Tort z pieluszek

Chrzciny, pierwsze urodziny, oprawa uroczystości - wszystko, co pomoże te dni uczynić pięknymi.

Tort z pieluszek

Postautor: evelinka » 14 kwie 2013, 21:15

Co sądzicie na ten temat? Z tego co obserwuję takie torty zyskują co raz większą popularność. Może być prezentem z okazji urodzenia dziecka, ale także na chrzciny czy inną imprezę. Może dostałyście od kogoś takowy tort i chcecie się podzielić opinią?

My przy drugim dziecku dostaliśmy taki prezent na "pępkowe" w pracy męża. Powiem szczerze, że podobał mi się pomysł i wykonanie było bardzo ładne. W naszym torcie były pampersy, bodziaki, czapeczka, skarpeteczki... i nie pamiętam co więcej. Nie mam zdjęcia, bo jak dojechaliśmy do domu, to synek szybko się nim zajął :D

Idea na tyle przypadła mi do gustu, że postanowiłam zrobić taki tort dla mojej malutkiej kuzynki z okazji naszego pierwszego spotkania. Ale na tym się nie skończyło, bo dla naszego kuzyna, którego juz niebawem odwiedzimy, też przygotowałam taki prezent.

Mogę pokazać Wam jakieś zdjątko :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinka
SuperMama
 
Posty: 792
Rejestracja: 28 paź 2012, 11:05
Has thanked: 13 times
Been thanked: 21 times

Re: Tort z pieluszek

Postautor: Audiolka » 14 kwie 2013, 21:30

fajne :) Wojtek dostał taki na roczek, jak znajde zdjęcie, to też pokaże
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Tort z pieluszek

Postautor: Bian » 14 kwie 2013, 21:33

Według mnie bardzo fajny pomysł na prezent - zawiera kilka praktycznych rzeczy, a jest ładnie wykonany. Mam plan, żeby zrobić taki tort przyjaciółce zanim urodzi synka, tylko muszę obgadać ten pomysł z resztą dziewczyn. Ale myślę, że taki tort pieluszkowy wszystkim się spodoba. Myślę, że takie torty będą się pojawiały coraz częściej, szczególnie przy okazji baby shower, bo to też coraz popularniejsza okazja do świętowania :)
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Tort z pieluszek

Postautor: Misiak » 15 kwie 2013, 5:08

Bardzo ładne wykonanie, widać, że to dużo pracy. Jednak ja wolałabym otrzymać rzeczy dla dziecka w tradycyjny sposób -np paczkę pampersów, czy torebeczkę z ciuszkami. No i prawdziwy tort. ;;) Ale ja jestem z tych do szpiku praktycznych, dlatego taki tort do mnir nie przemawia (na zdjęciu widzę bardzo dużo smoczków, których zapewne? wszystkich dziecko nie wykorzysta, no i co później z nimi zrobić).
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4009
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Tort z pieluszek

Postautor: misia-misia » 15 kwie 2013, 6:28

Ja mam identyczne odczucia jak Misiak.
Jakoś do mnie nie przemawiają takie torty. Nie wiem... Ciężko mi nawet wytłumaczyć dlaczego.
Ale wolałabym dostać prawdziwy tort do zjedzenia i ładnie zapakowane pieluszki i inne rzeczy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Tort z pieluszek

Postautor: martula_87 » 15 kwie 2013, 6:31

Ja dostałam taki torcik od znajomych który zrobili sami z Pampersów Sensitive. Do tego były powkładane ubranka i zabawki.
Chwilkę stał i był ozdobą ale po jakimś czasie go rozebraliśmy i wykorzystaliśmy Pampersy a ubranka powyciągałam wcześniej,
Jak mi się uda to postaram się dodac zdjęcie.
Nie był taki wysoki i ładny ale dal mnie był to miły prezent szczególnie że wykonany własnoręcznie.
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Tort z pieluszek

Postautor: Audiolka » 15 kwie 2013, 7:45

Misiak pisze: Ale ja jestem z tych do szpiku praktycznych
no ale jakby nie było, pieluszki są sto razy praktyczniejsze niż kolejna zabawka np. :) a tort to tylko ładniejsza otoczka - żeby nie dawać w paczce ;)

to nasz - jedyna ozdoba to maluszek (którego mamy do dziś dnia )
Obrazek
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Tort z pieluszek

Postautor: Bian » 15 kwie 2013, 10:22

Misiak pisze:Ale ja jestem z tych do szpiku praktycznych, dlatego taki tort do mnir nie przemawia

Ja bym się nawet pokusiła o stwierdzenie, że taki tort jest praktyczniejszy niż normalny :)

Misiak pisze:(na zdjęciu widzę bardzo dużo smoczków, których zapewne? wszystkich dziecko nie wykorzysta, no i co później z nimi zrobić

No z tym się zgodzę, ale w sumie taki tort można zrobić według własnego uznania. Można wykorzystać pieluszki, jakiegoś ładnego misia, kocyk, kapcioszki, butelki. Te rzeczy na pewno przyszła mama spożytkuje :)
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Tort z pieluszek

Postautor: martula_87 » 15 kwie 2013, 10:24

Dominik miał grzechotki i bodziaki wcale nie muszą to byc smoczki ;;)
Dominik 8.05.2012
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8645
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Tort z pieluszek

Postautor: Deco-Ania » 15 kwie 2013, 11:22

Zrobienie tortu pieluszkowego nie jest trudne - chociaż trzeba znaleźć swoją metodę na to jak okiełznać pieluszki :-)
Kiedyś robiłam ich więcej.
Ostatni robiłam tydzień temu :-) Dla kuzynki, która w niedzielę urodziła synka (swoją drogą - chłopak prawie 4 kg!).
Co było w środku? - dwa bodziaki, śmieszne buciki (takie mięciutkie dla dzidziusia), skarpeteczki, komplet pieluszek flanelowych, żel do mycia maluszka. To wszystko było otoczka dla prezentu głównego - ThermoFlasha.
Oczywiście to co znajdzie się w "torcie" zależy od Was - można zrobić mega wypasiony tort lub wersje ekonomiczną.

Ponieważ torty pieluszkowe u mnie już "funkcjonują" od jakiegoś czasu i trochę już mi się opatrzyły, ciągle dziwi mnie jakie wzbudzają zainteresowanie. Tak jak ten dla kuzynki - kiedy wychodziła moja mama poszła w naszym imieniu dać prezent (ja siedziałam grzecznie w domu zgodnie z przykazaniem lekarza). Podobno kilka (-naście) osób przyszło oglądać tort. I wydaje mi się, że takie "prezenty" wśród personelu w szpitalu położniczym, nie powinny już raczej wzbudzać takiego zainteresowania, bo to raczej nie nowość. a jednak..
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Tort z pieluszek

Postautor: evelinka » 15 kwie 2013, 11:27

W takim torciku może byc wszystko co tylko chcemy (no może prawie wszystko). Ja starałam sie tak dobierać elementy, żeby były praktyczne. Teraz mi sie przypomnialo, że na najniższej warstwie jest bawełniany kocyk ażurkowy, który jest jak znalazł na letnie dni. A ilość smoczków? No fakt sa 3 szt, bo akurat tyle bylo w opakowaniu, ale myślę, że się przydadzą. Mój syn choć bezsmoczkowy, to kiedy próbowaliśmy używać smoczków, to 2szt to było mało. Czasem oba gdzies wyrzucił i nie było żadnego.

Ale jak mówię, można zrobic na różne sposoby i z różnymi artykulami. Ja stawiam na praktyczność, bo sama nie lubiłam dostawać dwudziestej grzechotki czy gryzaczka. No ale nie każdemu się to musi podobać :)
Awatar użytkownika
evelinka
SuperMama
 
Posty: 792
Rejestracja: 28 paź 2012, 11:05
Has thanked: 13 times
Been thanked: 21 times

Re: Tort z pieluszek

Postautor: Marcka » 15 kwie 2013, 13:07

a ja pierwszy raz się spotkałam z takim "tortem". Ciekawy pomysł, choć właśnie zależy co tam jest "poupychane".
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Tort z pieluszek

Postautor: Sybel » 15 kwie 2013, 14:02

Dla mnie też nowość, szkoda, ze nie wiedziałam tydzień temu, to bym koleżance podpowiedziała :)
Sybel
 


Wróć do Uroczystości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości