Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Opis poszczególnych przedszkoli, nasze subiektywne opinie. Tu również informacje ogólne, dotyczące rekrutacji i innych przepisów.

Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: mikołajkowa » 21 sty 2015, 14:27

Dziewczyny, zastanawiam się czy nie wystartować w rekrutacji do Państwowego przedszkola w tym roku, żeby zobaczyć czy w ogóle mamy szanse (w tej chwili Młody chodzi do prywatnego). Zerknęłam sobie na mapę i w okolicy jest ich całkiem sporo, macie pomysł czym się kierować przy wyborze i przede wszystkim jak wiarygodnie sprawdzić informacje? Jakoś jak wybierałam żłobek było mi zdecydowanie łatwiej. Orienujecie się czy przed rekrutacją przedszkola mają jakieś dni otwarte?
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: kochecka » 21 sty 2015, 14:31

mikołajkowa pisze:czy przed rekrutacją przedszkola mają jakieś dni otwarte?

u nas dni otwarte były już po rekrutacji w maju/czerwcu
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: MamaŻaby » 21 sty 2015, 15:41

mikołajkowa, jak ja szukałam miejsca w przedszkolu dla Żaby priorytetem było samo miejsce. Więc złożyłam w trzech najbliższych i największych (uznałam, że łatwiej się dostać do większego niż małego) bez specjalnego rozeznania. Liczyło się żeby Żaba się w ogóle gdziekolwiek dostała. A jakby było coś nie tak to w trakcie roku bym próbowała przenieść dziecko (z tym chyba łatwiej niż z dostaniem się w ogóle).
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: ola » 18 lut 2017, 8:11

Czas rozejrzeć się za przedszkolem. Będziemy próbować w Państwowych.

Może znacie te przedszkola?
- Przedszkole Miejskie nr 101
- Przedszkole Miejskie nr 106
- Przedszkole Miejskie nr 88
- Przedszkole Miejskie nr 124

Lub jeszcze jakieś sensowne w tych okolicach?
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: malaJu » 19 lut 2017, 21:56

ola, znam dwa z nich, ale to stare dzieje. Kiedyś w 2004 pracowałam w 101 i 88. Hmmm, najlepsze było 89 z Ciolkowskiego, potem właśnie 101. W obu nadal te same dyrektorki, więc powinno być ok. W 88 była wtedy przechowalnia, ale mogło się duuuuzo zmienić przez lata.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: Justinaa » 21 lut 2017, 9:26

ola, moja Hania chodzi do PM 124. Przedszkole nie jest złe, ale nie jest też idealne :-) Jedno jest pewneo, dzieciom na pewno nie dzieje się krzywda :) w tym roku doszło kilka pań, zwłaszcza do młodszych grup, wiec się nie wypowiem, ale wydają się sympatyczne
Z rzeczy konkretnych - nie mają cateirngu, gotują sami, chyba nie najgorzej, ograniczyli też ilośc słodkości w porównaniu do tego, co było jeszcze 2 lata temu
dzieci w najmłodszych grupach nie leżakują, w ogóle nie ma takiej zasady, w salach są materace a dzieci przynoszą swoje poduszki, więc zasadniczo mogą się zdrzemnąć na materacu
W przedszkolu jest logopeda (dla dzieci o 4 r.ż.), ale wiem, że nie w każdym p-kolu jest, gimnastyka korekcyjna dla dzieci i angielski (wszystko w cenie), z bardzo fajną lektorką, jest też religia dla starszaków
Pani dyrektor jeszcze parę lat temu miała co prawda więcej werwy, ale plusem jest to, że słucha rodziców i reaguje na ich uwagi
Moje zastrzeżenie w tym roku było takie, że dzieci (te starsze) mało wychodzą, do kina, teatru etc, ale trochę się to polepszyło (po uwagach rodziców).
W przyszłym roku prawdopodobnie wróci do przedszkola po urlopie macierzyńkim pani Dorota, która jest mega przedszkolanką z powołonia, jest też pani Blanka, kobieta o sercu anioła :) (co prawda nie jest opiekunką, a pomoca, ale jest naprawdę mega)
Suma sumarum, nie jest to może top przedszkole ale mimo wszystko polecam
jak nasuną Ci się jeszcze jakieś pytanie, to wal :-)
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: MamaŻaby » 21 lut 2017, 19:59

Dziewczyny od kiedy jest nabór do przedszkoli? Gdzieś czytałam że od 1 marca ale na stronie UMŁ nie ma o tym ani słowa
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: szaraczarownica » 21 lut 2017, 20:14

MamaŻaby, czysto teoretycznie powinien być od 01.03, ale na grupie Mamy z Łodzi ktoś puścił informację, że możliwe, że w tym roku będzie od 01.04. W sumie gdyby był od marca, to informacje już powinny być.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: MamaŻaby » 21 lut 2017, 20:20

szaraczarownica pisze:W sumie gdyby był od marca, to informacje już powinny być.

właśnie też tak sądzę i trochę się zdziwiłam. Właściwie to jeszcze nie podjęliśmy decyzji gdzie składać dokumenty i trochę się zestresowałam że to JUŻ czas 8-)
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: mirabell86 » 21 lut 2017, 21:36

Sadzę że nabory będą później bo jeszcze nie zgłaszaliśmy czy dziecko będzie kontynuowało naukę w przedszkolu. Potrzebują tych danych żeby znać liczbę wolnych miejsc. Teraz mieli zamieszanie bo zmieniły się przepisy w naliczaniu opłat
Obrazek
Obrazek
mirabell86
 
Posty: 326
Rejestracja: 16 paź 2013, 16:03
Lokalizacja: Łódź teofilów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: ola » 25 lut 2017, 10:59

malaJu, Justinaa, dziękuje za opinie :)
teraz jeszcze większy dylemat czy wybierać to przedszkole które najbardziej mi odpowiada czy np.takie które mają najwięcej miejsc. W ogóle da się sprawdzić ile do poszczególnych przedszkoli mają miejsc?

Jeszcze po głowie chodzi jedno przedszkole bardzo blisko pracy, nawet w wykazie ze stycznia było kilka wolnych miejsc. Ale od razu żółte światełko mi się w głowie zapaliło czy aby jest dobre przedszkole jeśli tak w środku roku szkolnego mają wolne miejsca. Albo jest kiepskie, albo średnio usytuowane i rodzice tam nie posyłają dzieci.
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: martula_87 » 25 lut 2017, 12:07

ola pisze:W ogóle da się sprawdzić ile do poszczególnych przedszkoli mają miejsc?

Tak przy rekrutacji będzie podana liczba. Ja bym na Twoim miejscu się nie martwiła bo bardzo dużo dzieci odejdzie do szkoły we wrześniu.
ola, co do miejsc w przedszkolu to się zdarza bo rodzice rezygnują bo np. się przeprowadzają albo dziecko zbyt choruje. Nawet w naszym obleganym przedszkolu zdarzają się wolne miejsca w roku szkolnym i pojawiają się nowe dzieci.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: AgaGrusiecka » 25 lut 2017, 12:15

ola, w latach ubiegłych najpierw była rekrutacja wśród obecnych przedszkolaków, czyli rodzice wypełniali deklarację kontynuowania. Potem przedszkole podaje info o liczbie wolnych miejsc i zaczyna się rekrutacja. Będę w przyszłym tygodniu w pracy po PIT, to podpytam czy coś już wiadomo kiedy rekrutacja rusza. Ale w szkole dyrekcja mówiła, że jest jedno wielkie zamieszanie. Nie wiadomo kiedy ruszy rekrutacja do szkół, bo nie ma zatwierdzonej siatki szkół. A to zwykle idzie w parze.
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: kasieńka 85 » 25 lut 2017, 12:32

Justinaa pisze:dzieci w najmłodszych grupach nie leżakują, w ogóle nie ma takiej zasady
I to mi się podoba. Nie ma przymusu. W naszym są dwie grupy maluchów, jedna śpi, druga nie. Z racji wieku Gabrysia jest w tej pierwszej grupie.
Zaczynając przygodę z przedszkolem od pół roku nie spała w dzień, od września śpi. Efekt? Zasypia koło 21-21.30. W weekendy, bez drzemki koło 19. Ale to jedyny mankament przedszkola, więc jedyne co mi pozostaje to odliczać do czerwca ;;)
AgaGrusiecka pisze:Ale w szkole dyrekcja mówiła, że jest jedno wielkie zamieszanie. Nie wiadomo kiedy ruszy rekrutacja do szkół
Ostatnio słyszałam, że 01.04.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: MamaŻaby » 24 mar 2017, 18:50

18.04. (do 10.05.) rusza rekrutacja do łódzkich przedszkoli.
http://uml.lodz.pl/miasto/edukacja/nabor_do_przedszkoli_i_szkol/przedszkola
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: Deco-Ania » 24 mar 2017, 18:51

MamaŻaby pisze:18.04. (do 10.05.) rusza rekrutacja do łódzkich przedszkoli.
wydaje mi się że dość późno w tym roku.
Ale w sumie od trzech lat nie interesowałam się tematem.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: Deco-Ania » 28 mar 2017, 8:13

Wczoraj dostaliśmy w przedszkolu kartę kontynuowania nauki - dzisiaj już oddaliśmy. Liczę , że Julek będzie chodził dalej.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: MamaŻaby » 28 mar 2017, 18:46

A ja się zastanawiam, czy państwowe przedszkola organizują drzwi otwarte? Tak żeby można było obejrzeć przedszkole, przyszłe sale dla maluchów, poznać opiekunki, które od września obejmą opieką nowe dzieci?
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: lmyszka » 28 mar 2017, 18:52

MamaŻaby, tak organizują. U nas nawet są dni otwarte gdzie dzieci mogą brać udział w zajęciach.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: MamaŻaby » 28 mar 2017, 18:59

lmyszka, dzięki. Jutro zadzwonię do tego najbliżej nas i zapytam.
A tak w ogóle to mam wątpliwość czy zostawić jeszcze Młodszą w żłobku czy puścić do przedszkola. 3 lata skończy na koniec października, jest nieodpieluchowana. Żaba chodziła do żłobka do 4 lat. :roll:
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: lmyszka » 28 mar 2017, 19:29

MamaŻaby, ja bym puściła. Pogadaj w przedszkolu. Kacper poszedł jako 2,5 latek z pieluchą, szybko z niej zrezygnował, a i rozwój poszedł szybciej do przodu.
No i koszty mniejsze, co też w sumie jest ważne.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: MamaŻaby » 28 mar 2017, 19:32

lmyszka, dzięki za radę :ymhug: :-*
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: gorzatka » 28 mar 2017, 19:49

U nas dni otwarte są od jutra do piątku ::)
Obrazek

Obrazek[/url]
gorzatka
SuperMama
 
Posty: 1083
Rejestracja: 03 cze 2013, 9:15
Has thanked: 61 times
Been thanked: 10 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: agunia » 28 mar 2017, 20:28

MamaŻaby moja Agatka koñczy 3 lata w listopadzie a nie mam najmniejszych watpliwosci czy ja puszcze.Do wrzesnia na pewno ja odpoelichuje,wakacje przed nami wiec na pewno sie uda,Wam na pewno tez.to jeszcze duzo czasu.No ale moja do zlobka nie chodzi wiec nie mam porownania.
O ktorym przedszkolu myslisz?
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: AgaGrusiecka » 28 mar 2017, 21:12

MamaŻaby, podejrzyj na stronach internetowych przedszkoli, które Cię interesują albo zadzwoń i zapytaj. U nas drzwi otwartych takich jak w szkole nie ma. Przez cały miesiąc rodzice umawiają się telefonicznie na jakiś dzień i godzinę, przychodzą, oglądają, dzieci mogą wziąć udział w zajęciach, posiłkach.... Rodzice podpatrują wtedy jak wygląda nasza codzienność, bo na zorganizowanych drzwiach otwartych tego nie zobaczysz ;)
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert
 
Posty: 3867
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 176 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: MamaŻaby » 28 mar 2017, 21:57

agunia pisze:O ktorym przedszkolu myslisz?

niestety o tym samym co z Żabą na Czernika nr 163. Właśnie się dowiedziałam, że likwidują od września zerówki przy szkołach więc mój plan 2-letni przedszkola i kolejne 2 w szkole upada. A nienawidzę tego przedszkola X( :ymdevil:
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: agunia » 29 mar 2017, 8:27

MamaŻaby przeciez jest sporo przefszkoli na Widzewie,jak tak bardzo nie lubisz tego przedszkola,nie warto pomyslec o innym?trudno ze kawalek dalej ale przynajmniej bedziesz prowadzic Mlodsza z przyjemnoscia
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: martula_87 » 29 mar 2017, 9:35

agunia, miałam właśnie to pisać tyle opcji w pobliżu. Niby troszkę dalej ale mimo wszystko w bardzo bliskiej odległości.
U nas drzwi otwarte są ale pewni to za daleko od Ciebie PM nr 206.
Mam są też zadowolone z tego przedszkola na ul Ćwiklińskiej oraz tego na ul. Jurczyńskiego.
O tym gdzie chodzi Kornelka a przez chwilę chodził Dominika też same superlatywy wśród mam słychać. No i tam pielucha nie była żadnym problemem ;;)
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: gohnia » 29 mar 2017, 10:03

MamaŻaby pisze:A nienawidzę tego przedszkola

O kurka... a czemu aż tak? Chłopaki tam chodzą i raczej nie mam zastrzeżeń
Jeśli chodzi o posłanie Młodszej w tym roku to myślę, ze to dobry pomysł. JaŁukasza wysłałam tuż przed 4 urodzinami, bo wolałam żeby był raczej z tych mocniejszych w grupie. Jednak to, ze jest teraz najstarszy powoduje,że, mam wrażenie, musi się dostosować do młodszej części grupy i nie korzysta tyle ile by mógł. Nawet w mowie jest kłopot. Ma problem z seplenieniem. Kiedy ćwiczymy w domu to jest progres, ale wystarczy powrót do grupy gdzie większość mówi słabiutko i problem znów się nasila.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: agunia » 29 mar 2017, 12:36

MamaŻaby ja nasze przedszkole 171 zdecydowanie polecam.Jedyne moje zastrzezenie to male sale i ogolnie mala przestrzen,ale jakos sobie radza.Jest tam naprawde rodzinna atmosfera,wszyscy sie znaja,wszystkie Panie znaja kazde dziecko po imieniu.Nawet teraz chodza tam dzieci takie w wieku naszych mlodszych z pielucha,noe mowiace i to zaden problem.Od tego roku jest nowa Pani i jest swietna,tyle zycia wprowadzila i tyle nowych atrakcji ze jestem zachwycona.Pani Dyrektor cudowny czlowiek.Ja bez najmniejszych oporow posylam Agatke od wrzesnia.
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: MamaŻaby » 29 mar 2017, 19:18

gohnia pisze:O kurka... a czemu aż tak? Chłopaki tam chodzą i raczej nie mam zastrzeżeń

bo jak Żaba tam chodziła to po pierwszym roku od razu przenieśli ją do zerówki bo zgodnie z reformą miała iść od następnego września do szkoły jako 6-latka. Nie interesowało ich że moje dziecko jest z końcówki roku i mam wybór. Podjęli decyzję arbitralnie a my się o tym dowiedzieliśmy na 2 dni przed 1 września. I nie było dyskusji. Nawet Pani Dyrektor stwierdziła że ona ma 300 dzieci w przedszkolu i że dobro jednostki nic dla niej nie znaczy ;)
Dzisiaj tam dzwoniłam, żeby się dowiedzieć o drzwi otwarte to nie będzie. Bo oni mają 300 dzieci i jakby kolejne 300 przyszło oglądać to oni sobie organizacyjnie nie poradzą. Jak chcę to mogę przyjść i popatrzeć ale z nauczycielkami nie mogę porozmawiać bo decyzja które z nich będą przyjmowały nowe grupy od września zapadnie pod koniec sierpnia. To jak płacenie bez widzenia jaki towar kupujesz ;)
Zresztą jak czytam opinie o tym przedszkolu na fb to generalnie są same złe i nit go nie poleca właśnie przez traktowanie dzieci z góry, nie branie pod uwagę oczekiwań rodziców (zwłaszcza teraz jak w radzie rodziców jest córka faceta pracującego tam w sekretariacie - wszystkie decyzje "rodziców" są podejmowane w zgodzie z wolą dyrekcji) i brak reakcji na dobro jednostki. Znajomej córka tam teraz chodzi i jak rodzice z grupy nie zgodzili się na pewną decyzję dyrekcji, która była na szkodę dzieci to oparło się o kuratorium bo dyrekcja sama z siebie nie była chętna do współpracy. Istny PRL w zamkniętych murach przedszkola. Nic się tam od 2012-2013 roku kiedy chodziła Żaba nie zmieniło niestety.

Wiem że wychodzę na totalną malkontentkę ale wiem że są publiczne placówki przyjazne rodzicom i dzieciom i mam prawo oczekiwać lepszego a nie wyrównywania wszystkich pod linijkę zgodnie z oczekiwaniami Dyrektorek.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: szaraczarownica » 29 mar 2017, 19:26

MamaŻaby pisze:Wiem że wychodzę na totalną malkontentkę ale wiem że są publiczne placówki przyjazne rodzicom i dzieciom i mam prawo oczekiwać lepszego a nie wyrównywania wszystkich pod linijkę zgodnie z oczekiwaniami Dyrektorek.

Ja tam myślę, że zwyczajnie dbasz o dobro Marty.

Ale... nie rozumiem jednego (jak chyba wszystkie dziewczyny tutaj): dlaczego chcesz tam puścić córkę? Moja noga by tam nie postała po tym, co napisałaś.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: gohnia » 29 mar 2017, 19:30

MamaŻaby, rozumiem. Widocznie ja nie miałam do tej pory takiej kłopotliwe sytuacji.
Ponoć przedszkole przy Milionowej jest w porządku.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: MamaŻaby » 29 mar 2017, 19:32

szaraczarownica pisze:dlaczego chcesz tam puścić córkę? Moja noga by tam nie postała po tym, co napisałaś.

bo to najbliższe nam przedszkole, mam tam 3 minuty piechotą, jest bliziutko szkoły i mam dodatkowe punkty za rejon więc są większe szanse że się dostanie, zwłaszcza że to jest największe przedszkole w tym rejonie więc będą mieli też największe przyjęcia dzieci. Nie znam tych pozostałych, są dalej od domu, o tym na Ćwiklińskiej (drugie najbliższe) słyszałam, że jest się mega trudno dostać bo jest przy najlepszej SP w Łodzi więc zapisują się do niego dzieci daleko spoza rejonu a trzecie najbliższe jest bardzo malutkie (właśnie to na Milionowej). Chodziła do niego Żaba w czasie którychś wakacji i jest fajne tyle że też raczej bez szans na przyjęcie bo jest w środku osiedla a miejsc będą mieli może z 10-15 :roll: No i tak rozważam gdzie składać ;)
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: martula_87 » 29 mar 2017, 20:45

MamaŻaby, będzie dużo miejsc. Jak Dominik był przyjmowany przez rekrutacje to kilka znajomych dzieci się bez problemy dostało do przedszkola na ul. Ćwiklińskiej mimo iż oblegane a wtedy było wszędzie bardzo mało miejsc. Ja bym złożyła dokumenty do tych dwóch a to które opisujesz negatywnie bezwzględnie bym odrzuciła.
Nasze przedszkole też jest duże 9 grup mówi samo za siebie ale jest o niebo lepiej. I drzwi otwarte co roku w sb panie organizują.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: Blue » 29 mar 2017, 21:40

MamaZaby-jak masz negatywne nastawienie do placowki (poparte doswiadczeniem),to nie wiem czy jest sens posylac tam dziecko.Potem przeniesc w trakcie jest ciezko bo dziecko ma juz znajomosci,przyzwyczaja sie do opiekunek i to dla niego moze byc stres-zbedny i mozna go unikna znajac zawczasu sytuacje.A pewnie jak zaczniesz z ta nielubiana placowka to juz bedziesz chciala dociagnac do zerowki.Moze lepiej od poczatku postawic na lepsza placowke a co za tym idzie lepsza szkole?Bliskosc placowki od domu zdecydowanie rozumiem i popieram ze to wygoda,ale pod warunkiem ze miejsce jest przynajmniej OK,a jak mialas przejscia z dyrekcja to srednio to wrozy.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: agunia » 29 mar 2017, 22:30

MamaŻaby ja uwazam ze w tym roki bedzie duzo miejsc bo duzo dzieci odchodzi do szkoly,w zeszlym roku z koleji duzo zostawalo w przedszkolu w zerowkach.Tez znam dziewczynke ktora mieszka w bloku obok naszego przedszkola i do niego sie dostala,ale w trakcje jeszcze wakacji przepisana zostala na Cwiklinskiej bo to niby takie super przedszkole (bardziej chyba chodzi pozniej o miejsce w szkole),tazke miejsca i tam byly.Ale np dzieci z naszego przedszkola chodzily tam wlasnie w wakacje bo u nas byl remont i niestety rodzice nie byli zadowoleni a i dzieci podobno nie chcialy chodzic.Plusem jest u nich na pewno to ze maja duzy ogrod z fajnym placem zabaw,u nas tego brakuje
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: MamaŻaby » 30 mar 2017, 15:16

agunia pisze:niestety rodzice nie byli zadowoleni a i dzieci podobno nie chcialy chodzic.

agunia, też słyszałam rozbieżne opinie o tym przedszkolu. Że oni mocno współpracują ze szkołą i już od najmłodszych lat przedszkolnych zadają dzieciom prace domowe i mocno stawiają na wykonywanie zadań w ćwiczeniach. A Ci rodzice i dzieci czemu byli niezadowoleni? Możesz się dowiedzieć?

Ja chyba postawię na to przedszkole najmniejsze, na Milionowej. Najwyżej się nie dostanie to wtedy zostanie na kolejny rok w żłobku.

A nie wiecie jak to jest jak się wybiera jako pierwsze przedszkole gdzieś dalej od domu ale to blisko też się wpisze to mogą nie wybrać tego co jest na 1. miejscu bo wpisało się też to bliskie? Lepiej może wtedy wpisać tylko jedno jedyne do którego się chce żeby dziecko się dostało? Doradźcie proszę :)
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: Paulina S. » 30 mar 2017, 21:34

agunia pisze:MamaŻaby ja uwazam ze w tym roki bedzie duzo miejsc bo duzo dzieci odchodzi do szkoly,w zeszlym roku z koleji duzo zostawalo w przedszkolu w zerowkach
Mam nadzieję :roll: Bo co chwilę czytam i słyszę, że może być kiepsko z miejscami, bo właśnie sześciolatki zostają niestety w przedszkolu. Koleżanka pracuje w przedszkolu i mówi, że o ile w ubiegłym roku otworzyli dwie czy trzy najmłodsze grupy, to w tym mają mieć jedną :roll:
Moja mała też jeszcze nie jest odpieluchowana. Mam nadzieję, że do września nam się to uda. Bardzo bym chciała posłać ją do przedszkola publicznego. Głównie ze względu na koszta w prywatnym żłobku. Najbliżej mamy przedszkole Galileo. I na nim najbardziej mi zależy. Dalej jest PM4 na Kmicica, przy czym najmłodsza grupa chodzi do filii na Ziemowita (parter w bloku bez ogródka i placu zabaw). Czyli warunki podobne jak w klubie malucha... i znacznie dalej :( Kolejne przedszkole też na Ziemowita, nadal spory kawałek od nas (pieszo nie pójdziemy), też bez ogródka... Dołuje mnie ten temat rekrutacji. Niestety żadne z przedszkoli nie organizuje drzwi otwartych.
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: martula_87 » 31 mar 2017, 6:42

Paulina S., w tym roku odejdzie bardzo dużo dzieci. Wszystkie 7latki muszą odejść. U nas rok temu poszły pojedyncze dzieci do szkoly. Z samej grupy Dominika odejdzie ponad 10osob jak nie więcej. Dwie grupy kolejne cale odchodzą. W poprzednich latach garstka miejsc. Fakt ze Janów i Olechów jak na taka ilość dzieci ma moim zdaniem zbyt małą ilość przedszkoli. Znajomej syn chodzi do tego na Kmicica ona jest zadowolona. O Galileo też dużo pozytywnych opinii. Inna znajoma znów dowozi dziecko na Widzew bo w tamtych okolicach nie udało im się nigdzie dostać w poprzedniej rekrutacji.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: Blue » 31 mar 2017, 7:00

Widzicie,wszystko zależy od postrzegania rodzica i ucznia.Dla jednych fakt,że przedszkole jest ambitne i zadaje prace domowe jest plusem,a dla mnie byłoby to minusem.Nawet teraz jako matka dziecka chodzącego do szkoły,podoba mi się,że młoda nie ma dużo zadawane do domu,a na weekendy w sumie wcale.Nie wiem czy wszystkim rodzicom bo nie chce generalizować,ale tym z którymi rozmawiałam,też się to podoba.Robią dużo na lekcjach.To podstawa.Podobnie było z przedszkolem-duzo robili na zajęciach,ale też dużo dla równowagi spędzali na zabawie czy świeżym powietrzu.Do domu absolutnie nic nie było zadawane,nawet książek w domu nie mieli.A postrzeganie i podejście też zależy od doświadczeń.Ja jestem na duże NIE wyśrubowanym poziomom nauczania-nie mówię o konkretnych placówkach,tylko ogólnie o szkolnictwie.Jeśli "najlepsza" szkoła oznacza ciężką pracę i nerwicę (moja mama jest po słynnej "jedynce",której żałuje do dziś i babcia ją przepisała potem do innego liceum),to ja takie placówki omijam dla swego dziecka.Zaznaczam,że nie pisałam w odniesieniu do konkretnych placówek,tylko ogólnie o systemie nauczania.Nie ukrywam,że z pracą uważam podobnie-jeśli "kariera" to harówka 24h na dobę,to ja dziękuję po prostu.Zdecydowanie nie jestem leniwa,wręcz pilna i zarówno w szkole miałam czerwone paski jak i w pracy mam dobre wyniki-ale po prostu jeśli mam wybór,to wybieram w zgodzie z tym co myślę.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: MamaŻaby » 01 kwie 2017, 9:56

Blue, mogę się podpisać pod Twoim postem ::)
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: caixa » 19 kwie 2017, 5:18

Blue, ja też się z Tobą zgadzam. Dla mnie ważne aby dziecko miało zrównoważony rozwój. Nie zależy mi aby brało udział w wyścigu szczurów. Dlatego też zmieniłam szkołę.
Gorzej ze mną. Bo jestem pracoholikiem :oops: . Czasami jest ciężko ale 90 % mam olbrzymią satysfakcję ;;)) .
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: zabieganamama » 19 kwie 2017, 6:10

Blue ja też jestem na nie jeżeli chodzi o wyścig szczurów i wpajanie od małego w dziecko niezdrowej rywalizacji, ale jeżeli chodzi o zadawanie prac domowych to się z Tobą do końca nie zgodzę ;) Ja właśnie ubolewam, że mój syn prawie nie ma nic zadawane.. I nie chodzi mi o to żeby godzinami spędzał nad lekcjami, bo dosyć się wysiedzi w szkole, ale o wyrobienie pewnego nawyku - umiejętności zorganizowania tak czasu po szkole aby był on i na zabawę, i na pracę (naukę). Na razie nie widzę mojego dziecka w czwartej, piątej klasie jak dojdą nowe przedmioty, nauczyciele. Już dziś wiem, że będzie ciężko i nie dlatego, że jest niemądry, tylko dlatego że nie ma budowanych podstaw organizacji pracy i będzie musiał się tego nauczyć później.
zabieganamama
 
Posty: 103
Rejestracja: 29 paź 2013, 21:21
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: Blue » 19 kwie 2017, 6:20

Zabieganamama-więcej wiary w dziecko:)Może część lekcji odrabia na świetlicy?Nie wiem w której jest teraz klasie Twój synek,ale jesli dziś twierdzisz,że nie widzisz go w 4-5 odrabiającego lekcje,to znaczy,że jest teraz poniżej 4 klasy.A to też oznacza,że ma czas na to by wyrobić sobie nawyki.To znaczy też,że ma czas by dojrzeć.Ja mojej 5 latki też nie widziałam w szkole taka była nadpobudliwa,dziś ma 8 lat i idzie jej w szkole b.dobrze już od 1 klasy,a poszła jako 6 latka.Obowiązki szkolne powinny być dostosowane do wieku dziecka,nie na wyrost.Niektóre dzieci dużą ilością prac domowych mogą się wręcz zrazić do szkoły.Nie martw się o 4-5 klasę,na to jest jeszcze czas.I na zmartwienia z tym związane również (nie wykluczam,że takie się nie pojawią).Program szkolny zakłada wtedy przeskok,wszystkim dzieciom będzie ciężej,my tez przez to przechodziliśmy.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: zabieganamama » 19 kwie 2017, 7:44

Blue to nie jest tak, że w dzieci swe nie wierzę, bo mądre to pociechy, ale ...z natury leniwe i niesystematyczne ;). Syn jest w 2 klasie i też poszedł jako 6 - latek, no i na razie jest najlepszy w klasie, więc radzi sobie w chwili obecnej bardzo dobrze choć "bez nauki". A to że będzie ciężko mu się zmobilizować do systematyczności, która nie da się ukryć w późniejszych latach będzie coraz bardziej pożądana, to wiem bo go znam i widzę to dziś chociażby po nauce tabliczki mnożenia ... radzi sobie z nią dobrze bo szybko dodaje, ale wystarczyłoby że posiedziałby przez 3-4 dni po 15 minut "wkuwając działania" i temat by ogarnął na całe życie, ale on już teraz nie jest przyzwyczajony do tego żeby właśnie się uczyć ;) do tego jak ma już coś zadane to o tym zazwyczaj zapomina, i moim zdaniem jest to kwestia właśnie tego, że nie jest do tego przyzwyczajony.
Ja jako rodzic po prostu chciałabym żeby było mu później "łatwiej", a z własnego doświadczenia wiem, że systematyczność we wszystkim popłaca i procentuje na zaś...
Może prozaiczne porównanie, ale dla mnie nauka to trochę jak sprzątanie... łatwiej mi ogarnąć codziennie bieżący bałagan niż w weekend poświęcić czas, zamiast na odpoczynek z rodziną, na sprzątanie tygodniowego rozgardiaszu ;).
zabieganamama
 
Posty: 103
Rejestracja: 29 paź 2013, 21:21
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: Blue » 19 kwie 2017, 16:09

Ale mają COŚ zadawane prawda?Myślę że po Twoim opisie syna,nie masz się co martwić na zapas:)Ja się zazwyczaj martwię na zapas a potem właściwie nic się z tego nie pokrywa.A z tą systematycznością to wiesz jak to jest,w szkole pożądana ale w życiu codziennym bywają bardziej przydatne cechy.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: MamaŻaby » 26 kwie 2017, 15:50

Nadaj się do wątku "wkurzeniowego" ale że pisałam o tym tu to piszę tu - obeszłam dziś "nasze" przedszkola żeby roznieść wnioski. No i okazało się, że do przedszkola pierwszego wyboru na pewno się nie dostaniemy (a to było jedyne przedszkole, do którego chciałam zapisać Młodszą) :ymdevil: Na 5 wolnych miejsc mają 5 dzieci z wielodzietnych rodzin i 1 samotnie wychowującego rodzica X( X( X( X( X( W czym moje dziecko jest gorsze od takiego z rodziny z 3 dzieci?
Kurcze chyba na przyszły rok też nam załatwię orzeczenie o niepełnosprawności. Ja nie kwestionuję naprawdę chorych dzieci ale irytujące jest że te wszystkie "niepełnosprawne", które tak naprawdę są zdrowe i pseudo samotne wykorzystują ten fakt i zabierają miejsca innym dzieciom w najlepszych placówkach.
Wiem, poleje się na mnie ale aktualnie mam to w nosie. Mam znajomych z pseudo orzeczeniami o niepełnosprawności bo jest im wygodniej takowe posiadać. Nie uwierzę, że wśród rodziców nie ma takich, którzy sobie to załatwiają dla dziecka bo tak łatwiej :ymdevil: :ymdevil: :ymdevil: :ymdevil: :ymdevil:
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: Malwina » 26 kwie 2017, 19:54

MamaŻaby, to samo przeżywałam rok temu. Rozumiem i przytulam :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Przedszkola - skąd czerpać wiedzę

Postautor: Kurczak » 26 kwie 2017, 20:00

MamaŻaby, jak składałam podanie do żłobka, to akurat przy mnie do pani kierownik dzwoniła jakaś pani, głowa rodziny wielodzietnej. I wykłócała się, że pierwszeństwo przyjęcia to za małe ulgi, że powinna mieć jeszcze dodatkowe zniżki ;) Tak że ten, niektórym ciągle mało ;) Rozumiem Cię doskonale i ściskam :ymhug:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Następna

Wróć do Przedszkola

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość