Escape Roomy w Łodzi

Czyli co w sztuce piszczy

Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Fuente » 09 maja 2015, 11:48

Wczoraj wspólnie ze znajomymi wybraliśmy się wypróbować nową rozrywkę w Łodzi- Escape Room... Jesteśmy zachwyceni. Zabawa mega i na pewno od dzisiaj będzie to jeden z naszych ulubionych sposobów spędzania czasu wolnego.

O co chodzi?
Z grupą znajomych, jesteście zamknięci w inscenizowanym pokoju na określony czas (zazwyczaj ok 45 min- 1 godz), w tym czasie Waszym zadaniem jest wydostać się z zamkniętego pokoju, rozwiązując różne zagadki. Jedyne czym dysponujecie to Wasz umysł i szeroko otwarte oczy.

Gdzie w Łodzi można skorzystać z takiej formy rozrywki:

1. Tkalnia Zagadek
2. Kłódka
3. FindOut
4. Project Escape
5. Niepokój
6. Let Me Out
7. Splot Zagadek
8. Zagwozdka (i tu podobno jest jeden pokój dedykowany dzieciom w wieku 6-12 lat).
9. Mysterious Room
10. Sir Lock
11. The Game
12. EXIT champions
13. Twierdza Pełna Szyfrów
14. KOD (kiedy otworzysz drzwi)
15. Komnaty Tajemnic
16. Portal Zagadek
17. SzyfroGRAm
18. Forest Escape - Wola Zaradzyńska k. Łodzi (pokoje+las)

My byliśmy na Piramowicza w Find Out i z czystym sumieniem możemy polecić. Wybraliśmy pokój "Szopa" - stopień trudności oceniam raczej na średni. Nie udało nam się wydostać z pokoju o czasie, ale nie wiele zabrakło... właściwie brakło jednej otwartej kłódki do skrzyneczki, ale jak na pierwszy raz chyba i tak było nie źle.

Korzystałyście z Escape Roomów? Możecie jakieś polecić? Zakładam temat bo może kogoś zainteresuje taka rozrywka, a te które już z niej korzystały, może będą chciały polecić sobie fajne miejsca, oferujące tego typu zabawę. Od razu proszę tylko, że jeśli będziecie wspominały o pokojach w jakich byłyście, to nie zdradzajcie szczegółów- żeby nie psuć innym zabawy :)

Osobiście bardzo polecam taką zabawę w gronie przyjaciół, fajna odskocznia. Można sprawdzić swoje umiejętności pracy zespołowej, swoją inteligencje, spryt i spostrzegawczość a przy tym naprawdę fantastycznie się bawić, na godzinę wcielając się w inną postać. To też świetny pomysł na prezent dla kogoś bliskiego, bo koszt nie jest zbyt wygórowany. Wejście do większości pokoi to koszt około 100 zł (a wchodzi 4-5 osób, więc koszt dzieli się na wszystkich uczestników) :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: hatifnatka » 09 maja 2015, 14:59

T 2011 <3 A 2013 <3
Awatar użytkownika
hatifnatka
SuperMama
 
Posty: 3995
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:07
Has thanked: 94 times
Been thanked: 92 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Szizel » 09 maja 2015, 15:07

Nie słyszałam, ale chętnie bym się wybrała, mam nadzieję, że zbierzemy grupę zainteresowanych :)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szizel
SuperMama
 
Posty: 776
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Blue » 09 maja 2015, 15:50

Ja byłam pół roku temu w Tkalni Zagadek,opisywałam na FW.Fajna zabawa,też byliśmy grupą,polecam.Zdecydowanie warte powtórki.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Fuente » 05 cze 2015, 20:10

Gdyby któraś z Was zastanawiała się jak spędzic najbliższy weekend, to ja zachęcam, bo na grouponie są obecnie aż 3 oferty na różne Escape Roomy... My wykupilismy właśnie 3 :lol: Do Project Escape idziemy z naszymi przyjaciółmi, Sir Locka chcemy sprezentować teściowi na dzień ojca , bo spodobał mu sie ten pomysł i chciał iść z teściową i przyjaciółmi, a do Splotu zagadek zabieramy szwagra z okazji jego urodzin :)

http://www.groupon.pl/oferty/lodz/splot-zagadek/64394233
http://www.groupon.pl/oferty/lodz-extra/sir-lock-1/64506871
http://www.groupon.pl/oferty/dealbank_pl_pl/project-escape-1/61513817
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Justinaa » 08 cze 2015, 13:45

Ja byłam w Tkalni Zagadek i było mega, mimo, że nie udało nam się wyjść z pokoju Rytuał :-) a a weekend wybieram się do Kłódki :)
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Fuente » 29 cze 2015, 15:48

No to my jesteśmy już po wizycie w Project Escape- gdzie eksploruje się jednocześnie 4 pokoje.... ale nie polecam. Generalnie taki sobie. Zagadki właściwie oparte na szperaniu w książkach a nie na prawdziwym główkowaniu, brak klimatu, no i ogólnie jakiś taki chaos w tym wszystkim- dużo awarii w pokoju... Nie byliśmy zadowoleni.

Rodzice byli w Sir Locku na Legionów, w pokoju :Ojciec Chrzestny". Bardzo im się podobało, choć sami właściciele stwierdzili, że pokój bardzo trudny,.... podobno nikomu jeszcze nie udało się z niego wyjść bez podpowiedzi. A w pewnym momencie okazało się że jest jedna taka zagadka, której bez podpowiedzi w ogóle nie da się rozwiązać. Dla mnie to duży minus...

No io wczoraj byliśmy w Splocie Zagadek (okolice Rudzkiej Góry) w pokoju "Bez znieczulenia". To nowe miejsce na mapie łódzkich Escape Roomów, ale dla nas to w tej chwili nr 1! Świetnie się bawiliśmy. Zagadki super, naprawdę trzeba się wysilić żeby wyjść z pokoju w ciągu tych 50 minut. Pokój tez bardzo fajnie klimatycznie urządzony. No i przesympatyczni właściciele... kilka razy mega zaskoczono nas inwencja twórczą i pomysłowością. Baaaaaardzo polecam. Sam pokój jest dość trudny... rzutem na taśmę udało nam się wydostać z pokoju w ostatnich minutach, korzystając z dwóch podpowiedzi :)

W przyszłym tygodniu wybieramy się do TheGame Na Piotrkowską, eksplorować pokój "Piła"... znajomi bardzo polecali, więc chcemy się sprawdzić w scenerii horroru ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: caixa » 05 lip 2015, 10:09

Świetnie. Muszę spróbować. I pomysł na prezent.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Fuente » 05 lip 2015, 11:30

caixa, naprawdę polecam. Mega frajda :) Najważniejsze, żeby mieć fajną, zgraną ekipę :)

No i znów grupon do nowego łódzkiego escape room: tym razem the game: http://www.groupon.pl/oferty/lodz/thegame/67234491

My oczywiście już zakupiliśmy. W środe idziemy do pokoju Zamach, a dzień później mamy zarezerwowany pokój Piła- pierwszy taki pokój w scenerii horroru w Łodzi :) Już się doczekać nie mogę :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Fuente » 05 lip 2015, 11:40

A tak jeszcze mi się przypomniało. Gdyby któraś z Was chciała się wybrać to na tej stronie, są wszystkie łózkie pokoje, oraz opinie na ich temat :)

https://lockme.pl/lodz/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Justinaa » 07 lip 2015, 12:05

Justinaa pisze: a weekend wybieram się do Kłódki

byłam i było super, a teraz, nieługo napiszę o tym na ŁM, w Zagwozdce jest też Escape Room dla dzieci! co prawda od 6 rż. ale polecam!
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: zbroziu » 08 lip 2015, 11:52

Justinaa pisze:
Justinaa pisze: a weekend wybieram się do Kłódki

byłam i było super, a teraz, nieługo napiszę o tym na ŁM, w Zagwozdce jest też Escape Room dla dzieci! co prawda od 6 rż. ale polecam!

również bardzo polecam Kłódkę
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zbroziu
SuperMama
 
Posty: 3365
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:05
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 27 times
Been thanked: 37 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Fuente » 10 lip 2015, 8:30

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Justinaa » 24 sie 2015, 21:23

Fuente, byłam w Alicji

a w weekend byliśmy w Mysterious Room, w Sherlocku Holmesie
jak dla mnie - rewelacja, dziwiłam się, że pokoje tam są sporo droższe od standardowych, bo to koszt 150 zł ale naprawdę warto, samo miejsce jest zrobione bardzo mega profesjonalnie, a w pokoju, co ciekawe, nie ma żadnych kłódek i kluczyków, co przeważnie pojawia się w escape roomach, tylko trzeba wcielić się w detektywa i doprowadzić śledztwo do końca, polecam :-)
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Fuente » 25 sie 2015, 20:52

Justinaa, idziemy właśnie w piątek na Alicję do Kłódki :)

A we wrześniu planujemy Mysteriousa odwiedzić, tyle że na pewno nie pokój Sherlocka (skutecznie odstraszyły mnie opinie, że to zagadki opierające sie na szperaniu w tekstach listach etc), planujemy odwiedzić albo Morię, albo Indiane ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Justinaa » 25 sie 2015, 21:27

Fuente, mój mąż był w Indianie i ponoć jest super :-)
a mnie się w Sherlocku właśnie to szperanie podobało:P
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: hatifnatka » 26 sie 2015, 10:10

T 2011 <3 A 2013 <3
Awatar użytkownika
hatifnatka
SuperMama
 
Posty: 3995
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:07
Has thanked: 94 times
Been thanked: 92 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Blue » 26 sie 2015, 17:58

Ale się rozkręciłyście z Escape Roomami.Jak ja kiedyś zaczynałam i pisałam na forach,to mało kto o tym słyszał :lol:
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: agnieszka19 » 27 sie 2015, 22:21

No to wyszłam dziś z Psychiatryka :)
Byliśmy pierwszy raz i bawiłam się super!
Rewelacyjna rozrywka dla znajomych. Dostaliśmy jedną podpowiedź i wyszliśmy 10 minut przed czasem :)
Jedna rzecz nas zmyliła, ale pisać nie będę co żeby innym nie psuć zabawy :)

Generalnie polecam bardzo!
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Fuente » 27 sie 2015, 23:08

agnieszka19, no właśnie psychiatryk to ostatni pokój który nam został w The Game. Koniecznie musimy się wybrać, może uda się w tym miesiącu jeszcze, choć plan napięty bardzo :) W The Game baaaardzo polecam Zamach :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: martula_87 » 28 sie 2015, 6:25

Czytając Wasze wpisy pora zebrać znajomych i zacząć przygodę z Escape room bo od dawna mam na to ogromną ochotę a po tych wszystkich wpisach jeszcze większą. Tylko pytanie w ile osób najfajniej tam iść w 4 czy 6 a może więcej???? Czy dany pokój jest na konkretną ilość osób????
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: caixa » 28 sie 2015, 6:38

Fuente, a który byś poleciła dla 2 osób? Chciałam wybrać się z mężem z okazji rocznicy ślubu.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: 19anioleczek92 » 28 sie 2015, 7:38

martula_87, W większości chyba od 2 do 5 :)
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: martula_87 » 28 sie 2015, 7:43

19anioleczek92, dzięki w takim razie pokombinujemy na 4 osoby bo już dwie chętne pary na takie spotkanie mam >D
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: hatifnatka » 28 sie 2015, 9:28

tylko jedna rzecz mnie zastanawia: jak przeglądam escape roomy w Łodzi to mają strasznie krótki czas 'gry' (45-50 min), we Wrocławiu to było odpowiednio 60 i 90 minut. (pierwszy pokój dość łatwy, drugi trudny). więc trochę mnie to zniechęca, bo 45 minut zabawy to wydaje mi się baardzo mało. :roll:
T 2011 <3 A 2013 <3
Awatar użytkownika
hatifnatka
SuperMama
 
Posty: 3995
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:07
Has thanked: 94 times
Been thanked: 92 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Fuente » 28 sie 2015, 12:04

martula_87, moim zdaniem najfajniej właśnie w 4 osoby :) My byliśmy już z różnymi znajomymi, ale tak naprawde mamy dwie takie pary z którymi najfajniej nam się współpracuje przy takich zagadkach :)

caixa, wydaje mi się, że Mysterious ma pokoje na 2-3 osoby i jesli się nie mylę to jest pokój Sherlocka właśnie, ale to Justinaa, musiałaby się wypowiedzieć.

Z pokoi w których ja byłam, to moim zdaniem, na dwie osoby może być Zamach w The Game, bo to nie jest jakos specjalnie trudny pokój (a teraz na ten pokój jest oferta na gruponie). Moim zdaniem jak na taką okazję fajnie brzmi pokój w Kłódce "Alicja w krainie czarów", ale będe tam dopiero dzisiaj to zdam relacje. Pozostałe pokoje w których byłam, to moim zdaniem rozrywka dla większej ekipy...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Fuente » 29 sie 2015, 8:18

No to byliśmy w Kłódce w pokoju "Alicja w Krainie Czarów"...

PO wpisach w Internecie mielismy ogromne oczekiwania, wg rankingów, pokój ten jest na 1 miejscu w Łodzi. Ludzie chwala go za niesamowity wystrój, pomysłowe zagadki... Tak więc, jak tylko weszlismy do pokoju, od razu bylismy zawiedzeni, bo pokój nie jest urządzony wybitnie, mnie zupełnie nie przeniósł w bajkową krainę Alicji. Zdecydowanie bardziej klimatyczny był wystrój w Zamachu, czy "Bez znieczulenia" w Splocie zagadek. Zagadki tez nie były wybitne, podobne rozwiązania widzielismy w innych pokojach, właściwie nic nas nie zaskoczyło, a kulimacyjne rozwiązanie, właściwie wszyscy na samym początku przewidzieliśmy. Jesli chodzi o innowacyjność zagadek to zdecydowanie nr 1 jest Find Out z pokojem "szopa". Jak znaleźlismy klucz do wyjścia w Alicji, byłam bardzo zaskoczona... jak to? Już? Że koniec? Zabrakło emocji, tempa w końcówce rozgrywki, no ale nic dziwnego skoro na końcu wszystkie rozwiązania mieliśmy podane na tacy. Do dzisiaj czuję dreszczyk emocji, który towarzyszył nam w samej końcówce rozgrywki w Zamachu...

Reasumując, dla mnie nadal nr 1 jest Zamach. Alicja, jest gdzies na 4 miejscu, zawiodłam się, ale to może dlatego że miałam zbyt wysokie oczekiwania, no i poprzeczka po The Game była bardzo wysoko postawiona :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Fuente » 15 paź 2015, 21:53

Byliśmy dzisiaj w kolejnym pokoju w Splocie Zagadek. Tym razem eksplorowaliśmy pokój "Bez instrukcji" oparty na Hansie Klossie. Super zabawa :) To najtrudniejszy pokój w jakim byliśmy, naprawdę nie dziwię się, że jak do tej pory (a pokój działa od września) wyszły tylko 2 ekipy. Jest trudno, zawile, zagadki są oryginalne, pomysłowe i wcale nie tak oczywiste :) Zdecydowanie Splot Zagadek trzyma wysoki poziom. Z niecierpliwością czekamy na ich nowy pokój, bo podobno będą zmieniać "bez znieczulenia" na coś nowego, szczegółów nie chcieli jednak zdradzić :)

Za tydzień idziemy natomiast do Twierdzy Pełnej Szyfrów, jednego dnia będziemy eksplorować dwa pokoje: Alcatraz i zaraz potem Manuskrypt :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Fuente » 17 paź 2015, 20:54

Wczoraj spontanicznie zrobiliśmy sobie wypad do EXITchampions. Byliśmy tylko we dwójkę w pokoju Babki Skąpisławy. Testament znaleźliśmy... z pokoju nie udało nam się jednak wyjść, choć zabrakło rozwiązania jednej zagadki, żeby dobrać się do sejfu z kluczem :D

Tak czy inaczej... dziwne to jest miejsce. Zupełnie inaczej przebiega rozgrywka niż w pozostałych Escape Roomach... Mają nieco inne zasady, więc trudno nam było się przestawić na ich sposób myślenia. Zagadki są nie logiczne i absolutnie nie ma mozlwiości żeby wyjść z tego pokoju bez podpowiedzi... To duży minus. Lubię wiedzieć, że wygrana zależy ode mnie i mojej logiki, a nie tego w ktoprym momencie skorzystam z podpowiedzi... no ale, ogólnie było sympatycznie. Pokój bardzo klimatyczny, urządzony z najmniejszymi szczegółami, jest wesoło, bo prowadzący mają niesamowite poczucie humoru.

Z ciekawości wrócimy do nich, bo bardzo kusi nas pokój doktora Vaclava van Paina... ale to już na pewno w ekipie 4 osobowej :) Generalnie nie jest to moje ulubione miejsce na mapie łódzkich escape roomów...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Fuente » 23 paź 2015, 21:58

Właśnie wróciliśmy z Twierdzy Pełnej Szyfrów. Bylismy w obydwu pokojach . Jednym slowem REWELACJA!
Zwłaszcza pokój Manuskrypt. Bardzo polecam, zagadki bardzo pomysłowe, logiczne, nie są utrudniane na siłę, świetne technologie zastosowane przy zagadkach. super elementy zaskoczenia. Byliśmy zachwyceni.
Alcatraz też nam sie podobał, choć to pokój bardzo prosty, a my raczej szukamy juz trudniejszych wyzwań. Alcatraz to zdecydowanie pokój w sam raz dla grup początkujących :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Fuente » 04 lut 2016, 22:13

Dziewczyny, w ramach pomocy mojej koleżance Ani, która zbiera pieniądze na operację kręgosłupa, SPLOT ZAGADEK dorzucił na licytację wejściówke do dwolnego pokoju u nich. Licytacja zaczyna się od 70 zł (normalnie wejściówka 100 zł), a całość pieniędzy z licytacji wpływa na konto Ani... Ona bardzo potrzebuje tych pieniędzy. Cel 60 000 zł... mamy 27 000 :)

Splot Zagadek baaardzo polecam, zwłaszcza pokój Bez znieczulenia- moim zdaniem jeden z najlepszych w jakim byłam :)

http://allegro.pl/pomoz-uratowac-moj-kregoslup-splot-zagadek-i5969267960.html
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: lmyszka » 20 mar 2016, 18:49

Dziewczyny kojarzycie jakiś escaperoom z większą liczba pokoi niż 3?
Znalazłam jeden Mysterious Room ale tu juz byliśmy. Chodzi o wyjście większą ekipą.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Fuente » 20 mar 2016, 19:11

lmyszka, w łodzi to chyba tylko Mysterious... Wiem jednak że można się dogadywać żeby wejść większą ekipą jak się wynajmuje wszystkie pokoje od razu. 3 pokoje ma na pewno The game i z chłopakami pewnie można się dogadać, ale to też zależy jaka duża ekipa ;)

Pochwal no się w jakim pokoju w mysteriousie byliście? My cały czas mamy w planach ich odwiedzić... ale ciągle jakoś nie po drodze :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: lmyszka » 20 mar 2016, 19:20

Ja byłam z Moiro :?: chyba tak się nazywało z Władcy Pierścieni.
Inni byli w Różowej Panterze, Pokoju Malarza i Indiana Jones.

Wrażenia mega. Ale pokoje trudne, zwłaszcza jak ktoś pierwszy raz jest.
Wyszliśmy 2 minuty przed czasem ale przy w sumie 4 podpowiedziach.

Tylko jak teraz weszłam na ich trone to maja drogie te pokoje. My wynegocjowaliśmy zniżkę, ale Moiro kosztuje np. 190 zł :o

Fuente, obawiam się że 3 pokoje na 20 osób to mało, za duży ścisk i słaba komunikacja.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Fuente » 20 mar 2016, 19:30

lmyszka, to sir lock ma teraz nie długo otwierać pokój w którym jednocześnie wchodzi 10 osób :) Tylko nie wiem czy wtedy nadal będą mieli dwa standardowe pokoje plus ten jeden duży na 10 osób... trzeba by się dopytać o szczegóły. Info widziałam kilka dni temu na ich stronie na fb :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: lmyszka » 08 kwie 2016, 7:58

Planujemy kolejne wyjście :)
Tym razem Tkalnia zagadek, mają 4 pokoje zgodnie z informacjami na stronie.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: malaJu » 08 kwie 2016, 8:41

A które są w miarę blisko centrum/z łatwym dojazdem i byłyby odpowiednie, żeby pójść z młodzieżą?
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Fuente » 20 kwie 2016, 20:15

malaJu, zależy z jaką młodzieżą ;) Znaczy w jakim wieku :) Generalnie to polecałabym Alicję w Krainie Czarów, fajny pokój, niezbyt trudny, zaskakująca końcówka :)

Myśmy byli w pokoju Misterium w "You're the key" w Katowicach... Gdyby któraś z Was była przejazdem, to polecam... To najlepszy pokój w jakim byliśmy i naprawde poprzeczka postawiona jest wysoko :) Generalnie w życiu nie czułam takiej adrenaliny i nigdy nie zdarzyło mi się tak mocno wejść w scenariusz pokoju.... Nawet z podpowiedzi nie korzystaliśmy, bośmy zapomnieli, że jest obsługa na zewnątrz =))))

I ogłoszenie parafialne :D Szukam ekipy która miałaby ochotę wyskoczyć z nami do pokoju Krypta w Łodzi... niestety wśród naszych znajomych brak odważnych osób... wszyscy się boją tego pokoju :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: lmyszka » 20 kwie 2016, 20:30

Fuente pisze:[b]
niestety wśród naszych znajomych brak odważnych osób... wszyscy się boją tego pokoju :lol:


a czemu? :)

W piątek idziemy do Tkalni zagadek, wszystkie 4 pokoje na 4 ekipy :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Fuente » 20 kwie 2016, 20:39

lmyszka, bo straszny podobno ;) Nie wiem nie byłam... ale jak ktoś mi mówi, że jakiś pokój jest straszny, mroczny, przerażający, to ja tam MUSZĘ dać się zamknąć =))))
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: kari » 23 kwie 2016, 7:35

Fuente, a kiedy chcecie iść? ja nigdy nie byłam, więc czemu nie...
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10248
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Fuente » 08 maja 2016, 14:09

Bylismy wczoraj w The game ponownie, tym razem dwa pokoje jednego dnia: Psychiatryk i Piła2,

Psychiatryk do bani... Niecierpię takich przekombinowanych pokoi. Fakt, że pokój w klimacie szpitala psychiatrycznego, ale zagadki zupełnie nam się nie podobały, wystrój też nie porażał, generalnie jak dla nas jeden z najgorszych pokoi w jakich byliśmy.

Za to Piła2- rewelka... Piła 1 przy tym co chłopaki zrobili teraz to mały Pikuś. W Pile 2, wystrój jest super, co chwila coś nas zaskakuje, zagadki są bardzo fajnie przemyślane i co najważniejsze oryginalne. Chłopaki bardzo się napracowali przy tym pokoju i efekt powoduje wielkie ŁAŁ! Jak dla mnie punkt obowiązkowy na mapie łódzkich Escape Room :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Fuente » 16 maja 2016, 20:16

W weekend odwiedziliśmy Kryptę w KOD razem z kari. Całkiem fajny pokój, na pewno nie najlepszy, ale podobał nam się. Zagadki nie były jakoś specjalnie przekombinowane, kilka elementów nas zaskoczyło na plus :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: szaraczarownica » 19 cze 2016, 8:55

Wczoraj byłyśmy z Fuente i kari w Zagwozdce w pokoju Motel "BRZASK". Dla mnie to był pierwszy raz, nie udało nam się wyjść, ale to na pewno nie jest koniec mojej przygody z escape roomami, bo było mega!! :D Adrenalina skoczyła mi do bardzo wysokiego poziomu. Nie pamiętam już kiedy bawiłam się aż tak dobrze :D
Więcej pewnie Fuente napisze, bo ma porównanie z innymi :)
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Fuente » 19 cze 2016, 9:55

szaraczarownica, wiedziałam ze taka zabawa Tobie się spodoba ;;)

Co do pokoju Motel "Brzask" - jedno z lepszych miejsc w Łodzi, adrenalina byla, gęsia skorka byla, serducho kilka razy zabili mocniej. Dużo zagadek, ale wszystkie logiczne nieprzekombinowane, świetną fabuła z dobrym zakończeniem calej historii. A do tego swietne dynamiczne tempo, klimat na który składał się wystrój, oświetlenie, muzyka, dźwięki w pomieszczeniu (niektóre niezamierzone), no i fajne technologie zastosowane przy niektórych zagadkach ;) Bylo super, bawiłam się fantastycznie i czekam na powtórkę Dziewczyny ;;))
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Fuente » 10 lip 2016, 21:12

Mówiłam już, że my z mężem mamy świra na punkcie Escape Room? To dla potwierdzenia oczywistego faktu, powiem tylko, że wspólnie z równie ześwirowanymi przyjaciółmi zrobiliśmy dziś spontaniczny maraton, jako że Mysterious Room maja promocję każdy pokój po 100 zł (normalnie cena 190 zł za pokój)... zwiedziliśmy więc 4 pokoje jednego dnia =)))) Tym samym pobiliśmy rekord Mysterious Room, na ekipę która ciągiem była w 4 pokojach... i ze wszystkich wyszła przed czasem :D

No ale po kolei :)

Pokój pierwszy: Indiana Jones - genialny, klimatyczny... najlepszy z tych które dziś odwiedziliśmy. Bardzo polecam :) Dużo elektroniki , mało kłódek, sporo myślenia, analizowania. Rewelka :) Z pokoju wyszliśmy 25 minut przed czasem i to chyba jedyny minus... zabawa trwała za krótko!

Pokój drugi: Moria. Również świetny... Zwłaszcza wystrój. Czuliśmy się jakby faktycznie zamknięto nas w jaskini krasnoludów!

Pokój trzeci: Max Winckler. Klimatycznie super. Zagadki bardzo pomysłowe, przeszliśmy jak burza przez zagadki, aż zatrzymaliśmy się na jednej i tu utknęliśmy na 15 minut... nie z naszej winy. Po prostu mechanizm nie zadziałał jak powinien mimo, że wszystko robiliśmy dobrze. To duży minus... Z tego powodu z pokoju wyszliśmy na styk...

Pokój czwarty: Różowa pantera. było... różowo bardzo :D Śmiesznie też było, choć pokój nie był jakoś specjalnie wymyślny. Za wystrój duży plus... zagadki i elementy zaskoczenia takie sobie... :)

A tydzień temu mielismy jeszcze okazję odwiedzić nowy pokój w Kłódce: Matrix. Jest megaaaaa :D Klimat matrixowy zdecydowanie, do tego max technologii w jednym miejscu... jeny co tam się dzieje :D Nic dziwnego że w Kłodce to najdroższy pokój, widać, że sporo w niego napakowano techniki. Nam sie podobało bardzo, choc ostatnia zagadka mocno na myślenie :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: malaJu » 11 lip 2016, 15:38

A ja byłam w Tkalni Zagadek w pokoju Eksperyment i opinie w necie są słuszne - idealne miejsce dla początkujących, brak jakiegoś tematu przewodniego, zagadki średnio trudne, jak na to spojrzeć z boku. Nam się nie udało wyjść o czasie, ale pozwolono nam dokończyć i wyszliśmy 6minut później. Byłam z czwórką 16-latków, przy czym nikt z nas nigdy w takim pokoju nie był.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: Fuente » 08 sie 2016, 7:51

Forest Escape - Wola Zaradzyńska koło Łodzi- 2 godziny niesamowitych emocji :)

Absolutnie fenomenalne miejsce, choc nie dla każdego, ale zdecydowanie każdy kto lubi dreszczyk emocji będzie zachwycony tym miejscem. Jak dla mnie najlepiej wybrac się w nocy (godzina 21 albo północ)... To nie jest pokój przygotowany pod zagadki... to autentyczne miejsce (stary ośrodek kolonijny), w ktorym właściciele umieścili zagadki, osadzili scenariusz grozy... Forest reklamuje sie hasłem: "ucieczka z pokoju to dopiero poczatek..." i tak wlaśnie jest. Jeden pokoj prowadzi do kolejnych, każdy bardziej przerazajacy... Budynek stary, trzeszczące, stare, drewniane podłogi, jeden pokój ewidentnie kiedyś plonął- nic nie odnawiane, zakurzone meble, wszędzie pajęczyny, jesli wybiera się scenariusz nocny, to wszystko spowija mrok, w pokojach nie ma świateł, pokoje eksploruje się tylko stosując latarki... W budynkach trzeba znaleźć mapę, bo tylko ona pozwala przejść ścieżki w lesie... Bo forest escape- to oczywiście ucieczka z lasu, tak więc rozgrywka typowych pokoi zagadek została przeniesiona w teren... nocą wrażenie jest niesamowite. To pierwsze takie miejsce w Polsce... jedyne, niepowtarzalne, genialne, żaden pokój nie dal nam takich emocji... Naprawde gorąco polecam- dla osób które lubia pokoje zagadek- to pozycja obowiązkowa ;;)

I jeszcze sie będę chwalić... Forest przewidziany jest na 2 godziny... Nam powiedziano, że nie mamy szansy ukońćzyć rozgrywki przed czasem : 1,30... To im udowodnilismy, że nie dzialamy szablonowo i zakończyliśmy rozgrywkę w niespelna 1,20 :lol: Bilans ujemny poza ceną (200 zl), to dziura w spodniach kolegi... no ale w końcu to ucieczka z lasu przed psychopatą... musiały byc jakieś ofiary =))))
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: hatifnatka » 08 sie 2016, 11:54

ostatnio zaliczyliśmy cztery pokoje we Wrocławiu. i tak:
prosektorium - byliśmy z dwoma kolegami, klimat niesamowity oraz zostaliśmy nieco nastraszeni (zwłaszcza ja :lol: ) ale nie będę zdradzać szczegółów. zabrakło nam kilku minut, ale i tak za sam klimat rozgrywki polecam bardzo - chłopaki robią kawał świetnej roboty :)
alchemik czy szarlatan - byliśmy we dwójkę i udało się wyjść cztery minuty przed czasem >D pokój bardzo klimatyczny, plus za fajny początek. bardzo fajne miejsce, godne polecenia.
schron bankowy - daliśmy radę we dwoje w 46 minut :mrgreen: poczucie, że jest się złodziejem dzieł sztuki i szukanie kodów do sejfów - bezcenne. bardzo polecam, świetnie się tam bawiłam!
tożsamość - trafiliśmy tu z polecenia ekipy od 'szarlatana czy alchemika'. powiem jedno: pokój nas zmiażdzył (zwłaszcza mnie...) dosłownie i w przenośni. udało się wyjść, ale... hahah,nie chcę za dużo zdradzać. to trzeba po prostu przeżyć. zgadzam się w 100% z hasłem firmy: 'czy kiedykolwiek NAPRAWDĘ uciekałeś?'. brrrr. oraz lol. mega przeżycie! polecam gorąco, sprawdzcie same na własnej skórze >D ::)
aha - w tym pokoju nie ma żadnej kłódki. oraz mała wskazówka - podstawą jest PERFEKCYJNA KOMUNIKACJA między graczami. bez tego ani rusz. hahah ;;)

Fuente, chłopaki od prosektorium nam właśnie mówili, że byli w Łodzi z powodu escape the forest i też polecają >D
T 2011 <3 A 2013 <3
Awatar użytkownika
hatifnatka
SuperMama
 
Posty: 3995
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:07
Has thanked: 94 times
Been thanked: 92 times

Re: Escape Roomy w Łodzi

Postautor: malaJu » 08 sie 2016, 11:57

Fuente, brzmi super!
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Następna

Wróć do Rozrywka, muzyka, filmy, książki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości