Klucz do sukcesu byl prosty choc uczylam sie tez,nie powiem-w tamtych czasach jeszcze dzialalo kumoterstwo czyli jak nauczyciele wiedzieli ze jestes dzieckiem innego nauczyciela to jechalo się na 4 i 5.Zresztą,dostawalismy przez pewien okres kasę od mamy (dopoki ojciec tego nie przerwal)za dobre oceny by nie popsuć reputacji sobie i jej.Bylam więc "kujonem".W liceum to juz nie dzialało.Z 4 i 5 zrobily się 3 i 4,wiec juz nie taki "kujon";)No i tak to bylo.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: gohnia » 17 wrz 2022, 18:55

Też jestem zdania, że super wykształcenie= sukces życiowy to mżonka i kłamstwo. Ja nie mam takiego ciśnienia jeśli chodzi o dzieci. Tak jak Wojtek lubi naukę i widzę go na studiach, tak Łukasz średnio się pali do nauki, ale za to lubi majsterkować, grzebać sie w różnych rzeczach, kocha zwierzęta więc też ma dużo dziedzin, w których może się szczęśliwie odnaleźć.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4784
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: Blue » 17 wrz 2022, 19:33

Gohnia-technika są ok bo po nich też można isc na studia a już jest zawód praktyczny a nie tylko rypanka pamieciowa z ksiazek.Dla chlopców (i dziewczyn oczywiscie)to dobra opcja.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: martonia » 17 wrz 2022, 19:40

Naszej sąsiadki syn właśnie kończył podstawówkę z czerwonym paskiem plus trenuje piłkę i jakiego szoku doznałam, jak usłyszałam, że z tym paskiem poszedł do technikum koło manufaktury (właśnie patrzyłam, jakie specjalizacje logistyka, spedycja, ekonomia) i teraz mi się skojarzyło.. szukałam po studiach pracy, w CV wpisałam jedynie studia i złożyłam papiery do ZUS i dzwonią, ja szczęśliwa i .. pytanie jaka szkoła średnia, bo nie wpisałam. Mówię dumnie 4 LO i słyszę.. oj to nie, wystarczyłoby technikum ekonomiczne, bez studiów i dziękuję.
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3103
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 88 times
Been thanked: 33 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: lmyszka » 17 wrz 2022, 19:42

Ja to bardzo namawiałam Wiktora na technikum, ale on sie uparł, że nie będzie marnował dodatkowego roku, bo chce iść na AWF, dziś chce a za 4 lata co będzie, nikt tego nie wie.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: martonia » 17 wrz 2022, 19:45

lmyszka, a jest AWF w Łodzi, bo za moich czasów nie było i kolega w Gdańsku studiował, teraz ma salon masażu chyba.
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3103
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 88 times
Been thanked: 33 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: lmyszka » 17 wrz 2022, 19:49

martonia, nie ma :roll: Jest Wawa i jeszcze jakieś 2 miasta, podobno w Wawie najlepszy tak mówił były trener Wik.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: martonia » 17 wrz 2022, 19:52

lmyszka, i kosztowny, bo tam to chyba lecą po wszystkich dyscyplinach narty itp. ale nie potwierdzam na 100% czy to prawda ;)
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3103
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 88 times
Been thanked: 33 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: lmyszka » 17 wrz 2022, 20:05

martonia, nie mam pojęcia, na razie nawet nie planuje się tym interesować ;) Wik na dzis ma określony cel albo trenerstwo albo fizjoterapia :lol: :lol: To drugie wątpie z jego zamiłowaniem do biologii :lol: :lol:
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: niesia2708 » 17 wrz 2022, 20:23

Dziewczyny wydzielcie może z tego temat o szkołach ponadpodstawowych?
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9160
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: gohnia » 17 wrz 2022, 20:41

Blue pisze:Gohnia-technika są ok bo po nich też można isc na studia a już jest zawód praktyczny a nie tylko rypanka pamieciowa z ksiazek.Dla chlopców (i dziewczyn oczywiscie)to dobra opcja.

Wiem właśnie >D tylko się zastanawiam jakie są w Łodzi i na jakim poziomie.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4784
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: martonia » 17 wrz 2022, 20:48

lmyszka, fizjoterapia bardzo potrzebna, my na NFZ mamy termin na luty 2023, ale płacimy prywatnie, bo tyle czasu czekania to połowa życia mojego Maleństwa, więc widać zapotrzebowanie, a dzwoniłam do kilku miejsc w Łodzi, grafiki zapchane.. dorośli też będą potrzebować przez pracę siedzącą, ja też muszę się wybrać.
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3103
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 88 times
Been thanked: 33 times

Re: Zajęcia pozaszkolne

Postautor: Blue » 18 wrz 2022, 8:33

Tak,wybitnie tu spamujemy.Albo nowy watek albo po prostu "wybor szkoly," który juz istnieje.

Przy okazji coś dopiszę-życiowa przydatnośc tej nauki czy studiów.Mówiłam ze mamy w pracy ludzi po roznych kierunkach-często po humanistycznych lub innych nietypowych.Oni nie są w korpo z wyboru tylko z musu-cięzej o pracę po himanistycznych studiach (mimo ideałow).Na szczęscie wszyscy umieją.ang co jest podstawowym kryterium (humaniści są.zazwyczaj świetnymi.lingwistami)i super logika myslenia.Analizy czasem lepsze niż ci od ściśłych przedmiotów.Lat nauki "szkolnej"w porownaniu do lat pracy jest niewiele,a utrzymac się trzeba.Plusem jest tez mozliwosc przekwalifikowania się.Moja.mama.po studiach wlokiennictwa gdzie nie było juz w tym.pracy,dorobila studia czy tam kursy pedagogiczne i.mogła nauczać.Także nawet jak decyzja okaze się nienajtrafniejsza,zawsze mozna się przekwalifikowac.Możliwosci jest duzo-studia dzienne to nie jedyna opcja.Liczą się chęci i konsekwencja by zmienić sytuację.I byc moze nas tes to czeka kiedys bo rynek pracy jest dynamiczny.Najlepiej juz na początku przemyśleć pod kątem pracy.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Wybór szkoły ponadpodstawowej

Postautor: szaraczarownica » 23 wrz 2022, 15:54

Natchnęło mnie i podzieliłam temat. Swoją drogą za 4 lata pewnie pojawi się temat: wybór studiów :lol:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Następna

Wróć do W szkole

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości