Wyjazdy w ciągu roku

Gdzie, za ile i na jak długo pojechać i się zrelaksować :)

Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: martonia » 19 paź 2017, 15:48

Dziewczyny jak często w ciągu roku wyjeżdżacie? Jak długie są to wyjazdy? Czy macie ulubione pory roku/miesiące wyjazdów?

U nas zanim zostaliśmy rodzicami to wyjeżdżaliśmy około 3-4 razy do roku, biorąc po uwagę wyjazdy jednodniowe, czy weekendowe.
Przed sezonem (koniec czerwca) lub po sezonie (koniec sierpnia - początek września) kierunek góry, na jakieś 7 dni.
Morze raczej w sezonie - głównie lipiec na jakieś 5 dni.
Weekendowe podróżowanie to raczej duże miasta np. Warszawa, Wrocław, Bratysława, ale to tak na 1,2,3 dni. Głównie też w ciepłe miesiące maj-sierpień. Ewentualnie odwiedziny u rodziny np. Kraków.
Obrazek
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama

Has thanked: 45 times
Been thanked: 12 times

Re: Wyjazdy w ciągu roku

Postautor: malaJu » 19 paź 2017, 16:33

martonia pisze:Dziewczyny jak często w ciągu roku wyjeżdżacie?
wcale. Taka praca.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator

Has thanked: 688 times
Been thanked: 250 times

Postautor: Blue » 19 paź 2017, 16:49

Ale służbowo,wczasowo,naukowo,zdrowotnie?Rozumiem,że wszystko jedno;)
Bo bywało że nie było mnie raz 6 mies (studiowałam poza Polandią),raz 3 miesiące (praca za granicą).Ale to zanim miałam dzieci.
Potem wczasy najdłuższe 3 tyg. w Polsce (cele zdrowotne dla Starszej) a 2 tyg za granicą.
Weekendowych wyjazdów nie lubię,bo więcej pakowania i szykowania niż pobytu (zmęczenie) więc jak wyjeżdżamy w weekend to
raczej do rodziny,bo działki nie liczę;)Generalnie im dłuższy wyjazd tym się lepiej kalkulują koszty za dobę,więc weekendy mnie raczej nie interesują,chyba że blisko Łodzi.
Miast zwiedzać nie lubię ani do nich jeżdzić,podobnie jak mój mąż,tłum i hałas miejski nie służy mojemu wypoczynkowi.
Tak więc odkąd mamy dzieci są to góry i morze w miesiące ciepłe-co nawet system wakacyjny w szkole narzuca.Wyjazdy raczej dłuższe niż krótsze w sensie minimum tydzień,choć mieliśmy też kilkudniowe utrwalanie opalenizny w te wakacje;)Ogólnie 1 długi wyjazd by nam się znudził więc są to 2-3 krótsze w ciągu roku-mowa o wypoczynku.Dzieci narazie same nie wyjeżdżają tzn na kolonie,jedynie z dziadkami lub do rodziny.Jak wskoczą kolonie dla obu,to pewnie zredukuje się jeden wyjazd wakacyjny choćby z powodów finansowych.Tak więc u nas natężenie wyjazdów przypada na okres maj-wrzesień,w ciągu roku raczej nie wyjeżdżamy poza rodziną,może były ze 2 wyjątki.
Blue
SuperMama

Has thanked: 10 times
Been thanked: 113 times

Postautor: martonia » 22 paź 2017, 21:09

Miałam na myśli wyjazdy każdej kategorii. Ja nigdy nie byłam na takim w celach zdrowotnych typu sanatorium itp.
Jeśli chodzi o wyjazdy weekendowe to myśle, że u nas to się teraz zmieni i zdecydujemy się na jeden czy dwa wyjazdy(oby) minimum tygodniowe, właśnie po to żeby urozmaicić.
Co do zwiedzania miast to lubię, szczególnie w ciepłe dni spacerować innymi uliczkami niż znane mi z łódzkiej codzienności, dla mnie to ma to coś, czuje ogromne zaciekawienie.
Obrazek
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama

Postautor: 19anioleczek92 » 22 paź 2017, 21:35

My w tym roku byliśmy w Oświęcimiu i Wadowicach,w zeszłym we Wrocławiu i w tym roku planujemy jeszcze Poznań ponieważ do końca roku musimy zrealizować voucher który M. Wygrał w pracy ;;) Oświęcim i Wadowice to była wycieczka jednodniowa,Wrocław 2 dni i Poznań też weekend ;;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama

Has thanked: 13 times
Been thanked: 46 times

Postautor: Justinaa » 23 paź 2017, 9:42

Wyjazdy w ciągu roku sa super, my poza wakacjami staramy się wyjeżdzać na parę dni na wiosnę i na jesień i tak np. w sobotę wybieramy się do Resortu Stara Wieś, miejsce ma jeden niezaprzeczlany plus, jest bardzo blisko Łodzi, więc można dosłownie wyjechać na weekend, poza tym ośrodek jest położony w lesie, jest ruska bania, salka zabaw dla dzieci z kominkiem i strefa Spa :)
natomiast wiosną byliśmy w Energylandii, połączyliśmy to zresztą z parkiem w Inwałdzie i kremówką w Wadowicach :)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama

Has thanked: 50 times
Been thanked: 16 times

Postautor: szaraczarownica » 23 paź 2017, 11:14

U nas raz, a porządnie. Nie znoszę pakowania, zawsze mam wtedy ochotę rzucić wszystko w.... i nie jechać. W sumie ogarniania po wyjeździe też nie lubię, więc lepiej jak robię to tylko raz w roku.
Mąż natomiast wyjeżdża czasami służbowo. Do tej pory jeździł po różnych krajach europejskich, od niedawna już głównie do Szwecji. Teraz wiemy, że będzie leciał raz na kwartał, w razie potrzeby częściej.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator

Has thanked: 170 times
Been thanked: 144 times

Postautor: ava » 23 paź 2017, 11:24

U nas bardzo skromnie, jeden wyjazd typowo wakacyjny w sezonie (tj. czerwiec-sierpień), zazwyczaj na tydzień, choć teraz myślimy o 10 dniach, 2 tygodnie to póki co dla nas za dużo :lol:
Wyjazdy weekendowe bardzo rzadko - z dziećmi to w sumie jeszcze na takich nie byliśmy, bo
Blue pisze:więcej pakowania i szykowania niż pobytu
;)
Zdarzają się jakieś wycieczki jednodniowe np. do Wrocławia, ale tak 1-2 razy w roku, zawsze w okresie wiosna-wczesna jesień.

Blue pisze:Miast zwiedzać nie lubię ani do nich jeżdzić,podobnie jak mój mąż,tłum i hałas miejski nie służy mojemu wypoczynkowi
To u mnie odwrotnie, też je
martonia pisze: lubię, szczególnie w ciepłe dni spacerować innymi uliczkami niż znane mi

Na przyszły rok mam plan, żeby oprócz tego typowego "dłuższego" urlopu nad morzem, wybrać się jeszcze na dwa krótkie wyjazdy - jeden wiosną, 3-4 dni, całą rodzinką, najlepiej gdzieś w górach, a drugi wyjazd we wrześniu (rocznica ślubu ;) ) weekend tylko z Mężem, raczej w jakimś mieście. Zobaczymy czy się uda.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ava
SuperMama

Has thanked: 28 times
Been thanked: 90 times

Postautor: caixa » 28 paź 2017, 16:48

Dużo
malaJu pisze:Taka praca.

Jeżdżę po całej Polsce. Na jeden , dwa dni. Lubię wyskoczyć z mężem na weekend ale odkąd jest dwójka w domu, dużo trudniej z opieką. Zawsze 2 tygodnie wakacji w lato i tydzień zimą.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama

Has thanked: 33 times
Been thanked: 175 times

Postautor: Deco-Ania » 28 paź 2017, 18:11

Justinaa pisze:Resortu Stara Wieś
Justinaa podaj namiary. Nie mogę znaleźć na szybko w necie.

szaraczarownica pisze:U nas raz, a porządnie
O nie! Nie wyobrażam sobie tak.
Obowiązkowo wakacje, ferie, najczęściej także długie weekendy i jeszcze jakieś weekendy się zdarzają. :-) No bo jak nie wykorzystać na przykład przyszłorocznego weekendu majowego, kiedy wystarczą 3 dni urlopu a można wyjechać na 9 dni?

szaraczarownica pisze:Nie znoszę pakowania
A ja wręcz przeciwnie :-) Owszem - psioczę sobie pod nosem, że wszystko na mojej głowie, ale... lubię. (Tylko Ciiii.... nie wydajcie mnie, bo już w ogóle te moje chłopiska wszystko na mnie zwalą).

-------------
Edit:
Justinaa Chyba już znalazłam.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama

Has thanked: 71 times
Been thanked: 172 times

Postautor: kakonka » 29 paź 2017, 23:15

Deco-Ania pisze:
Obowiązkowo wakacje, ferie, najczęściej także długie weekendy i jeszcze jakieś weekendy się zdarzają. :-)

zdecydowanie :D
Obrazek
Awatar użytkownika
kakonka
SuperMama

Has thanked: 56 times
Been thanked: 28 times

Postautor: 19anioleczek92 » 30 paź 2017, 8:01

My właśnie dziś wracamy z Mazur a dokładniej z Ełku. Co prawda byliśmy na weselu ale jesteśmy tu od piątku tylko pogoda jest okropna niestety... ale miejsce fajne jeśli ktoś uwielbia las,ciszę i nie przeszkadza mu ,że do centrum jest z 10 min autem to Polecam Perła Mazur.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama

Has thanked: 13 times
Been thanked: 46 times

Postautor: Patrycja11 » 30 paź 2017, 11:13

kakonka pisze:
Deco-Ania pisze:
Obowiązkowo wakacje, ferie :-)

zdecydowanie :D

U nas do tej pory tak było,w tym roku ze względu na mój stan odpuściliśmy, byliśmy tylko na wakacjach.

Ale w poprzednich latach zawsze w styczniu, w maju, urlop w sierpniu i jeszcze we wrześniu. Mam nadzieje, że od następnego roku wrócimy do tego :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator

Has thanked: 150 times
Been thanked: 79 times

Postautor: Deco-Ania » 30 paź 2017, 13:41

Patrycja11 pisze:w tym roku ze względu na mój stan odpuściliśmy, byliśmy tylko na wakacjach
Nam też się zdarzały lata, gdzie tych wyjazdów było mniej. Wiadomo, że różnie bywa. Ale lubimy wyjeżdżać i jak zbyt długo siedzimy w domu to zdecydowanie nam czegoś brakuje.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama

Has thanked: 71 times
Been thanked: 172 times

Postautor: martonia » 30 paź 2017, 13:59

Deco-Ania pisze:jak zbyt długo siedzimy w domu to zdecydowanie nam czegoś brakuje.
my w tym roku odpuściliśmy i chyba ja niedługo zwariuje, dlatego w przyszłym roku już musimy się nastawić tak, żeby się udało :)

a tak przy okazji.. Malta, polecacie? słyszałam, że jest tam sporo.. karaluchów <boi się>, ale ile w tym prawdy?
Obrazek
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama

Postautor: martonia » 07 maja 2018, 14:13

martonia pisze:w przyszłym roku już musimy się nastawić tak, żeby się udało
pierwszy krok za nami, zaliczki rezerwacyjne wpłacone, będzie i morze i góry :)
Obrazek
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama

Postautor: ava » 07 maja 2018, 22:02

martonia, super, pochwalisz się gdzie jedziecie?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ava
SuperMama

Has thanked: 28 times
Been thanked: 90 times

Postautor: martonia » 08 maja 2018, 6:43

Obrazek
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama

Postautor: Blue » 08 maja 2018, 8:21

Martonia-jest teraz dosłownie lato nad morzem to co się dziwic:)Ani 1 chmury i dzis 23 stopnie w cieniu.Ludzie oszaleli,na plazy tłum:)Nie zawsze takie majówki były jak w tym roku,do tego 9 dni wolnego.
Blue
SuperMama

Has thanked: 10 times
Been thanked: 113 times

Postautor: anetka910 » 06 lip 2018, 20:23

Więc tak my z mężem wyjeżdżamy z 4 razy do roku, 2 razy w te same miejsca i 2 razy w jakieś inne. Zawsze musimy odwiedzić Kotlinę Kłodzką, a nad morzem Trzęsacz i okolice, w tym roku oprócz tego była Malta i Wrocław na długi weekend. Co do Wrocławia, jak byście się kiedyś wybierały to serdecznie polecam przewodnika link, pojechaliśmy razem ze znajomymi i dziećmi, więc byliśmy w większej grupie i nam się to opłacało. W każdym razie nie to najważniejsze, a fakt, że przewodnicy zazwyczaj przynudzają, a z ytm nawet dzieci się nie nudziły, polecam, ciekawy człowiek z humorem i wiedza spora.
anetka910

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Wróć do Podróże po Polsce i świecie