Pierwsze urodziny

Chrzciny, pierwsze urodziny, oprawa uroczystości - wszystko, co pomoże te dni uczynić pięknymi.

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: agunia » 13 lip 2014, 22:09

niesia2708 pisze:Ale gdzie się Wam to wszystko zmieściło?? :)
jakoś jeszcze daliśmy radę,jutro będę ogarniać na spokojnie,ale śmiejemy się z mężem,że to dopiero pierwsze urodziny jednej córeczki.Co będzie dalej,nie wyobrażam sobie :lol: chyba zaczniemy szukać mieszkania 4-ro pokojowego,gdzie jeen pokój będzie bawialnią :lol:
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: niesia2708 » 20 lip 2014, 20:52

"Łupy" Karolinki :)

- 2 lalki
- książeczka
- tylko różowy:
Obrazek
-Snoozihedz
Obrazek
- rowerek
Obrazek
-jeździk
Obrazek
- namiot na sierpniowy wyjazd :)
Obrazek
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9160
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: Yoanna » 01 sie 2014, 10:00

niesia2708, fajne prezenty! A namiot rewelacja- u nas sprawdził się w 100% nad morzem. Olina tam drzemała.

Rodzina wypytuje nas co kupić Oliwce a ja nie mam zielonego pojęcia.. :roll:

Basenik z kulkami, konika na biegunach, samochodzik-jeździk (po Hubciu), rowerek, laptop Fisher Price mamy. Już nie wspomnę o stosie zabawek w 4 kufrach.. Co prawda Oliwki jest "tylko" jeden.

Myślałam o macie muzycznej, np Obrazek

a z rzeczy praktycznych kubek ze słomką i szczoteczka do zębów..
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yoanna
 
Posty: 286
Rejestracja: 10 lip 2013, 21:37
Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: Bian » 04 sty 2015, 22:16

Matylda na roczek dostała

- komplet sztućców z motywem
Obrazek

- stolik
Obrazek

- pchacz
Obrazek

- z mniejszych rzeczy to jeszcze ubrania, misia pluszowego

- kasę

- złotą zawieszkę serduszko z literką M w środku

- duplo
Obrazek
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: milencja83 » 05 sty 2015, 13:28

A nasz Syncio:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i kasa :).
milencja83
SuperMama
 
Posty: 600
Rejestracja: 26 lut 2013, 11:35
Has thanked: 25 times
Been thanked: 7 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: elinka3 » 05 sty 2015, 21:23

Bian, milencja83 piękne prezenty :)
Bian super ten komplet sztućców

u nas też były super, ale niektóre zostały schowane bo Tymek nie umie się jeszcze nimi bawić :)
hitem natomiast jest:
Obrazek
a poza tym
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
jeszcze ubranka, książeczki z obrazkami, pieniążki, klocki Duplo (jak narazie pozostają w szafie)

a i tak największe wrażenie wzbudziły BALONY !!! był szał
elinka3
 

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: ola » 02 cze 2015, 9:18

U nas już po pierwszych urodzinach :)

Hanula dostała pchacza i
Obrazek

i Obrazek

Tata zrobił korkowe podkładki dla Hanuli :) :)
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: Deco-Ania » 02 cze 2015, 12:11

ola, ale piękne te podkładki Gdzie robiliście? - sama chętnie bym zrobiła dla Julka
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: ola » 02 cze 2015, 20:48

Płaciliśmy 9 zł za sztukę.
Zamówiliśmy w http://www.omegastudio.pl/ na Cieszkowskiego.
Radzę mieć dobrej jakości zdjęcia, najlepiej takie z których mało się obcina do odpowiedniego formatu. Bo tam gdzie trzeba było bardzo kadrować to nie są ostre. Tak na zdjęciu tego nie widać, ale na żywo widać. Hanula zadowolona a to najważniejsze :)
Obrazek ObrazekObrazek
ola
SuperMama
 
Posty: 3340
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: Fuente » 03 cze 2015, 21:56

ola pisze:Radzę mieć dobrej jakości zdjęcia, najlepiej takie z których mało się obcina do odpowiedniego formatu. Bo tam gdzie trzeba było bardzo kadrować to nie są ostre. Tak na zdjęciu tego nie widać, ale na żywo widać. Hanula zadowolona a to najważniejsze :)


Zdjęcia powinny być faktycznie wysokiej jakości, ja miałam w planach zrobić Amelce coś podobnego tylko dekupażowe, kupiłam nawet drewniane podkładki w kształcie kwiatków i miałam się za to zabrać... tyle że od 3 miesięcy podkładki leżą, a ja nie mam czasu żeby się za to zabrać :twisted:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: Fuente » 21 wrz 2015, 16:11

Maniuś na roczek dostał:

Obrazek

Fotelik ten pierwszy- niebieski

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: agunia » 27 wrz 2015, 19:08

Bian mozesz zaproponowac cos takiego super na roczek dla dziewczynki?np teraz co bys kupila swojej Matyldzie widzac ten ogrom zabawek w swoim sklepie? :)
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: MamaŻaby » 27 wrz 2015, 19:55

agunia pisze:Bian mozesz zaproponowac cos takiego super na roczek dla dziewczynki?np teraz co bys kupila swojej Matyldzie widzac ten ogrom zabawek w swoim sklepie? :)

podpinam się :D
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: agunia » 27 wrz 2015, 20:21

MamaŻaby a myślałaś już o czymś w ogóle?ja mam tym trudniej,że mnóstwo rzeczy już mamy po Kornelce i nie umiem wymyślić nic sensownego,tzn od nas prawdopodobnie Agatka dostanie zestaw sztućców dziecięcych,ale co podpowiedzieć mojej mamie i innym gościom to już robi się nie mały problem
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: MamaŻaby » 27 wrz 2015, 20:30

agunia pisze:co podpowiedzieć mojej mamie i innym gościom to już robi się nie mały problem

z tym to ja akurat nie mam problemu bo nasi goście albo nic nie kupują na prezenty albo kupują drobiazgi więc co dadzą to będzie
a co do nas to myślę nad fotelikiem samochodowym i rowerkiem biegowym
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: sardynka » 01 paź 2015, 13:09

U nas urodziny połączone były z Chrztem więc z prezentów to głównie pieniądze a poza tym:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
z zabawek jeszcze lalka i misiek i do tego trochę ubranek :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sardynka
SuperMama
 
Posty: 3678
Rejestracja: 23 gru 2012, 11:49
Has thanked: 56 times
Been thanked: 34 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: MamaŻaby » 01 paź 2015, 21:02

my na roczek kupiliśmy dla Młodszej rowerek biegowy 3-kołowy a od moich rodziców dostanie jakąś zabawkę do wózka i pieniądze do puli na fotelik samochodowy. Uznałam, że bez szaleństw. Pewnie kupię jakąś zabawkę dodatkowo ale to raczej drobiazg, nic drogiego. I tyle.
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: Paulina S. » 08 paź 2015, 12:42

Też już się zaczynam zastanawiać nad prezentami dla Laury. Na dodatek niecałe dwa tygodnie po urodzinach będą Święta. Pomysłów mi brakuje... Moja mama wspomniała o pchaczu lub jeździku. Nie wiem jaki model jej zasugerować. :?: Myślałam też o rowerku, jakimś "muzycznym centrum", nocniku (ale czy takie z bajerami są warte swojej ceny? :roll: ), foteliku samochodowym...
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: Fuente » 08 paź 2015, 13:06

Paulina S., polecam jeździk i pchacz w jednym. My mamy taki:

Obrazek

Amelka do dzisiaj sie nim bawi. Jeden z lepszych zakupów :)

Co do nocników, to zależy od dziecka... Moja Amelka w ogóle nie chciała z niego korzystać... woli nakładkę na sedes. Natomiast w podróży sprawdza sie super, bo ma wyciąganą wkładkę i łatwiej jest opróżnić nocnik... Amelka korezysta z tego nocniczka w nocy :)

Mamy taki fp:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: agunia » 08 paź 2015, 13:21

Co do pchaczy to może faktycznie taki jak ma Fuente bo u nas np dobrze,że już mamy pchacz po Kornelce,bo na urodziny myślę,że nie byłoby sensu kupować bo Agatka raczej już będzie chodzić samodzielnie.
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: Bian » 08 paź 2015, 19:57

Paulina S. z Fishera są też fajne jeździki i pchacze w jednym z serii Little People, np. coś takiego:
Obrazek

Dużo dźwięków typowo samochodowych, ale też opcja przełączenia na melodyjki.

Kilka osób kupiło u nas też na pierwsze urodziny Misia Zdzisia z Clementoniego (to ta firma, z której bramkę kupiła Fuente dla Marcinka). Misio zmienia się w trzy różne zwierzaki i w zależności od postaci opowiada lub śpiewa, wg producenta łącznie ok. 150 różnych opowiastek/piosenek. Powodzeniem cieszą się też różne pluszowe misie interaktywne, typu szczeniaczek-uczniaczek, sortery różnego rodzaju i zabawki do kąpieli, np. takie na przyssawki.
Bian
SuperMama
 
Posty: 7849
Rejestracja: 04 lis 2012, 20:05
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: kasieńka 85 » 08 paź 2015, 19:58

Ja tez polecam pchacza i jezdzik w jednym. Mamy dwa i są w ciągłym użyciu.
Za to siostrzyczka szczeniaczka leży i się kurzy.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: jpuasz » 18 paź 2015, 22:51

ehhh a u nas będzie nie lada problem, bo nie dość, że pierwsze urodziny to jeszcze Święta miesiąc wcześniej :] No nic, powoli zaczynam robić listę... A rodzina duża, to i prezentów trzeba dużo znaleźć :( Tak sobie myślę, że Adaś będzie na tyle mały, że nie będzie wiedział kiedy, co i od kogo dostał a od nas będzie po prostu fotelik. Ja wiem, że to żaden prezent, ale biorąc pod uwagę, że w krótkim czasie są 2 uroczystości a do tego dużo cioć i wujków w rodzinie, to my sobie darujemy kupowanie czegokolwiek - skupiam się na wymyśleniu listy prezentów. Póki co robię rozeznanie.

I tu pierwsze pytanie - czy któraś z Was miała konia na biegunach? Jeśli tak, to czy jest sens kupować roczniakowi, czy na to za wcześnie? A jeśli za wcześnie, to kiedy będzie dobry moment?
I kolejne analogiczne jak powyżej, tylko rowerek biegowy? Kiedy warto go kupić, tzn w jakim wieku dziecka?

Jedno co wiem na pewno, to darujemy sobie wszelkie pchacze i jeździki. Jakoś mnie to nie przekonuje i wolę, żeby Adaś chodził miesiąc później ale sam niż wcześniej z jeździkiem/pchaczem.
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: szaraczarownica » 19 paź 2015, 4:21

jpuasz, z rowerkiem biegowym nie trafisz. Są dzieci, które już smigają w wieku 1,5 roku, a Staś na przykład do tej pory nie ogarnia.
Awatar użytkownika
szaraczarownica
Moderator
 
Posty: 14783
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:50
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 187 times
Been thanked: 200 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: niesia2708 » 19 paź 2015, 5:23

jpuasz, Karolcia ma teraz konia na biegunach takiego mniejszego i jest idealny. Dla roczniaka szybciej jakieś zwierzątko na biegunach- w sensie że są np. misie na biegunach i wtedy są dużo niższe. Rowerek biegowy niby jeden z najmniejszych, ale do tej pory jest o 2 cm za wysoki żeby dobrze się opierała nogami.
Co do jezdzików i pchaczy. U nas Karolcia nie używała tego do nauki chodzenia tylko jako zabawkę. A jeździk jest hitem do tej pory
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9160
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: kasieńka 85 » 19 paź 2015, 5:28

jpuasz, konia na biegunach Karolcia dostała na roczek. Rowerek biegowy zresztą też. Ten pierwszy tydzień temu został wyeksmitowany z domu bo był używany sporadycznie. Stał i się kurzył. Rowerek biegowy nigdy nie był lubiany przez Karolcię. Jest piękny ale ciężki i długi. Gdybym miała kupować to skupiłabym się na tym żeby był lekki. Chociaż i tak wydaje mi się że roczne dziecko nie będzie jeździć na biegowce. No chyba że ma poczekać.
W kwestii pchacza, jezdzika. Mamy dwa. I do tej pory dziewczynki się nimi bawią. Nie uważam żeby u nas przyspieszaly naukę chodzenia (dziewczynki rzadko go pchaly). Często bawią się jego elementami. Gdybym miała polecić co kupić rocznemu dziecku to byłby to pchacz.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: ppola » 19 paź 2015, 7:48

U nas biegówka była hitem ale Marysia dopiero po skończeniu 2 lat ją ogarnęła, mniej więcej w podobnym czasie co hulajnogę. Konia na biegunach mamy tylko takiego wielkiego i baaardzo długo nie chciała na niego wsiąść bo się bała i konia i tego że spadnie. My w ramach pchacza mielismy wózek FP i w użyciu jest do dziś. Jeździk mamy taki:
Obrazek
dostała go na roczek i jest nie do zajeżdzenia, mimo że od kilku lat w użyciu to wygląda jak nowy, no i nie za dużo może się w nim popsuć.
A może weź jeszcze pod uwagę stolik interaktywny, u nas przy Marysi byl hitem.
U nas też Marii urodziny są tuż po gwiazdce a zaraz po niej urodziny ma Ula. Marysia zwykle dostaje sporo prezentów więc od nas jest to jakiś drobiazg sybmboliczny - książeczka, mała zabawka. Z Ulą mam większy problem bo w zasadzie ma wszystko po Marysi, w tym roku jeszcze luz bo nie załapie że to jej święto ale co potem ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4830
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: martula_87 » 19 paź 2015, 7:57

U nas pchacz był w użyciu od pierwszych urodzin i właśnie nie do nauki chodzenia. Ostatnio nawet woził na nim miśki ale sprzedałam bo miejsca nam brakowało. Jedna z lepszych zabawek. Stolik interaktywny też był super troche zbyt późno go kupiłam ale do nauki stania był idealny. Dominik stracił nim zainteresowanie dopiero wtedy jak już byl do niego za wysoki. U nas na roczek hitem okazał się interaktywny Kubuś Puchatek Młody do dziś z nim śpiewa. Rowerek biegowy u nas to totalna klapa.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: Paulina S. » 19 paź 2015, 8:05

jpuasz pisze: u nas będzie nie lada problem, bo nie dość, że pierwsze urodziny to jeszcze Święta miesiąc wcześniej
Znam ten ból, tylko, że u nas jest jedenaście dni między urodzinami a świętami. :D

Dziewczyny, dziękuję za podpowiedzi. Jestem prawie zdecydowana na jeden z polecanych przez Was jeździków/pchaczy na urodziny. Moim rodzicom spodobały się muzyczne stoliczki edukacyjne.

Przeszły mi też przez myśl rowerki biegowe, ale stwierdziłam, że poczekamy do wiosny. Spodobały mi się zwierzątka na biegunach. Niektóre są piękne, ceny też. ;) Ale czy moje dziecko w nim wysiedzi, hmm?
Na zwierzaki do skakania, takie niby gumowe, to chyba zbyt wcześnie, prawda? Kilkulatek chyba dopiero je ogarnia sam.
Na liście są jeszcze klocki drewniane, układanki, "prawdziwe" sztućce. Fotelik samochodowy też musimy kupić.

Mój mąż mnie dobił, bo stwierdził, że jeśli ktoś pyta "co kupić" to mam powiedzieć, że pieluchy. :roll: Pieluchy i tak kupię i mam na nie pieniądze a niektórych zabawek bez specjalnej okazji raczej by mała nie dostała. A jeśli już zabawki, to bez baterii :D Drewniane klocki powinny go uszczęśliwić. :D
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: 19anioleczek92 » 19 paź 2015, 8:09

U nas hitem na roczek był jeździk 3w1 o taki: Obrazek I do tej pory jest w użyciu (wiadomo teraz sam jeździk) My tez byliśmy z niego bardzo zadowoleni bo bardzo łatwo się go prowadzi,ma pasy i podnóżek dla dzieci które jeszcze nie umieją się odpychać tak na dłuższą metę (po dworzu). Z biegunów w ogóle nie korzystaliśmy ale jeśli tak jak MamaŻaby myśli o koniu na biegunach może być dobrą inicjatywą.
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: martula_87 » 19 paź 2015, 8:15

19anioleczek92, zupełnie zapomniałam my mamy inny jezdzik samochód i chyba dostał go później niż na pierwsze urodziny ale do dzis to super zabawka ktora jest w ciągłym użyciu.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: ava » 19 paź 2015, 9:02

jpuasz pisze:I tu pierwsze pytanie - czy któraś z Was miała konia na biegunach? Jeśli tak, to czy jest sens kupować roczniakowi, czy na to za wcześnie? A jeśli za wcześnie, to kiedy będzie dobry moment?
I kolejne analogiczne jak powyżej, tylko rowerek biegowy? Kiedy warto go kupić, tzn w jakim wieku dziecka?
Konik na biegunach i rowerek biegowy niezbyt nadają się dla roczniaka. Mamy to i to. Konika młody dostał na ubiegłoroczną gwiazdkę (rok i 10 m-cy) i myślę, że to był dobry moment, może nie nazwałabym tej zabawki hitem, ale bawi się do tej pory. Rowerek biegowy dostał na drugie urodziny (początek marca), ale dopiero ok. czerwca zaczął się nim interesować, teraz jeździ całkiem nieźle, ale to nie jest jego ulubiony środek transportu :p

martula_87, z tego co kojarzę to Wy chyba macie taki jeźdźik jak my http://allegro.pl/chodzik-jezdzik-delux ... 75299.html Młody dostał go od nas na pierwszą gwiazdkę (miał niecałe 10 m-cy). Chciałam kupić ten, który wkleiła 19anioleczek92, ale był wtedy nieosiągalny. Jeden z naszych hitów, zwłaszcza odkąd ok. rok temu młody nauczył się na nim sam odpychać >D To jest zdecydowanie jego ulubiony środek transportu >D

Paulina S. pisze:Na zwierzaki do skakania, takie niby gumowe, to chyba zbyt wcześnie, prawda?
Wojtek dostał takiego na roczek, baaardzo polubił go ok. pół roku później ::) Jak się zepsuł mieliśmy nawet kupić nowy, ale wtedy do naszego pokoju wprowadził się konik na biegunach i stwierdziliśmy, że na kolejnego zwierzaka nie ma już miejsca ;;)


ppola pisze:A może weź jeszcze pod uwagę stolik interaktywny, u nas przy Marysi byl hitem
Młodszy jeszcze w brzuchu, ale my już planujemy, że na roczek dostanie właśnie stolik interaktywny, bardzo podoba mi się ten Smily Play. Starszemu mieliśmy kupić, ale w końcu nie wyszło, to przynajmniej jest jeden pomysł dla Michała ;)
ppola pisze:Z Ulą mam większy problem bo w zasadzie ma wszystko po Marysi
No właśnie :roll:


Paulina S. pisze: u nas jest jedenaście dni między urodzinami a świętami
U nas będzie podobnie w przyszłym roku ;)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8872
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: martula_87 » 19 paź 2015, 9:35

ava, tak dokladnie mamy ten w kolorze czerwonym.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: jpuasz » 19 paź 2015, 9:38

niesia2708 pisze:Dla roczniaka szybciej jakieś zwierzątko na biegunach- w sensie że są np. misie na biegunach i wtedy są dużo niższe.

Właściwie to o to mi chodziło :P Tzn nie musi być to konkretnie koń, tylko po prostu zabawka na biegunach :)

Co do rowerka to się zastanawiam dlatego, że następna uroczystość będzie na 2 latka dopiero, a może wcześniej (w wakacje) już byłaby szansa, żeby skorzystał. No chyba, że na dzień dziecka jak coś jeszcze można by kupić... Hmm no pomyślę :)

Z tym jeździkiem/pchaczem też się zastanowię, ale zdecydowanie wolałabym wspomniany tutaj stolik edukacyjny niż typowy jeździk.

Na liście mam jeszcze kilka rzeczy, m.in. wspomniane:
Paulina S. pisze:klocki drewniane, układanki, "prawdziwe" sztućce

A oprócz tego:
-puzzle tego typu (w sensie z uchwytami):
Obrazek
- sorter
- zabawki do kąpieli
- suchy basen, ew. same piłeczki - ponoć jak się kupi odpowiednio duże piłeczki, to łóżeczko jest świetnym suchym basenem :)
- lego Duplo, aczkolwiek najpierw muszę zobaczyć ile tego ma mój mąż (z czasów jego dzieciństwa). Ponoć u teściów są 3 wielkie pudła klocków...
- książeczki

No i tak myślałam, czy by mu nie kupić czegoś "pamiątkowego". Dla dziewczynki o tyle łatwiej, że można kupić biżuterię, szkatułkę i wiele innych rzeczy z dedykacją/grawerem. A dla chłopca to ciężko... Ale gdzieś w necie wyczytałam pomysł na spinki do mankietów lub spinkę do krawata z grawerem. I ten pomysł mi się podoba, ale zobaczymy jak to będzie :)
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: ava » 19 paź 2015, 10:54

jpuasz pisze:o do rowerka to się zastanawiam dlatego, że następna uroczystość będzie na 2 latka dopiero, a może wcześniej (w wakacje) już byłaby szansa, żeby skorzystał. No chyba, że na dzień dziecka jak coś jeszcze można by kupić... Hmm no pomyślę
Jak najbardziej w wakacje, a nawet wcześniej, może skorzystać z rowerka, ale raczej tego typu https://www.google.com/search?q=rowerek ... 66&bih=657
U nas po roczku to był hit, na spacery wózek był już niepotrzebny, bo młody sam wyjmował rowerek z garażu ::)

jpuasz pisze:suchy basen, ew. same piłeczki - ponoć jak się kupi odpowiednio duże piłeczki, to łóżeczko jest świetnym suchym basenem
Potwierdzam, na roczek młody dostał od chrzestnej basen i 200 piłeczek, basen przydał się na dworze, a piłki do tej pory lądują w łóżeczku.

martula_87 pisze:No i tak myślałam, czy by mu nie kupić czegoś "pamiątkowego". Dla dziewczynki o tyle łatwiej, że można kupić biżuterię, szkatułkę i wiele innych rzeczy z dedykacją/grawerem. A dla chłopca to ciężko...
Miałam ten sam problem, o spinkach wtedy nie słyszałam. Od nas na roczek młody dostał ładne wydanie wierszy Tuwima z dedykacją.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8872
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: Fuente » 19 paź 2015, 11:21

ava pisze:Potwierdzam, na roczek młody dostał od chrzestnej basen i 200 piłeczek, basen przydał się na dworze, a piłki do tej pory lądują w łóżeczku.


My mielismy taki namiocik i w nim piłki, super się to sprawdzało :) Latem natomiast piłki lądowały w łóżeczku/kojcu turystycznym i tam Maniuś się bawił :)

Jeśli chodzi o prezent z dedykacją. My kupowalismy znajomemu Maluszkowi na roczek sztućce z grawerem :)

Koń na biegunach mnie nie przekonuje- może dlatego, że w Smykawce Amelki nigdy ta zabawka nie interesowała. Co innego zebra skoczek FP- szał jest niesamowity :) OD jakiegos czasu i Maniuś nauczył sie jak się tym bawić, i też skacze i kręci się na tym :) Moim zdaniem fajniejsze od standardowej zabawki na biegunach :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: martula_87 » 19 paź 2015, 11:22

Upewniłam się nasz samochodzik ma ciut inną kierownicę ma więcej głośnych melodyjek ;;)
Mamy tą wersję ;;)
http://allegro.pl/jezdzik-mega-car-delu ... 26418.html
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: ava » 19 paź 2015, 14:25

martula_87, mamy dokładnie taki jak Wy, też z tymi żółtymi przyciskami na kierownicy, po prostu przedtem wkleiłam pierwszy z brzegu link ;)
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8872
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: MamaŻaby » 19 paź 2015, 14:39

jpuasz, ja też się zastanawiam nad zakupem na roczek, bo u nas to już za 2 tygodnie.
Byłam zdecydowana na biegówkę ale uznałam, że jednak to prezent na wyrost, na 2-3 lata. Dlatego kupiłam taki
Obrazek
Jest trzykołowy i nadaje się dla dziecka od roku.
Poza tym kupimy najprawdopodobniej także stolik edukacyjny.
Żądnego pchacza nie chciałam z tego samego powodu, o którym ty napisałaś, niech się Młodsza samodzielnie nauczy chodzić, bez żadnych wspomagaczy.
Konik na biegunach jest dla takiego malucha za duży.
My mamy jeździk
Obrazek
te kółka można podnieść i wtedy są same płozy do lekkiego bujania. W sam raz dla malucha. Przy Żabie długo to był hit. Muszę przywieźć go dla Młodszej od teściów. Jedyna jego wada to że miś jest włochaty i szybko się kurzy. A nie pamiętam czy można go zdjąć do prania.

My suchy basen i piłeczki kupiliśmy ale Młodsza nie była zachwycona "uziemieniem" w basenie. Jeśli masz mobilne dziecko to raczej ten pomysł nie wypali, przynajmniej w mieszkaniu. Piłeczki, fajne ale jak maluch wszystkie wywali z torby / basenu (a na bank to będzie super zabawa) to będziecie mieli te piłeczki wszędzie. Dla mnie zmora do sprzątania kilka razy dziennie ;)
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: jpuasz » 19 paź 2015, 17:04

MamaŻaby pisze:Dlatego kupiłam taki
Obrazek
Jest trzykołowy i nadaje się dla dziecka od roku.


oo podoba mi się :) A możesz mi powiedzieć co to za firma/model? Bo wolałabym inny niż różowy no i nawet nie wiem czego szukać ;)

MamaŻaby pisze:My mamy jeździk
Obrazek
te kółka można podnieść i wtedy są same płozy do lekkiego bujania. W sam raz dla malucha.

To rozwiązanie też mi się bardzo podoba :) Pytania mam te same co wyżej :D Choć widzę, że to na licencji disneya, więc pewnie łatwiej będzie znaleźć :)

MamaŻaby pisze:Piłeczki, fajne ale jak maluch wszystkie wywali z torby / basenu (a na bank to będzie super zabawa) to będziecie mieli te piłeczki wszędzie. Dla mnie zmora do sprzątania kilka razy dziennie


Dlatego stwierdziłam, że będą w łóżeczku. Teoretycznie małą szansa że wypadną, ale niestety obawiam się, że będą latały po całym pokoju :] A co uziemienia i mobilnego dziecka, to dopiero będzie można ocenić za jakiś czas :)

ALe dzięki za świetne pomysły i będę wdzięczna za info na tematy tych dwóch rzeczy :)
Pozdrawiam :)
Paulina

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jpuasz
SuperMama
 
Posty: 1309
Rejestracja: 21 sie 2014, 19:48
Has thanked: 0 time
Been thanked: 56 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: MamaŻaby » 19 paź 2015, 17:57

jpuasz, to jest rowerek biegowy/jeździk trójkołowy Scuttle Bug. Tyle że ja nigdzie nie widziałam ich nowych. Na Allegro jest obecnie jeden używany (czerwony). Ja swój kupiłam na Olx http://olx.pl/oferty/q-Scuttle-Bug/ Są dwa niebieskie!!

Co do jeździka misia to my go dostaliśmy jakieś 6 lat temu jak Żaba była malutka, i już wtedy ten nasz był po innym dziecku. Z tego co znalazłam to jest to Kubuś Puchatek Disney 2 W 1 Interaktywny Jeździk I Bujak Producent Disney ale nie ma tego nowego ani na Ceneo ani na Allegro. Pewnie przestali produkować. Jeśli będzie ci zależeć to też raczej używany. Na Olx znalazłam cztery sztuki http://olx.pl/oferty/q-je%C5%BAdzik-Kubu%C5%9B-puchatek/
Ale sądzę, że inne modele tego typu znajdziesz gdzieś w sklepach :)

jpuasz pisze:będą w łóżeczku

nasze piłeczki mają za małą średnicę żeby nie przeszły między szczebelkami. A Młodsza ma ostatnio super zabawę - w wyrzucanie wszystkich zabawek z łóżeczka bo tak jest super jak mama się schyla i wrzuca je z powrotem :lol:
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: kangurek » 19 paź 2015, 18:46

jpuasz, Polecam jeździk scramble bug:
Obrazek
Adaś śmiga na takim codziennie.
Ma tez konia na biegunach takiego:Obrazek
i też codziennie się na nim i z nim bawi.

Tak jak pisały dziewczyny co dziecko to inne zainteresowania.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kangurek
SuperMama
 
Posty: 839
Rejestracja: 06 mar 2014, 12:23
Has thanked: 5 times
Been thanked: 21 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: agunia » 25 paź 2015, 21:48

Wiele z Was polecało taka kostkę edykacyjną:
Obrazek
Czy jest sens kupować ją na roczek,czy raczej już za długo się nią dziecko nie pobawi?Zawsze chciałam tą zabawkę mieć w domu,ale jakoś okazji do kupienia nie było ;)
agunia
SuperMama
 
Posty: 5111
Rejestracja: 30 sty 2013, 13:21
Has thanked: 15 times
Been thanked: 93 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: ava » 25 paź 2015, 21:56

agunia, myślę, że nie jest za późno. Moje dziecię miało taką kostkę edukacyjną
Obrazek
i jeszcze jej nie schowałam, do tej pory zdarza mu się nią pobawić.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8872
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: ppola » 25 paź 2015, 21:58

agunia, dzięki Kochana za pomysł, właśnie podesłałam chrzestnej Uli, żeby na gwiazdkę kupiła :D
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4830
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: kasieńka 85 » 26 paź 2015, 6:17

My mamy taką kostkę jak ava wkleila i szału nie ma.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: agnieszka19 » 26 paź 2015, 7:26

U nas sie nie sprawdzily kostki tego typu...
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka19
SuperMama
 
Posty: 4175
Rejestracja: 28 paź 2012, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 13 times
Been thanked: 52 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: ppola » 26 paź 2015, 7:52

U nas wiem ze się sprawdzi bo Ula to kombinator. Musi się ruszać, kręcić, przesuwać wtedy jest największa frajda :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ppola
SuperMama
 
Posty: 4830
Rejestracja: 01 lis 2012, 9:30
Has thanked: 13 times
Been thanked: 125 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: tulipan87 » 26 paź 2015, 9:02

agunia, my mamy tę kostkę i Mateusz jeszcze w okolicach drugich urodzin się nią bawił. Także ja polecam :)
Nawet teraz czasem jeszcze z czeluści wyciąga żeby pośpiewać do mikrofonu :lol:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Pierwsze urodziny

Postautor: Paulina S. » 26 paź 2015, 10:09

jpuasz pisze:ew. same piłeczki - ponoć jak się kupi odpowiednio duże piłeczki, to łóżeczko jest świetnym suchym basenem :)
Mamy 100 piłeczek kupionych w promocji w Realu >D Zabawa jest meeega. I w łóżeczku (ochrniacze na szczebelki uniemożliwiają ucieczkę większej ilości piłeczek), ale najfajniej jest, gdy bawimy się na podłodze w pokoju. Mama i tata siadają na podłodze i razem ze ścianami tworzą ogrodzenie a dziecko może do woli szaleć :D
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

PoprzedniaNastępna

Wróć do Uroczystości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości