Chrzciny - który kościół / parafia?

Chrzciny, pierwsze urodziny, oprawa uroczystości - wszystko, co pomoże te dni uczynić pięknymi.

Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: marcjol » 24 lip 2014, 12:12

( jeśli było to z góry przepraszam za SPAM.. )

Czy byłybyście skłonne podzielić się spostrzeżeniami na temat Parafii / Księdza, który udzielał chrztu Waszym Maluchom?

Z uwagi na skomplikowaną sytuację rodzinną, poszukujemy Księdza, który trochę przymknie oko na "formalności" .. :( U nas w Parafii taki ciemnogród, że mowy nie ma, żeby Ksiądz zrobił jakiekolwiek ustępstwo...

Miałyście jakieś doświadczenia z duchownymi, którzy nie chcieli Wam lub znajomym ochrzcić dziecka z uwagi na brak ślubu / ślubu kościelnego itd.. ?

Będę wdzięczna za sugestie i Wasze doświadczenia.
Obrazek
Awatar użytkownika
marcjol
 
Posty: 207
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: malulu » 24 lip 2014, 12:26

marcjol, ja mieszkam na Żubardziu (par. św. Antoniego z Padwy). Żadnych problemów związanych z chrztem. Formalności załatwia się w ciągu 2 tygodni przed uroczystością.
Marta chrzciła tu Filipka i też nie miała żadnych problemów.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: kasieńka 85 » 24 lip 2014, 12:33

Karolcię ochrzciliśmy a Gabrysie ochrzcimy w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego. Poprzednio uroczystość nam się podobała i teraz też mam nadzieję mieć takie wrażenie.
W kwestii odpłatności. Za Karolci chrzest zapłaciliśmy 50zł (chcieliśmy zapłacić więcej ale ksiądz nie chciał wziąć), obecnie 100zł (proboszcz od razu powiedział kwotę i mi to odpowiada).
marcjol pisze: uwagi na skomplikowaną sytuację rodzinną, poszukujemy Księdza, który trochę przymknie oko na "formalności" .. :( U nas w Parafii taki ciemnogród, że mowy nie ma, żeby Ksiądz zrobił jakiekolwiek ustępstwo...
Z tego, co wiem w Klasztorze w Łagiewnikach Ojcowie chrzczą niezależnie od tego czy rodzice mają ślub kościelny czy nie. I takie podejście mi się bardzo podoba.
W mojej parafii jak teraz poszłam załatwiać formalności to pierwsze pytanie jakie padło gdy powiedziałam w jakiej sprawie przyszłam dotyczyło tego czy mamy ślub kościelny. I mam wątpliwość czy dziecko zostałoby ochrzczone gdybyśmy go nie mieli.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: marcjol » 24 lip 2014, 12:36

malulu, tylko widzisz.. U nas będzie ciężko właśnie z tymi formalnościami.. My nie mamy ślubu, a i chrzestni są jedynie po cywilnym i ksiądz im powiedział, że kwitków nie dostaną, że mogą być chrzestnymi.. :( I co? Szukać księdza, który nie będzie chciał kwitków czy zmienić chrzestnych? :(
Obrazek
Awatar użytkownika
marcjol
 
Posty: 207
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: marcjol » 24 lip 2014, 12:39

Niby Ksiądz nie ma prawa odmówić dziecku chrztu.. Papież też ochrzcił dziecko ze związku cywilnego.. Ale szarpać się z Księdzem? A Babcie wiercą dziurę w brzuchu... :(
Obrazek
Awatar użytkownika
marcjol
 
Posty: 207
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: lmyszka » 24 lip 2014, 12:52

marcjol, chrzestny Wiktora też był tylko po ślubie cywilnym i karteczkę dostał. Czyli to jest tylko dobra wola księdza. Ja bym poszukała księdza z powołania a nie z posady i na pewno wszystko uda się załatwić. Jak bede pod koniec lipca u nas w kościele to spytam co nasz ksiądz o tym myśli.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: marcjol » 24 lip 2014, 12:53

lmyszka, możesz zapytać, zwłaszcza, że wiesz jak to u nas jest :D I nic nie trzeba tłumaczyć ;) :*

Nasi Chrzestni już wiedzą, że zaświadczenia od Księdza nie dostaną :(
Obrazek
Awatar użytkownika
marcjol
 
Posty: 207
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: Marta » 24 lip 2014, 13:03

malulu pisze:Marta chrzciła tu Filipka i też nie miała żadnych problemów.

Potwierdzam, u nas brak slubu koscielnego nie przeszkadzal, ale chrzestni musieli miec zaswiadczenia z parafi. Chrzestny Fifka jakos specjalnie religijny nie jest :P ale ksiadz dal mu zaswiadczenie bez problemow.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Marta
SuperMama
 
Posty: 3482
Rejestracja: 28 paź 2012, 14:34
Has thanked: 2 times
Been thanked: 56 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: Paulina S. » 24 lip 2014, 13:12

marcjol, my oczywiście jesteśmy przed chrzcinami, ale po naszych doświadczeniach ślubnych, opiniach nieznajomych z FW, które tego samego dnia brały ślub i chrzciły dzieci oraz znajomej, która chrzciła swoje dziecko - wiem, że księża w mojej parafii to wspaniali ludzie. Nie wyciągają kasy ("co łaska" to dla nich naprawdę "co łaska"), nie robią problemów, są sympatyczni. Parafia Św. Jana XXIII na Janowie.

marcjol pisze:Niby Ksiądz nie ma prawa odmówić dziecku chrztu.. Papież też ochrzcił dziecko ze związku cywilnego.. Ale szarpać się z Księdzem?


Wiem, że masz dosyć spraw na głowie, ale ja bym chyba nie wytrzymała i poskarżyła się na takiego księdza jego przełożonym.

A kwestia ślubu cywilnego przyszłych chrzestnych? No błagam. Nie sądziłam, że jeszcze są tacy problematyczni i ograniczeni księża. Ksiądz nie chce dać karteczki?? Jestem w szoku. Chyba musicie:
marcjol pisze:Szukać księdza, który nie będzie chciał kwitków
Awatar użytkownika
Paulina S.
SuperMama
 
Posty: 2740
Rejestracja: 04 lis 2013, 21:30
Has thanked: 80 times
Been thanked: 57 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: marcjol » 24 lip 2014, 13:34

Powiem Wam, że też jestem w ciężkim szoku...

W mojej parafii (przyznaję bez bicia) ksiądz zbyt często mnie nie widuje, ale gdy dwa lata miałam być chrzestną w innej parafii to bez zająknięcia dał mi kwitek..

Poprosiliśmy na Chrzestną moją szwagierkę, a ona powiedziała: "Nu nu nu, nie da rady, bo byłam ostatnio u księdza po zaświadczenie i ksiądz powiedział, że dopóki nie będzie kościelnego to nie dostaniemy".. :/
Obrazek
Awatar użytkownika
marcjol
 
Posty: 207
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: malulu » 24 lip 2014, 14:03

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: Deco-Ania » 24 lip 2014, 14:11

W naszym przypadku - oba chrzty miały miejsce w par. Trójcy Przenajświętszej (Park Podolski). To nie jest nasza parafia, ale tak wybraliśmy.
- co prawda u nas problemu braku ślubu nie było, ale być może udałoby się z proboszczem porozmawiać (takie mam wrażenie)
- nasi chrzestni nie potrzebowali żadnych zaświadczeń ze swoich parafii, tylko karteczkę od spowiedzi.

Ale spotkałam się z sytuacją kiedy ksiądz nie chciał dać zaświadczenia dla chrzestnej. Dziewczyna - panna, mieszka z rodzicami. Po prostu nie są "idealnymi" parafianinami.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: martula_87 » 24 lip 2014, 14:41

marcjol, to że Wy nie macie ślubu nie ma znaczenia dziecko powinni ochrzcic bez dyskusji. Natomiast chrzestni to już inna bajka wszystko zależy od dobrej woli ksiedza. Znajoma której odmówili chrztu dziecka ze wzg na brak slubu kościelnego udała się do katedry i tam kłopotów nie było. Ja mogę polecić parafie Piotra i Pawła na ul Nawrot tam zawsze mozna było się dogadać i większych problemów nie stwarzają. W Łagiewnikach też swojego czasu można było wszysto bez problemu załatwić.
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: marcjol » 24 lip 2014, 14:47

Coś czuję, że to będzie niezła przeprawa... :( Przydałby się jakiś znajomy-Ksiądz.. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
marcjol
 
Posty: 207
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: martula_87 » 24 lip 2014, 14:47

marcjol, podpowiem że potrzeba tak naprawde jednego zaświadczenia bo można wpisać tylko jedną osobe, druga nie musi być wpisana w ksiegi a wszystkie przywileje podczas mszy są zachowane. Dodam że niedawno znajomi mileli podobne kłopoty z chrzestna która nie miała ślubu koscielnego i miała nie być wpisana w ksiegi ale odpowiednia opłata tuż przed chrztem załatwiła sprawe ;;)
Obrazek
Awatar użytkownika
martula_87
SuperMama
 
Posty: 8644
Rejestracja: 28 paź 2012, 6:39
Has thanked: 242 times
Been thanked: 93 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: MamaŻaby » 24 lip 2014, 16:17

siostra mojego męża też miała problem z ochrzczeniem synka. Raz, że ona i jej partner nie są po ślubie kościelnym, dwa że chrzestny (mój mąż) wtedy nie był żonaty a u spowiedzi przyznał się, że mieszka ze mną. Więc ksiądz - ten od spowiedzi wściekł się i powiedział, że albo rodzice zmienią chrzestnego albo żadnego chrztu nie będzie (a to było na 3 dni przed chrztem). Skończyło się na rozmowie u proboszcza parafii, który wyraził zgodę warunkową, tj. że rodzice dziecka wezmą wkrótce ślub kościelny a mój K. nie będzie uprawiał seksu pozamałżeńskiego do dnia chrztu dziecka oraz że weźmie ślub kościelny w ciągu roku.
No i się udało. To było w kościele na Retkini pw. Najświętszej Eucharystii
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: marcjol » 24 lip 2014, 17:04

hehehe :)

Hmmm, śmieje, że u nas jest pato-rodzinka.. Moja szwagierka (chrzestna) bez ślubu kościelnego, a potencjalny chrzestny mój brat po rozwodzie.. Z resztą, my też bez ślubu.. ;) :lol: :lol: Ksiądz mnie w parafii ekskomuniką obłoży z ambony.. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
marcjol
 
Posty: 207
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: sistermonn » 24 lip 2014, 17:59

marcjol, u mnie podobnie... ja po rozwodzie, my bez ślubu kościelnego, chrzestny też tylko po ślubie cywilnym :) kandydatki na chrzestną nie mamy, ale dobierzemy sobie kogoś do kółka bezbożników >D
martula_87 pisze: W Łagiewnikach też swojego czasu można było wszysto bez problemu załatwić.
koleżanka w podobnej sytuacji w zeszłym roku chrzciła tam córeczkę i my pewnie też tam będziemy chrzcić Lilkę
Obrazek
Awatar użytkownika
sistermonn
SuperMama
 
Posty: 978
Rejestracja: 06 sty 2014, 15:48
Has thanked: 9 times
Been thanked: 20 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: marcjol » 24 lip 2014, 21:40

sistermonn, widzę, że wypisz-wymaluj masz sytuację jak my :)

I wiecie, mam jeszcze jeden dylemat moralny.. Odpowiednie "Co łaska" pewnie rozwiązało by problem kwitów, ale ni cholery nie jest to zgodne z moim światopoglądem... :/

Z drugiej zaś strony, po co tak się spinać? Może lepiej, jak mój kuzyn, nie chrzcić wcale i dać dziecku wolną wolę, by samo wybrało wiarę do jakiej chce należeć...? Przecież nie mam ślubu kościelnego, nie przysięgałam wychowywać po katolicku potomstwa.. Ale w takiej sytuacji, to babcie Nas "ekskomuniką" obłożą i gumką z testamentu wytrą... ;)

Ciężki to jednak temat.
Obrazek
Awatar użytkownika
marcjol
 
Posty: 207
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: Kurczak » 25 lip 2014, 8:20

marcjol, właśnie miałam Cię o to zapytać, bo mnie to w sumie ciekawi ;)
Zakładam, że skoro Wy nie macie ślubu kościelnego, a potencjalni chrzestni - jedynie ślub cywilny - to kwestie wiary nie są dla Was bardzo istotne. Dlaczego więc aż tak Wam zależy na ochrzczeniu potomka? Ja rozumiem, że niektórzy członkowie rodziny mogą naciskać, ale nie uważasz, że to trochę zakrawa na hipokryzję? No bo zgodnie z prawem kościelnym rodzice chrzestni mają dbać o wychowanie dziecka w wierze. Jak mają to zrobić, skoro sami nie przywiązują do tego wagi? Nie lepiej postępować zgodnie ze swoim sumieniem i dać dziecku wolny wybór?

Przepraszam, że Cię o to pytam, ale po prostu czasem się zastanawiam, na ile jeszcze sakramenty kościelne mają sens :) Bo ostatnio coraz częściej stykam się z tym, że ślub kościelny czy chrzest jest wynikiem nacisków albo "bo co ludzie powiedzą", a nie postępowania zgodnie z własnym sumieniem czy poglądami. Mam nadzieję, że nie masz mi tego za złe ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: marcjol » 25 lip 2014, 11:03

Kurczak, odpowiadając na Twoje pytanie...

My nie mamy żadnego ślubu, planujemy w przyszłym roku, w tym także kościelny. Uważam, że jest to jeden z sakramentów, do którego trzeba dojrzeć... M.in. dlatego mój pierwszy ślub był tylko cywilnym. I jak życie pokazuje, była to dobra decyzja..

Co do rodziców chrzestnych, zapewniam Cię, że oboje są wierzący praktykujący, ale życie pisze różne scenariusze.. Nie będę wywlekać na forum powodów, dla których nie mają ślubu kościelnego..

A dlaczego chcemy ochrzcić Młodego? Dlatego, że czujemy taką wewnętrzna potrzebę. Nie jesteśmy przeciwnikami wiary, tylko tego co się dzieje w kościołach... Ksiądz nie powinien być inkasentem, a ja nie jestem dłużnikiem kościoła.. Nie obrażając księży z powołania, bo takich też znam...
Obrazek
Awatar użytkownika
marcjol
 
Posty: 207
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: Fuente » 25 lip 2014, 15:05

marcjol pisze:Dlatego, że czujemy taką wewnętrzna potrzebę. Nie jesteśmy przeciwnikami wiary, tylko tego co się dzieje w kościołach... Ksiądz nie powinien być inkasentem, a ja nie jestem dłużnikiem kościoła.. Nie obrażając księży z powołania, bo takich też znam...


O to, to... podpisuję się :)

U nas było tak, że chcielismy chrzcić Amelkę w parafii w Rabieniu, ale jak szwagier (chrzestny Amelki) poszedł tam po papierek do chrztu i go ksiądz zaczął wypytywac o jakies litanie z pamięci a potem kazał mu się przygotować do odpowiedzi bo go będzie egzaminował z wiary, to księdza wysmiałam i powiedziałam, że jak parafia jest tak bogata, że nie potrzebują pieniędzy z chrztu to do widzenia :lol:

Kartkę do chrztu załatwiliśmy chrzestnemu w innej parafii, chrzest był w parafii mojej rodzinnej :)
A parafię w Rabieniu omijam od tego czasu szerokim łukiem. Na Wielkanoc z koszyczkiem jeździmy do kościoła na Grabieniec na Teofilowie mimo że dalej... No i tak właśnie księża odsuwają młodych ludzi od kościołów :) Jak będziemy mieli chrzcić Marcinka to od razu w mojej rodzinnej parafii Św. Franciszka z Asyżu... do parafii w Rabieniu nawet nie wejdę w tym temacie :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fuente
Moderator
 
Posty: 6317
Rejestracja: 27 paź 2012, 22:20
Has thanked: 42 times
Been thanked: 91 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: Kurczak » 25 lip 2014, 18:29

marcjol, dzięki za odpowiedź :)
Mam nadzieję, że nie pomyślałaś, że Cię oceniam, po prostu byłam ciekawa Waszej sytuacji.
Głęboko wierzę, że uda Wam się załatwić wszystko zgodnie z planem i że znajdziecie parafię, która Wam to umożliwi.
Wiem, że życie pisze różne scenariusze i nie mnie to oceniać. A z drugiej strony coraz częściej stykam się z taką hipokryzją, głównie w kwestiach związanych z wiarą, że mi czasem szczena ze zdziwienia opada. A za Was trzymam kciuki :)

Fuente, odpytywanka z litanii? I wg księdza to jest podstawa wiary, najważniejsza? Świetnie. Tak jak piszesz, nie dziw, że młodzi odpływają z kościoła... Pożałował, jak mu pieniążki odpłynęły?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurczak
SuperMama
 
Posty: 4258
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:14
Has thanked: 21 times
Been thanked: 54 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: marcjol » 27 lip 2014, 8:04

Kurczak,

Kurczak pisze:A z drugiej strony coraz częściej stykam się z taką hipokryzją, głównie w kwestiach związanych z wiarą, że mi czasem szczena ze zdziwienia opada. A za Was trzymam kciuki :)


I właśnie dlatego nie brałam swojego pierwszego ślubu w kościele. Powiedzmy, że nie chciałam robić szopki, aby także nie urazić w ten sposób uczuć religijnych innych osób... :) A chrzest syna to inna bajka.

Za kciuki (nie) dziękujemy, przydadzą się ;) ;)

Fuente, nasz Ksiądz kiedyś powiedział, że msza bez ofiary nie jest ważna... Skoro tak, to się pomodlę w domu, a te parę złotych z tacy wrzucę do skarpety dla Młodego.. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
marcjol
 
Posty: 207
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: marcjol » 27 lip 2014, 17:35

A swoją drogą, zupełnie przypadkiem wpadło mi to dziś w oko: http://bezuzyteczna.pl/papiez-franciszek-179455

:D
Obrazek
Awatar użytkownika
marcjol
 
Posty: 207
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: marcjol » 04 sie 2014, 9:10

Słuchajcie, piekło zamarzło... ;)

Poszliśmy wreszcie do naszego Proboszcza w sprawie chrzcin Młodego. Szliśmy z bojowym nastawieniem i zakładaliśmy, że nic nie załatwimy... Jakże wielkie było moje zaskoczenie... ;)

Proboszcz, stwierdził, że nie ma rzeczy niemożliwych, wszystko da się załatwić... Nagle kwity stały się mało ważne, a na pytanie, czy nie ma nic przeciwko, że nie mamy ślubu kościelnego, tylko się skrzywił i stwierdził, że nie jest zbyt zadowolony, ale liczy, że przyjdzie pora i na ślub..
Żadnego namawiania, uzależniania chrzcin od slubu itd.. Jestem w ciężkim szoku..

A na pytanie, ile ta przyjemność, stwierdził... "Co łaska, nie będę Wam dyktował, ile dacie, tyle będzie..."

Chyba muszę trochę zmienić zdanie na temat mojego Proboszcza. Jest bardziej postępowy niż mi się wydawało.. ;)

btw. "Co łaska" to ile - tak z Waszego doświadczenia? A może któraś z Was miała ślub i chrzciny jednocześnie? Ile wtedy?
Obrazek
Awatar użytkownika
marcjol
 
Posty: 207
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: Deco-Ania » 04 sie 2014, 9:21

marcjol pisze:"Co łaska" to ile - tak z Waszego doświadczenia?
my za chrzest Julka daliśmy 100zł.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: kari » 04 sie 2014, 9:45

my też daliśmy 100 zł
Awatar użytkownika
kari
SuperMama
 
Posty: 10247
Rejestracja: 28 paź 2012, 12:26
Has thanked: 64 times
Been thanked: 146 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: Patrycja11 » 04 sie 2014, 9:49

kari pisze:my też daliśmy 100 zł
my również.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrycja11
Moderator
 
Posty: 9186
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:47
Lokalizacja: Konstantynów
Has thanked: 198 times
Been thanked: 117 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: Marta » 04 sie 2014, 10:15

Patrycja11 pisze:
kari pisze:my też daliśmy 100 zł
my również.

my tez
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Marta
SuperMama
 
Posty: 3482
Rejestracja: 28 paź 2012, 14:34
Has thanked: 2 times
Been thanked: 56 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: MamaŻaby » 04 sie 2014, 10:17

marcjol pisze:Nagle kwity stały się mało ważne, a na pytanie, czy nie ma nic przeciwko, że nie mamy ślubu kościelnego, tylko się skrzywił i stwierdził, że nie jest zbyt zadowolony, ale liczy, że przyjdzie pora i na ślub..
Żadnego namawiania, uzależniania chrzcin od slubu

fantastycznie, że Ksiądz taki "postępowy" i nie będziecie mieli problemów z organizacją tego wyjątkowego dnia. Cieszę się Twoim szczęściem ::)
MamaŻaby
SuperMama
 
Posty: 4496
Rejestracja: 08 lis 2012, 20:40
Has thanked: 0 time
Been thanked: 107 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: lmyszka » 04 sie 2014, 11:15

Ja też dam 100 zł bo dla mnie cennik w kościele to kpina. Te 50 zł przeznaczę na inne potrzeby które są związane z tym dniem.
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: 19anioleczek92 » 04 sie 2014, 11:33

Marta pisze:
Patrycja11 pisze:
kari pisze:my też daliśmy 100 zł
my również.

my tez
i my :) za podwójne chrzciny 8-)
Awatar użytkownika
19anioleczek92
SuperMama
 
Posty: 4962
Rejestracja: 22 kwie 2013, 8:57
Has thanked: 22 times
Been thanked: 49 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: marcjol » 04 sie 2014, 12:54

MamaŻaby pisze:fantastycznie, że Ksiądz taki "postępowy" i nie będziecie mieli problemów z organizacją tego wyjątkowego dnia. Cieszę się Twoim szczęściem ::)


Wiesz jak ja się cieszę? :D Tak właśnie ;)

Dobra, to pytanie numer dwa... Ile byście dały za chrzest i ślub razem? Aczkolwiek to już czysto teoretycznie.. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
marcjol
 
Posty: 207
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: lmyszka » 04 sie 2014, 13:00

Ja za ślub 7 lat temu płaciłam 300 zł a teraz jak to wygląda nie mam pojęcia. To też zależy od parafii bo w katedrze znajomi płacili 1000 :shock:
<3 Wiktor <3 14.06.2009
<3 Kacper <3 14.08.2013
Awatar użytkownika
lmyszka
Moderator
 
Posty: 11299
Rejestracja: 27 paź 2012, 20:02
Has thanked: 77 times
Been thanked: 104 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: marcjol » 04 sie 2014, 13:18

lmyszka, na wsi , na wsi kochana.... :P Co Ty mi tu z katedrą wyjeżdżasz..?!?! ;) ;) ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
marcjol
 
Posty: 207
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: tulipan87 » 04 sie 2014, 13:30

marcjol, ja bym dała max 500 zł. My za ślub płaciliśmy 400zł, za chrzest 100( +20 zł za wypisanie aktu!).
No i jakby nie było to msza byłaby jedna, tylko sakramenty 2.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tulipan87
SuperMama
 
Posty: 2579
Rejestracja: 01 gru 2012, 22:35
Lokalizacja: okolice Łodzi
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: ava » 04 sie 2014, 13:41

marcjol, zgadzam się z tulipan87. Wydaje mi się, że to też zależy od tego jaka impreza Was potem czeka. Jeśli robicie wesele na 100 osób to 500 zł można wrzucić w koszty, ale jeśli tylko małe przyjęcie, bardziej typu chrzciny niż wesele, to myślę, że 500 zł to stanowczo za dużo.
Awatar użytkownika
ava
SuperMama
 
Posty: 8866
Rejestracja: 13 lis 2012, 20:32
Has thanked: 37 times
Been thanked: 109 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: marcjol » 04 sie 2014, 13:44

Też tak właśnie myślałam w okolicach 400-500 zł. Więcej na pewno nie dam...

tulipan87, jak pierwszy raz brałam ślub to babeczka w USC skasowała nas dodatkowo 60 zł na okładkę do Aktów.. :/ Masakra...
Obrazek
Awatar użytkownika
marcjol
 
Posty: 207
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: niesia2708 » 04 sie 2014, 20:00

marcjol pisze:lmyszka, na wsi , na wsi kochana....

U mnie na wsi to około 1500 kosztował kilka lat temu..... :roll: :roll:
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: kasieńka 85 » 04 sie 2014, 20:04

marcjol, ja bym dała maks 500 zł.
niesia2708 pisze:
marcjol pisze:lmyszka, na wsi , na wsi kochana....

U mnie na wsi to około 1500 kosztował kilka lat temu..... :roll: :roll:
:shock: :shock: :shock:
no i tyle w temacie.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kasieńka 85
SuperMama
 
Posty: 7297
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 142 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: Deco-Ania » 04 sie 2014, 20:16

lmyszka pisze:w katedrze znajomi płacili 1000
my "katedrowi" i usłyszeliśmy "co łaska" to daliśmy 350zł (7 lat temu)

tulipan87 pisze:( +20 zł za wypisanie aktu!).
a to już chore!

tulipan87 pisze:ja bym dała max 500 zł.
zgadzam się

marcjol, a na kiedy planujecie chrzest? Mogłabym teściów podpytać - mają znajomych wśród księży.
Tyle, że chwilowo nasze relacje są "lekko" napięte.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: marcjol » 05 sie 2014, 8:39

Ech, sytuacja nieco się zagęściła.

W terminie, w którym chcieliśmy zorganizować Chrzciny naszego Proboszcza nie będzie i przyjeżdżać będzie z Łodzi jakiś księżulo... W związku z czym, ewentualne chrzciny ze ślubem możemy mieć najwcześniej o 16:30... No i gdzie ja z tym dzieckiem po nocy będę urzędować? Ugghhh....

Deco-Ania, my się szykujemy na październik.
Obrazek
Awatar użytkownika
marcjol
 
Posty: 207
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: malulu » 05 sie 2014, 8:48

marcjol, to może przesuńcie imprezę o tydzień do przodu lub do tyłu?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
malulu
SuperMama
 
Posty: 4263
Rejestracja: 22 sty 2013, 20:09
Lokalizacja: Łowicz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: Deco-Ania » 05 sie 2014, 8:59

marcjol pisze:Deco-Ania, my się szykujemy na październik.
to może sytuacja się "rozluźni". Jak się czegoś dowiem - dam znać.
Napisz mi na PW, gdzie i w jakim kościele - może będą znać księdza proboszcza.
Obrazek
Obrazek
Deco-Ania
SuperMama
 
Posty: 10551
Rejestracja: 31 paź 2012, 11:07
Has thanked: 97 times
Been thanked: 194 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: marcjol » 05 sie 2014, 18:59

malulu, tydzień do tyłu się nie da bo moi rodzice jadą na wesele na południe.. :( A tydzień do przodu to już tak jakoś późno.. 18.10.2014 r. Hmm... Sama nie wiem.. :(

Deco-Ania, my to na wsi mieszkamy, z daleka od cywilizacji... hhihihihihi... :P

Wiecie, chyba się przejadę do mojego dawnego Proboszcza do Strykowa... A może któraś z Was mieszka w Strykowie? Hm? ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
marcjol
 
Posty: 207
Rejestracja: 24 mar 2014, 22:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: martonia » 04 sty 2018, 15:27

Dziewczyny, które w ostatnim czasie chrzciły swoje Maluszki czy "co łaska" za chrzest to będzie nadal ok 100 zł ? Ile płaciłyście?
Nasze Serduszko <3 2017
Nasza Niespodzianka <3 2021
Awatar użytkownika
martonia
SuperMama
 
Posty: 3098
Rejestracja: 02 wrz 2016, 15:07
Has thanked: 87 times
Been thanked: 33 times

Re: Chrzciny - który kościół / parafia?

Postautor: niesia2708 » 04 sty 2018, 16:41

Ja płaciłam 150
Karolcia 19.07.2013
Misia 10.09.2017
Awatar użytkownika
niesia2708
SuperMama
 
Posty: 9157
Rejestracja: 28 lis 2012, 17:38
Has thanked: 62 times
Been thanked: 119 times


Wróć do Uroczystości

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości