Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście?

Chrzciny, pierwsze urodziny, oprawa uroczystości - wszystko, co pomoże te dni uczynić pięknymi.

Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście?

Postautor: malaJu » 27 paź 2012, 19:46

Jak w tytule - gdzie zorganizować imprezę rodzinną? Na co zwrócić uwagę? Jakie to są koszty? O czym nie można zapomnieć?
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Malwina » 29 paź 2012, 14:11

Ja organizowałam w Słonecznej Dolinie przy Niciarnianej.
Jestem bardzo zadowolona. Koszt imprezy zależy od menu, które rodzice wraz z właścicielami układają.
Obsługa bardzo miła i pomocna, lokal kameralny.
Naprawdę polecam.
http://www.sloneczna-dolina.com/imprezy ... -lodz.html
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: justine » 01 lis 2012, 11:28

My robiliśmy w restauracji Cukier Puder na Radogoszczu, zdecydowaliśmy się na nią głownie ze względu na lokalizację (rzut beretem od naszego mieszkania). Cena dość przystępna, wersja na którą się zdecydowaliśmy kosztowała chyba ok. 70zł od osoby. Jedzenie mnie może jakoś nie zachwyciło ale gościom smakowało, mojemu mężowi też :) Dużym plusem jest kącik zabaw dla dzieci. U nas były 2 dziewczynki, które mogły tam rozładować niespożyte pokłady energii - nie wiem jak to by wyglądało w normalnej knajpie.. chyba by ją rozniosły :)
Wg mnie warto wziąć pod uwagę ten lokal - http://www.cukierpuder.com.pl/
Obrazek
Awatar użytkownika
justine
SuperMama
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:49
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Fionka » 02 lis 2012, 18:51

My robiliśmy w Cud Miód na Włókniarzy - polecam w 100%. Poszliśmy w ciemno, bazując tylko na opiniach internetowych`i nie zawiedliśmy się. Jedzenie pyszne i naprawdę dużo (sporo też zabraliśmy do domu). Obsługa rewelacyjna !!
W sierpniu zaś byliśmy na chrzcinach córki Julka chrzestnego w wyżej wspominanej Słonecznej Dolinie i również mamy pozytywne wrażenia :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fionka
SuperMama
 
Posty: 684
Rejestracja: 01 lis 2012, 8:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 16 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Justinaa » 04 gru 2012, 22:19

a ja polecam Satynę
elegancko, smacznie, ceny też przystępne :)
plus bardzo fajny kącik zabaw dla dzieci
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Szizel » 21 gru 2012, 11:24

Ja osobiście tego typu imprezy jestem zwolenniczką robienia ich w domu po pierwsze kasa zaoszczędzona na jedzeniu, gdzie w restauracji wołają kosmiczne pieniądze, a zaoszczędzoną kaskę można spożytkować na lepszy cel i tak chrzciny dla 20 osób robiliśmy w domu wszyscy się pomieścili i byli zadowoleni. Zresztą kiedyś tylko w domu się robiło, a dziś zarżnij się, a nie daj się.
Justinaa pisze:a ja polecam Satynę

Byłam tam ostatnio rzeczywiście piękny wystrój dla oka miła obsługa, ale jeden minus przeokrótnie zimno telepałam się z zimna
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szizel
SuperMama
 
Posty: 776
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 9 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: agnieszka19 » 21 gru 2012, 12:03

Szizel pisze:Ja osobiście tego typu imprezy jestem zwolenniczką robienia ich w domu


Dokładnie tak jak ja!!!
Jeszcze wielkim plusem jest swoboda. Dziecko mogę raczkujące puścić spokojnie żeby po mieszkaniu chodziło, a w kanjpie raczej bym tego nie zrobiła. Ma się wszytko pod ręką i jest się w gronie tylko najbliższych- a nie jakiś obcych ludzi w postaci kelnerek.
U nas chrzciy były również na około 20 osób i teś spokojnie się zmieściliśmy. Owszem jest może trochę zachodu przy przygotwywaniu imprezy i obsługiwaniu gości, ale mnie to jakoś nie przeszkadza. Ma to swój urok- u mnie w domu zawsze takie imprezy są w domu i do tego jeszcze moi rodzice organizują co roku własne imieniny na które przychodzi po 25 osób. Także my przyzwyczajeni jesteśmy :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Audiolka » 21 gru 2012, 12:05

agnieszka19 pisze:Także my przwzyczajeni jesteśmy

Mogę się pod tym podpisać, jednak gdybym miała robić kolejne chrzciny to bankowo nie w domu. Dość mam sprzątania, zmywania, gotowania i podawania.
Gdzie są kobiety, tam jest zamieszanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Audiolka
Administrator
 
Posty: 3001
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:33
Lokalizacja: Uć/Łagiewniki
Has thanked: 41 times
Been thanked: 57 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: juta79 » 21 gru 2012, 13:21

My robiliśmy w lokalu bo choćby nie wiem jak się starała to 17 osób w moim mieszkaniu by się nie zmieściło poza tym część przygotowań spadło by pewnie na moją mamę a tego nie chciałam.
Chrzciny odbyły się w "Czarnym Stawie ", mieliśmy oddzielną salę ze swoją łazienką, wszystko było smaczne no i plusem było to że można było się przejść a nie siedzieć ciągle przy stole. Lokal polecam bo było smacznie, wygodnie i niedrogo :D
ObrazekObrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
juta79
SuperMama
 
Posty: 883
Rejestracja: 01 lis 2012, 21:33
Has thanked: 19 times
Been thanked: 5 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: wiolancia » 18 lut 2013, 12:06

My na 1 czerwca zamówiliśmy sobie chrzciny w Dzikim Winie (tam gdzie mieliśmy przyjęcie weselne).Nie jest to niestety w Łodzi tylko w Wiewiórczynie pod Łaskiem(może przyda się dziewczynom spoza Łodzi).
Chciałabym zrobić chrzciny w domu ale niestety u Nas nie ma na to miejsca... ::(
A z Dzikiego Wina byłam mega zadowolona.Jedzenie wspaniałe i bardzo duże ilości( dwupiętrowy wózek jedzenia zabraliśmy po imprezie do domu).Dookoła mnóstwo zieleni,cisza,spokój.
Co do ceny - na razie wpłaciliśmy zaliczkę.Cena do dogadania w maju po ustaleniu menu-max.100 za osobę.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wiolancia
SuperMama
 
Posty: 1837
Rejestracja: 01 lis 2012, 15:31
Lokalizacja: Lutomiersk
Has thanked: 44 times
Been thanked: 35 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: kasia_m85 » 18 lut 2013, 16:38

My zarezerwowaliśmy salę w restauracji "Agat"- za dwa ciepłe posiłki, desery i ok. 10 przekąsek mamy zapłacić max 130 zł/os. Jak będzie ciepło to będzie fajnie, bo teren wokoło piękny. Opinię napiszę po 9 czerwca.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: gohnia » 18 lut 2013, 19:21

kasia_m85 pisze:130 zł/os


:shock: jak dla mnie to sporo jak na chrzciny. To co będzie na komunię, bierzmowanie, ślub...?
W 2011 Ł 2013 K 2017

Szczęście to skutek uboczny postępowania zgodnie ze swoimi wartościami.
Awatar użytkownika
gohnia
SuperMama
 
Posty: 4776
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:01
Has thanked: 86 times
Been thanked: 84 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Patrycja11 » 18 lut 2013, 19:35

gohnia, jak dla mnie również.
Ja za talerzyk 2,5 roku temu na swój własny ślub organizowany przez p. Wróblewską zapłaciłam 120 zł. Za dwa dni.
My za chrzciny płaciliśmy 70 zł a i tak uważam że wyszło dużo za dużo. Organizowaliśmy "U Julii" w Konstantynowie.
Bez większej rewelacji.
Przystawki do bani,posiłek ciepły też nie powalał, jedynie ciasto i tort były OK, ale to były zamawiane z cukierni.
6 miesięcy później p. Wróblewska robiła nam jedzenie na chrzciny córeczki mojej siostry,które były organizowane w domu.
Za 400 zł zrobiła nam tyle jedzenia, że jedliśmy to całe święta i dużo rozdaliśmy gościom.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: kasia_m85 » 18 lut 2013, 20:29

gohnia pisze: jak dla mnie to sporo jak na chrzciny. To co będzie na komunię, bierzmowanie, ślub...?

Ja też nie uważam,że mało,ale na to się zdecydowaliśmy. Generalnie tam ceny zaczynają się od 70zł, kończą na 130zł. Nie wiem jeszcze czy zapłacimy te 130 czy np. 120, wszystko zależy od menu. A że zdecydowaliśmy się na bardzo rozbudowane dania ciepłe i desery to bliżej będzie tym 130 niż 70 (za 70 jest bodajże jedno danie ciepłe,bez przystawek itp)
Generalnie chcieliśmy blisko, ładnie, smacznie i żeby można było wyjść pospacerować...

Patrycja11 pisze:6 miesięcy później p. Wróblewska robiła nam jedzenie na chrzciny córeczki mojej siostry,które były organizowane w domu.
Za 400 zł zrobiła nam tyle jedzenia, że jedliśmy to całe święta i dużo rozdaliśmy gościom.

To że catering wychodzi zawsze taniej to normalne. Moi rodzice na wszystkie imprezy zamawiają catering i za 60 zł od osoby jedzenia jest mnóstwo (kilka ciepłych dań, przystawki itp). My jednak nie chcemy robić tej imprezy w domu, raz że 50 osób to nam się w salonie zmieściłoby na styk (i byłoby strasznie ciasno) a dwa po prostu nie chcemy robić w domu tej imprezy.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Bian » 18 lut 2013, 21:06

kasia_m85 pisze: Generalnie tam ceny zaczynają się od 70zł, kończą na 130zł.

I trzeba wziąć pod uwagę, że jednak ceny w łódzkich restauracjach są nieco wyższe niż w pobliskich miejscowościach.

My robiliśmy w Piotrkowie, bo tak nam było wygodniej ze względu na gości. Zdecydowaliśmy się na restaurację "Dworek pod dębami", w której wcześniej bawiliśmy się na różnych uroczystościach. Do tego plusem było to, że knajpka jest pod lasem, ma dużą spokojną przestrzeń, mini plac zabaw jeśli są dzieci na imprezie. Chrzciny były 8 czerwca, więc korzystaliśmy z tarasu, a Hania mogła spać na świeżym powietrzu.

Za trzy ciepłe posiłki (pierwszy liczony jako zupa plus drugie danie), ok. 10 przystawek, ciasta, owoce i tort zapłaciliśmy ok. 100 zł od osoby. We własnym zakresie przywieźliśmy napoje i trochę alko. Impreza trwała od 12 do ok. 21, było tak pięknie i ciepło, że żal było wracać do domu :) Oczywiście zabraliśmy mnóstwo jedzenie do domu, bo nie byliśmy w stanie tego wszystkiego przerobić :P
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Malwina » 18 lut 2013, 22:14

My płaciliśmy też coś w granicach 125 zł. Jednak jedzenie było smaczne, pięknie podane i ja się nie narobiłam
Reasumując - za cenę spokoju warto było. Takie są ceny, a menu mieliśmy bogate. Nie zdecydowałabym się robić imprezy w domu, nawet gdybym miała zapłacić 500 zł mniej i urobić się po pachy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Malwina
SuperMama
 
Posty: 3804
Rejestracja: 29 paź 2012, 14:02
Has thanked: 29 times
Been thanked: 68 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Justinaa » 19 lut 2013, 8:45

ja byłam w Agacie na chrzcinach bliźniaków (nomem omen :) mojej kuzynki, i bylo sympatycznie, a że było ciepło, to można było sobie właśnie pospacerować
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: kochecka » 19 lut 2013, 9:31

Patrycja11 pisze:p. Wróblewska robiła nam jedzenie na chrzciny córeczki mojej siostry,które były organizowane w domu.
Za 400 zł zrobiła nam tyle jedzenia, że jedliśmy to całe święta i dużo rozdaliśmy gościom

a możesz podać więcej szczegółów? Właśnie podsunęłaś mi pomysł na chrzciny dla małej ;;)
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Patrycja11 » 19 lut 2013, 9:52

kochecka, generalnie menu ustalasz sobie z nią sama.
Kwotę jaką chcesz przeznaczyć również.
I ona rozpisuje Ci na karteczce (ja byłam osobiście, bo moja siostra z Brzezin ma jeszcze dalej niż ja z Konstantynowa) co proponuje do jedzenia.
Później jedzie się po odbiór.
U nas jeśli dobrze pamiętam były kluseczki śląskie, mięsko z sosem do tych klusek,barszczyk biały, barszczyk czerwony, paszteciki, dwie różne sałatki, duża taca wędlin, różnego rodzaju śledzie, bigos, nadziewany kurczak i nie pamiętam co jeszcze.
Zawsze możesz sobie zadzwonić do niej i popytać.
To, że pyszne jedzonko to już chyba nie muszę mówić.
I ty masz bliżej, duuuużo bliżej ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: kochecka » 19 lut 2013, 10:12

Patrycja11 nie wpadłabym na to, że ona może przygotować w ten sposób imprezę ;;) My pewnie będziemy rozważać chrzciny w sierpniu więc imprezę zrobimy wtedy w ogrodzie ::)
dzięki ::)
Awatar użytkownika
kochecka
SuperMama
 
Posty: 3432
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:03
Lokalizacja: Zd-Wola
Has thanked: 43 times
Been thanked: 42 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Patrycja11 » 19 lut 2013, 11:01

kochecka pisze:dzięki
nie ma za co.
:)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: caixa » 19 lut 2013, 13:42

Nasze chrzciny były w domu. Zamówiłam catering, było ciepło więc przenieśliśmy się do ogrodu. Nie chciało mi się przygotowywać, sprzątać i usługiwać całą imprezę. Zwłaszcza, że do takiej ilości ludzi i w dodatku małych dzieci potrzeba kilka osób. W ten sposób każdy był gościem, ubrał się, umalował i jedynie zabawiał maluchy.

CO do sal. Nie mam doświadczeń ale widziałam w RO są organizowane przyjęcia urodzinowe. Sama jestem ciekawa jak to wygląda bo miejsce idealne dla dzieci. ;;)
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Deco-Ania » 19 lut 2013, 15:37

Przyjęcie z okazji chrzcin zorganizowaliśmy w ... szkole gastronomicznej na Sienkiewicza.
Rozważaliśmy kilka opcji - ale ceny jakie nam proponowały przeróżne restauracje wg nas niewiele odbiegały od przyjęcia weselnego.
Niemal w ostatniej chwili pomyślałam właśnie o Szkole Gastronomicznej: sala była wówczas krótko po remoncie, więc wyglądała przyzwoicie (na pewno nie jak szkolna stołówka czego się obawiałam), cena również była bardzo korzystna. Nie pamiętam już dokładnie - ale wydaje mi się, że ok 60% ceny proponowanej przez restauracje. Oczywiście pełna obsługa, do której nie mogę się przyczepić.
Na koniec, jedzenie, zostało zapakowane w pojemniczki - nie musiałam się o niej martwić.

Chcieliśmy powtórzyć organizację przyjęcia u nich z okazji roczku - ale zdecydowaliśmy się zaprosić kilka osób mniej i zabrakło nam dwie osoby do limitu od jakiego Szkoła Gastronomiczna organizuje przyjęcia.
Zorganizowaliśmy więc w
Malwina pisze: Słonecznej Dolinie przy Niciarnianej.
. I mogę potwierdzic wszystko to co napisała Malwina. Nie ma stałej ceny narzuconej z góry - wszystko zależy od menu jakie sobie ustalimy.
U nas przyjęcie było w formie eleganckiego obiadu: ciepła przystawka, obiad, deser (ciasta, kawa, herbata, tort). Nikt nas nie wyganiała - więc przy kawce i cieście można było spokojnie pogadać. Ponieważ jedna z osób była mamą karmiącą - nie było problemy aby dla niej przygotować nieco inne menu niż dla pozostałych gości.
Wszystko bardzo ładnie podane, obsługa bardzo sympatyczna.
To, co może zaskoczyć: właścicielka dolicza 10 lub 15% do wartości rachunku i w ramach tej ceny wykonuje dekorację (kompozycja kwiatowa na stole, dekoracja). Osobiście nas to nie zaskoczyło, ponieważ wiedzieliśmy, że maja taką praktykę.

Porównując oba miejsca: jedno i drugie mogę z czystym sumieniem polecić.
W szkole gastronomicznej jednak za podobną cenę otrzymaliśmy bardziej rozbudowane menu.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: martula_87 » 20 lut 2013, 19:22

To i ja się wypowiem my ostatecznie zrobiliśmy w domu ponieważ sale w naszych okolicach liczyły sobie w podstawowej wersji po ok 70-80zł od osoby bez ciast i tortów i tylko 2 h za dodatkowy czas życzyły sobie dopłatę więc i tak po 2 h musiałabym gości zaprosic do domu.
W ostatniej chwili koleżanka poleciła mi Słoneczną Dolinę http://www.sloneczna-dolina.com/imprezy ... -lodz.html i napewno gdyby nie to że na tą datę nie było miejsca to tam odbyłyby się chrzciny Dominika cena była bardzo atrakcyjna dokładnie nie pamiętam ale ok 50-60zł za całkiem pokaźne menu no i mogliśmy siedziec więcej niż tylko 2h.
Ostatecznie narobiliśmy się po pachy w domu ale i tak uważam że było całkiem przyjemnie i wygodnie ze wzg na Dominka.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Justinaa » 21 lut 2013, 0:06

caixa pisze: RO są organizowane przyjęcia urodzinowe. Sama jestem ciekawa jak to wygląda bo miejsce idealne dla dzieci.
ja się własnie zastanawiam nad zorganizowaniem Hani imprezki urodznowej tam wlaśnie, ale jeszcze 4 m-ce :D
Awatar użytkownika
Justinaa
SuperMama
 
Posty: 1485
Rejestracja: 21 paź 2012, 21:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: caixa » 21 lut 2013, 21:03

Justinaa pisze:jeszcze 4 m-ce :D


Jeszcze albo tylko. ;;) Ja powoli zaczynam myśleć. 8-)
Awatar użytkownika
caixa
SuperMama
 
Posty: 10674
Rejestracja: 16 lis 2012, 20:33
Has thanked: 40 times
Been thanked: 222 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Blue » 07 kwie 2013, 22:02

Chrzciny starszej corki byly robione w Karczmie Polskiej na Wlokniarzy a mlodszej w Cud Miod na Wlokniarzy.

Teraz szukamy lokalu na roczek Hani.Czy bedzie to lokal nie jest do konca pewne,bo jej urodziny wypadaja w weekend majowy a sporo osob wyjezdza gdzies.Wiec jesli stawi sie tylko czesc,to raczej zrobimy w domu lub u moich rodzicow-jest szansa ze sie pomiescimy.Poki co czekam na potwierdzenia kto bedzie dostepny a kto nie.Przelozyc tez nie ma jak bo albo jak zwykle jakies wesela,albo chrzciny albo milion innych imprez,targow,sympozjow,konferencji,szkolen itp-mam wyjatkowo niedostepna rodzine jesli chodzi o weekendy :evil: Interesuje mnie lokal na Balutach lub Srodmiesciu-macie cos sprawdzonego,cos moze z atrakcjami dla dzieci?
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Frezja » 07 kwie 2013, 22:24

Blue, a może jakaś sala zabaw?ostatnio byłam na urodzinkach w sali zabaw co prawda nie na Bałutach ale w Zgierzu,dojazd zajął nam około 20 min (od strony ul.Szczecińskiej)chyba też byś blisko miała :p
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Blue » 07 kwie 2013, 22:35

Fakt,Zgierz to prawie jak Radogoszcz na ktorym sie wychowalam,a rodzinka meza mialaby blizej niz do Lodzi:)
W kazdym razie-to glownie impreza rodzinna,wiec wolalabym cos w stylu restauracji,zajazdu z plenerem itp.czyli typowej jadlodajni z obiadem,przystawkami,ciastami.Figloraje bardziej pasuja mi na Kinderbale.O atrakcjach dla dzieci mialam na mysli by zajac czyms moja starsza corke i inne dzieci z rodziny-o ile jakies sie stawia bo zapowiedzieli upaly za 2 tyg (wierzycie w to??? :lol: :lol: :lol: ) i troche osob wybywa,do tego my chyba tez wiec rzucimy jeden termin i kto przyjdzie ten przyjdzie.No tylko ten lokal trzeba upatrzec.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: malaJu » 08 kwie 2013, 6:29

pierwsza mysl - Cukier Puder. Justine robiła tam imprezę.
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: kari » 08 kwie 2013, 9:39

malaJu pisze:pierwsza mysl - Cukier Puder. Justine robiła tam imprezę.

o tym samym pomyślałam

Frezja, jak było w Jeżyku? chciałam tam z młodym pójść na plac zabaw
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Blue » 08 kwie 2013, 13:58

Cukier Puder ma zajęte terminy bo właśnie dzwoniłam,a szkoda bo to była dobra propozycja, pasowała mi lokalizacja jak i sam lokal ze zdjęć w necie.
Dziewczyny zamieszkujące Koziny lub Zubardz,Radogoszcz lub okolice osiedla Władysława Jagiełły-czy znacie jeszcze jakieś restauracje/karczmy w tych okolicach?
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Frezja » 08 kwie 2013, 17:35

kari, z tego co zaobserwowałam dzieci były zachwycone,spocone i szczęśliwe >D maluszki pod opieką rodziców też się dobrze bawiły,nie mam porównania z innymi salami ale wydaje się że jest ok,ja z Kubusiem na pewno się tam jeszcze wybiorę ;;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Frezja
SuperMama
 
Posty: 539
Rejestracja: 02 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: malaJu » 08 kwie 2013, 19:37

Blue, przypomniałam sobie o czymś. Sprawdź skrzynkę mailową ;)
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: klara76 » 08 kwie 2013, 23:34

Blue, Restauracja Tulipan na Wspólnej - baaaaaaaaaaaaaarzo smaczne jedzenie
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4678
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Blue » 09 kwie 2013, 8:01

Ju-dzieki za pliczek:)

Klara-cos mi przypomnialas:)Jeszcze jak nie mialam dzieci i wiele rzeczy mi sie chcialo :lol: to chodzilam na Wspolna do centrum zdrowia i urody Laguna wlasnie na Wspolnej,na fitness,masaze itp.(teraz juz to chyba zlikwidowal)I wlasnie byla tam taka mala restauracyjka,nie wiem czy to nadal ta sama o ktorej piszesz ale faktycznie warto tam popytac:)

Jeszcze Rajskie Jadlo rozwazam.
Blue
SuperMama
 
Posty: 18363
Rejestracja: 11 lis 2012, 9:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 206 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: klara76 » 09 kwie 2013, 16:58

Blue, na Wspólnej wcześniej było Wiklinowo - jeszcze 4 lata temu; Tulipan jest jakoś 2 może 3 lata; byliśmy tam w Walentynki na obiedzie i było naprawdę smacznie (kelnerka mówiła, że wszystko sami robią i faktycznie tak to smakowało; szarlotka z lodami - pierwsza klasa)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klara76
SuperMama
 
Posty: 4678
Rejestracja: 02 lis 2012, 8:28
Lokalizacja: łódź-bałuty
Has thanked: 104 times
Been thanked: 43 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: malaJu » 21 kwie 2013, 21:54

Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Fuente » 22 kwie 2013, 23:10

My planujemy chrzciny zrobić w domu. Głównie dlatego, że zamierzam i tak zaprosic najbliższa rodzine i chrzestnych, a łącznie wyjdzie nam około 20 osób... W domu juz nie takie imprezy sie odbywały, więc problemu nie będzie. Jedzenie zrobimy same: ja, mama i teściowa. Roboty na pewno będzie sporo, ale mnie takie przygotowania sprawiają duuużą frajdę...

Gdybym miala się decydować na lokal- co tez braliśmy pod uwagę- to my zdecydowalibysmy się na ElFuego w Rabieniu z racji tego że to w zasadzie na przeciwko kościoła ai opinie znajomych były pozytywne o tym lokalu :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: shymatan » 28 cze 2013, 1:31

Fuente pisze:Gdybym miala się decydować na lokal- co tez braliśmy pod uwagę- to my zdecydowalibysmy się na ElFuego w Rabieniu z racji tego że to w zasadzie na przeciwko kościoła ai opinie znajomych były pozytywne o tym lokalu

hej, jestem świeżo po chrzcinach w tej restauracji i z ręką na sercu polecam. Fantastyczne jedzenie, super właścicielka i genialny kucharz. Do tego tort z bitej śmierany, przybrany ślicznymi,żywymi kwiatami. POLECAM :)
shymatan
 
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2013, 1:13
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: kasia_m85 » 28 cze 2013, 8:10

My też jesteśmy już po i szczerze mogę polecić "Agat". Dość drogo,ale jedzenie bardzo smaczne i bardzo dużo (a gorący mus truskawkowy z lodami pyyyyszny), obsługa bez zarzutu. Sala i teren wokół piękny (nam dopisała pogoda,więc spacerowaliśmy, robiliśmy zdjęcia itp). W sumie idealne miejsce na imprezę rodzinną ::)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Fuente » 30 cze 2013, 18:46

ja jestem świeżo po chrzcinach w sali Venge przy ulicy Tomaszowskiej 82.
Wrażenie bardzo pozytywne :)
Miła obsługa, ładny przytulny wystrój, smaczne jedzenie, duże porcje. Na chrzcinach było duzo dzieci w wieku 1-4 lat, miały gdzie pobiegać, bo jest tam spory parkiet więc szalały :) Jedyny minus to mały parking, generalnie przy sporej imprezie może być problem żeby zaparkować... Ale ogólnie naprawde polecam :)

http://www.venge.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: sardynka » 01 lip 2013, 21:04

My mieliśmy w Agacie wesele i wstępnie też chcieliśmy tam zrobić chrzciny, ale okazało się, że Czarny Staw za tą samą stawkę ma zdecydowanie lepszą ofertę
Chociaż póki co chrzciny trochę odsunęły nam się w czasie i jeszcze zobaczymy na co ostatecznie się zdecydujemy...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: kasia_m85 » 02 lip 2013, 15:43

sardynka pisze:My mieliśmy w Agacie wesele i wstępnie też chcieliśmy tam zrobić chrzciny, ale okazało się, że Czarny Staw za tą samą stawkę ma zdecydowanie lepszą ofertę

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kasia_m85
SuperMama
 
Posty: 778
Rejestracja: 03 gru 2012, 21:20
Has thanked: 12 times
Been thanked: 21 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: sardynka » 02 lip 2013, 20:27

kasia_m85 pisze:w Czarnym Stawie jest taniej.


tzn taniej nie jest, bo też 120 zł/ osoby , ale menu wydawało się bardziej rozbudowane... chociaż osobiście wolę jedzenie z Agatu 8-)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: semper » 22 wrz 2013, 18:33

A ja dzwoniłam do Cukier Puder i kupa - pani powiedziała, że restauracja już nie funkcjonuje...
Ale dzięki klara76, za pomysł w postaci Tulipana - blisko nas, blisko naszego kościoła, ładnie, przytulnie i tanio. Za dwa tygodnie będę w stanie wypowiedzieć się w temacie smaku i obsługi, ale po przestudiowaniu ich menu odnoszę wrażenie, że będzie smacznie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
semper
 
Posty: 149
Rejestracja: 15 lut 2013, 13:48
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0 time

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: ela » 01 paź 2013, 18:58

ostatnio byliśmy na przyjeciu w sali bankietowej Venge http://www.venge.pl/ Bardzo dobre jedzenie, sprawna obsługa, ładna aranżacja. Polecam.
Obrazek ObrazekObrazek
ela
Firma
 
Posty: 129
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:21
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: Marta » 01 paź 2013, 20:57

My bedziemy robic w Baby Club Cafe, podziele sie wrazeniami w przyszlym tyg ;;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Marta
SuperMama
 
Posty: 3482
Rejestracja: 28 paź 2012, 14:34
Has thanked: 2 times
Been thanked: 56 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: malaJu » 01 paź 2013, 20:59

semper pisze:A ja dzwoniłam do Cukier Puder i kupa - pani powiedziała, że restauracja już nie funkcjonuje...
o jej , to szkoda...
Awatar użytkownika
malaJu
Administrator
 
Posty: 10299
Rejestracja: 21 paź 2012, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 722 times
Been thanked: 264 times

Re: Chrzciny, urodziny - gdzie warto zrobić w naszym mieście

Postautor: semper » 02 paź 2013, 17:46

malaJu, no szkoda, bo ofertę mieli ciekawą, a i wiele osób, także tutaj, polecało to miejsce. Pani brzmiała przez telefon trochę smutno i nie miałam serca dopytywac się o powody :-/
Obrazek
Awatar użytkownika
semper
 
Posty: 149
Rejestracja: 15 lut 2013, 13:48
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0 time

Następna

Wróć do Uroczystości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości