Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Chrzciny, pierwsze urodziny, oprawa uroczystości - wszystko, co pomoże te dni uczynić pięknymi.

Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: Fuente » 19 kwie 2013, 18:46

Tak właśnie się zastanawiam jaki jest najlepszy wiek dziecka na chrzciny?

Mój kuzyn właśnie w maju będzie chrzcił dziecko, które będzie miało prawie dwa latka. Fajnie bo to już nie taki Maluch, można np. fajne pamiątkowe zdjęcia zrobić...

My chrzciny Amelki planujemy na 7 lipca, ale tylko dlatego, że 7.7 to dla nas najważniejsza data i każde ważne wydarzenie ma miejsce w tym dniu (urodziny męża, nasze zaręczyny a także nasz ślub), więc to taka nasza data i dlatego wymarzyliśmy sobie że właśnie wtedy ochrzcimy naszą córeczkę. Z drugiej strony to troszkę wcześnie, Amelka będzie miała dopiero 3 miesiące...

Kiedy wy chrzciłyście swoje dzieci? Jak uważacie na jakim etapie rozwoju dziecka najlepiej jest je ochrzcić?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: agnieszka19 » 19 kwie 2013, 18:52

Wieku idealnego nie ma...
Nasza miała 8 miesięcy- jak dla mnie wiek fajny. Była już bardzo kontaktowa, zabawiała gości śmiechem i swoimi zabawami. Zdjęcia wyszły super,bo można było sporo pokombinować : siedziała już sama, zbierała się do raczkowania, stawała jak miała się czego złapać, oglądała książeczki itd...
Drugie też będę chciała chrzcić mniej więcej w takim wieku :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: Fuente » 19 kwie 2013, 18:53

agnieszka19, no właśnie ze względu na zdjęcia też w zasadzie wolałabym jakby była ciut większa, tak żeby chociaż sama siedziała...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: Bian » 19 kwie 2013, 19:00

Hania była chrzczona w czerwcu, dokładnie dzień po Bożym Ciele. Miała wtedy 4 miesiące. Wybraliśmy ten termin z uwagi na rodzinę męża i chrzestnego Hani, którzy musieli przyjechać z Białegostoku, więc przyjechali w czwartek i wyjechali w sobotę po południu/niedzielę rano. Uważam, że trafiliśmy z terminem idealnie - 1. rodzinka mogła się zjawić w komplecie, 2. chrzest był w piątek bez mszy, więc było krótko i Hania się nie zdążyła wkurzyć/zgłodnieć, 3. było wtedy cieplutko, a do tego imprezę robiliśmy w lokalu, w którym był do dyspozycji taras i ogród, więc większość dnia Młoda spędziła na powietrzu.

Jeśli chodzi o jej wiek, to nie mogę narzekać, bo nie była już noworodkiem, a z drugiej strony jeszcze stosunkowo dużo spała w dzień, więc jej nie przeszkadzało, że coś się wokół dzieje, a my mogliśmy posiedzieć z rodziną bez np. ganiania jej po lokalu.

Na pewno każdy wiek ma swój urok i zalety. Starsze dziecko - roczne czy dwuletnie już bardziej przygląda się temu co się wokół niego dzieje. Wiadomo - nie rozumie, ale je to ciekawi. Z drugiej strony takie dzieci między 1. a 2. rokiem życia często boją się nowych sytuacji i mogą na księdza czy polewanie główki wodą święconą zareagować płaczem.

Jeśli chodzi o zdjęcia, to my nie decydowaliśmy się na fotografa, ale mamy sporo zdjęć własnych z kościoła czy samej imprezy. Wiadomo, że w wieku 4 miesięcy Hania mogła leżeć w wózku lub być u kogoś na rękach, ale akurat to nam nie przeszkadzało.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: kari » 19 kwie 2013, 19:01

Filip miał równe 3 miesiące, był bardzo grzeczny trochę pospał w kościele, zdjęcia wyszły całkiem ciekawe, choć fotografa szukałam na szybko i to nie było do końca to co chciałam, ja jedynie zmieniłabym ubranko, uparłam się na garniturek, który się strasznie śliski, przy kolejnym dziecko ubranko nie będzie takie stricte do chrztu
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: Deco-Ania » 19 kwie 2013, 19:04

Antoś miał 2,5 miesiąca.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: martula_87 » 19 kwie 2013, 19:15

Dominik miał 5 miesięcy.Chrzest był organizowany na szybko ze względów takich że miał byc znów znieczulany ogólnie do rezonansu i miałam silną potrzebę żeby odbył się przed szpitalem.
Wcześniej miałam plan żeby uroczystośc chrztu połączyc z roczkiem ale się nie udało.Ja też wolę starsze dzieci na chrzcie ale Dominik zachowywał się bardzo dobrze zdjęcia też wyszły oki.
No i mnie marzyło się to wiosną lub latem zrobiliśmy jesienią pogoda nie była zła ale cieplejsze miesiące wydają się fajniejsze na taką uroczystośc.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: Malwina » 19 kwie 2013, 19:24

Maks miał 2,5 miesiąca. Dla mnie wiek idealny, bo sobie spał cały czas, więc my mogliśmy zająć się gośćmi.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: Deco-Ania » 19 kwie 2013, 19:25

martula_87 pisze:cieplejsze miesiące wydają się fajniejsze na taką uroczystośc.
E-tam. Antosia chrzest był w połowie grudnia.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: Fuente » 19 kwie 2013, 19:27

Malwina pisze:Maks miał 2,5 miesiąca. Dla mnie wiek idealny, bo sobie spał cały czas, więc my mogliśmy zająć się gośćmi.


to pod tym względem chyba żaden wiek nie będzie idealny jeśli chodzi o moje dziecko... :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: Pepsi » 19 kwie 2013, 19:34

Stelka chrzest przespała. Miała wtedy 3 miesiące. Zdjęcia....no fakt jak dziecko siedzi jest na nie wiece pomysłów, choć u nas fotograf też znalazł kilka fajnych póz.
Z moich obserwacji kościelnych - im mniejsze dziecko tym lepiej ;)
Tego samego dnia było jeszcze kilka chrztów. Jedna dziewczynka miała ok. roczku, która bardzo sie denerwowała i pół maszy głosowała i chłopczyk ok. 2lata i biedny tak się nudził że w końcu za ołtarz poszedł :lol:
Obrazek

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie.
Awatar użytkownika
Pepsi
Moderator
 
Posty: 4032
Rejestracja: 02 lis 2012, 20:17
Has thanked: 12 times
Been thanked: 61 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: malaJu » 19 kwie 2013, 20:16

Malwina pisze:Maks miał 2,5 miesiąca. Dla mnie wiek idealny, bo sobie spał cały czas, więc my mogliśmy zająć się gośćmi.
otóż to! co więcej, oboje spali w kościele i podczas samego chrztu, wiec płaczu nie było, ani ganiania po kościele. A że goście się nie nacieszyli dzieckiem... U nas to i tak zawsze były skromne domówki w gronie najbliższych, więc oni mają dzieciaki na co dzień.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: gohnia » 19 kwie 2013, 21:04

Chłopaki mieli 3 miesiące.
Jeśli trzymać się wskazówek kościoła to chrzest powinien odbyć się jak najszybciej po urodzeniu dziecka, nie powinno się tego zbytnio odkładać.
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: misia-misia » 19 kwie 2013, 21:17

Maja - 27 maja czyli tak 4,5 miesiąca. Specjalnie chciałam w miarę wcześnie.
Mysza była bardzo grzeczna. 3/4 mszy przespała w wózku. Budziłam ją na chrzest. Była spokojna, wesoła. Po chrzcie trzymałam ją na rękach do końca. Na koniec się skrzywiła, jak ją wkładałam do wózka by wyjechać z kościoła. Na 4 dzieci Maja była najgrzeczniejsza. Pozostała trójka była starsza.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
misia-misia
SuperMama
 
Posty: 1755
Rejestracja: 28 paź 2012, 13:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 24 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: caixa » 19 kwie 2013, 21:20

Kaja miała 10 miesięcy. Jeszcze nie chodziła. Interesowała się wszystkim ale była grzeczna więc w kościele nie sprawiła problemów. Nie płakała a do księdza się śmiała. Zdjęcia wyszły super bo można było zaaranżować wiele scen.
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: klarysa » 19 kwie 2013, 21:27

Moja córka miała 1 rok i 8 miesięcy. W kościele jej się podobało, wytrzymała całą mszę i chrzest. Na imprezie szalała z kuzynami po wszystkich trawnikach u babci. :) Razem z nią była chrzczona kilkuletnia dziewczynka i była tak samo grzeczna.

Nie ma wieku idealnego. Jak widzisz, każdy zachwala swój wybór. Ważniejszy jest chyba termin, który sobie wybieramy.
Awatar użytkownika
klarysa
SuperMama
 
Posty: 899
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 16 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: tulipan87 » 19 kwie 2013, 21:29

Mateusz miał 5,5 miesiąca. Chcieliśmy ochrzcić Go znacznie wcześniej, tak w okolicach 3 m-ca życia, ale niestety Mati był dzieckiem kolkowym i musieliśmy zaczekać aż ta dolegliwość minie :evil: Nie było już szans żeby przespał mszę, rozglądał się z zaciekawieniem, gaworzył, a potem zaczęło mu się nudzić, więc trochę marudził. Także ja w 100% zgadzam się, że
Pepsi pisze:im mniejsze dziecko tym lepiej

Teraz to zupełnie nie wyobrażam sobie żebym miała Go okiełznać w kościele. Choć oczywiście są dzieci, nawet starsze, które są grzeczne podczas chrztu.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: kasia_m85 » 20 kwie 2013, 7:51

Nasze dziewczyny jak będą chrzczone będą miały skończone 6 miesięcy. Przy wyborze kierowaliśmy się... porą roku- żeby chociaż teoretycznie było ciepło i już na pewno zielono ::) Gdybym urodziła np. we wrześniu to na chrzcie byłby starsze (bo czekałabym do lata) itp itd Myślę,że nie ma idealnego wieku dziecka, wszystko zależy od... dziecka. Byłam na chrzcie gdzie 3 miesięczne darło się całą godzinę w kościele i pół obiadu, i gdzie 1,5 roczne siedziało cichutko jakby go nie było (a też na takim gdzie 2 letnia dziewczynka dostawała szału, łącznie z bieganiem i kopaniem w kwiaty przy ołtarzu) >D
Nasz chrzest jest po mszy, więc jak będą miały gorszy dzień to pojedziemy do kościoła dopiero pod koniec mszy. A jak będzie ok to pojedziemy na całą mszę...
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: Patrycja11 » 20 kwie 2013, 8:55

Gab miał w sierpniu, czyli miał wtedy 7 miesięcy. Czy to dobry czas? Myślę, że tak. Chociaż każde dziecko jest zupełnie inne, więc porównywanie nic nie da, natomiast jeśli chodzi o zdjęcia, to większe mozliwości są jeśli dziecko siedzi. Gab nie siedział, więc lekko było to utrudnione, ale nasz fotograf dał sobie świetnie radę ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: Misiak » 20 kwie 2013, 10:19

Pola będzie mieć pół roku gdy będzie chrzczona. Jak dla mnie dobry wiek- dziecko jest już "kumate" i dużo się uśmiecha, ale nie ma szans by biegać po kościele.
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: grafitowa » 20 kwie 2013, 12:10

Emilka ma 19 miesięcy i jeszcze nie była chrzczona. Zwlekamy strasznie, ale jakoś brak nam mobilizacji i ogólnie cięźki to dla nas temat. Ha, a mój mąż miał chrzest w wieku 6 lat ;)
Awatar użytkownika
grafitowa
SuperMama
 
Posty: 3696
Rejestracja: 25 lis 2012, 16:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 34 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: kasia28 » 20 kwie 2013, 15:34

Moja córka miała chrzest jak miała 6miesiecy,była bardzo grzeczna prawie cała msze spała.Syn który ma teraz 5lat jeszcze nie był chrzczony,chciałam go wcześniej ochrzcić,ale 3księży odmówiło mi że nie ochrzczą,mi dziecka.Powiedzieli że moje dziecko nie jest,dzieckiem boga bo sama go wychowuje i nie ma ojca.Że dla koscioła to grzeszne i niezgodne z wiara wychowanie.Wiec jeśli mi nie chcieli ochrzcić to zrezygnowałam.Ale w niedługim czasie chciałabym jednak go ochrzcić,mam nadzieje że sie uda.Synek który ma teraz 14 miesięcy,też nie był jeszcze chrzczony może w wakacje te zobaczymy.
kasia28
 
Posty: 439
Rejestracja: 15 sty 2013, 11:17
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: MamaŻaby » 20 kwie 2013, 16:57

Żaba ma skończone 4 lata i nie jest ochrzczona. I raczej nie będzie, chyba że sama się na to zdecyduje, kiedyś. Powinna sama zdecydować, czy chce należeć do jakiegoś kościoła.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: evelinka » 21 kwie 2013, 7:06

Syn miał 5,5 m-ca, córka 1 miesiąc. Problemów większych na chrzcie nie sprawiało żadne, ale były przyzwyczajone, bo zabieraliśmy i zabieramy dzieciaki na niedzielne msze. Każde dziecko jest inne i nie ma wieku idealnego. Ja osobiście uważam, że czym wcześniej, tym lepiej.
Awatar użytkownika
evelinka
SuperMama
 
Posty: 792
Rejestracja: 28 paź 2012, 11:05
Has thanked: 13 times
Been thanked: 21 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: hatifnatka » 21 kwie 2013, 13:48

Synek miał 6 miesięcy. dla mnie był to wiek idealny - mszę przespał w wózku, a potem w domu rozdawał uśmiechy gościom i przechodził z rąk do rąk, a potem znów spał ;;) także nie było problemu z bieganiem po kościele itp.
T 2011 <3 A 2013 <3
Awatar użytkownika
hatifnatka
SuperMama
 
Posty: 3995
Rejestracja: 04 lut 2013, 11:07
Has thanked: 94 times
Been thanked: 92 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: Emi » 21 kwie 2013, 20:19

Adaś miał równi 4 miesiące, Ania będzie miała ponad rok. Dla mnie wiek jest bez różnicy. Ochrzcilibyśmy Anię wcześniej ale czekamy na chrzestną (musi mieć bierzmowanie).
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: Szizel » 22 kwie 2013, 13:25

Ja kierowałam się tym by dziecko było większe ładnie wyszło na zdjęciach z chrztu, bo uwielbiam zdjęcia. Nie podoba mi się dzieciaczek który jest taki maleńki i leży jak lala. U nas Julia miała 10 miesięcy
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szizel
SuperMama
 
Posty: 776
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: lmyszka » 22 kwie 2013, 13:36

U nas młody miał niecałe 2 miesiące. U nas decydująca była pora roku, zależało Nam na lecie lub wiośnie, że wiosna rodziłam padło na lato. Teraz ponieważ drugie rodzone na koniec sierpnia chrzciny zapewne zostaną przełożone na za rok koło wiosny, no chyba, że październik okaże się super ciepły :) Się zobaczy :)
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: kochecka » 22 kwie 2013, 19:43

Maks miał 5 miesięcy a kierowaliśmy się porą roku. Laura będzie miała ok 4 miesięcy - a przynajmniej taki jest plan żeby chrzciny były w lipcu. A chrzcić będziemy na pewno w sobotę.
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: wiolancia » 23 kwie 2013, 20:25

My mamy zamówione chrzciny na 1 CZERWCA ::) .Ala będzie miała już skończone 8 miesięcy.
W mojej rodzinie jest taka tradycja,że dzieci chrzci się bardzo wcześnie,w rodzinie męża jak są już całkiem duże.Chciałam to wypośrodkować.A poza tym w wieku 8 miesięcy Ala już powinna dość ładnie siedzieć,to i Audiolce fajne zdjęcie wyjdą >D .No i wreszcie będzie zielono ,a chrzciny mamy w lokalu z ładnym ogrodem.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wiolancia
SuperMama
 
Posty: 1837
Rejestracja: 01 lis 2012, 15:31
Lokalizacja: Lutomiersk
Has thanked: 44 times
Been thanked: 35 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: Sybel » 24 kwie 2013, 12:14

U nas Wit będzie się chrzcił sam, jak skończy 18 lat lub więcej, bo to powinien być wybór świadomy - zapisanie się do jakiejkolwiek organizacji powinno być zawsze za zgodą osoby zapisywanej :)
Kiedyś jedna położna radziła mojej mamie, żeby chrzcić dziecko, jak już chodzi - dla bezpieczeństwa, żeby przypadkiem nie upadło. No ale pani miała traumę, bo przy niej chrzestna potkneła się i upuściła dziecko na schody koscioła. My obie byłyśmy z siostrą chrzczone, jak już stałysmy, czyli miałyśmy nieco ponad 2 lata. Tak na wszelki wypadek :)
Sybel
 

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: malulu » 29 maja 2013, 9:38

Kuba będzie chrzczony w najbliższą niedzielę, czyli ma skończone 3 miesiące.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: Marcka » 29 maja 2013, 19:38

Emilka była chrzczona jak miała 4 miesiące w sierpniu- chcieliśmy w rocznicę ślubu, ale nie wyszło (akurat rok przestępny :roll: )
Zdjęcia wyszły fajne bo leżała sobie na brzuchu na trawie, tylko trzeba było ją przebrać o w sukience się na sali umęczyła. W kościele przespała całą mszę więc bezproblemowo.
Nie odważyłabym się jej teraz chrzcić, bo pewnie musiałąbym ją ganiać po całym kościele, diabeł nie usiedzi spokojnie :twisted:
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Marcka
SuperMama
 
Posty: 2485
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:15
Lokalizacja: okolice Zd-W.
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: Misiak » 29 maja 2013, 20:09

malulu, my też chrzcimy w tę niedzielę (przesunął nam ksiądz z soboty).
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: Marta » 29 maja 2013, 20:23

Ja chciałam ochrzcić Filipa jak najwcześniej, ale z racji tego, że chrzestna za granicą, chrzestny do niedawna też, to musimy jakoś terminy dopasować. Planujemy na sierpień, Młody będzie miał wtedy 6 miesięcy. Mąż ma akurat urlop, chrzestna też, mam tylko nadzieję, że szybko dostaniemy paszport dla Młodego, bo trzeba znaleźć jakiś lokal, bo w domu to ja gości nie pomieszczę. I fotografa jeszcze będę musiała znaleźć ;;)
Jeśli nie uda się zorganizować Chrztu w sierpniu to niestety będziemy musieli przełożyć na grudzień, a wtedy to Filipek będzie miał już 10 miesięcy.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Marta
SuperMama
 
Posty: 3482
Rejestracja: 28 paź 2012, 14:34
Has thanked: 2 times
Been thanked: 56 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: malulu » 29 maja 2013, 21:09

Misiak, a gdzie chrzcicie?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: Misiak » 30 maja 2013, 8:14

malulu, U nas na wsi w kościółku.:)
5.12.2012 Polunia <3
7.07.2023 Rodzina <3
Awatar użytkownika
Misiak
SuperMama
 
Posty: 4002
Rejestracja: 19 lis 2012, 10:33
Has thanked: 39 times
Been thanked: 67 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: Audiolka » 30 maja 2013, 11:45

Wojtek miał 3,5 miesiąca - chrzest był w Łagiewnikach, cały przespał. Chrzciliśmy go w Wialkanoc, więc było sto innych dzieci. Chociaz tak jak piszę, on cała uroczystość przespał, zero problemów. Ale drugi raz bym takiego terminu nie wybrała.

Natomiast z pkt. widzenia fotografa, to w zasadzie każdy wiek ma swoje plusy i minusy. W najbliższy weekend mam 3 chrzty (8 miesiecy, 5 miesięcy i 2 latka).
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: Hekate » 23 lip 2013, 12:03

Ja mam takie zdanie jak Sybel i MamaŻaby, zatem 18 lat jeśli będzie tego chciała.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hekate
 
Posty: 147
Rejestracja: 12 kwie 2013, 10:31
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: Fuente » 23 lip 2013, 13:11

Amelka miała 3,5 miesiąca. W kościele nie spała, ale była bardzo grzeczna, w ogóle nie marudziła, nie płakała, była bardzo zainteresowana tym co się działo :) Ogólnie dla mnie to był dobry moment. Tydzień wcześniej byliśmy na chrzcie, gdzie chrzczony był chłopiec prawie 2 letni, trudno go było okiełznać :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: ava » 05 lut 2014, 18:52

caixa pisze:Kaja miała 10 miesięcy. Jeszcze nie chodziła. Interesowała się wszystkim ale była grzeczna więc w kościele nie sprawiła problemów. Nie płakała
Tyle, że nia Kaja a Wojtek ;) W kościele zapłakał leciutko podczas polewania głowy, ale gdyby mi ktoś wylał taką zimną wodę na głowę też nie byłabym zadowolona :evil: Poza tym siedział grzecznie na kolanach u mnie albo Męża. A gdy ksiądz powiedział "oto Słowo Boże" na cały głos wygłosił kilka słów po swojemu :lol:
Na imprezie bawił się grzecznie z kuzynami, także nawet niespecjalnie musiałam się nim zajmować. Na sesji też spisał się super, nawet fotograf był zdziwiony ::)

Generalnie gdyby rok temu, ktoś powiedział mi, że będziemy chrzcić zimą (05.01) to nie uwierzyłabym 8-) Pierwotnie planowaliśmy chrzciny we wrześniu, czyli gdy mały miał 6-7 miesięcy, ale ze wzgledu na ówczesny brak pracy Męża musieliśmy je odłożyć w czasie.

A co do chrzczenia dzieci malutkich, powiedzmy takich do 3 miesiąca - mimo, że moje dziecko jakoś bardzo nie ulewało, to osobiście bałabym się takiej wpadki i zabrudzenia całego stroju :p
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: niesia2708 » 05 lut 2014, 20:34

ava pisze:A co do chrzczenia dzieci malutkich, powiedzmy takich do 3 miesiąca - mimo, że moje dziecko jakoś bardzo nie ulewało, to osobiście bałabym się takiej wpadki i zabrudzenia całego stroju

U nas na szczęście obyło się bez takich problemów :)
Karolinka była chrzczona jak miała 7 tygodni. Co prawda u fotografa kiepsko współpracowała i mamy zdjęcia ze śpiącą Karolą. Za to przespała całą mszę i obiad :)
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: lmyszka » 05 lut 2014, 20:46

A my podjęliśmy decyzję, że Kacper będzie chrzczony na roczek. Połączymy dwie okazje w jednej :)
O ile znajdziemy chrzestnych, bo o ile chrzestną mamy to chrzestnego już nie :|
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: agunia » 05 lut 2014, 22:20

A u nas chrzciny będa 4.05 czyli Kornelka prawie 10mies będzie miała,ja osobiście wolałabym znacznie wcześniej,ale uzależnieni jesteśmy od mojej siostry- chrzestnej,która mieszka w USA i dopiero wtedy może przylecieć
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: Myski » 06 lut 2014, 11:45

My chrzciliśmy małego jak miał 3 m-ce. Nic mu się tego dnia nie ulało, ale za to jak był karmiony (już po kościele, na "imprezie"), zrobił w drugą stronę i trzeba było zamienić białe ubranko, na niebieskie... :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Myski
 
Posty: 491
Rejestracja: 08 lip 2013, 8:08
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: sardynka » 06 lut 2014, 15:38

Misiek będzie miał skończony roczek, najpierw planowaliśmy 07.07 (w rocznicę ślubu, ale było trochę innych rzeczy na głowie) także robimy dwie imprezy za jednym zamachem (roczek i chrzciny) ::)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: Fuente » 06 lut 2014, 18:19

sardynka, tez slubowaliscie 7 lipca? My też ;) No i dlatego chrzcilismy 7 lipca Amelke wlasnie :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: Emi » 06 lut 2014, 19:02

My mieliśmy chrzcić Ankę w okolicach 4-6 miesiąca a chrzest nie odbył się do dzisiaj. Jakoś ciągle coś nam wypadało, a to ciągłe choroby, szpitale, przeprowadzka, remont ... Teraz czekamy do czerwca aż przyszła chrzestna będzie miała bierzmowanie.
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Emi
Administrator
 
Posty: 3344
Rejestracja: 28 paź 2012, 9:18
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 19 times
Been thanked: 41 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: szaraczarownica » 06 lut 2014, 19:51

Emi pisze:My mieliśmy chrzcić Ankę w okolicach 4-6 miesiąca a chrzest nie odbył się do dzisiaj. Jakoś ciągle coś nam wypadało, a to ciągłe choroby, szpitale

Emi, mogę się pod tym podpisać :lol:
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Chrzciny - w jakim wieku dziecka?

Postautor: sardynka » 06 lut 2014, 20:06

Fuente pisze:sardynka, tez slubowaliscie 7 lipca? My też No i dlatego chrzcilismy 7 lipca Amelke wlasnie


tak też 07.07.2012 :)
No i już od czasu ślubu wszystkim mówiliśmy, że będziemy chrzcić 07.07.2013, ale przez całe zamieszanie z budową jakoś nie mieliśmy na to ani czasu ani sił, więc zdecydowaliśmy się wszystko przełożyć na później ::)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Następna

Wróć do Uroczystości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości