Łódzkie żłobki

Informacje ogólne, dotyczące zasad przyjmowania do placówek plus nasze subiektywne opinie o żłobkach i klubach malucha w naszym regionie.

Łódzkie żłobki

Postautor: lmyszka » 27 paź 2012, 20:32

Opisujcie swoje doświadczenia na temat żłobków w Łodzi.
Które warto brać pod uwagę, a które lepiej odpuścić ...
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Łódzkie żlobki

Postautor: malaJu » 27 paź 2012, 20:39

Ja polecam "nasz" - jeden z czterech w łodzi, który ma wszelkie pozwolenia i zgody od sanepidów, strazy etc. czyli jest ŻŁOBKIEM a nie klubem malucha. To Żłobek "Motylek" przy ulicy Trójskok.
Polecam, bo:
Jest dużo fajnych cioć. Naliczyłam 5. Dzieci jest max 30, a tak naprawdę koło 20, więc luksus. Cały złobek połozony jest w budynku parterowym, świeżo po remoncie, przed budynkiem spory ogród z krzewami i drzewami, więc latem jest tak przyjemnie chłodno. Piaskownica osłaniana na noc, wiec żaden kot jej nie zapaskudzi. Latem dzieci jedzą na powietrzu. Ogólnie jest tam tak, jak bywa w żłobkach i przedszkolach w krajach zachodnich. Miałam okazję bywać w kilku podczas wyjazdów w ramach współpracy międzynarodowej.
Minusy? Czesne... 900zł to sporo na rynku łódzkim. Dla mnie to jest spory koszt, ale nie zrezygnuję, bo mogę przynosić Uli jedzenie z domu. Ona jest skazowcem i alergikiem, a jedzenie kateringowe kompletnie nie nadaje się do jedzenia dla kogos takiego jak ona.

Mozliwe jest też wykupienie karnetów - 500zł na mc w tym 50h albo 800zł na dwa miesiące w tym jest 100h.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Łódzkie żlobki

Postautor: lmyszka » 27 paź 2012, 20:43

Ju to jest prywatny żłobek??
Mój synek chodził do żłobka na Wapiennej 15
Moje dziecko poszło do żłobka jak miało 9 miesięcy, różnie bywało wiadomo... ale z perspektywy czasu widzę same plusy.
Wiktor nie boi się ludzie/dzieci.
Szybko się uczy.
Dzięki Ciocią ze żłobka udało mi się go odpieluchować.

Jestem zwolenniczką żłobków :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11302
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Łódzkie żlobki

Postautor: malaJu » 27 paź 2012, 20:58

Tak, prywatny :)

Ula była częstym bywalcem w sierpniu i wrześniu, Teraz jest wiecznie chora, wiec przeslismy na karnet. Wiosną wrocimy, mam nadzieję, do tematu na stałe. Bardzo duzo pozytywnej energii dał jej ten pobyt w żłobku. Zresztą, ona jest człowiekiem bardzo towarzyskim. Przyszła przewodnicząca klasowa, wiec ciągnie ja do dzieci
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Łódzkie żlobki

Postautor: Szizel » 27 paź 2012, 22:04

Ja polecam żłobek nr 16 ul. Zachodnia 55A, żłobek państwowy :)
Chodzimy do niego od września tego roku, ale już zrobił na mnie ogromne wrażenie, przede wszystkim na tym, że miałyśmy tą możliwość chodzenia w okresie wakacyjnym do żłobka do grupy do dzieci, podczas gdy dzieci bawiły się w ogrodzie na świeżym powietrzu, mogłyśmy wtedy poznać się z dziećmi, zobaczyć jak pracują ciocie opiekunki i przede wszystkim poznać je osoby, które będą zajmować się naszymi dziećmi. Okres adaptacji był bardzo dobrze zaplanowany rozłożony na dwie grupy dzieci przychodzących, każde dziecko nowe miało przypinkę z imieniem i nazwiskiem. Ciocie są bardzo sympatyczne i bije od nich ciepło. Kierownik żłobka dba o rozwój dzieci i tak są organizowane przedstawienia teatralne oraz audycje muzyczne z filharmonii. Bardzo dobrze jest przemyślana od lata stosowana składka na komitet rodzicielski, z którego są kupowane pościel, wszystkie artykuły plastyczne, mokre chusteczki, więc wyprawka rodzica do żłobka to piżamka, i pampersy. Już zauważyłam same plusy z rozwoju mojej dzieciny bardzo ładnie je co wcześniej było katorgą :)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szizel
SuperMama
 
Posty: 776
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times

Re: Łódzkie żlobki

Postautor: Emi » 28 paź 2012, 20:01

Ja polecam żłobek nr 4 przy Inowrocławskiej:
- fajnie ciocie,
- przyjeżdżają teatrzyki i organizowane są różne audycje muzyczne,
- organizowane są różne zabawy, imprezy
- dzieci często wychodzą do ogrodu
- pani dyrektor bardzo sympatyczna
- co prawda trzeba przynosić pampersy i chusteczki ale nie jest to jakoś specjalnie uciążliwe
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Łódzkie żlobki

Postautor: AnnaMaria » 02 lis 2012, 21:00

Mój synek jest zapisany do żłobka przy Franciszkańskiej (ciekawe czy się dostanie) macie jakieś opinie o tym żłobku lub znacie jakieś inne żłobki lub kluby malucha w tej okolicy
Awatar użytkownika
AnnaMaria
SuperMama
 
Posty: 1188
Rejestracja: 01 lis 2012, 10:11
Has thanked: 4 times
Been thanked: 36 times

Re: Łódzkie żlobki

Postautor: Kasia » 02 lis 2012, 21:10

AnnaMaria pisze:Mój synek jest zapisany do żłobka przy Franciszkańskiej (ciekawe czy się dostanie) macie jakieś opinie o tym żłobku lub znacie jakieś inne żłobki lub kluby malucha w tej okolicy

zerknij na Tokarzewskiego ( przy Parku Promienistych ) ... Młody tam chodził, teraz chodzi Młoda. Sympatyczna a zarazem rzeczowa p. Kierownik. Super "cioteczki" ... jak chcecie wiedzieć więcej to piszcie, bo nie wiem co kogo interesuje
Pracująca mama 2 smyków i autorka bloga kulinarnego Gotuj z rodzinką
Kasia
 
Posty: 74
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:23
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: Sybel » 05 lis 2012, 11:44

Szukam żłobka na Widzewie (w sumie od Ronda Inwalidów w kierunku centrum) lub w centrum. Jakieś dobre, gdzie można by dziecko oddać od 6-go miesiąca. Przy czym my byśmy chcieli oddawać dziecko w poniedziałki, środy i piątki, bo we wtorki i czwartki zajęła by się nim moja mama.
Sybel
 

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: klara76 » 05 lis 2012, 18:01

AnnaMaria pisze:Mój synek jest zapisany do żłobka przy Franciszkańskiej (ciekawe czy się dostanie) macie jakieś opinie o tym żłobku lub znacie jakieś inne żłobki lub kluby malucha w tej okolicy

moja Hania chodziła do żłobka na Chrobrego - konkretna p. kierownik, bardzo miłe i kompetentne opiekunki - nie mialam powodów do narzekania
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4679
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: Sybel » 05 lis 2012, 21:13

Ok, na razie rozważamy żłobek na Sienkiewicza 108 - zna ktoś?
Sybel
 

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: jenefer » 06 lis 2012, 8:17

klara76 pisze:
AnnaMaria pisze:Mój synek jest zapisany do żłobka przy Franciszkańskiej (ciekawe czy się dostanie) macie jakieś opinie o tym żłobku lub znacie jakieś inne żłobki lub kluby malucha w tej okolicy

moja Hania chodziła do żłobka na Chrobrego - konkretna p. kierownik, bardzo miłe i kompetentne opiekunki - nie mialam powodów do narzekania

Moja córka chodziła na Franciszkańska a później przeniosłam ja do Klubu Kreatywnego Malucha też na Franciszkańskiej po drugiej stronie ulicy. Malutki kameralny klubik 8 maluchów super rodzinna atmosfera i już rozpoczęli starania o wpis do rejestru żłobków. Polecam. Miejsce prowadzone z pasją i sercem:)
jenefer
 

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: klara76 » 06 lis 2012, 20:08

jenefer pisze:Moja córka chodziła na Franciszkańska a później przeniosłam ja do Klubu Kreatywnego Malucha też na Franciszkańskiej po drugiej stronie ulicy. Malutki kameralny klubik 8 maluchów super rodzinna atmosfera i już rozpoczęli starania o wpis do rejestru żłobków. Polecam. Miejsce prowadzone z pasją i sercem:)

zawsze się zastanawiałam czy to jest tylko reklama, czy tan klub tam działa - teraz już przynajmniej wiem :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4679
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: jenefer » 07 lis 2012, 20:46

działają działają :) niebawem przenoszą sie do wiekszego lokalu :) fajne miejsce raz jeszcze polecam:)
jenefer
 

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: petunia3 » 08 lis 2012, 20:51

Sybel pisze:
Re: Łódzkie żłobki

Postautor: Sybel » 05 lis 2012, 21:13
Ok, na razie rozważamy żłobek na Sienkiewicza 108 - zna ktoś?

Sybel ja zapisałam moją córkę do żłobka na Sienkiewicza 108. Jestem podobno 20 na liście oczekujących. Przyjmują tam dzieci dopiero po skończeniu roczku.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
petunia3
 
Posty: 6
Rejestracja: 01 lis 2012, 11:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: MamaŻaby » 08 lis 2012, 22:07

Żaba przez 3 lata chodziła do żłobka nr 19 na Tatrzańskiej 118.
Bardzo polecam - dobrze żywią, świetna opieka, Żaba wyszła ze żłobka całkowicie odpieluchowana, dobrze wygadana, zręczna manualnie i ze sporym zasobem piosenek.
Żłobek bardzo zadbany, dobrze utrzymany. Mają wysoką opłatę na radę rodziców ale to się opłaca bo ciągle coś tam odnawiają i sporo kupują do grup, no i na prezenty dla dzieci.
Fajne i bezpieczne miejsce dla dziecka
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: Sybel » 09 lis 2012, 8:16

Petunia - dzięki, właśnie od roku szukamy. Czyli się niedługo trzeba w kolejce ustawić...
Sybel
 

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: Blue » 13 lis 2012, 16:19

Bardzo prosze-jesli takie znacie-o wykaz zlobkow lub jeszcze lepiej placowek prywatnych (klubow malucha itp.) dla dzieci od 6 mies zycia.Z panstwowych in stytucji to na pewno zlobek na Pawia.na tych prywatnych mi zwlaszcza zalezy-moja kuzynka pilnie poszukuje.I dziekuje z gory!!!
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: malaJu » 13 lis 2012, 16:47

Blue, tak na szybko to moge nasz spis polecic i przesłac i na mail. chcesz?
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: Blue » 13 lis 2012, 22:09

Ju-doszlo i baaaaardzo Ci dziekuje :*****
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: Audiolka » 13 lis 2012, 22:12

No to ja polecam Klub Maluszka "Happy Bobo" na ulicy Olechowskiej :) Pracowałam tam jakiś czas temu jako opiekunka. Grupy małe (wiadomo jak to jest w prywatnym żłobku). Opiekunki z ogromnym sercem do dzieci.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: ppola » 21 lis 2012, 22:02

Słuchajcie mam pytanie, sprawy mi się pokomplikowały i potrzebuję żłobek - niestety prywatny bo nie mamy łódzkiego meldunku. Przede wszystkim centrum lub na trasie Konstantynów - Rondo Solidarności. Czy polecacie coś? W oko wpadł mi Koliberek na Strzelców Kaniowskich. Czy ktoś korzystał z ich usług?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4831
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: Malwina » 22 lis 2012, 8:29

ppola, nie wiem czy Misiak nie odradzała tego żłobka. Z tego co mi się klei, to chyba miała tam praktyki i się napatrzyła trochę. Ale mogę się mylić.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: malaJu » 22 lis 2012, 8:32

ppola, ja mogę przesłać Ci jedynie naszą tajniacką listę samych punktów.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: ppola » 22 lis 2012, 9:02

Ju wczoraj punkt po punkcie przegladałam wszystkie żłobki , które widnieja na Łódzkie Mamy
Malwina, to Mili pisała, ale niby tam maja 3 oddziały w różnych miejscach, z drugiej strony to było kilka lat temu a opinie w necie raczej sa pozytywne, kurcze sama nie wiem, bo miało to wszystko zupełnie inaczej wyglądać :roll:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4831
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: Malwina » 22 lis 2012, 9:14

ppola, możliwe :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: malaJu » 22 lis 2012, 9:30

ppola, z prywatnych na ŁM mamy tylko te, ktore wyraziły zgodę na publikację. W rzeczywistości jest ich wiecej.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: ppola » 22 lis 2012, 9:31

malaJu pisze:W rzeczywistości jest ich wiecej.
to w takim razie poproszę o tę tajną listę, bo zaczynam tracić nadzieję ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4831
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: mikołajkowa » 27 lis 2012, 10:19

A czy ktoś może korzystał ze żłobka nr 13 na Rogozińskiego albo ze żłobka nr 30 na Łąkowej?
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: Blue » 27 lis 2012, 11:35

ppola-a zlobek Montessori na Jaracza?
Blue
SuperMama
 
Posty: 18388
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: Deco-Ania » 27 lis 2012, 11:46

malaJu pisze:z prywatnych na ŁM mamy tylko te, ktore wyraziły zgodę na publikację.
w obliczu kilku ostatnich doniesień, można by się zastanawiać dlaczego pozostałe się nie zgodziły?
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: malaJu » 27 lis 2012, 12:10

Deco-Ania, bo nie czytaja maili?? B-)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: Deco-Ania » 27 lis 2012, 13:22

Mi od razu przyszło do głowy, że coś na sumieniu mają.

A szkołę nie-czytania-maili, przeszłam jak robiłam rozpoznanie przedszkolne. I tak się zastanawiałam - po co podają adres mailowy do kontaktu, skoro z niego nie korzystają?
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: ela » 27 lis 2012, 20:20

mikołajkowa pisze:A czy ktoś może korzystał ze żłobka nr 13 na Rogozińskiego

ja, co bys chciała wiedzieć?
Obrazek ObrazekObrazek
ela
Firma
 
Posty: 129
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:21
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: mikołajkowa » 28 lis 2012, 12:34

ela pisze:
ja, co bys chciała wiedzieć?


Ogólne wrażenie polecasz/nie polecasz? Masz jakieś zastrzeżenia co do opieki? Długo korzystaliście z tego żłobka i czy "zahaczyliście" o najmłodszą grupę tę do roku? Czy dzieciaczki wychodzą na dwór (choć przypuszczam, że w najmłodszej grupie to i tak nie jest realne do zorganizowania)?
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: ela » 28 lis 2012, 20:59

mikołajkowa pisze:Ogólne wrażenie polecasz/nie polecasz?

ogólne wrażenie na tak - Junior polubił Panie, ciekawe zajęcia, akceptacja widzimisie mojego Syna np. pt. nie będę jadł na zawołanie ;) zajęcia plastyczne, śpiewanie piosenek, zmiana pieluch aż za często;) ... pełna relacja przy odbieraniu: co robił, co zjadł, co się działo... nie odpowiadał mi jadłospis, ale z tego co widzę nie odpowiadałby mi w każdum żłobku.

mikołajkowa pisze:Długo korzystaliście z tego żłobka i czy "zahaczyliście" o najmłodszą grupę tę do roku?

łącznie kilka m-cy z gigantycznymi przerwami na choroby... w najmłodszej grupie nie bylismy. Mój Syn dostał od naszej Pani Doktor szlaban na żłobek :/ Musieliśmy zrezygnować. Znam dwie Mamy, które nadal są z tego żlobka zadowolone.

mikołajkowa pisze:Czy dzieciaczki wychodzą na dwór (choć przypuszczam, że w najmłodszej grupie to i tak nie jest realne do zorganizowania)?

nie wiem :( nie mieliśmy okazji sprawdzić...

gdybyś potrzebowała o coś dopytać daj znać :)
Obrazek ObrazekObrazek
ela
Firma
 
Posty: 129
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:21
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: mikołajkowa » 28 lis 2012, 21:42

ela wielkie dzięki :)
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: MagdaKCh » 10 gru 2012, 12:16

Sybel pisze:Szukam żłobka na Widzewie (w sumie od Ronda Inwalidów w kierunku centrum) lub w centrum. Jakieś dobre, gdzie można by dziecko oddać od 6-go miesiąca. Przy czym my byśmy chcieli oddawać dziecko w poniedziałki, środy i piątki, bo we wtorki i czwartki zajęła by się nim moja mama.


Sybel, udało Ci się coś znaleźć? Ja również poszukuję czegoś na Widzewie - po drodze z Nowosolnej, przez Rokicińską, ewentualnie aż do Ronda Lotników. Dzwoniłam dziś do państwowego, na Gogola i Szpitalnej - nie ma oczywiście miejsc, no ale niczego innego się nie spodziewałam... Pytałam też w klubie "Happy bobo" - mają od stycznia jedno miejsce, ja zaś będę potrzebować czegoś od połowy marca i, też tak jak Ty, najpewniej na 3 dni w tygodniu, więc fajnie by było gdyby można korzystać z jakiegoś karnetu, a nie płacić za cały tydzień. Był taki fajny żłobek w Nowosolnej to musieli się zlikwidować! :evil:

A teraz siedzę ze spisem żłobków/klubów na ŁM i sprawdzam na Zumi, gdzie jaki jest, bo nie wszystkie ulice kojarzę, i dzwonię...
Awatar użytkownika
MagdaKCh
 
Posty: 161
Rejestracja: 22 lis 2012, 16:46
Lokalizacja: Ksawerów/Nowosolna
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: malaJu » 10 gru 2012, 12:21

MagdaKCh, daj znać, jeśli wykryjesz, że jakiś jeszcze zamknęli. Nie nadążamy uaktualniać. Z góry dzieki! No i powodzenia w szukaniu, bo z tego, co wiem, Widzew kiepsko stoi ze złobkami.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: MagdaKCh » 10 gru 2012, 12:54

Oczywiście, jak tylko coś odkryję, napiszę - o tej Nowosolnej już gdzieś pisałam, tylko nie pamiętam gdzie :)

No ja poza Widzewem jeszcze mam trasę alternatywną przez Stoki, i jak pisałam aż do Ronda Lotników, więc coś tam po drodze jest, ale, jeżeli klub nie ma karnetu tylko abonament, to koszty przewyższają moją nauczycielską pensję :). No ale mam nadzieję, że coś się znajdzie. Z drugiej strony mój szanowny Syn nie chce na razie tknąć butelki, więc jak tak dalej pójdzie, to nawet nie mam po co tego klubu szukać...
Awatar użytkownika
MagdaKCh
 
Posty: 161
Rejestracja: 22 lis 2012, 16:46
Lokalizacja: Ksawerów/Nowosolna
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: kari » 10 gru 2012, 13:14

MagdaKCh, na szybko znalazłam przy Rondzie Lotników na Zaolziańskiej "Jaś i Małgosia" jest pakiet 30h
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10254
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: Sybel » 10 gru 2012, 13:42

Tak więc chodzimy od dziś do żłobka na Gogola 9, jest super :) Miłe panie, jasno, przytulnie, czysto. Zostałam z Witem 10 minut, a potem on sam siedział godzinkę z paniami i dziećmi, zadowolony, uśmiechnięty, jak przyszłam odebrać, to akurat spał, więc przez pół godziny słuchałam pod drzwiami, jak panie się odnoszą do dzieci - wszystko ok. To jest żłobek państwowy.
Sybel
 

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: mikołajkowa » 10 gru 2012, 15:13

My jakiś czas temu byliśmy oglądać żłobek (prywatny) kawałek za rondem lotników. Mieli ruszać 1 grudnia. Zainteresowaliśmy się, bo żłobek miał mieć "podgląd" przez internet dla rodziców w godzinach pracy. My się na razie nie zdecydowaliśmy (mamy jeszcze trochę czasu na rozejrzenie się), ale może komuś kontakt się przyda: http://emaluch.eu/ (strona jest chyba w trakcie budowy bo nic na niej nie działa ;-), ale na pewno działa nr telefonu podany na stronie, bo dzwoniłam).

Pani mówiła, że planują też otwarcie innych placówek na terenie Łodzi np. w okolicach ronda solidarności, ale terminu nie była w stanie podać.
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: MagdaKCh » 10 gru 2012, 15:20

Kari, dziękuję za pomoc :) Rzeczywiście pakie w takiej ilości godzin i cenie by mnie urządzał, muszę tam zadzwonić z zapytać, co i jak.

Sybil, fajnie, że udało Wam się dostać do państwowego żłobka. Tak jak pisałam, pani na Gogola powiedziała mi, że na razie miejsc nie ma i raczej na wiosnę nie będzie, no ale przed samym podjęciem decyzji jeszcze zadzwonię.

Znalazłam jeszcze klub place4baby na ul. Giewont - dla mnie b. dobra lokalizacja, ceny też - słyszałyście może coś o tym miejscu?
Awatar użytkownika
MagdaKCh
 
Posty: 161
Rejestracja: 22 lis 2012, 16:46
Lokalizacja: Ksawerów/Nowosolna
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: MagdaKCh » 10 gru 2012, 15:25

mikołajkowa pisze:My jakiś czas temu byliśmy oglądać żłobek (prywatny) kawałek za rondem lotników. Mieli ruszać 1 grudnia. Zainteresowaliśmy się, bo żłobek miał mieć "podgląd" przez internet dla rodziców w godzinach pracy. My się na razie nie zdecydowaliśmy (mamy jeszcze trochę czasu na rozejrzenie się), ale może komuś kontakt się przyda: http://emaluch.eu/ (strona jest chyba w trakcie budowy bo nic na niej nie działa ;-), ale na pewno działa nr telefonu podany na stronie, bo dzwoniłam).

Pani mówiła, że planują też otwarcie innych placówek na terenie Łodzi np. w okolicach ronda solidarności, ale terminu nie była w stanie podać.



Mikołajkowa, ja mam dokładnie tyle samo czasu, co Wy - mój Synek też urodził się 13. września :)
Awatar użytkownika
MagdaKCh
 
Posty: 161
Rejestracja: 22 lis 2012, 16:46
Lokalizacja: Ksawerów/Nowosolna
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: mikołajkowa » 10 gru 2012, 15:28

MagdaKCh pisze:Mikołajkowa, ja mam dokładnie tyle samo czasu, co Wy - mój Synek też urodził się 13. września :)


to jest nas już na tym forum trzy :-), a z której godziny jest Twój szkrab?
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: MagdaKCh » 10 gru 2012, 15:34

Naprawdę? Jaki "płodny"dzień :)
Z 13.50, w Medeorze rodziłam :)
Awatar użytkownika
MagdaKCh
 
Posty: 161
Rejestracja: 22 lis 2012, 16:46
Lokalizacja: Ksawerów/Nowosolna
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: mikołajkowa » 10 gru 2012, 18:37

My z 21:48 :-) też w Medeorze :-)
mikołajkowa
 
Posty: 308
Rejestracja: 06 lis 2012, 20:19
Has thanked: 18 times
Been thanked: 3 times

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: MagdaKCh » 10 gru 2012, 21:40

Ciekawe, czy się gdzieś na korytarzu nie spotkałyśmy :) Ja leżałam na 3. piętrze, tylko, niestety, nie pamiętam jaki nr sali. Ależ ten świat mały :)
Awatar użytkownika
MagdaKCh
 
Posty: 161
Rejestracja: 22 lis 2012, 16:46
Lokalizacja: Ksawerów/Nowosolna
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Łódzkie żłobki

Postautor: ela » 10 gru 2012, 23:25

kari pisze:MagdaKCh, na szybko znalazłam przy Rondzie Lotników na Zaolziańskiej "Jaś i Małgosia" jest pakiet 30h

Jeśli jesteś zmotoryzowana - ok, jeśli pieszo od ronda to średnio widzę taką wycieczkę.

W okolicach ronda państwowa 13tka jest na Rogozińskiego.
Obrazek ObrazekObrazek
ela
Firma
 
Posty: 129
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:21
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Następna

Wróć do Żłobki i kluby malucha

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron