Escape Roomy w Łodzi

Czyli co w sztuce piszczy

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: ava » 05 sty 2019, 21:57

szaraczarownica pisze: Mysterious wydał oświadczenie, że mają wszystkie niezbędne pozwolenia i szkolenia (potwierdzone) i zabawa u nich jest bezpieczna.
W moim mieście są 3 escape roomy i wszystkie były dziś kontrolowane przez Straż Pożarną, ponoć nie wykryto żadnych uchybień.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8868
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: szaraczarownica » 22 lut 2019, 14:28

Jakoś na początku lutego byliśmy w Lampionach (obecnie to Miasto w ogniu). Nie jestem zadowolona z tej rozgrywki, bo zawaliliśmy sprawę przy tak oczywistych zagadkach, że aż wstyd. Chociaż to najtrudniejszy pokój Mysteriousa.
Została nam jeszcze Różowa Pantera, ale już teraz myślę, że naszym ulubionym pokojem będzie Max Winkler.

Mysterious wprowadził też system do awaryjnego natychmiastowego otwierania drzwi w razie niebezpieczeństwa. To tak a propos tego pożaru.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: nam67 » 17 kwie 2019, 16:00

A w Gdańsku macie coś do polecenia? Właśnie jestem w tym mieście i się zastanawiam.
nam67
 
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2019, 13:22
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: szaraczarownica » 14 cze 2019, 21:59

Jeśli ktoś planuje jakiś pokój w Mysteriousie, to trzeba się pośpieszyć. Niestety ER się zamyka (oby tylko chwilowo), bo została im wypowiedziana umowa najmu lokalu. Sytuacja jest w sumie trochę bardziej skomplikowana, ale to tak w skrócie.
Mam gorącą nadzieję, że znajdą nowe miejsce dla siebie :(
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: hatifnatka » 14 cze 2019, 22:02

szaraczarownica, widziałam właśnie to info i mnie zasmuciło. :(
T 2011 <3 A 2013 <3
Awatar użytkownika
hatifnatka
SuperMama
 
Posty: 3995
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:07
Has thanked: 94 times
Been thanked: 92 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: szaraczarownica » 16 cze 2019, 19:27

Byliśmy dzisiaj w Mysteriousie i usłyszeliśmy radę: odwiedzajcie tyle ER ile tylko dacie radę, bo niedługo może nie być żadnego. Ponoć kilka się już zamknęło. U nich ktoś przegrzebał papiery i dopatrzył się, że 60 lat temu zabrakło 1 podpisu. W związku z tym wszystkie lokale w budynku są mieszkalne. Tylko akurat w przypadku Konsulatu Brytyjskiego i innych firm nie stanowi to problemu, a w przypadku Mysteriousa już tak. I nieważne, że kiedyś były tam jakieś urzędy. Wtedy nikt nie sprawdzał, teraz postanowił pokopać głęboko. Ale ER w innym mieście ponoć zamknęli, bo nie był w stanie obsługiwać niepełnosprawnych :roll: Bo innego haka nie mogli znaleźć. Smutne to strasznie :( Cały czas miałam nadzieję, że chodzi o ten konkretny budynek, przeniosą się gdzieś indziej i będzie ok. Ale nie będzie. Jest nagonka na ER i szybko się nie skończy :(

A w temacie: byliśmy ze Stasiem w Różowej Panterze. Podobało mu się :) Tyle, że skończyliśmy po 23 minutach, bo rozwaliliśmy system - w ogóle nie użyliśmy kulki ;)
Mąż się jeszcze przymierza, żeby wrócić do Indiany Jonesa z teściami i Stasiem. A ja muszę iść gdzieś z mamą. Z chęcią bym ją zabrała na Maxa Winklera, ale niestety pamiętam dojście do rozwiązania ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: szaraczarownica » 16 sie 2021, 20:50

W zeszłym roku byliśmy w Tkalni Zagadek. Zrobiliśmy dwa pokoje: Reaktor i Prezydenta. Powiem szczerze, że bez szaleństw, w obu ostro korzystaliśmy z podpowiedzi. To zdecydowanie nie było to, wyszłam z ogromnym niedosytem.

Natomiast w piątek wpadliśmy do Mysteriousa w nowej lokalizacji, czyli w Warszawie. Robiliśmy oczywiście pokój, którego w Łodzi nie było, czyli Sztukmistrza z dzielnicy Muveszet - rewelacja. Pokój prowadził nas sam, problem mieliśmy tylko z jedną zagadką. Na koniec pokoju czeka bardzo fajna pamiątka, ale nie zdradzę jaka, gdyby ktoś chciał pojechać :)
Rozgrywka trwa 90 minut, więc to dodatkowy plus - o 50% dłuższa zabawa :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: egaudia » 16 gru 2021, 22:08

90 min na spokojnie, czy tempo zabójcze?;p
Pozycjonowanie wizytówek http://egaudia.pl Google Moja Firma
egaudia
 
Posty: 9
Rejestracja: 16 gru 2021, 21:58
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: szaraczarownica » 24 lip 2022, 17:40

Ok, rok minął, kolejna aktualizacja ;)
W tym czasie byliśmy w łódzkim ER Alfa Fun i zrobiliśmy 3 pokoje: zaczęliśmy od Sekretu Umysłu i ten podobał nam się najbardziej. Misja Neffo i Bon Appetit są słabsze, mają swoje niedociągnięcia, ale szczerze mówiąc, na słabej mapie łódzkich ER prezentują się całkiem ciekawie.

Natomiast totalną petardą jest warszawskie Wyjście Awaryjne. W marcu zrobiliśmy Legendę miecza i Tajemnicę piramid, a wczoraj Nautilus i Celę nr 4. Mój ranking tych pokoi (od najsłabszego): Cela, Nautilus, Miecz i (o włos) Piramidy. Wcześniej moim totalnym hitem był Max Winkler z Mysteriousa, pokonany przez Sztukmistrza z tego samego ER, ale i Miecz i Piramidy są trochę lepsze. Naprawdę dobrze zrobione, scenografia na mocne 10/10, fabuła świetna, parę totalnych zaskoczeń. To była naprawdę dobra zabawa, aż żałuję, że już skończyliśmy z Wyjściem Awaryjnym... w Warszawie, zostaje jeszcze Bydgoszcz i 5 nowych pokoi ;)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Misiak » 27 lip 2022, 10:20

A coś dla dzieci w Łodzi? Polecacie? Tak dla 10-latki.;)
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: szaraczarownica » 27 lip 2022, 11:02

Misiak, masz Tkalnię Zagadek dla dzieci https://tkalniazagadek.pl/tzkids/
My nie byliśmy, bo ja za TZ nie przepadam, nie podeszły mi ich pokoje. Ale może pójdziemy ze Stasiem :XC
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Misiak » 28 lip 2022, 13:47

szaraczarownica, dzięki, zapowiada się deszczowa sobota więc może się skusimy.:)
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Poprzednia

Wróć do Rozrywka, muzyka, filmy, książki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron