Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście?

Chrzciny, pierwsze urodziny, oprawa uroczystości - wszystko, co pomoże te dni uczynić pięknymi.

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: mirabell86 » 19 lut 2017, 21:15

agnieszka19 ja za tort z masy płaciłam ok. 50 zł za kilogram
w cukierniach torty są droższe ja zamawiałam na fb >D nie mogę odwrócić zdjęć :roll:
Obrazek
Obrazek
mirabell86

Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Postautor: agnieszka19 » 19 lut 2017, 21:16

ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama

Has thanked: 8 times
Been thanked: 49 times

Postautor: gorzatka » 11 maja 2017, 19:29

Szukamy lokalu na chrzciny może jakieś nowe miejsca gdzie nie wołają jak za zboże
Obrazek

Obrazek[/url]
gorzatka
SuperMama

Has thanked: 34 times
Been thanked: 9 times

Postautor: klara76 » 12 maja 2017, 9:22

gorzatka, zobacz Sielsko-Anielsko
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama

Has thanked: 51 times
Been thanked: 27 times

Postautor: martonia » 02 lip 2017, 17:05

Jakieś aktualizacje w tym temacie? Kilka osób pisało o Cud miód, ale lata temu, aż boję się pomyśleć jakie tam teraz ceny?
gorzatka a Ty gdzie w końcu się zdecydowałaś wyprawić obiad?
Obrazek
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama

Has thanked: 42 times
Been thanked: 11 times

Postautor: Deco-Ania » 02 lip 2017, 20:34

martonia pisze:Jakieś aktualizacje w tym temacie?
Też chętnie się dowiem - bo czeka mnie wybór lokalu na komunię.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama

Has thanked: 70 times
Been thanked: 163 times

Postautor: martonia » 02 lip 2017, 21:29

Ja dziś wysłałam ponad 20 maili, poczekam kilka dni na odpowiedzi i zobaczymy.
Obrazek
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama

Postautor: gorzatka » 03 lip 2017, 10:52

My mielismy wczoraj zrobilismy w Gospodzie 33 na Rzgowskiej 90 zl osoba obiad i zurek oraz przystawki menu na 100 wiecej przystawek i zamiast zurku zupa gulaszowa my bylismy zadowoleni
Obrazek

Obrazek[/url]
gorzatka
SuperMama

Postautor: martonia » 03 lip 2017, 12:49

a na ile osób średnio robicie chrzciny?
Obrazek
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama

Postautor: gorzatka » 03 lip 2017, 15:13

U nas bylo 33 osoby z czego 8 dzieci
Obrazek

Obrazek[/url]
gorzatka
SuperMama

Postautor: tulipan87 » 06 sie 2017, 15:16

Jeśli dla kogoś odległość nie gra roli to polecam salę Korona przy ul. Kolumny 470. Administracyjnie to wciąż Łódź, ale jednak obrzeża, więc dojazd chwilę trwa. My jesteśmy bardzo zadowoleni - sala b.ładna, ale bez przepychu, oczywiście klimatyzowana, co nam uratowało życie, bo upał był niemiłosierny. W okół cisza i piękny ogród. Jedzienie bardzo dobre - my mieliśmy menu za 125 zł/os w tym dwudaniowy obiad, deser i dodatkowo jeszcze 2 ciepłe dania. W cenie oczywiście też zimne przystawki, ciasta, owoce, napoje. Tort płatny dodatkowo.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama

Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Postautor: mama Krzysia » 28 sie 2017, 12:46

My robimy zawsze w sali bankietowej Venge, to jest na ulicy tomaszowskiej. I zawsze jesteśmy bardzo zadowoleni :)
mama Krzysia

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postautor: Amelinka85 » 29 wrz 2017, 19:19

Urodziny dla dzieciakow polecam w [reklama], ale trzeba wziąć pod uwagę fakt, że organizują przyjęcia tylko dla dzieci powyżej 5 roku życia. Mają bardzo dużo tematów przewodnich i totalny hit, który zachwycił mojego siostrzeńca (i myślę, że za jakiś czas świetnie sprawdzą się i u mojego malucha), czyli urodziny z psem :) poza tym są tam przemiłe Panie animatorki.:)
Amelinka85

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postautor: malinka1984 » 01 paź 2017, 20:58

martonia pisze:a na ile osób średnio robicie chrzciny?
my chrzciny robimy na 13 osób plus 3 dzieci w Satynie na Komuny Paryskiej
Menu wybraliśmy za 115zł ale tort zamawiam sama i a ciasta robimy sami.
W menu dwudniowy obiad,deser i jeszcze ciepłe danie,przystawki i owoce,napoje w cenie.
W Satynie podoba mi się to że w zależności od tego czy idziemy w klasyczne menu czy bardziej wyszukane to wtedy cena rośnie.Za klasyczne menu to koszt już od 50 zł.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malinka1984
SuperMama

Has thanked: 972 times
Been thanked: 80 times

Postautor: kasieńka 85 » 14 lis 2017, 16:08

My Karolci urodziny zorganizowaliśmy w Ballandii. Z ofertą można zapoznać się na stronie. Dzieci zachwycone. Zaprosiliśmy też rodzinę. Doliczono nam jedynie 50zl do oplaty za dzieci. W tej kwocie udostepniono zastawę, parowar, kawę, herbatę. I oczywiście mieliśmy salę. Obsługa wzorcowa. Polecam. W okresie wiosennym i letnim atutem jest duży teren na zewnatrz.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama

Has thanked: 44 times
Been thanked: 132 times

Postautor: agnieszka19 » 18 sty 2018, 18:08

W tym roku urodziny Natki będą w Cotton Millu, ale dokładnie wszystko opiszę po imprezie... Cena może wyjdzie ciut niższa niż w semaforze... Może w 600 zł- 650 zł się zmieścimy... Generalnie wszystko to mega drogie... Niech ona już urośnie i robi imprezy w domu...
A swoją drogą co mnie zadziwia to u Martynki w 4ro latkach ludzie robią już urodziny dzieciakom... Dla mnie to już przesada i nie ugnę się 8-) bo już niektórzy mnie pytają czy skoro Martynka chodzi na takie urodziny to nie zamierzam też robić imprezy tego typu... Ano nie zamierzam... Moim zdaniem nie ma takiej potrzeby. Na wszystko przyjdzie czas :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama

Postautor: AgaGrusiecka » 18 sty 2018, 19:54

agnieszka19, Małgosia dostała zaproszenie na 3 urodziny koleżanki z zajęć w Mozaice ;) Jeszcze do przedszkola nie poszły =))))
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert

Has thanked: 55 times
Been thanked: 147 times

Postautor: agnieszka19 » 18 sty 2018, 20:06

AgaGrusiecka pisze:agnieszka19, Małgosia dostała zaproszenie na 3 urodziny koleżanki z zajęć w Mozaice ;) Jeszcze do przedszkola nie poszły =))))
8-) :lol: :lol:

A tak poważnie to ja mam wrażenie, że jest jakiś taki trend, żeby wszystko przyspieszać... Tylko po co???
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama

Postautor: AgaGrusiecka » 18 sty 2018, 22:28

agnieszka19, od 2 lat robię urodziny pewnemu chłopcu. Zaczęłam jak miał 3 lata, ale pierwsze i drugie też miał wyprawiane w lokalu z animatorem. Choć mam wrażenie, że rodzice zamawiają te animacje raczej dla dzieci-gości. W ich przypadku to dzieci z rodziny, w różnym wieku, choć koledzy z przedszkola też byli, ale oni skupiali uwagę na zabawach przez 15-20 minut (jubilat również), a potem bawili się autkami ;)
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert

Postautor: ava » 18 sty 2018, 22:40

AgaGrusiecka pisze:oni skupiali uwagę na zabawach przez 15-20 minut (jubilat również), a potem bawili się autkami ;)
To i tak nieźle. Mój młody był tylko raz na urodzinach w figloraju i jako jedyne dziecko od początku miał gdzieś starania pani animatorki (zabawiała dzieci ok. godzinę, drugą bawiły się jak same chciały) :lol: Ale po pierwsze był najmłodszy z grupy (głównie 5-6 lat, on wtedy trochę ponad 4), no i jak już dziś pisałam w innym wątku, on woli sam być panem swojego czasu ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ava
SuperMama

Has thanked: 28 times
Been thanked: 84 times

Postautor: Deco-Ania » 19 sty 2018, 8:54

A ja mam zupełnie inne podejście do tematu. Nie widzę nic złego w urządzaniu przyjęcia w sali zabaw dla dzieci.
Mamy bardzo małe mieszkanie i już nasza dwójka potrafi zrobić tu niezły sajgon, nie mówiąc o tym co by się działo gdyby dołączyły pozostałe dzieci - w sumie 10
Cenowo - u nas wychodzi na to samo (o ile nawet nie taniej niż spotkanie rodzinne w domu), a dla mnie oznacza to zdecydowanie mniej pracy, a dzieciaki się wyszaleją.

Tylko, że z tego co piszecie różnica u nas jest taka: u nas to są spotkania w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół (dzieciaki szaleją, my - w miarę spokojnie - siedzimy pijemy kawkę i plotkujemy co u kogo słychać) a nie w gronie przedszkolnym/szkolnym.
Dla dzieciaków - też atrakcja, bo raczej na co dzień nikt z nas nie chodzi do sali zabaw.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama

Postautor: agnieszka19 » 19 sty 2018, 9:03

Deco-Ania pisze:Tylko, że z tego co piszecie różnica u nas jest taka: u nas to są spotkania w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół (dzieciaki szaleją, my - w miarę spokojnie - siedzimy pijemy kawkę i plotkujemy co u kogo słychać) a nie w gronie przedszkolnym/szkolnym.
Dla dzieciaków - też atrakcja, bo raczej na co dzień nikt z nas nie chodzi do sali zabaw.

Dla mnie to znacząca różnica, bo urodziny dla rodziny i tak się organizuje, więc tylko kwestia gdzie... U nas akurat zawsze w domu-- nie przeszkadza mi tłok, a w domu nasze dzieciaki i tak szaleją... Ale to już kwestia wyboru...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama

Postautor: AgaGrusiecka » 19 sty 2018, 12:35

Jak byłam w ciąży, to zrobiłam Łukaszowi urodziny w figloraju. Chodził do kolegów, sam chciał, ja nie miałam siły niczego robić sama. Figloraj był idealnym miejscem dla dzieci w jego wieku (to były 5 urodziny, ostatni rok w przedszkolu). W pierwszej klasie nie robiliśmy, bo Łukasz obchodzi urodziny w październiku, więc nie zdążył nawet za dobrze poznać kolegów i koleżanek z klasy. Od dwóch lat robię mu urodziny w domu. Mamy małe mieszkanie, ale zawsze tak poprzestawiam, że 10 dzieci w dużym pokoju pomieszczę. A największą frajdą jest to, że impreza jest bez udziału rodziców ;) Dla mnie koszt sporo mniejszy, bo nie płacę za salę i animatora, tylko tort i przekąski oraz materiały potrzebne do zabaw.
Dla starszych dzieci, takich od 8 lat, figloraj wydaje mi się mniej atrakcyjny. Raczej poszłabym w urodziny tematyczne w jakimś klubie dla dzieci lub zabawy na podłodze interaktywnej jaką mają dziewczyny, z którymi współpracuję. Ostatnio dziewczynka z klasy Łukasza miała tam urodziny, byłam do pomocy, bo dzieci zaprosiła Sporo. To był jedne z najfajniejszych urodzin, przy których pomagałam :)
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert

Postautor: Blue » 19 sty 2018, 13:20

Dziewczyny chyba piszemy o tym samym w 2 wątkach równolegle =))))

Aga-jak zapraszasz dzieci do domu to rodzice nie wstępują na herbatę/kawę i plotki?
U nas się zdarza,że zostają;)Ale rzadko;)
Blue
SuperMama

Has thanked: 10 times
Been thanked: 101 times

Postautor: AgaGrusiecka » 19 sty 2018, 14:33

Blue, w zaproszeniu piszę, że impreza jest bez udziału rodziców ;) W ubiegłym roku dwie mamy zostały po imprezie, a w tym roku Łukasz zaprosił dziewczynkę, którą poznał w szpitalu, więc rodzice i jej młodszy brat zostali. Mój mąż z Gosią w ubiegłym roku wychodzili, w tym też zostali, żeby zająć się rodzicami Zosi. No i jedna mama prowadziła ze mną animacje ;) W sumie było nas 5 dorosłych, 10 dzieci w wieku 6-10 lat i dwoje dwulatków na 42 metrach.
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert

Postautor: agnieszka19 » 19 sty 2018, 14:45

Blue pisze:Dziewczyny chyba piszemy o tym samym w 2 wątkach równolegle =))))

Aga-jak zapraszasz dzieci do domu to rodzice nie wstępują na herbatę/kawę i plotki?
U nas się zdarza,że zostają;)Ale rzadko;)

Zostają jeśli chcą...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama

Postautor: Blue » 19 sty 2018, 15:01

Aga-ejjjj,sprytne,nie wpadłam na to :lol:
Blue
SuperMama

Postautor: Blue » 11 lut 2018, 10:53

Połączyliśmy urodziny Starszej z półkoloniami:)Jej akurat wypadają głównie w trakcie ferii (ferie są ruchome),więc jest okazja świętować wśród dzieci albo podczas wyjazdu/zimowisk w ferie,albo półkolonii.
Blue
SuperMama

Postautor: malaJu » 25 lut 2018, 16:41

Po tygodniu od imprezy w końcu usiadłam, by wszystko opisać.
Zorganizowaliśmy imprezę urodzinową naszej córce w Mozaika Klub Cafe pod czujnym i kreatywnym okiem Agnieszki i wikusi. Dziewczyny dały czadu i zrobiły wszystko idealnie! Są bardzo twórcze, zaangażowane i elastyczne ;) Nasi goście zaskoczyli dziewczyny apetytem, co wymusiło nieco zmian w programie przyjęcia, ale ogarnęły to błyskawicznie. Dowodem na to, jak było przyjemnie niech będą opinie gości, którzy narzekali jedynie na to, że .... było za krótko ;) Rozmowy o przyjęciu toczyły się jeszcze w poniedziałek w szkole, a w tygodniu odebrałam maila od jednej z Mam z prośbą o kontakt do naszych Forumowiczek ;*
I choć to żaden konkurs miło mi było usłyszeć, że ciężko będzie te urodziny przebić.
Prawda jest taka, że cała zasługa w tym dziewczyn.. Widać było DOŚWIADCZENIE. Od animatora bardzo wiele zależy.
Ofertę Mozaiki znajdziecie tu: http://mozaikacafe.pl/

Agnieszka z Wikusią ułożyły osobny scenariusz uwzględniając potrzeby Jubilatki. Były wyścigi, dużo artystycznego tworzenia, eksperymenty naukowe a na koniec dywan interaktywny. A wszystko wokół jednego tematu "Magiczny Las".

Jeszcze raz, dzięki, Dziewczyny!! :*
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator

Has thanked: 667 times
Been thanked: 244 times

Postautor: Deco-Ania » 25 lut 2018, 16:58

malaJu, my mamy zaproszenie do Mozaiki na urodziny na najbliższą sobotę. Ale to od Antka zależy czy będziemy.

Natomiast ja niestety mam z Mozaiką kiepskie doświadczenia. Ale to były początki, więc dobrze słyszeć, że jednak poszło w dobrym kierunku. Mnie jednak skutecznie tamta akcja zniechęciła.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama

Postautor: AgaGrusiecka » 25 lut 2018, 17:34

malaJu, dzięki. Chociaż wiesz, wielu ciekawych zabaw nie zdążyłyśmy zrobić i ja mam niedosyt. Ale jak to powiedziałaś - lepszy niedosyt niż przesyt ;) I faktycznie, trochę za krótko było. Jeszcze godzinka by się przydała :)
Deco-Ania, w sobotę będzie wikusia. Ja mam dyżur przy własnych dzieciach ;)
A co do samej Mozaiki i niesmaku po tym pierwszym kontakcie. Nie wiem jak było, ale taka rada dla wszystkich, którzy chcieliby cokolwiek tam organizować. Właścicielki są fajne i elastyczne, ale trzeba z nimi konkretnie. Dokładnie wypunktować co chcecie, czego nie, najlepiej osobiście lub mailowo, bo telefonów i zapytań mają tysiące, więc potem może sporo rzeczy umknąć. Ale to chyba wszędzie trzeba pilnować ustaleń ;)
Obrazek
Obrazek
AgaGrusiecka
Ekspert

Postautor: malaJu » 25 lut 2018, 21:22

Deco-Ania, ja Mozaiki nie oceniam, bo i oczekiwań nie miałam w sumie żadnych. Było w porządku, dzieci bezpieczne, mogłam przynieść swoje jedzenie, było gdzie przechować tort, etc. Od strony zaplecza też w porządku - zastawa była ;)
AgaGrusiecka pisze: Jeszcze godzinka by się przydała :)

Pewnie tak, tylko to już wtedy byłoby po prostu za drogo. Trudno, takie życie. Nie można mieć wszystkiego :) :) :)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator

Has thanked: 667 times
Been thanked: 244 times

Poprzednia

Wróć do Uroczystości