Niechciane książki

Czyli co w sztuce piszczy

Niechciane książki

Postautor: MWilliams92 » 10 kwie 2020, 8:20

Witajcie kobitki,
co robicie z niechcianymi książkami? Przeprowadzam się niebawem i właśnie ogarniam swoje rzeczy. Mam sporo książek, bo dużo czytam, ale w nowym mieszkaniu nie będę miała miejsca na nie wszystkie. Część więc muszę zostawić, oddać... sprzedać? A może zanieść do biblioteki, by inni skorzystali?
MWilliams92
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2020, 8:14
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Niechciane książki

Postautor: klara76 » 10 kwie 2020, 9:21

Myślę, że biblioteka chętnie przyjmie ale teraz może być problem bo są zamknięte.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4678
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Niechciane książki

Postautor: szaraczarownica » 10 kwie 2020, 11:23

Dwie biblioteki w których pytałam przyjmują książki wydane tylko po 2009 roku, więc wszystko zależy od tego jakie to książki. Starsze - nie wiem.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Niechciane książki

Postautor: wiolancia » 10 kwie 2020, 11:47

Zawsze można wystawić na OLX, ja tak kupuję książki za grosze. Można wstawić do antykwariatu i ile są teraz jakieś otwarte.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wiolancia
SuperMama
 
Posty: 1837
Rejestracja: 01 lis 2012, 15:31
Lokalizacja: Lutomiersk
Has thanked: 44 times
Been thanked: 35 times

Re: Niechciane książki

Postautor: Blue » 11 kwie 2020, 19:37

Jest też obwoźny skup książek-ale dają grosze (np.po 0,50-1zl za powieści,które nie są na topie).Plus-sami przyjadą,wezmą,podźwigają.Minus-placą malo i nie każdy chce wpuszczać ludzi do domu.
My przed przeprowadzką "zarobiliśmy"na książkach okolo 250zl-za calą górę książek (w kilogramach,w tym stare roczniki programistycznych męża oraz moje ze studiów i kursów sprzed lat).Ale to bylo pól sciany książek.Czego nie chcieli polozyliśmy przy śmietniku,bo biblioteki już wtedy zamknęli przez Covid-tam też można zostawiać na regale.Ewentualnie olx.
Antykwariat ok-pod warunkiem,że odliczyć od "zysku"koszt parkomatu (antykwariaty są glównie w centrum),czas,fatygę i dźwiganie.A i tak wezmą co trzecią książkę,więc potem znów dźwiganie do auta.Już to kiedyś przerabialiśmy.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times


Wróć do Rozrywka, muzyka, filmy, książki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron